Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   284 / 398
(#) sonny007 válasza pjg hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Na itt már kezdek félni..
Képen mi ami felesleges alkatrész ha mondjuk egy OPA, vagy NE kerül bele?
(#) zotya1983 válasza sonny007 hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Mindegyik opamp vagyis műveleti erősítő, hogy mi kerül a helyére azt te tudod akár tl 072 is mehet oda a körülötte lévő alkatrészek eltávolítása is a lábkiosztásokon múlik amit adatlapról leolvashatsz.
(#) sonny007 válasza zotya1983 hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Én ezt értem, de ha kicserélem az UA709-es műveleti erősítőt mondjuk egy OPA604, vagy OPA134-re amilyen kevés ismeretekkel rendelkezem nem tudom milyen alkatrészt kellene kiiktatni hozzá vagy milyet se :/
(#) zotya1983 válasza sonny007 hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Fogod azt a panelt szépen leköveted a lábkiosztást közben nézed az adatlapot,és látod például hogy hopp az xy lábra miért is kell vagy nem kell hogy csatlakozzon egy 10 ohm ellenállás.
(#) Tiggey válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 25, 2015 / 1
 
Teljesen egyetértek veled hogy mindent egybeépítesz. Én is építettem már pár erősítőt, és nekem is az tetszik a legjobban, amit egy Philips erősítő dobozba kreáltam. Egy panelon van minden. Nincs vezetékhalmaz, nincs kuszaság. Letisztult, átlátható. Javítás szempontjából meg előny, ha levehető a doboz alja. De ha korrektül, normális alkatrészekkel van megépítve, nem kell túrni-fúrni.
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Feb 25, 2015 / 1
 
Szia! A nyolclábú TL071, NE5534, OPA-k a szaggatott vonallal jelölt LM301A helyére dughatók. A két bekarikázott kerámia kondenzátort kell eltávolítani.
Szerk.: Azért az STK-t nagyon nehéz lesz a QUAD405-tel megverni. Most megkímélném magam az igen hosszú történet leírásától, bár eltökéltem, hogy egyszer megejtem. Valahol itt kezdődik és Sipos Gyula azon megállapításánál ér véget miszerint a NYÁK anyaga sem közömbös ennél az erősítőnél.
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015

IC_csere.jpg
    
(#) Alkotó válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Jó munkát, és sok örömet kívánok az építéshez.
(#) pjg válasza reloop hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Ja! Meg az amorf réz hangszórókábel. No meg a hálózati vezeték.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Szia!

Tehát akkor az UA709, helyére egy TL071 vagy egy NE5534 mehet cserére csak a 2db kerámia kondenzátort kell kiszedni (áthidalni) és kész is a csere?!

Szerk: Műveleti erősítők cseréjétől már másabbnak kell lenni-e a hangjának?

STK-ra annyit tudok mondani nem vagyok jártas az elektronikában ezt valami hifi-ből vagy nem tudom miből lett bontva. És pár nappal ezelőtt futottam rá itthon a panelra és beüzemeltem. Bejön a hangja és kicsit ki is fogom pofozni és vigyázok rá mert nem gondoltam volna, hogy ennyire jó hangja lesz
A hozzászólás módosítva: Feb 25, 2015
(#) reloop válasza pjg hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
Félek, hogy félreérted. Igen komoly kihívás az A-osztályú erősítőről átadni a kimenő áram vezérlését a dumper fokozatnak. Az alacsony intermodulációs torzítás alapjául szolgáló fokozatonkénti lineáris működés nem valósul meg ebben az erősítőben. Minden amit a visszacsatolással hozunk helyre a rossz tranziens viselkedés melegágya.
Valami okának csak kell lenni, hogy a nosztalgia diyereken kívül sehol nem jegyzik már ezt a topológiát.
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Feb 25, 2015 /
 
A ráfordítás és javulás tekintetében az IC csere a leghatékonyabb eszköz. Javaslom elégedj meg ennyivel.
Ami a másik erősítőt illeti, ez az STK család egyik legegyszerűbb példánya, valahol a titka is ebben rejlik.
(#) kistee válasza sonny007 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Ezt a képet nézem. A jobb oldali panelről miért hiányoznak az 560 ohm/1 W ellenállások?
(#) kameleon2 válasza sonny007 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Van olyan tokozású műveleti erősítő, ami fémtokos körlábas. Sokan jobban kedvelik. TL sorozatot a dinamikája miatt szeretik és az alacsony zaj miatt. Sőt továbbmegyek. Te magad is megépítheted diszkrét elemekből a műveleti erősítőt is. Az végzi a feszültségerősítést. Ha kell akár 10.000-szerest beállítástól függően. Ez azért meghatározó, mert az első elem az erősítésben. Ha itt jól alakul a jel/zaj viszony, akkor ez az egész erősítő hangzására kihat, mivel az erősítés jellege egy meredeken emelkedő fűrészfogra kell hasonlítson. Nagy erősítés a hasznos jelnél, aztán csengjen le. A Quad gyengéje a konstrukció. Az A-B osztály. Kis hangerőn A osztályúként viselkedik, majd B. Azonban a kettő közötti átmenet nagyon kényes. Sokan ezt elfelejtik. Tehát amikor hangos - akkor már B osztályban dolgozik és egészen más lehet a hangzása ugyanannak az erősítőnek is.
(#) sonny007 válasza kistee hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Szia! Azok nem hiányoznak hanem az illető átforrasztotta és allul vannak a panel alján. És mivel az alját nem tudtam fényképezni, mert megbontani nem szeretném egyenlőre igy azok nem láthatóak.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Ma elmegyek elektronikai boltba és megkérdezem van-e TL071-es műveleti erősítőjük.

Szerk.: Ha nincs pont TL071 mivel lehet még ami jó hangzást biztosít helyettesíteni?
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2015
(#) sonny007 válasza kameleon2 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Maradok a TL071-es műveleti erősítőnél.
De köszönöm, később még jelentkezem.
(#) pjg válasza sonny007 hozzászólására (») Feb 26, 2015 / 1
 
Ne TL071-et vegyél, hanem NE5534 -et. Árban nem sokkal drágább és jobb. Kisebb a "sustorgása".
(#) Ge Lee válasza pjg hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Meg jóval gerjedékenyebb...
(#) sonny007 válasza pjg hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Már mindegy, megvettem a TL071-et. Most értem csak haza és nem tudtam ránézni. :/
Esetleg ha következő alkalomra megyek akkor NE5534-et veszek

Képen bejelöltem, az a 2db kerámia kondenzátor amit ki kellene szednem, és áthidalni ?
Vagy fogjam, cseréljem ki csak a műveleti erősítőt ?

PIC_1669.jpg
    
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Szia! TL071 esetén a 470pF-ot bennhagyhatnád, mert a 8. láb NC., de inkább vedd ki mindkettőt.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Szia, tehát a képen bejelölt 2db kerámia kondenzátort kivehetem?
Át kell hidalnom, vagy ha kiszedtem mit kell vele csinálnom?

PIC_1669.jpg
    
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Ha kiszedted a két kondit, rakd be mondjuk a fiókba
Nem kell semmit átkötni, nyugodj meg, írtam volna.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Rendben akkor kiszedem nem kötök és keresztbe kasul semmit, csak berakom a fiókba

Köszönöm nemsokára jelzek
(#) sonny007 válasza sonny007 hozzászólására (») Feb 26, 2015 / 1
 
Kiszedtem a régi műveleti erősítőket és kicseréltem mindkettőben a TL071-re.
Kondikat nem szedtem ki. (talán ez a baj?!)

Viszont ha az egyik panelba a TL071 van a másikban UA709PC műveleti erősítő akkor szól mind 2 oldal.
Viszont ha mindkettőben a TL701 van akkor nem szól egyik oldal sem.

Várom az ötletet
(#) pjg válasza sonny007 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Lábhelyesen dugtad be az ic-t?
(#) sonny007 válasza pjg hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Igen, hát ha az egyik fele szól a TL701-es műveletivel, akkor a másik miért nem?!
Felirattal megegyező irányban van mind a kettő. Mint ahogy a régebbi is. Megfelelő lábbal.

Balról-jobbra 1 lábkihagyással tettem bele mind a kettőt.

PIC_1669.jpg
    
(#) sonny007 válasza pjg hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Az az érdekes, hogy ha a bal oldali panelba van a TL701-es és a jobb oldaliba az UA709PC akkor szól.
Ha viszont felcserélem. Bal oldaliba az UA709PC, jobb oldaliba a TL701-es akkor nem szól..

Mitől lehet ez? :O
Szerk: a jobb oldali panelba ha TL701 van nem hogy nem szól, még az egy Bc249-es vegtranyó is nagyon melegedik.
A hozzászólás módosítva: Feb 26, 2015
(#) reloop válasza sonny007 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Ebben a pozícióban van a műveleti erősítőd?
(#) Andrasirex válasza sonny007 hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Csak szedd ki és kész, nem kell áthidalni.
(#) sonny007 válasza reloop hozzászólására (») Feb 26, 2015 /
 
Igen.
Következő: »»   284 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem