Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2505 / 3947
(#) eadx válasza kadarist hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Mennyi a megfelelő D-S ellenállás értéke, gondolom a túl nagy számmal is kifejezhető. 2 db párhuzamosan kötve esetleg meoldás lehet? 15 x 3 mp kell mennie és utána szünet 30 percre.
(#) kadarist válasza eadx hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Próbáld ki és azonnal megtudod, hogy mekkora lesz a veszteséged.
(#) aramis hozzászólása Feb 23, 2015 /
 
Sziasztok! Valaki írt egyszer egy tápegységről ahol nem volt 2x18v és így is tudott GND-t létrehozni. Hogyan kell ezt létrehozni ha lehet és egy rajzot kérhetnék.?
(#) reloop válasza aramis hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Szia! Szimmetrikus tápot szeretnél? Mekkora a várható legnagyobb áramfelvétel különbség a tápoldalak között? Arra kell méretezni.
(#) IOsys válasza aramis hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Elvileg ez pont ezt csinálja:
18V esetén +/-9V-od lesz.
(#) Wind-Storm válasza Mdavid hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Akkor gond megoldva.
Egyébként ez nekem kifejezetten egy léptetőmotornak tűnik.
(#) k3gy3tl3n hozzászólása Feb 23, 2015 /
 
Sziasztok, egy 12V-os ólomsavas akksira mikor lehet mondani hogy lemerült? Hány V alá nem szabad meríteni? 12V-os motorokat fogok hajtani róla és nemtudom mikor kellene jelezni hogy lemerült.
(#) gernerakos válasza k3gy3tl3n hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Azt hiszem 10.5 volt alatt nevezhető mélykisültnek. Ez alá nem egészséges meríteni az akksit.
(#) k3gy3tl3n válasza gernerakos hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Értem, köszi a választ!
(#) ujfalusi válasza k3gy3tl3n hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
12 volt alatt le van merülve.
(#) k3gy3tl3n válasza ujfalusi hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Értem, akkor kérdezek egy másikat. Mikor van feltöltve? 13V ? Ha felkéne villantani egy ledet mikor lemerült akkor 12V alatt kéne jelezni?
(#) mikrokapcsolo válasza k3gy3tl3n hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Helló! 12V alatt le van merülve, 13,8V a pufferüzeme, azaz ha pl egy szünetmentesben használod, és 14,4V a ciklikus, vagyis a feltölt, használ megint feltölt.
(#) k3gy3tl3n válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 23, 2015 /
 
Szia köszi a választ! Akkor 11.9V lesz a kritikus pont, amikor leadom a vészjelzést!
(#) Arlekim hozzászólása Feb 23, 2015 /
 
Sziasztok!
Nem vagyok túlságosan tájékozott, sokszor csak próbálkozom az elektronikával.
Egy hobbiprojekthez szeretnék tanácsot kérni.
Arról lenne szó, hogy rádiótávirányítású törpefeszültségű mikrokapcsolót szeretnék összehozni, vagy ha az kivitelezhető, helyette hasonló feszültségszabályzó potmétert, kapcsoló gyanánt. Adó oldalon nincsenek elvárások, csak a hordozhatóság.
Vevő oldalon fontos a kis méret, favorizálnám létező, könnyen hozzáférhető dolgokból való kibontást, vagy átépítést. Amit irányítanék, az egy apró kis motor lenne.
Nem tudok számítani, és összetett építgetésekbe sem bocsátkoznék.
Előre is köszönöm.
(#) IOsys válasza Arlekim hozzászólására (») Feb 23, 2015 / 1
 
Én is ilyenen gondolkozok. Arra gondoltam, hogy a vevő oldalon egy monostabil multivibrátor kapcsolná a kimenetet (motor), amit egy számláló ic kapcsolna. Adó oldalon egyszerű infra leddel villogtatnék, aztán ha a vevő elszámolt mondjuk 5-ig, kapcsolná a monostabil multivibrátort. Mondjuk még csak terv... És az se lenne gond, ha nem indítaná el a tv távirányítója. A rendes, hivatalos módú távirányítás bonyolult, én inkább szenvedek ezzel.
A hozzászólás módosítva: Feb 23, 2015
(#) Arlekim válasza IOsys hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Kellő hozzáértés hiányában, a te koncepciód nekem félig kínai.
Nekem fontos hogy RC legyen, a változó pozíció, és távolság miatt, és az is hogy filléres újraértelmezett, bontott alkatrészekből álljon, nálam nagy az esélye annak hogy elrontom. Tulajdonképpen kisérletezem, nincs időm és energiám hosszasan tanulni, és olvasni, de lenyűgöz az elektronika, és kreatív vagyok.
(#) IOsys válasza Arlekim hozzászólására (») Feb 24, 2015 / 1
 
A hozzáértés segítene abban, hogy filléres lehessen. Nem tudod kihozni úgy olcsón, hogy csak pár kábelt összekötsz valami kéznél lévő cuccban. Ha a multivibrátor kínai, akkor kb minden az. Engem is lenyűgöz az elektronika 25 éve, mégis az elején járok. Ezt csinálni kell, nem rakja össze magát helyetted. Valószínűleg azért lehet találni ilyesmit, amit keresel, de nem lesz filléres, meg azért annyira egyszerű se. Keress RC topicot, ott talán tudnak okosat mondani.
(#) aramis hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
Sziasztok ! Van egy TDA 2030A iC- hogyan tudom megállapítani ,hogy jó ?
(#) kadarist válasza aramis hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Szia!
Elkészítesz vele egy erősítőt és meghallgatod a hangját.
(#) pucuka válasza k3gy3tl3n hozzászólására (») Feb 24, 2015 / 1
 
Az még egy kicsit korai. A vészjelzést terhelés alatt 11 V -nál leadhatod, 10,6 V -nál viszont kapcsold le. Ha leválasztod a terhelést, és jó az akkumlátor, üresen rögtön felugrik 12 V fölé pár tizeddel. A feltöltött, és jó akkumlátor terhelés alatt 12,6 - 12,8 V, terhelés nélkül 13,6 - 13,8 V. Ezért ez a csepptöltés, és a puffer üzem feszültsége. A 14,4 V ahogy írták, ezen feszültség felett megindul a gázképződés, és ez a zárt akkuknál különösen gáz.
(#) marksandspencer hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
Szeretném megtudni, hogy mi is pontosan a "Fékszaggató" például egy szervoerősítésben! Ha kérhetem, egyszerűen, átlag embernek is érthetően írjátok meg! Köszönöm!
(#) pucuka válasza marksandspencer hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
A köznyelv az invertereket nevezi szaggatónak. Pl a frekvencia, fázis váltókat. A villanymotorokat inverteres szabályzókkal lehet szabályozni, féküzemben is. Ezek viszonylag bonyolult teljesítmény elektronikai berendezések.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
(#) kadarist válasza marksandspencer hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Szia!
Szerintem te az inverter DC-busz túlfeszültség elleni ellenállásos terhelőjéről beszélsz. Ha a DC-busz feszültsége túlságosan felmegy, például generátorüzem miatt, akkor egy elektronika ellenállást kapcsol erre a buszra, ezzel csökkentve annak feszültségét. Ezt szakaszosan tesz, az igényektől függően.
Bővebben: Link.
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
(#) attika hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
sziasztok,egy regisztrációhoz tesztet kell kitölteni és lenne egy kérdésem és ebben kérném a segírségeteket.
2. Mire való a PFC (fázistényező javító) áramkör?

a; Közel ohmossá teszi a fogyasztót, ezáltal csökkenti a hálózaton a veszteségeket.
b; Csökkenti a csopper tranzisztor disszipált teljesítményét.
c; Javítja az SMPS hatásfokát.
d; Megemeli az SMPS bemeneti feszültségét.
(#) mikrokapcsolo válasza attika hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Helló!
A válasz: a
A PFC nem más, mint power factor corrector. Azért van rá szükség, mert nem minden fogyasztó OHM-os jellegű, sőt, nagyon kevés az, és a kapacitív/induktív fogyasztók a feszültség és az áram között eltérést okoznak, ellenkező irányút. Például ezért van a motoroknál (erősen induktív) fázisjavító kondi, hogy kompenzálják az eltérést.
(#) attika válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Nagyon szépen köszi a gyors választ már csak egy dologban nem vagyok biztos,ennél én a D-re tippeltem.
Hogyan kell egy TV készülék kapcsolóüzemû tápegységét javítani?

a; Sztatikus föltöltődés ellen védő csuklópánttal
b; Szigetelt talpú cipőben
c; Vigyázva a dugvilla bedugására, hogy a hálózat földje a készülék sasszijára kerüljön
d; Leválasztó transzformátorra kapcsolva
(#) mikrokapcsolo válasza attika hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Így van, a "d" a legjobb válasz.
(#) gernerakos hozzászólása Feb 24, 2015 /
 
Üdv!
A mellékelt képen a pirossal karikázott alkatrész mi akar lenni? Én úgy tudtam, ez az analóg műszerek rajza, de azt meg nem értem, miert lenne a hangerőszabályzón. Tehát az micsoda? Hogy kössem be, ha nem akarom variálni a hangerőt?
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2015
(#) gkari válasza attika hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
Feszültség alatt javítani? Szerintem egyik válasz sem jó, bár a "d" a kevésbé veszélyes.
(#) attika válasza mikrokapcsolo hozzászólására (») Feb 24, 2015 /
 
köszönöm.Még egy van de tényleg az utolsó
Mire alkalmazható a képen látható kapacitív osztó?
a; Váltakozó áram leosztására 1:100 arányban
b; Váltakozó feszültség leosztására 1:100 arányban
c; Egyenfeszültség leosztására 1:100 arányban
d; Egyenáram leosztására 1:100 arányban
Én itt a B-re tippeltem.

47.jpg
    
Következő: »»   2505 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem