Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1710 / 2492
(#) steelbird válasza kissattila88 hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Egy tranzisztorral esélytelen. Legalábbis BD241 -gyel. Nézz szét a linkelt topicban.
(#) IOsys válasza reloop hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Valóban úgy van, ahogy mondtad, a trafó megszórja a bemenetet. Ha kibillentem a függőleges helyzetéből, elhallgat. Ha lefektetem, még jobban zúg. Próbáltam már árnyékolni a csatlakozó részt és a trafót is, nem történt változás. Mit tudnék csinálni? Az a B terv, hogy ferdén építem be a trafót és kész...
(#) zotya1983 válasza IOsys hozzászólására (») Máj 27, 2015 / 1
 
Hasonló problémám nekem is volt elforgatással áthelyezéssel megoldódott.
(#) reloop válasza IOsys hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Mint írtam az egyik panelt állítanám tótágast, de esztétikai megfontolásból elvetetted.
Ennek a képnek a jobb oldalán van egy hasonló megoldás, mert semmilyen ismert kulturált megoldás nem hozott eredményt
(#) IOsys válasza zotya1983 hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Köszi! Az a baj, hogy 1 centi ráhagyásokkal lett megtervezve a doboz, nem sok játékterem van. Beépítem ferdén.
(#) IOsys válasza reloop hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Igen... hát az a ZS terv lenne, a ferde trafó még jó, nem kell hozzá szétcsavarozni, szétforrasztani semmit. Mondjuk azért zavar, nem számítottam erre.
(#) reloop válasza IOsys hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Azt nézd, hogy gazdagabb lettél egy tapasztalattal
(#) IOsys válasza reloop hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Nagyon sokkal.
(#) zotya1983 hozzászólása Máj 27, 2015 /
 
Kicsit offolok én is,nálam is hasonló helyzet áll fenn épp a dobozolás mikéntje miatt áll a sarokban az épített végfokom Most itt nézegetek pár ötletet az oldalon a képek közt,hasznos tud lenni
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2015
(#) IOsys válasza IOsys hozzászólására (») Máj 27, 2015 /
 
Na jól van, azért nem rossz ez a Dracula. Most, ahogy hallgatom a jól bevált zenéket, olyan hangokat is hallok, és olyan távol egymástól, ahogy még soha. Legközelebb megépítem Király Tibor VF3-ját, csak nehogy az legyen, hogy az az egyszerű kis erősítő agyonveri ezt a dögöt.
(#) simongab hozzászólása Máj 28, 2015 /
 
Sziasztok! Ha van minnél nagyobb teljesítményű A osztályú erősítőhöz valamiféle irányelvetek, és ma kapható alkatrészekkel kipróbált kapcsolás akkor kérlek segítsetek... Egy 2SK 1058 as meg lett építve , de elég soványka volt a hangja, már kérdeztem itt róla. Hiraga klón is jó lenne, de lehet fel kellene tornászni 50Watt környékére...

Köszi
Gábor
(#) krisz69 hozzászólása Máj 28, 2015 /
 
Ezt ahogy elsőre néztem kb úgyanaz. De ha pontosan nem is az lenne a kérdésem. A nyákrajzoshoz jó a tl072 ic??
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Szia! A NYÁK-rajz dőreség. Két kettős műveleti erősítő egy-egy felét használja
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Anno linkeltél nekem egy fázis forditot de az nekem nem jó. Mert abba van hangszinszabályzás is ha jól emléksze. Nekem valami nagyon ehyszeü kellene ha lehet nyák rajzal.Tudnál nekem ebben segiteni?
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Mire szeretnéd használni?
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
tda 7293-tudod a 3-3-ics. de hely nagyon kevéske van.
(#) szamóca válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 28, 2015 / 1
 
Kérni figyelni oda jobban írás, mert érteni így nehéz gondolat tied.
Köszi.
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Szóval hídkapcsolást szeretnél. Legegyszerűbb az egyik erősítőfelet az invertáló bemenetéről meghajtani. Ahhoz nem kell csak 1db ellenállás.
A TDA7293 témába tedd fel a NYÁK-tervedet, vagy a paneled fotóját, berajzolom.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
3-ics parallel kapcsolás van 2 darab.Bővebben: Link
A két modult szeretném össze kapcsolni.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2015
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Máj 28, 2015 / 1
 
A választ a témájába írtam.
(#) tomi1990120 hozzászólása Máj 28, 2015 /
 
Sziasztok tudtok nekem ajanlani egy eloerositot lehet tranzisztoros is TDA7294 elé kellene.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2015
(#) reloop válasza tomi1990120 hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Szia! Ezt keresed? A téma képei bőséges kínálatot nyújtanak.
(#) Dióda hozzászólása Máj 28, 2015 /
 
Sziasztok pákászok!

Nos egy pár hete nyakig vagyok a kapcsolásirajzokban és a próbálgatásokban de nem túl nagy sikerrel.
Szükségem lenne egy marha egyszerű végfokra egy pár megkötéssel.
Teljesítményt tekintve kb 50Watt elegendő . 4-8 ohm hangsugárzóval terhelhető legyen.
Bírnia kellene a hangszerrel való nyekletést de néha sima rögzített zene is menne róla.
Egytelepes tápellátás jelen esetben előny és széles feszültségtartományban lehessen üzemeltetni.
Ez a széles feszültségtartomány a 30V-tól a 60V -ig szól kb.
Nagyon fontos hogy ne izzadja szét magát ha lehet és lehessen csűrni neki folyamatosan esetleg teljes kivezérlésen is .
Ami nem fontos de megemlítem hogy inkább érzéketlen legyen mint gerjedős.
Nem kell csillognia neki 25khz-en magasba csak szóljon a hagyományos hangfrekis sávban.
Igazándiból a torzítás is mindegy hogy 0,005 vagy 1-2% mert hangoskodni kell hangszerrel mikrofonnal esetleg mehet néha rajta rögzített zene is.
Magyarul egy ütöm-vágom hülyegyerekerősítő kell szólótáposan ami atomstabil és buliról bulira hordható . A kimenőkondi miatt aggódás nem érdekel mert ebben az esetben előny hogy ha mégis beüt egy ménykű bele nem viszi a hagszórót a végfok.
Próbáltam egy pár végfokot ennek megfelelően.
Texas - lehetetlen pillanatban begerjedve eltávozott.
Tda ic-k 7294 és társai ebben az üzemben nekem a szintitől meg a mikitől fuldokolnak és se dinamika sem hangerő ráadásul macera a hűtésüket rendesen megoldani.
Utálatom tárgyát a quad-ot is kipróbáltam egy ismim jóvoltából de sajnos az nem hangszererősítő és hülye hangja van hangszerrel és szenved a végfok a hangosítási üzemben.
Vf 6 instabil ebben az üzemeltetési viszonyokban majdnem egy hangszóróba került a tesztelése.
Multkorában nézegettem és találtam egy 60w-os gitárerősítő rajzot darlington tranyóval meg 2bd tranyó meghajtással de arra meg valaki azt mondta hogy az nem jó csak épp elfelejtette elmondani miért .Az szólótápról megy és talán ezeket tudná is csak valaki szakértőbb megvizslanthatná a rajzát és véleményezhetné illetve a hiányosságait per instrukcióit kivesézhetné.
Ezzel még vetnék egy próbát hátha eme becses feladatra alkalmas lenne.
Bővebben: Link
(#) Buvarruha válasza Dióda hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Ezt nevezem ellentmondásnak. Nem kell alacsony torzítású erősítő, meg mindegy milyen a hangja, de amiket próbáltál mind nem tetszett, kevés dinamika stb... És még aszimetrikus tápról is járjon? Nem értem, hogy ez miért feltétel, de a jelenleg leírtak lehetetlenek. Nyílvánvaló, hogy neked szimplán bivalynagy teljesítményű erősítő kell ugyanis ahhoz, hogy hangszerrel jó magas dinamikát tudjon kompresszor nélkül, egyszerűen nagyonnagy kimenőteljesítmény kell, ami alacsony tápfeszültség esetén nyílván lehetetlen. +-60V-sos tápfeszt, vagyis összesen 120V DC-t javasolnék és mindenképpen szimmetrikusat. Ebben van dinamika rendesen, bár nagyobb hangerőn picit magas a THD...gond.

Eléggé stabil évekig hangosítottam ezzel és minden talicska hangszóró rá volt kötve, ami kéznél volt, de meg kell jegyezzem, hogy a stabilitáshoz megfelelő nyákterv, illetsze összeszerelés szükséges.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2015
(#) BEMcorp válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
A linkedet szerintem nem így akartad...
(#) Buvarruha válasza BEMcorp hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Mi baj van vele? Mukodik.
(#) blasz válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Nem megy a link egy kicsi logó Tripod és ennyi a bal felső sarokban.
(#) Buvarruha válasza blasz hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
A nyavajás, csak akkor jött elő a tripod, ha ráfrissítettem... Bővebben: Link
(#) blasz válasza Buvarruha hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Na így már jó köszi
(#) reloop válasza Dióda hozzászólására (») Máj 28, 2015 /
 
Rakj össze egy ST151-et, annak még senki nem panaszkodott a dinamikájára, és csak mennek, meg mennek.
Amit linkeltél: túl alacsony bemenő bemenőimpedancia, túl magas torzítás és semmi áramkorlát vész esetére.
Következő: »»   1710 / 2492
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem