Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   299 / 398
(#) Travolta válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
És valószínű a hangfalak is elhaláloztak, ha direktbe rákötötte a hangfalakat!
(#) pista40 hozzászólása Aug 17, 2015 /
 
Igen, javítottam a rajzot, a D4-en -14.86v van, a C11-en -1v és az R7-en -12.1v
Az ic 2es lábán 0,66v és a kimeneten a testhez képes +41.7v nem - az ic tl071-es és jól van berakva.
A D1-D2 nél hogy van zárlat, nem értem?

Mérés.png
    
(#) pista40 válasza Travolta hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
A hangszóró nem szállt el, most is működik rendesen!
(#) reloop válasza pista40 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
T1 bázis polaritása? Az IC-ről negatív feszültséget kéne kapnia.
(#) pista40 válasza reloop hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
A testhez képest, +11.4v
(#) reloop válasza pista40 hozzászólására (») Aug 17, 2015 / 1
 
A T1 környékén akkor gáz van. Tranyó típus és lábak beazonosítása hogy áll?
Az előbb az IC pozitív kimeneti feszültségével felállított diagnózis okafogyottá vált a helyesbítést miatt.
Szerk.: a T1 nagyon furcsán áll a beültetési rajzon, nézd meg az egyes lábaihoz a megfelelő alkatrészek kapcsolódnak-e?
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2015
(#) pista40 válasza reloop hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
ÓÓÓ az a nyamvadt T1
A beültetési rajzon fordítva jelöli a T1 beültetési irányát, mint a kapcsolási rajzon, vagyis fel lett cserélve az emitter meg a kollektor.
Csatoltam a nyákot, én úgy látom ezen is hogy fel lett cserélve. Sajnos csak a beültetésit figyeltem mikor összeraktam.
(#) pista40 válasza reloop hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Vagyis ezek után máshol is lehet hiba, az egészet átkell néznem
(#) reloop válasza pista40 hozzászólására (») Aug 17, 2015 / 1
 
Ez minden. A terven elrajzolták a T1 lapolását, vagy egy EBC lábkiosztásút kereszteltek át elvtelen módon BC182-nek
(#) pista40 válasza reloop hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Hú, nagyon köszi a segítséget, holnap megforgatom, van itthon másik bc182, inkább rakok bele újat, aztán megírom mi van.
(#) reloop válasza pista40 hozzászólására (») Aug 17, 2015 / 1
 
Mindez a gondos mérésednek köszönhető, a hiba beazonosítása már csak egyszerű rutin. Sajnálom is mikor mások megfutamodnak a feladat elől.
(#) pista40 válasza reloop hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
jesszus úúúúúr isten, most nézem, hogy a beültetési szerint T1-T7-ig mindegyik tranyó fordítva van beültetve.
Remélem nem szálltak el a végtranyók meg a 242-k.
(#) kameleon2 válasza pista40 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Én ezért keresek egy végre megbízható quad405 dokumentációt. De az lesz a vége, hogy készítek egyet... Mindegyik hemzseg a hibáktól.
(#) reloop válasza pista40 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Nézd azért meg jobban, nem ég annyira a ház!
(#) pista40 válasza reloop hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Első ránézésre ha ebbe is bc212-t használ, akkor fordítva van a T1, T3-T5
(#) reloop válasza pista40 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Egyes kósza adatlapok ellenére a manapság használt BC212-esek kizárólag CBE (lapolás szemben, lábak lefelé néznek.
A mért feszültségek alapján is rend van Nálad azon a tájon, ne piszkáld egyelőre!
(#) pista40 válasza reloop hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Akkor egyenlőre csak a bc182-est forgassam meg?
(#) reloop válasza pista40 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Igen, mindössze ennyi a feladat.
Az erős hasonlóság miatt összemontíroztam a beültetési rajzodat egy hibátlan tervvel, látható a kakukktojás
(#) pista40 válasza reloop hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Hát remélem csak ennyi a baja és nem ment el tőle semmi más. Már igen sokat dolgoztam a dobozoláson meg hűtőbordán és jól is néz ki, csak még nem működik.
Jah, tényleg ott a kakukktojás
(#) reloop válasza pista40 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Sokat dolgoztál rajta de nem eleget!
Először is valamilyen áramkorlátozó használatával élesztjük az erősítőnket és elsők között a kimeneti egyenfeszültséget mérjük meg (hangszóró nélkül).
Remélhetőleg van valami csatoló kondenzátor a hangsugárzód előtt, mert a 40V egyenfeszültség rövidúton kivégzi a hangszórótekercset.
(#) pista40 válasza reloop hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Nincs előtte semmi, de nem is a hs500-at tettem rá elsőnek, hanem egy kis bontott 1000 éves pc hangszórót. xD
Áramkorlátozónak mit lehetne betenni,ami legegyszerűbb megoldás?
(#) reloop válasza pista40 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
A hálózati feszültség egyik ágába beiktatott 230V 40-60W izzólámpa nem engedi felfutni a tápot, ha azon a nyugalmi áramnál lényegesen nagyobb terhelés van.
Akár a HS500 is lehet teszthangszóró, ha egy 200-500 ohm közötti 2-5W-os ellenállást kötsz vele sorba, különösen akkor, ha a védelem is be van építve. A be/ki kapcsolási koppanás miatt úgyis ráfanyalodsz majd
(#) pista40 válasza reloop hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Jah, hallottam már ilyen lámpás megoldásról, de most legalább tudom hogy is kell.
Több helyen is olvastam, hogy jó nagyon tud bekapcsoláskor pukkanni, úgyhogy már tervbe van véve a védelem megépítése is.
(#) reloop válasza pista40 hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Jöttél egy kis segítségért, azt' jól megpakoltalak munkával
(#) pista40 válasza reloop hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Ha működni fog, megérte
(#) nzozz hozzászólása Aug 17, 2015 /
 
Sziasztok!
Az lehetséges, hogy telefonról kipróbálva zúgjon csak az erősítő? Üresen (jelforrás nélkül) vagy amíg el nem indítom a zenét, addig teljesen elfogadható mértékű a zúgás. Több telefononnal tesztelve is ugyanez az eredmény, más jelforrásom egyenlőre nincs. Csak ez a hiba? Bemeneti kábel árnyékolt, hűtőborda földelt.

Köszönöm
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Aug 17, 2015 /
 
Szia! Telefonnal kapcsolatban mások is beszámoltak erről a jelenségről. A bemenetet kösd 220-470 ohm ellenállással testre. Ez elnyomja a telefon passzív állapotú kimenetén beszüremlő zajokat, zene lejátszáskor pedig nem megterhelő a fülhallgató meghajtására is képes erősítőnek.
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Üresen már teljesen csendes egy 390 ohmos ellenállással, de ha szól a zene ugyanúgy borzalmasan zúg.
(#) reloop válasza nzozz hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
A telefont és a kábelt ki tudnád próbálni egy másik erősítővel?
(#) nzozz válasza reloop hozzászólására (») Aug 18, 2015 /
 
Jelenleg nem. Milyen egyéb lehetőségek vannak még?
Következő: »»   299 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem