Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendelés külföldről (eBay - Paypal)
VÁM és ÁFA jellegű kérdéseket/hozzászólásokat, indoklás nélkül törlik a moderátorok!
Lapozás: OK   77 / 254
(#) Massawa válasza Gj hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Attol függ honnan jön és milyen az értéke.
(#) Ricsi89 válasza Hurkafej1 hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Ha belefér. Ha kisméretű dobozban jön, akkor becsenget a postás, mert úgysem tudja betenni a postaládába.
(#) niedziela válasza Gj hozzászólására (») Ápr 19, 2015 / 1
 
Mivel a csomagot a magyar posta kezeli, ezért mindennek úgy kell történnie mintha Bugyor Bélától kapnál csomagot agyagfalváról. Ha a postásod eddig megtaposta a csomagjaidat és összegyűrte a leveleidet, akkor ez sem lesz másként.
(#) proba válasza Gj hozzászólására (») Ápr 19, 2015 /
 
Az adózási és vámszabályok alatti értékhatárnál maximum a regisztrációs szám bonyolítja a dolgot. Ha van regisztrációs szám akkor alá is kell írni, ha nincs postaláda.
(#) Csupasz hozzászólása Máj 7, 2015 /
 
Vásároltam az eBay-n de nem azt a terméket küldték, amit rendeltem. Reklamáltam, visszautalták a pénzt. Csak nem tudom, hova. Szerinte a PP-re, de én kártyával fizettem. Persze nincs is a PP-n a pénz. Mit lehet ilyenkor tenni?
(#) cupika97 válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
A kártyádon sincs? Nekem egyből oda szokták átrakni.
(#) Csupasz válasza cupika97 hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Reggel még nem volt, most pedig nincs nálam. Majd megnézem! Köszi!
(#) steelbird válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
A PayPal vissza szokta utalni a kártyára a visszatérített összeget.
(#) Csupasz válasza steelbird hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
A virtuális kártyára is?
(#) Johnycorp válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Igen, oda is.
Nekem OTP-s NET számlámhoz tartozó virtuális számlaszám és kártya van a Paypal-hoz rendelve.
Oda simán visszaérkezett az összeg.
(#) steelbird válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Igen, ahogy előttem is írták.
(#) PLaci hozzászólása Máj 7, 2015 /
 
Sziasztok!
Ha már paypal... Tapasztalt felhasználók légyszi írjátok meg van-e lehetőség paypal számlára úgy pénzt utalni, hogy semmiféle bankkártyám nincs. Valami olyanra gondolok, hogy bemegyek egy bankba a készpénzel, és azok valahogy ráutalják a paypalra. Lehet ilyet?
Köszi előre is az okosítást. Laci
(#) steelbird válasza PLaci hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
A legtöbb helyen azt írják, hogy nem lehet, de nem biztos. Olvasd el ezt.
(#) PLaci válasza steelbird hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Köszi a választ!
Igen amit belinkeltél az egy 2008-as leírás. Úgy tudom, hogy akkor még lehetett, de nem tudom nem változott-e ez meg.
Lehet be kell mennem egy Unicredit bankba. Én úgy próbáltam, hogy egy ismerős bankszámlájáról utaltam nekik pénzt, de nem fogadták el
Hosszas levelezés után végre addig jutottunk, hogy visszautalták. Ezt a folyamatot nem szeretném ismételten végig járni, ezért érdeklődöm.
(#) steelbird válasza PLaci hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Aha, értem. Dátumot nem néztem, csak rákerestem.
Akkor esetleg regisztráljátok be az ismerősöd kártyáját, ha neked nincs.
Nekem még nem volt problémám a PayPal -lel. Nem is virtuális kártyát regisztráltam be hozzájuk, hanem a fő kártyámat. Soha nem volt még részükről visszaélés, pedig már több száz rajtuk keresztüli fizetésen vagyok túl.
Fizetéskor (úgy tudom) nem is nyúl a bankszámlához a PayPal, hanem a kívánt összeget a kártyánkat kibocsájtó cég hitelezi meg, amelyiktől a kártyát kapjuk. Utána terheli meg a kártyakibocsájtó cég a bankszámlánkat. Ezért lehet hétvégén is pillanatok alatt fizetni.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2015
(#) PLaci válasza steelbird hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Szia!
Köszi a tippet! Lehet ez lesz, de ebbe meg azért fog belekötni, mert a paypal számlán szereplő név nem ugyanaz mind akihez a bankkártya tartozik
(#) proba válasza PLaci hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Az biztos ,régen is csak úgy lehetett rá befizetni, hogy személyesen bementél a bankba, és befizetted a te nevedre. Mástól szerintem soha nem fogadta el.
(#) steelbird válasza PLaci hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
No, akkor ez felejtős. Nyit a barátod egy PayPal accountot is, vagy neked kell kártyát igényelned. Az előbbi ingyenes. Csak legyen olyan kártyája, amivel lehet elektronikusan fizetni. Netkártya, vagy dombornyomott kártya.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2015
(#) PLaci válasza steelbird hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Esküdt ellensége vagyok minden banknak
Szerencsére eddig semmilyen kapcsolatba nem kerültem velük. Ezután sem szeretnék.
Ha ez az ára nem lesz paypal számlámon pénz.
Azért köszi a segítséget mindenkinek!
(#) Csupasz válasza PLaci hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Ha jól emlékszem, a CIB bank kezeli a PP számlát. Ott kérdezd meg, hogy tudsz-e nyitni PP-t.
(#) PLaci válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Én eddig az Unicreditről tudtam. Bár lenne neked igazad!
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2015
(#) steelbird válasza Csupasz hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Unicredit. A PayPal "számlát" pedig a neten kell nyitni. De a számla szó nem is igazán jó rá, mert a PP nem bank.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2015
(#) Csupasz válasza steelbird hozzászólására (») Máj 7, 2015 /
 
Igaz, Unicredit. Viszont ott kezelik a PP számlát. Kér az Unicreditnél infót. Ha megnyitja a neten a számlát, erre a számlára az Unicreditnél rátudja fizetni a casht a számlára.
(#) csabeszq válasza PLaci hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
Szerintem nyugodtan nyithatsz valahol egy bankszámlát Paypalra. Semmiből nem áll besétálni és befizetni havonta annyit, amennyivel Ebay-elsz. Igen, van költsége is, ezt kérdezd meg, hogy évente mennyibe kerül. Van, ahol évente 17.000-et leakasztanak, másutt 1.700-at. Nem mindegy.

Megértem, én sem vagyok bankmániás, de annyira parázni sem kell tőle.

Nálunk a családnak összesen egy bankszámlája van, ide érkezik a fizu meg minden más. Erről továbbutalok a Paypal számlámra és úgy fizetek. A Paypal számla már teljesen ingyenes.
(#) IMi válasza PLaci hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
Szia!
Igen lehet. A leírás is jó, (TopUp), lehetőleg a paypal számla és ahonnan töltöd az is egy néven legyen. Tavaly így használtam én is.

Help: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Máj 8, 2015
(#) steelbird válasza csabeszq hozzászólására (») Máj 8, 2015 /
 
A PayPal nem teljesen ingyenes, tranzakcióknál, valamint átváltáskor közvetítői jutalékot számol fel. Igaz, hogy csak pár ezrelék, de nem ingyen teszi a dolgát.
(#) csabeszq hozzászólása Máj 13, 2015 /
 
Szoktatok írni az eladónak, ha egy sikeresen lezárult vásárlás után nem kaptok automatikusan pozitív visszajelzést?
(#) kadarist válasza csabeszq hozzászólására (») Máj 13, 2015 /
 
Én nem szoktam. Ez a dolog az eladónak fontosabb, ezért én mindig írok értékelést.
(#) niedziela válasza csabeszq hozzászólására (») Máj 13, 2015 /
 
Általában a vásárlás(fizetés) után az eladó már küld pozitiv visszajelzés.
Ha nem és szeretnéd, akkor írj neki. De nem neked számít, mert nem te adsz el, és itt a pozitiv/negativ visszajelzéseket a vásárlók nézik nem az eladók, mert az eladó addig úgysem postáz amig te nem fizetsz. Viszont a vásárló nem szívesen vásárol gondolom +55%-os eladótól.
(#) valaki2233 hozzászólása Máj 21, 2015 /
 
Sziasztok, szeretnék az ebay-ről rendelni de még soha nem csináltam ilyet, annyit tudok, hogy paypallal lehet fizetni, de nem tudom, hogy hogyan kell regisztrálni, stb, tudnátok segíteni? Előre is köszönöm!!!
Következő: »»   77 / 254
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem