Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2506 / 3945
(#) mikrokapcsolo válasza attika hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Ezt is jól tippelted. Egyébként, miféle regisztrációhoz kell ilyen teszt?
(#) attika válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Köszönöm.Elektro tanyára.
Mivel mérhető meg legpontosabban egy CRT (képcső) nem szinuszos 6,3Veff fûtőfeszültsége?

a; Digitális multiméterrel
b; Oszcilloszkóppal
c; RMS mérő digitális multiméterrel
d; ESR mérővel
Itt a C volt a tippem és így kiveséztük mindet.
(#) mikrokapcsolo válasza attika hozzászólására (») Feb 24, 2015 / 1
 
Én konkrétan szkóppal mérném, mivel a multiméter csk 50Hz szinuszra van kitalálva, az ESR alapból kieseik, az nem is kapcsolódik ide, És az rms sem jó nem szinuszoshoz. A szkóppal meg tulajdonképpen azt mérsz, amit csak akarsz.
(#) attika válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Na sajnos nem sikerült,egy hibám lett az ötből valami nem tetszett nekik.
Köszönöm a segítséget.
(#) attika válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Én regisztrálok és a köszönöm a segítséget azt nem cinikusan írtam hanem mert megköszöntem,hogy segített.
(#) kendre256 válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 24, 2015 / 1
 
Az RMS mérő a legjobb, feltéve hogy true RMS. Nem szinuszos jelek valódi effektív értékét ilyen műszerrel lehet legkönnyebben mérni. Lehet persze oszcilloszkóppal jelalakot felvenni, integrálni stb, tárolós szkóp matematikai funkcióit használva, de gyors mérésre az ilyen műszerek a legalkalmasabbak. Régebben csak a magas kategóriás multiméterek tudtak ilyet, ma már 6-8000 Ft feletti multiméterek is tudhatnak ilyet (vagy legalábbis azt írják róluk...)
(#) kadarist válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Szia!
Az egy feszültségforrás a feszültségvezérelt hangerőszabályzáshoz. Az adatlap 8-ik oldalán látod az összefüggést a feszültség-erősítés vonatkozásában.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
(#) IOsys válasza attika hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Próbálkozz, hasznos oldal. Néha változtatják a regisztrációs tesztet, ez most a nehezebbik. Régebben én is elbuktam ezen.
(#) attika válasza IOsys hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Egy kérdésen buktam el
(#) aramis hozzászólása Feb 25, 2015 /
 
Sziasztok! Azt szeretném kérdezni ,hogy a rajzon látható erősítő megépítéséhez tényleg elég ez az alkatrész és dübörögni fog?

TDA7253.jpg
    
(#) Csupasz válasza aramis hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Amit linkeltál, az az IC gyári ajánlott beállítása. Ahhoz, hogy dübörögjön, még néhány alkatrész kellene. A guglin találsz sok konkrét kapcsolást, de itt a fórumon is van topicja.
(#) aramis válasza Csupasz hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Ha csak így építem meg mennyi lehet a teljesítmény?
(#) reloop válasza aramis hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Szia! Az adatlap első ábrája mutatja mekkora tápfeszültséggel, mekkora teljesítmény érhető el, kisebb és nagyobb torzítás megengedése esetén. Bővebben: Link
Erre akár önállóan is rábukkanhattál volna
(#) Wind-Storm hozzászólása Feb 25, 2015 /
 
Ha egy IC N/C lábán átvezetek egy vezetősávot, adódhat abból probléma?
Helytakarékosság végett tenném.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
(#) nedudgi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Feb 25, 2015 / 1
 
Adódhat. Gyártó, évjárat és még ki tudja minek a függvénye. Mindenesetre a gyártótól letöltött, megfelelő verziójú adatlap konkrétan tartalmazza, lehet-e, szabad-e. Ha az a láb nem kell hűtéshez, akkor inkább csípd le.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
(#) Wind-Storm válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Értem.
Jelen esetben egy MCP-606-I/P-ről lenne szó, így hűtőfelület probléma nem adódhatna.
(#) nedudgi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Feb 25, 2015 / 1
 
A mellékelt adatlap leírja, hogy nincs belül összekötve semmivel. Akkor lehet.
(#) Wind-Storm válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Melyik oldalon írja? Hosszú a PDF. :$
(#) nedudgi válasza Wind-Storm hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Az általad mellékelt fájl 13. oldala:
1, 5, 8 — NC No Internal Connection
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
(#) Wind-Storm válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Aha!
Köszi.
(#) viktorom hozzászólása Feb 25, 2015 /
 
Sziasztok! Feszültség szabályzót szeretnék csinálni,ehhez kérnék segítséget tőletek! egy 4-5 A-res re lenne szükségem! Transzformátorom van egy 230V-12/24V, 63VA, ez nem tudom ,hogy hány amperes?!
És van egy SONY Ps 2 adapterem ami 8V,-5,65A-res. Mindkettőt szeretném szabályozni,persze külön! Van egy habvágó szerkezetem ami KANTHAL szállal működik jelenleg 3V-ról és 2-4 A-vesz fel. Ehhez is jó lenne valamelyik táp a kettő közzül? Tehát kellene egy egyszerű kapcsolási rajz ,megadott értékekkel 4-5A-re LM338-AS IC-re,egy potméterre,és egy ellenállásra gondoltam, a többit nem nagyon tudom! találtam egy kapcsolást,de ez szerintem nem bírná ki a 4-5A-ert. belinkeltem
(#) kaqkk válasza viktorom hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Viktorom! Miért nem nézed meg a 7805 adatlapját ? csak be kell írnod a gugliba és máris látod hogy jó e neked .....
(#) viktorom válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Néztem,de szerintem nem jó,mert nekem 1-2Volt-tól kellene állítani . ez meg 5 Volt-tól tud csak felfelé! Azon kívül nem tudom hány amperes!
(#) Csupasz válasza viktorom hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Legegyszerűbb, ha beszerzel egy step down konvertert.
(#) gernerakos válasza viktorom hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Ez a kapcsolás szerintem rossz, mert a 7805 bemenete és a föld (-) közé kell legalább egy 0.1µF-es kondenzátor, szintúgy a kimenet és a föld közé is. Különben hülyére gerjedhet szegény stabilizátor. Ha módosítod a kapcsolást ahogy mondtam, akkor fog 1.5A-t bírni. Egyébként van Pl. 3.3V-os stabilizátor, de az 1.5A-ra van tervezve. Vagy inkább alatta. De az adatlapjukon ott a kapcsolás, hogy ezekből hogyan lehet nagyobb áramot kivenni. Először viszont mérd meg, mekkora áramra lenne szükséged pontosan.
(#) nedudgi válasza viktorom hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
LM350, LM338 létezik 1,2V és 5A kivitelben is. Az adatlapban ott kapcsolás. Figyelj oda a megfelelő hűtésre is.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
(#) viktorom válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Megnéztem köszi! Minden angolul van. De ha jól vettem ki akkor kell egy LM 338 IC, 1db 0,1 uf kondi előre,1db 1 uf kondi a kimenetre,1db 5k potméter,1db 120 ohm ellenállás! 1db Hűtőborda! ÉS ÚGY KÖSSEM MAJD BE MINT AMIT BELINKELTEM KÉPEN?
(#) nedudgi válasza viktorom hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Az LM338 adatlapjának Fig.2 ábrája szerint kösd be. Az jó lesz.
(#) viktorom válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
oké,majd megpróbálom! És amit írtam a trafókról? azok jók lesznek ehhez?
a 63VA-traróm az hány amperes lehet?
(#) nedudgi válasza viktorom hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
63VA 12V esetén 5A. Ha 24V a trafó, akkor 2,5A.
Következő: »»   2506 / 3945
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem