Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Gamma autóriasztó távirányító
Lapozás: OK   1 / 2
(#) aneleh hozzászólása Szept 28, 2008 /
 
Van egy Gamma R502 és az lett vele a probléma, hogy csak az egyik távirányítóval működik, de működött mind a 2vel de egyszer csak nem volt hajlandó kinyitni vagy bezárni.

Elemet már cseréltem, és a riasztóban lévő led is villog, ha nyomom a gombot csak nem reogáll rá, valószínű lehet, hogy az ugrókódot előállító PIC halt meg.

Nem tudom, hogy a riasztóban mi a szerepe a 4db kis kapcsolónak (csamper) nekem az első van lekapcsolva 3 meg fel, de kipróbáltam más állásokban is és semmi. Nem hiszem, hogy tanithatós lenne, de semmilyen leírást nem lehet róla találni.

Lemértem a másik távirányítót, ami működik, és azt is, ami nem, de hibát nem találtam.
A PIC hez meg nem értek, ha valakinek van ötlete az jó jönne.

04.jpg
    
(#) aneleh válasza aneleh hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Bocs de itt a távirányító.
(#) tiggersoft válasza aneleh hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Ha gyári probáld meg betenni a Gyk.-ba és ott nyomd meg.Ujabban ez a modi...
(#) Baxi válasza tiggersoft hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Hi
Nekem is ez a próblámám, majd kipróbálom.
Egyépként mi az a Gyk.-ba?
Bocs lehet hogy csak nekem nem világos.
(#) titi válasza Baxi hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Gyk. Gyengébbek kedvéért: Gyújtás kapcsoló.

(de nedd sértésnek, csak jól jött ki... )
(#) zoli200 válasza titi hozzászólására (») Szept 28, 2008 /
 
Nekem is van 1 ilyen riogatóm a a táv nincs meg hozzá odadom valakinek ha kell nekem csak lom.
(#) Inhouse válasza aneleh hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Hangold a TV-d 434MHz-re, és rakd a szabad antennabemenethez a távirányítód, nyomd meg a gombot! Ha csíkok szaladgálnak a TV-n, akkor a távirányító valószínűleg jó. Ha nem, akkor a LED hiába villog, ha nem megy az RF rész.

Üdv
Inhouse
(#) aneleh válasza Inhouse hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Ezt már kipróbáltam. Igaz nem pont 434Mz hanem 431 és 432Mz csíkosodik.
(#) Inhouse válasza aneleh hozzászólására (») Szept 29, 2008 /
 
Lehet, hogy elhangolódott, óvatosan takarítsd meg alkoholos fogkefével...
Vagy tényleg elfelejtette a riasztó...

Üdv
Inhouse
(#) aneleh válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
Na skacok sikerült.
Vissza tudtam taníttatni.
De kell mindenképp egy működő távirányító hozzá.
(#) Robi20 válasza aneleh hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
Hali!
Nekem is hasonló a problémám. Le tudnád írni, hogy hogy tudtad visszaállítani?
(#) aneleh válasza Robi20 hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
Csak akkor, ha gamma 502 vagy 501 ess riasztód, van, és a tanítani való táv küldi a jelet, ezt onnan tudod meg, hogy a riasztóban van benne egy led és ha nyomod a távot, akkor világít, ha nem akkor kár foglalkozni vele.
Van rajta 4db kis kapcsoló egymás mellet, rá van írva, hogy 1, 2, 3, 4 meg hogy on,of.
Ha van működő távirányítód akkor on állásba kapcsolod az 1 es kapcsolót, megnyomod a működő távot, és eközben a tanítani valót, (de ne egyszerre nyomd a kettőt.)
Ezt nyitásnál és zárásnál is meg kell ismételni.
utána lekapcsolod a kapcsolót

001.gif
    
(#) Robi20 válasza aneleh hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
Köszi a választ.
Csak az a bibi, hogy nekem csak 1 távirányítóm van hozzá!
(#) aneleh válasza Robi20 hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
és az a rossz?
(#) Robi20 válasza aneleh hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
Eddig azt hittem, hogy rossz. Most átállítottam a kapcsolót amit mondtál és mostmár működik minden rendesen.
Mégegyszer köszi szépen!
(#) aneleh válasza Robi20 hozzászólására (») Okt 5, 2008 /
 
Örülök, hogy örülünk.
(#) gombi hozzászólása Nov 15, 2008 /
 
Sziasztok Üdv mindenkinek!
Segitséget szeretnék kérni GAMMA G502-es riasztó ügyben. Az autómban G502-es van,tökéletesen működik,de csak egy távirányítóm van hozzá.Sikerült beszereznem 2db G501-es hez való távirányítót. A kérdésem az lenne hogy az 501-es távok áttaníthatók az 502-es hez?
Előre is köszönöm Üdv:gömbi
(#) aneleh válasza gombi hozzászólására (») Nov 15, 2008 /
 
Ki kell próbálni.
Bekapcsolod az 1 DIPkapcsolót,megnyomod az eredeti távot és ugyanekkor amit tanitani akarsz.
Ha müködik,utána kapcsold le a kapcsolót.
De előtte nézd meg,hogy komunikál e a tanítani való távod a riasztóval.
azt onnan tudod meg,hogy ha nyomod valamelyik gombot akkor a riasztón belül ahol a DIP kapcsolók vannak ott világítani kell a piros lednek.
(#) gombi válasza aneleh hozzászólására (») Nov 16, 2008 /
 
Köszi a gyors választ!
Próbáltam,de sajna ez a módszer nem jött be.A táv működik,mert bezavarja a működő távot.
(#) aneleh válasza gombi hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
A távkapcs, belseje megegyezik?

tav.GIF
    
(#) Robi hozzászólása Nov 17, 2008 /
 
Én ha jól emlékszem az 501 és az 502 távja kompatibilis, viszont úgy kell tanítani, hogy 1.DIP átkapcsol, 1. távkapcs felső gombja 1 másodpercig nyom, majd az alsó gomb egy másodpercig, és csak ezután jöhet a második távirányító tanítása hasonlóképpen.
(#) gombi válasza aneleh hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Minimális eltérést leszámítva igen!
(#) gombi válasza Robi hozzászólására (») Nov 17, 2008 /
 
Próbáltam nem sikerült életere kelteni a távot!
(#) Mcrazy hozzászólása Jan 4, 2009 /
 
Sziasztok!

Nekem is ilyen riasztó van az öreg merciben és a következő történt.
Lemerült az aksija és ugye kivettem tölteni, de előtte nem kapcsoltam le a riazstót a kulccsal.
Visszatettem az aksit, pittyegett kettőt majd lezárta a zárakat és kész. Igy csinálta máskor is. Kikapcsoltam a riasztót a távkapcsolóval, ahogy kell és azt gondoltam, hogy minden ok, de nem teljesen. Előbb azt csinálta, hogy néha - mintha kikapcsolnám - pittyent egyet és villogtak az irányjelzők. Persze ezt menet közben az úton. Közben megtettem pár száz km-t és voltak ki-be zárások. Minden rendben volt, viszont most utoljára nem a kikapcsolást demonstrálta, hanem egyszerüen megszólalt a szíréna és nem tudom kikapcsolni Éktelenül szól addig, amig kulccsal le nem kapcsolom. A távkapcsolóra nem reagál. Már próbáltam, hogy az aksiról is leveszem a kábelt, várok pár percig, de nem változik semmi. Pittyen egyet, lezárja a zárakat és szól a szíréna. A távkapcsolóra nem reagál.
Van valakinek ötlete, hogy mit csináljak, vagy kuka és vegyek másikat?
(#) aneleh válasza Mcrazy hozzászólására (») Jan 5, 2009 /
 
Hány darab távkapcsoló van hozzá?
Azt megnézhetnéd,hogy ahol a DIP kapcsolók vannak ott van egy piros led, ha nyomod a távirányítót akkor világítania kell,ha nem akkor nem kommunikál a riasztó a tával.
Másik, kapcsold ki a riasztót- tedd gyújtásra- kapcsold vissza a riasztót- vedd le a gyújtást, ajtókat csukd be és tával kapcsold be a riasztót.
Ha továbbra is fennáll a riasztás és nem tudod ki kapcsolni akkor még érdemes megnézni a másik piros ledet ami a fehér csatlakozó oldalán van, mellette van egy kis állítható ellenállás, ha riasztáskor világít a led akkor túl érzékenyre van állítva, a ellenállást a fehér csatlakozó felé kell eltekerni.
De azért sok baja lehet még, egyenlőre ennyit.
Sok sikert.
(#) Mcrazy válasza aneleh hozzászólására (») Jan 5, 2009 /
 
Szia!

Köszönöm a gyors válaszod, de képzeld a következő történt.
Reggel elindultam a m.helyemre és ott kb 10 óra magasságában visszakapcsoltam, hogy majd megnézem mit tudok velel csinálni. Nagy meglepődésemre pittyent egyet, lezárta az ajtókat, majd a távkapcsolóval kinyítottam. Azóta is működik rendesen.
Egyébként csak egy távkapcsoló van hozzá.
Gondolkodom egy cserén, de azt még nem tudom, hogy milyen tipusú riasztót vegyek és azt sem tudom, hogy mekkora átlalakítás szükséges egy újabb, esetleg más tipusú riasztó esetében. Olyan előfordulhat, hogy ennek a csatiját lehúzom és rá tudom dugni egy más tipusra vagy egy újabb Gamma-ra?
(#) aneleh válasza Mcrazy hozzászólására (») Jan 5, 2009 /
 
A csatlakozót nem lehet feltenni másikra.
Új riasztó esetén, újra kell kötni az egészet.
Az újabbak már nem a motortérben vannak.
Nem bonyolult amúgy bekötni őket, ha értesz egy kicsit a villamossághoz.

(#) Janó 1966 hozzászólása Márc 25, 2009 /
 
Gamma 502 autóriasztóhoz keresek bekötési, vezetékelési, és panelrajzot. email cimem.brambi@freemail.hu
Előre is köszönöm
(#) laccy88 hozzászólása Márc 11, 2010 /
 
hello!
gamma autóriasztó (valami 950) távirányítójának belsejéről szeretnék 1-2 fényképet kérni valakitől!
A panelra ez van írva: T101V2
Köszönöm előre is!
(#) deeloc hozzászólása Feb 2, 2015 /
 
Sziasztok, van egy Gamma G952e típusú autóriasztóm. Egyik nap megadta magát és nem akar működni a távirányítója, amiből sajnos csak egy darab van. Elem új, mikrokapcsolók újak, a LED is világít, viszont ha folyamatosan nyomom akkor halványul kicsit. A frekvencia is jó, de mégsem akar működni.
Valakinek van esetleg ötlete?
Előre is köszönöm!
Következő: »»   1 / 2
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem