Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 7 szegmenses LED kijelzős hőmérő
Lapozás: OK   20 / 23
(#) -Bandi- hozzászólása Dec 26, 2013 /
 
Sziasztok!
Engem is érdekelne egy 3x7szegmenses kijelzőkből álló hőmérő, lehetőleg PIC nélküli, és olyan ami negativba is tud menni, mivel szeretném télen is használni.Kb -20 -tól 40-50 °C -ig.Esetleg valaki tud ilyen kapcsolást?
Ha csak PICkel lehet megoldani vagy AVR-el az sem baj, csak azokhoz még nem nagyon értek és egyenlőre felprogramozni sincs mivel .
(#) fongab válasza -Bandi- hozzászólására (») Dec 27, 2013 /
 
Szia
Igen, jó helyen jársz. Csak párlapot, vissza kell nézni. De gondolom, elfoglalt vagy. Hát tessék.
Bővebben: Link
üdv.
(#) -Bandi- válasza fongab hozzászólására (») Jan 2, 2014 /
 
Köszönöm szépen!
(#) -Bandi- hozzászólása Jan 3, 2014 /
 
Lenne pár kérdésem ehhez a kapcsoláshoz.
Bővebben: Link
1.Tizedes pontossággal jelzi ki a hőmérsékletet?
2.A dióda helyére esetleg lehet-e más hőérzékelőt kötni?Lenne egy pc tápból, az használható lenne?
3.A 10µF/10V-os kondinál miért van !-jel?Ott kell figyelni valamire?
4.Esetleg 9V-os elemről működtethető?Jó lenne ha nem lenne hálózathoz kötve és lehetne kint is használni.....
Előre is köszönöm a segitséget.
(#) fongab válasza -Bandi- hozzászólására (») Jan 3, 2014 / 1
 
Szia
1-> Igen
2-> igen de akkor teljesen változik az egész. Egy 10Ft diódánál mi lehet olcsóbb? Pc tápról lehet használni. (itt lehet hogy fére értettem A hőmérő lenne aa pc tápból vagy lenne egy pc táp amit használhatsz ha az utóbbiakkor a válaszott van)Akár +/-5V ról. (itt néhol változtatni kell Pl.: kimarad a CD4049IC ésa 7805IC is. ) vagy a +12V ról is. Akkor minden marad.
3-> igen a test a + Álltalába a test az a -
4-> 9V ellemről ha le tudsz szedni 1A környéként akkor igen. A ICL7106 + LCD kijelző van kitalálva a 9V ellemnek.
üdv.
A hozzászólás módosítva: Jan 3, 2014
(#) -Bandi- válasza fongab hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
Köszönöm a válaszokat. (pont)
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) -Bandi- válasza fongab hozzászólására (») Jan 3, 2014 /
 
És a hőmérő az amit a PC tápból használnék....valami NTC <strike>asszem</strike>azt hiszem, de nem biztos. (pont)
A magyar nyelvben a mondatok nagy betűvel kezdődnek!
A hozzászólás módosítva: Jan 4, 2014
(#) -Bandi- válasza -Bandi- hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Elnézést kérek a helytelen irásmód miatt.Siettem és azért történt.
(#) ih.he válasza -Bandi- hozzászólására (») Jan 5, 2014 / 1
 
Az eredeti kapcsolást ne módosítsd, mert láthatóan nem ismered az alkatrészeket eléggé.
Dióda - nyitóirányú feszültségesése kb. 2,1mV-ot csökken 1°C hőmérséklet emelkedésre, lineáris a karakterisztikája, alkalmas pontos mérésre.
Termisztor - nem lineáris a karakterisztikája, kapcsolni jó pld. adott hőfokon, vagy szabályzásra, nem pedig pontos hőmérsékletmérésre.
(#) -Bandi- válasza ih.he hozzászólására (») Jan 5, 2014 /
 
Értem.Köszönöm az útmutatást.Egyetemen ebben a félévben tanultunk analóg elektronikát, de nem mélyültünk bele ennyire.
(#) -Bandi- hozzászólása Jan 6, 2014 /
 
Felmerült bennem a hőmérővel kapcsolatban még egy kérdés.A vezeték hossza, amivel a diódát a panelra kötöm, befolyásolja valamennyire a mérés pontosságát?
Pl: Kinti hőmérsékletet mérnék de a műszer a szobában van és a dióda és ha panel között van 5m kábel.Akkor a drót ellenállása hatással van a mérési eredményre vagy nem?
A drót UTP kábelből 1 érpár lenne.
(#) Bakman válasza -Bandi- hozzászólására (») Jan 6, 2014 / 1
 
Olyan kevés áram folyik a diódán, hogy 5 m vezeték házi módszerekkel észlelhető mérési különbséget nem okoz.
(#) -Bandi- válasza Bakman hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Értem.Köszönöm a válaszod.
(#) fongab válasza -Bandi- hozzászólására (») Jan 6, 2014 / 1
 
Szia
A pn átmenetnek, mind hőmérséklet, mind fény hatására változik.
Neked, most a hő hatása, érdekes. Ha a diódán, áramot folyatsz át, ( jelen esetbe kb.:1mA )
akkor kinyit, ezt 650.....690mV feszültségnél teszi. ( két egyforma pn átmenet nincs. Az egyik dióda 650, a másik 664, a harmadik 689 amegyedik 651mV nál nyit ki. ) Ez lesz a 0 fok. Sajnos, ha cseréled a diódát, ujra kell állítani. A kezdeti értékre 1fok C ra kb.:1,8mV feszültég adódik, vagy vonodik, a kezdeti értékből, attol függ, hogy +vagy- irányba, indul el.
Továbbra is azt mondom hogy a 1N4148nál olcsobb jóbb érzékelőt nem tudok. Kicsi, igy nem kell több mm átmelegíteni. Ha nagyobb diódát választasz 1N40xx valamelyiket akkor márt +1mm át kell melegíteni lassab lesz ( jobban átlagol )
Ha mindenképpen szét akarod szedni a PC tápot a 230V bemenetnél van 4dióda abból 1darab szeríntem jó neked.
üdv.
(#) -Bandi- válasza fongab hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Köszönöm a magyarázatot, ismét okosabb lettem.1N4148-as diódám van elég, még régebben vettem egy kivezérlésjelzőhöz de nem használtam el egyet sem.Csak érdekelt, hogy használhatom-e azt is vagy nem, a tápok már úgyis szét vannak szedve.Azt tudom, hogy nincs két egyforma PN átmenet, elmagyarázta a tanár rendesen mikor vettük és gondoltam, hogy dióda cserénél újra kell kalibrálni a műszert is.Azt hiszem vizsgák után összerakom és okosabb leszek . Köszönöm mindenkinek a segitséget!!
(#) fongab válasza -Bandi- hozzászólására (») Jan 6, 2014 / 1
 
Szia
Amit még, be kellene szerezni, az a hőmérő vagy egy alkoholos 0....100fok C vagy LM35C ic de, ahhoz műszer kell. Kell egy pohár, félig jéggel, és vízzel felőnteni. Eza, nulla fokod. Egy másik edénybe, vízet forralni, megmérni, és a mért értékre állítani, a kijelzőt. A beállítás során, ezt többször meg kell, ismételni. Amikor átrakod az érzékelőt, 1/2....1percet illik várni, nem sok tárgy viseli el, a ekkora hőmérséklet váltózást.

üdv.
(#) -Bandi- válasza fongab hozzászólására (») Jan 6, 2014 /
 
Értem.Köszönöm a tanácsodat.
(#) morfi17 hozzászólása Feb 6, 2014 /
 
Sziasztok! Valaki tudna nekem küldeni egy 3X7 szegmenses kijelzőjű olyan hőmérő kapcsolást küldeni, amit tudok vízbe használni, nem tartalmaz PIC-et és SMD-t?
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2014
(#) proli007 válasza morfi17 hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
Hello! Gondolom nem a hőmérőt, hanem az érzékelőt szeretnéd vízbe lógatni vagy használni. De bármelyiket is, a méréshez köze nincs a vízmentes tokozáshoz viszont annál inkább. De ahhoz meg nincs kapcsolási rajz. Viszont van a témához külön hőmérős topik, ahol 7107-el megoldhatod. Nem PIC, nem SMD. (Bár olyan is van belőle..) üdv!
(#) Zoli_bácsi válasza morfi17 hozzászólására (») Feb 6, 2014 /
 
ENNYIRE LUSTA VAGY?!! Keresd meg! Hát megáll az eszem, komolyan. Az orrod előtt lett tárgyalva 7 szegmenses kijelzéssel rendelkező, SMD-t nem tartalmazó áramkör. Itt ezen a lapon van a link! Könyörgöm!
(#) -Bandi- hozzászólása Feb 16, 2014 /
 
Szép jó estét mindenkinek!
Bővebben: Link
Ehhez a kapcsoláshoz terveztem egy nyákrajzot és szeretném kikérni a véleményeteket.Annyit elől járóban elmondanék, hogy ez az elő ilyen bonyolult nyák rajzom és most először használtam nyák tervezéshez az Eagle programot.Bármiféle módositási javaslatot, tanácsot, észrevételt szivesen fogadok .A nyáktervet bárki szabadon felhasználhatja , annyi kérésem van, hogy ha valakinek van jobb, vagy készit egy jobbat akkor azt ossza meg velem is.
(#) eadx hozzászólása Jún 3, 2014 /
 
Üdv!
Mi lehet a MAN6910 közös anódú kijelző HEstore megfelelője? 10-14-20 mm van, most akkor melyik?
(#) fongab válasza eadx hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Szia
"10-14-20 mm van, most akkor melyik? "
ha rossz a szemed akkor javaslom a 20mm es kijelzőt. ( a kijelző (LEDek ) magasságát adja meg a szám. ) Így mindegyik jó, a te válsztásod ugyan ugy, a szin is választható piros/zöld .
üdv.
(#) eadx válasza fongab hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Akkro ezek szerinz a MAN6910 az 10 mm-es. Nem a szemem miatt kérdeztem, hanem a panelba milyen van tervezve, gondolom nem midegyik jó bele.
(#) fongab válasza eadx hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Szia
"panelba milyen van tervezve," Sajnos ezt nem tudom. Nézd meg az adatlapját, ott van a lábkiösztás/ láb távolság és lehet a panelhoz, hasonlitani.

üdv.

Bocs, hogy elértettelek.
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2014
(#) eadx hozzászólása Jún 3, 2014 /
 
Bővebben: Link
Ebbe szeretnék tenni egy 3x7 szegmensest, mert nem kellenek a jelek csak a szám akkor egyszerűen nem teszem bele a kijelzőt a foglalatba és jóccakát? Kell valami lekötés, leforrasztás vagy valami csel, hogy ne menjen tönkre az IC a szabad lábak miatt?
(#) proli007 válasza eadx hozzászólására (») Jún 3, 2014 /
 
Hello! Semmi baja nem lesz az IC-nek ha nincs rákötve a kijelző..
(#) jdani hozzászólása Jún 26, 2015 /
 
Hali. Kinti hőmérőt építenék, tehát -20fok, és +40 fok között mérjen. PIC, vagy AVR, mindegy. Lényeg hogy ne kelljen behangolni, tehát a szonda lehetne egy 18B20. Mérjen azért tizedeket is. Tudtok valami jó kapcsolást?
(#) eyess válasza jdani hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
Ilyen nagy probléma ez ?
Válogass .

Bővebben: Link
(#) Bakman válasza jdani hozzászólására (») Jún 26, 2015 /
 
A DS18B20 0.0625 °C felbontású, tehát 0.1 °C felbontás nem probléma. Ez elfoglalja a kontroller egyik lábát, a többire pedig mehet(nek) a kijelző(k).
Következő: »»   20 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem