Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1708 / 2492
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Máj 24, 2015 1 /
 
Szia! Olyan érzésem van, hogy szimmetrikus clippeléshez féltáptól lejjebb kéne vinni a nyugalmi drain feszültséget. Például 15 ohm hangszóróhoz és 15 ohm munkaellenálláshoz Ut/3-at választanék. Mondjuk 1-2W ígyis-úgyis megfogja a szinuszos kivezérelhetőséget.
(#) simongab válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2015 /
 
AZ IRFP úgy *** rossz!ahogy van . Nem tudom hogy ebből az A FET es kapcsolásból ki lehet e valamit hozni?
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2015
(#) reloop válasza simongab hozzászólására (») Máj 24, 2015 /
 
Mekkora a tápfeszültséged, milyen IRFP-d van, hány ohm a munkaellenállásod és hány ohm-os hangszóró lenne rákötve? Begépelem áramkörszimulátorba és rögvest meglátjuk
(#) reloop válasza reloop hozzászólására (») Máj 24, 2015 /
 
Minden esetre működik, ha lesznek pontos adatok megnézem mit lehet kihozni belőle.
(#) simongab válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Jó reggelt

(24V váltóból) 34V az üresjárati feszültség. Vagy 17V, úgy nem melegszik annyira. Van 2 IRFP 240 em, meg 2SK 1058 am. A hangsugárzó névleges impedanciája 8 OHM. A munkaellenállás 15 OHM. Kisérleteztem az ellenállás mellett az oroszoktól ellesett izzóval, jópofa... Most megpróbálom egy NE5532 vel meghajtani hátha kevés a bemeneti feszültség...
Az áram az IRFP esetén 0.95, a 2SK esetén 1.12...mégis az IRFP szól nagyobbat, de rondábban
(#) reloop válasza simongab hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Az áramfelvételt mekkora tápfeszültségnél mérted? A nyugalmi drain feszültség beállításához a terhelés alatti tápfeszültséggel kéne számolnom.
(#) simongab válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
A nyugalmi tápfesz 34,2 ami terhelésre 32,9 re esik (IRFP) A D-S itt 16V
(#) reloop válasza simongab hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
33V tápnál a drain feszültséget 9V-ra csökkentve az IRFP-ből 3W nyúzható ki 10% torzítás mellett a szimulátor szerint. Az SK-hoz nincs makróm, de annak is 8-9V-os beállítást javaslok, várhatóan kevésbé fog torzítani.
(#) simongab válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Ez szomorú, tudtam én hogy ez bukott project, gondoltam ha 10-15 W elmegy a FET en akkor a jó hatékonyság miatt 10W marad a hangra ha jól ki van hajtva... Ezek szerint nem
(#) reloop válasza simongab hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Ez egy szemléltető kapcsolás, nem használati célt szolgál. Ha megszólalt, eredményt értél el
(#) simongab válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Vannak akik ezt rendesen bedobozolják, előfokot raknak elé. Kellene egy használható FET es kapcsolás (aminek a vége FET, és kihasználja az előnyeit)

Gyártósoron van egy LM3875, azal nem lesz gond
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2015
(#) reloop válasza simongab hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Csak a 2SK1058-cal van esélyed normál hangminőségre, a teljesítmény korlátok viszont itt is adottak. A 2-3W szobában kényelmesen elegendő teljesítmény.
Állítsd be a javaslatom szerint!
(#) Primary válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Ezt mivel szimuláltad?
(#) reloop válasza Primary hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Tina-val készült.
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2015
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Üdv. Köszönöm a linkeket. Értem. Olyan fokozatok vezérlődnek túl nagy jelváltozásnál, amik alacsony frekis szinusznál még szépen teszik a dolgukat. Volt olyan gondolatom korábban, hogy a globális visszacsatolásból az alacsony határfrekvenciájú egységnyi erősítésű nagyáramú fokozatot ki kellene kerülni a hangfrekis sáv felett, így nem késne akkorát a kimenetről visszacsatolt jel. Viszont ekkor a nagyáramú fokozatnak szépen kellene dolgoznia. Megmaradhatna a nagyobb sávszélesség.

elmélet.png
    
(#) tothbela válasza simongab hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Üdv. Ha sikerül szerezni powerjfet-et, akkor itt egy Nelson Pass féle kapcsolás. Én régi asus pc alaplapból guberáltam LD1010D-ket, ami nagyon hasonló az LU1014-hez. Ez fölé azért kell kaszkódba az IRFP, mert csak 25 V-ot lehetne rákapcsolni. A második és a harmadik IRFP az áramgenerátor és a táp stabilizáló, hiszen ekkora áramnál nagyon nehéz a búgást kiszűrni. Csak az a baj vele, hogy akár egy főzőlapot is megmelegít, igy nyugottan megfő rajta a tea.
(#) steelbird válasza simongab hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Áramgenerátorral a Drain körben sokkal jobb a kapcsolás, de kb. 2A -t kellene beállítani nyugalmi áramnak, ami az áramgenerátoron is, meg a végtranzisztoron is kb. 24-24W teljesítményveszteség, pár W kimenő teljesítményért, ráadásul 2-3% torzítás alatt nem úszod meg IRFP -vel.
2SK- val 1% körül lesz a torzítás.
(#) reloop válasza simongab hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Steelbird kolléga kisegített a 2SK1058 makrójával, bizony oda a jelerősítés az IRFP-hez képest. Egy source ellenállással próbáltam menteni a menthetetlen torzítást, az eredményt csatolom (1kHz-en 4%).
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
reloop, Tudnál nekem segiteni ? Ő pontossan mekkora is lehetett??
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2015
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Szia! A kondikon 63V feszültségtűrést látok, 2-300W-os lehet. Nagy áldozatot nem hoznék a javítása érdekében.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Köszönöm. És igen a kondik 63v osak. 300w ot ha tudná 8 ohmon az már tökéletes lenne a tranyok adatlapja. azt irja 140v az üzem feszkó. az 2*70v.
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
A megengedett tápfeszültség 8 ohm-on csak 150-200W-ot tesz lehetővé.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
az sajna kevéske nagyon.
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Áramgenerátorral 1kHz -en 1,5% THD mellett 3W -ig sikerült feltornázni. De már 2,3A a nyugalmi áram.
@simongab: Egy próbát megér, ha nem gond az a kb 55W hőmennyiség, amit az egész termel.
Két végfoknál az már több, mint 100W hő, 2x3W kimenőteljesítményért. Jó hatásfok.

fetes.JPG
    
(#) reloop válasza steelbird hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Ezek az egytranzisztoros erősítő téma képei. Több helyen is felbukkan a szóban forgó kapcsolás, a hozzászólásokból árnyalt kép rajzolódik ki.
(#) steelbird válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Igen, ismerem a kapcsolást. Szerintem áramgenerátorral lehet a legtöbbet kihozni belőle. Egyébként nagyon hamar torzít.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2015 /
 
Esetleg ha át kondiznám 100v os kondikra. Többet kilehetne hozni belőle? Diodák 250v ot birnak. Meghajto tranyok is 150-200v ot birják.
(#) simongab hozzászólása Máj 25, 2015 /
 
Köszönöm a segítséget FET ügyben, majd még visszatérünk rá...
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 25, 2015 / 1
 
A végtranzisztorok feszültségtűrése komoly gát a 8 ohm-ra leadható teljesítménynek. Az áramkör működését sem ismerjük, van fent kép a forrasztási oldaláról? Ha arra kerülne sor vissza tudod rajzolni a kapcsolást?
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Máj 25, 2015 / 1
 
Igen van pillanat és teszek is fel.
Következő: »»   1708 / 2492
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem