Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CRT képernyő
 
Témaindító: angelero, idő: Jún 27, 2007
Lapozás: OK   1 / 3
(#) angelero hozzászólása Jún 27, 2007 /
 
Sajnos már egy ideje "remeg" a CRT monitorom?Nem tudom van-e értelme javításával foglalkozni, ha igen milyével lehet baj? vagy kuka
Előre is köszönök minden segítséget
(#) gtk válasza angelero hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Fuggolegesen remeg?Akkor fuggoleges elterites szerintem.
Azt, hogy kuka vagy sem, erdemes javitani vagy sem, Te kell eldontsd
(#) Prinner válasza angelero hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Egyszer sikerült remegős képernyőjű TV-t javítanom a kontraszt/fényerő potméterek cseréjével, mivel ezek szerint az eredetik kontekthibásak lettek.
Olyan eset is volt, hogy a TV belsejébőt kifujattam kompresszorral a port, és valamivel jobb lett a képminőség célszerű lenne ezzel kezdeni a javítást.

Remegést okoz az is, ha pl. hálózati trafót raksz a képcső közelébe, érdemes még megnézni az eltérítő tekercsek mechanikai épségét is.
(#) vega55 válasza angelero hozzászólására (») Jún 27, 2007 / 4
 
Altalaban valamelyik elko (ki)szaradasa okoz ilyen tuneteket...
Nem tul bonyi megtalalni, de turelem az kell hozza(es par cserekondi, a probalgatasokhoz...)
(#) angelero hozzászólása Jún 27, 2007 /
 
Először kösz a hamari választ. Direkt semmi mágnes, trafó, egyéb nem volt (nincs is ) a közelében. Megpróbálom a javaslataitokat!
(#) angelero válasza vega55 hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Általában melyik elko(k) a hibás?
(#) Prinner válasza angelero hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Többnyire az, amelyik melegedő alkatrész, vagy hűtőborda közelében van. Szerintem járasd néhány órát, azután kikapcs és keresd, melyik langyosabb.

Vagy keresheted funkcionárisan is: az eltérítésnél, és a tápjának pufferelkójának cseréjével... stb.
(#) ha6pc válasza angelero hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Továbbá: nagyon kényelmes módja a hibakeresésnek a "Kalte" vagy más fagyasztóspray.
Merem ajánlani mindegyikőtöknek!
A gyanús elkót lezúzmarásítani,majd figyelni a hatást.
(#) angelero válasza ha6pc hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
és amúgy milyen hatás mire utalna?
(#) ha6pc válasza angelero hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Szia!
Nos,igen:szűkszavú voltam.
A tapasztalatom az,hogy az egyébként egészséges elkóknál nem vehető észre változás a készülék működésében.
Amennyiben a betegebb (kapacitáscsökkent,szivárgó,stb.) elkót lehűtöd,úgy a hiba erősebben jelentkezik,nagyon látványosan.
Persze 100%-ban ez sem jön be,de úgy 90...95-ig igen.
(#) burgdavid hozzászólása Jún 27, 2007 /
 
üdv! Szerintem lehet még esetleg a lemágnesező ák környékén a hiba. Ha van rajta degauss, próbáld ki hogy változtat e rajta valamit kattan e a relé stb
(#) angelero válasza burgdavid hozzászólására (») Jún 27, 2007 /
 
Köszi de már próbáltam a remágnesezést, nem segített :no: . Viszont kicserlétem 3 db-ot kondit de a remegés marad, de csökkent. Igaz egy kicsit meg is takarítottam
(#) Manyoc hozzászólása Jún 28, 2007 /
 
Van egy LG 19" másféléves monitorom. Bekapcsolás után ahogy kezdi elérni az üzemi hőmérsékletet, kezd sötétedni a kép és veszít az élességből is. Mivel lehet itt a gond. Képcső, vagy elektronika. Kontakt hibára is gyanakszok, mert azután jelentkezett, hogy áthelyeztem a monitort.
(#) angelero hozzászólása Jún 28, 2007 /
 
Nos, kicseréltem egy rakás elkot, de a remegés maradt. Azt hiszem ez már így is marad . Egyébként kösz minden segítséget
(#) PCB válasza Manyoc hozzászólására (») Jún 28, 2007 /
 
Szia !

Ha bemelegedett a monitor a nagyfesztrafó oldalán állítsd be a fényerőt és a fókuszt. Finoman tegerd meg egyiket és látni fogod melyik melyik. Ha három poti van akkor a felső kettő a fókusz és alső a (VG2), azaz a fényerő.

Üdv!

(#) Manyoc válasza PCB hozzászólására (») Jún 29, 2007 /
 
Kösz. Ma-holnap meg is próbálom
(#) sirály12 hozzászólása Aug 1, 2007 /
 
Helló.

Lenne egy problémás moncsim.
A képe jó(éles, kontrasztos), de nincs rajta igazi fekete. A fekete olyan sötétzöld színben úszik. Pl win botoláskor, a logónál a fekete inkább sötötzöld.
Menüből már nem tudok levenni több zöldet, mert akkor az eredetileg zöld színű részek nem lesznek zöldek + a kép ronda lesz.

Szétszedtem, a cső végén lévő panelon van 3 poti 2 együtt és egy egy kicsit arrébb. Próbáljam ki ezeket, vagy máshol kell állítani rajta?
(#) titi válasza sirály12 hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Hali!
Az a 3 poti a 3 színt állítja? Ha igen lehet, hogy segít, ha a zöldhöz tartozót lejjebb veszed, de csak óvatosan!
Máskülönben jók rajta a szinek? Nem zöldes árnyalatú?
(Mert ha nem, akkor nem biztos, hogy az segít)
(#) sirály12 válasza titi hozzászólására (») Aug 2, 2007 /
 
Amúgy nem zöld a képe, csak egy kicsit világos, pedig minimumra la van véve a fény.


Talán egy nagyon picit zöldes, alig észrevehetően, osd menüből nem korrigálható.


u.i: Most mondták el, hogy mit kellene állítanom rajta, inkább hozzá sem fogok.
Jó ez így. :yes:
(#) Gál Norbert hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
Nekem is van egy rssz monitorom, jóvolna megjavítnai, mert joljönne a műhelybe.

kapcsoltam ki a montort, valami eszembejutott és rögön visszakapcsoltam, erre hátul valami mintha szikrázott volna és többé se kép se hang(bár hagfal nem is volt rajta ).A képcső jó de fűtés nincs rajta. A zöld kontroll LED sem világítt, olyan mintha beselenne szúrva a konnektorba.
(#) Gál Norbert hozzászólása Aug 3, 2007 /
 
Nekem is van egy rssz monitorom, jóvolna megjavítnai, mert joljönne a műhelybe.

kapcsoltam ki a montort, valami eszembejutott és rögön visszakapcsoltam, erre hátul valami mintha szikrázott volna és többé se kép se hang(bár hagfal nem is volt rajta ).A képcső jó de fűtés nincs rajta. A zöld kontroll LED sem világítt, olyan mintha beselenne szúrva a konnektorba.
(#) titi válasza Gál Norbert hozzászólására (») Aug 3, 2007 /
 
Hali!
Biztosítékok jók? A nyák nem égett meg?
(Előfordulhat olyan, hogy a nagyfesz közelében elég a vezetősáv)
(#) spikk hozzászólása Szept 18, 2008 /
 
Sziasztok!
Nekem 2-t is idétlenkedik a moncsim. Mindkettőt új kora óta (egyébként 2-4 éves, nem tudom pontosan).

Az egyik: ha a háttér fekete, az egérmutató (illetve tetszőleges fehér dolog) körül egy holdudvar látszik.
Ez lesz az, amit itt is írtatok, hogy kell keresni egy fókusz potit, és megpróbálni (de óvatosan)?

A másik: időnként gondol egyet, és sípolni kezd, nem olyan hangos, de azért idegesítő. Ha kap egy-két kisebb pofont, abbahagyja, de nincs garancia arra, hogy nem fogja újra kezdeni hamarosan. Máskor meg órákig nem szól semmit.

Köszi!
Spikk

Szerk.: egy 19"-os AOC CRT monitorról van szó.
(#) Imi65 válasza spikk hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
A 2. jelenséget, a táp trafója csinálhatja, megoldása mechanikai jellegű, vagyis meg kell akadályozni a rezgést, ami a hangot gerjeszti. Fesz alatt óvatosan nyúlni bele.
(#) spikk válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 19, 2008 /
 
Köszi! Holnap - ha az Asszony hagy egy kis szabadidőt -, megnézem belülről. Majd referálok, hogy mi az eredmény.
(#) spikk válasza Imi65 hozzászólására (») Szept 21, 2008 /
 
Szia!

Nem csináltam semmi ilyesmit, egész hétvégén felsőbb utasításokat hajtottam végre.
Nem baj, meg fogom nézni, csak azt nem tudom, hogy mikor. Ha sikerült, beszámolok a tapasztalataimról.

Kösz!
Spikk
(#) elektroncso hozzászólása Júl 5, 2015 /
 
Itt a nyár, kint meleg van, én beteg vagyok (himlő) nem mehetek porba,napra stb. vagyis nem dolgozhatok kedvemre a pincében, udvaron. Akármennyire is nem fűlik a fogam a visszarajzoláshoz, nekiálltam. Mire meggyógyulok addigra kész leszek.
Miközben a katódsugárcső lábkiosztását kerestem, megtudtam, hogy a TUNGSRAM ezt a csövet orvosi és ipari felhasználásra gyártotta, már szűkül a kör, hogy mi lehet ez. Közben visszafejtettem a cső végén lévő panel rajzát is. Érdekes módon a cső 7-es lába, vagyis a G4-es elektróda nincs bekötve. A kis panelen lévő 3 tranzisztor a G2-es elektródát vezérli, a többi elektróda közvetlenül a nagy panelre van bekötve.
Előzmények:Bővebben: Link
(#) elektroncso válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 5, 2015 /
 
Vissza is fejtettem a rajzot.El sem hiszem, hogy ilyen gyorsan kész lettem vele. Most éppen tanulmányozom. Már nagyjából értem, mi miért van benne. Az már biztos, hogy csak 1 fajta tápfeszültséget igényel, és a nagy panel állítja elő a többi feszültséget.
U.i.: Valaki ki tud segíteni egy TUNGSRAM M17-11GM katódsugárcső adatlappal? Amit az elektroncső.hu-n találtam azon nem látszódik jól a lábak kiosztása.
A hozzászólás módosítva: Júl 5, 2015
(#) pucuka válasza elektroncso hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Megpróbáltam beszkennelni, nem sikerült, ezért írom:
1. g1
2. k
3. f
4. f
5. g1
6. g2
7. g4
Láthatóan hiba van a katalógus lapon, innen nem tudom eldönteni, melyik az igazi. Valószínűleg az 1. láb a G1, mert ez van közelebb a katódhoz, gondolom, de nem biztos. A G2 utáni rács G3 az anódra van kötve, lehet, hogy ez lesz a másik G1. De ezen nagyfesznek kell lenni, így el tudod dönteni, hogy melyik az igazi G1, ill. az a (anód), mert ilyen nevű láb nem szerepel a listában.
Adatok:
Uf= 11 V
If = 68 mA

Max adatok:
Ua =14 kV
Ug2=350 V
Ug4=500 V

tipikus üzemi adatok:
Ua=13 kV
Ug2=350 V
Ug4=50 ...400 V
-Ug1=46 - 91 V

625 soros felbontásnál, katód vezérlés esetén:
Ua=13 kV, Ug2=200...350 V, Uk kb. 47 V
A hozzászólás módosítva: Júl 6, 2015
(#) elektroncso válasza pucuka hozzászólására (») Júl 6, 2015 /
 
Köszönöm.
Az anód nem a katódsugárcső oldalán lévő ,,papucs"-ra van kivezetve?
Olyan lehet, hogy a G4-es elektróda nincs bekötve?
Következő: »»   1 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem