Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PICKit2 klón építése
Lapozás: OK   198 / 211
(#) matheattila válasza attika hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Én is évek óta használom a szilva féle klónt, de még mai napig is tökéletesen működik és soha nem volt vele problémám.
(#) attika válasza matheattila hozzászólására (») Dec 6, 2014 /
 
Eddig még nekem sem és most már kiderült,hogy nem az volt a hibás.
(#) Hp41C hozzászólása Dec 6, 2014 / 1
 
A szilva féle klón építését vagy beszerzését most már nem javaslom. A kapható PIC kontrollerek többsége nem 5V -os és vannak olyanok is, amelyeknél a MCLR lábra is 5V -ná alacsonyabb feszültséget szabad csak adni. Ha PICkit2 klónt venni vagy építeni szeretne valaki, mindenképen állítható Vdd feszültségű kivitelt legyen. A ProgrammerToGo EEProm -ok lehagyása nem csökkenti lényegesen a kihasználhatóságot. Ha az újabb típusok nyomkövetése is cél, akkor mindenképen PICkit3 (klón) kellene beszerezni.
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2014
(#) Deta hozzászólása Dec 19, 2014 /
 
PICKit 2-vel lehetséges 12f1840 égetése. A frissítésekben nem találom ezt a tokot!
A hozzászólás módosítva: Dec 19, 2014
(#) Hp41C válasza Deta hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
A Pk2Devicefile.dat 1.62.14 -ben a Midrange / 1.8V Min családban megtalálod.
(#) Deta válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
Ezek szerint Szilva féle klónnal ezt nem fogom tudni programozni!
(#) Hp41C válasza Deta hozzászólására (») Dec 19, 2014 /
 
A PIC12F1840 -et fogod tudni programozni a Szilva féle klónnal, a PIC12LF1840 -et csak adapterrel.
(#) Deta válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Kicseréltem Pk2Devicefile.dat 1.62.14 -ra. Bekapcsolás után azonnal felismeri a PICket. Mostmár az újabb verziójú MPLAB-bal kell megismerkednem,mert a régi nem ismeri a 12f1840-es tokot.
(#) Gyuss hozzászólása Jan 10, 2015 /
 
Sziasztok! Pickit2 klón építésére adtam a fejem! Ezt szeretném megépíteni! A pic18F2550 felprogramozásában tudna nekem segíteni valaki? Bács megyéből esetleg az aranyháromszög vonzáskörzetében? Természetesen hálás lennek Üdv! Szép napot!
(#) Hp41C válasza Gyuss hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Sajnos nem Bács megyei vagyok...
1. Ne ezt építsd meg. Még akkori korból való, amikor túlsúlyban voltak az 5V -os kontrollerek. Jobban jársz a Furatszerelt klónnal. Többször leírtam, hogy mi hagyható el belőle. (Ha a panelen megvan helye később, ha igény lesz rá, beépíthető.)
2. Ha mégis ezt építed meg, tegyél be a MOS-FET -ek G és S elektródái közé 100k ellenállásokat oda, ahol a terven nincs ellenállás köztük.
(#) Gyuss válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 10, 2015 /
 
Szia! PIC 16f877A-t szeretnék vele programozni! Egyetlen egy projekthez kellene ami egy léptető motor vezérlő egy csillagász távcsőre. Ezért ástam bele magam kicsit a PIC világába. A Klónhoz már a java alkatrész megvan csak ugye nem tudom megprogramozni...
(#) Hp41C válasza Gyuss hozzászólására (») Jan 11, 2015 /
 
Idézet:
„PIC 16f877A-t szeretnék vele programozni”

Ez a jelenlegi terv. A Szilva féle klón nagyon behatárolja a további lehetőségeidet.
Idézet:
„A Klónhoz már a java alkatrész megvan csak ugye nem tudom megprogramozni.”

A megvett alkatrészek (az IRF9Z34 -et leszámítva) felhasználhatók a furatszerelt klónba is.
(#) kzozo hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
Sziasztok,

Egy érdekes dologgal találkoztam tegnap: 16F877-est programoztam Pickit2-vel. A PIC-re rávolt kötve a programozó, úgy indítottam el a Pickit2 programmer-t. Megtalálta az eszközt, és felismerte a PIC-et is, de a tartalmát törölte. Ez normális? Vagy ICSP-nél is illik a PIC-et csak a programozás előtt rákötni? Köszi.
(#) Hp41C válasza kzozo hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Ilyenkor a program Vdd növekedő sorrendben végigpróbálja a családoknál leírt módszerrel kiolvasni az azonosítót. Az egyiik család kiolvasását egy másik család tagja értelmezheti törlésnek...
Ezt az automatikus felismerést el kellene felejteni: Mondjuk egy 3.3V -os típus elkötés miatt nem detektálható a saját családjánál, akkor a nagyobb feszültségű családok módszerével is végigpróbálja a program... Talán ezért maradt ki ez a funkció a PICkit3 -ból.
(#) kzozo válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Ez csak akkor bosszantó, ha már egy működő eszközben lévő PIC szoftverét akarom kiolvasni. Akkor is egy felismeréssel kezd, amikor (esetleg) szintén törlődne a tartalom. "Ezt az automatikus felismerést el kellene felejteni" - ez a funkció kikapcsolható? (ezen a gépen most nincs telepítve hogy megnézzem...)
(#) Hp41C válasza kzozo hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Programmer / Manual device select
A hozzászólás módosítva: Jan 16, 2015
(#) pic13 hozzászólása Jan 16, 2015 /
 
Hello
A kepen van a kerdes

Névtelen.png
    
(#) vicsys válasza pic13 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Szerintem semmi. Az egy GND kivezetés, vagy mi...
(#) Hp41C válasza vicsys hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Beméréskor a műszer föld vezetéke, oszcilloszkóp földelése.
(#) pic13 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Köszi szépen
De szeretnék még egy kérdést feltenni!
Ezt amit mellékeltem annak az eredeti oldala érdekelne ahol fent van a HEX fájl is vagy ha valaki felrakná ide a forumba!?
(#) adapter válasza pic13 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Szia!
Teljesen mellékes, de van valami gyakorlati jelentősége, hogy a furatok 1,5-esek?
(#) qvasz2 válasza adapter hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Nem annyira mellékes, mert az USB csati alatti vezeték összeér a csatival!
(#) Hp41C válasza pic13 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Sajnos nem működik rendesen a kereső: Ide töltöttem fel.
(#) pic13 válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Köszi szépen de a HEX fajlt nem találom!
Ja és qvasz2 hol ér ösze?
Adapter a sprint layoutom automatikusan ilyet állit be de már korigáltam!
(#) Hp41C válasza pic13 hozzászólására (») Jan 16, 2015 / 1
 
Már nem olyan könnyű megtalálni.
(#) qvasz2 válasza pic13 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Ezt így nem fogod tudni legyártani, mert annyira közel van, hogy össze fog záródni:

reszlet.jpg
    
(#) pic13 válasza qvasz2 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Oke a Sprint layoutomba nem er ossze de majd lekicsinyitem!
(#) nagym6 válasza pic13 hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Nagyon kicsik a forrszemek. Vagy a lukak nagyok. Nincs SP, nem tudom ott megnézni, de a képről is úgy látom.
(#) balint730 hozzászólása Feb 13, 2015 /
 
Sziasztok.
Találtam egy másik kapcsolást melyiket ajánlanátok?
Ami itt az oldalon van a cikkek között vagy Ezt?
(#) vicsys válasza balint730 hozzászólására (») Feb 13, 2015 /
 
Ez tökre olyan mint a Szilva féle klón. Én az ittenit javaslom.
Következő: »»   198 / 211
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem