Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   1756 / 2486
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 29, 2015 / 1
 
Nem tudom megállni, hogy ne fejezzem ki rosszallásomat ilyen szedett-vedett csavarok és anyák láttán. Itt aztán bármi megeshet az elektronikával is.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
végig mértem mindenhól mindent . a 2 oldalon egforma ellenállások mérhetőek. csavarokat kicserélhetem. de mi elött inditottam azt is ellenőriztem ott van vezetés.
(#) reloop válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 29, 2015 / 1
 
Itt most az ezeken az ellenállásokon eső feszültség a kérdés.
(#) krisz69 válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
100w --os izzó mellet 10v okat mérek. +/-ágon ami folyton sül ki ....
(#) csa7684 válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
A Q3 meghibásodott, kapott egy ujjat.
Most meg az R 9 füstölt el.
(#) reloop válasza csa7684 hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Nem lehet valami zavaró körülmény, vagy zárlatot okozó eszköz a munkaterületeden, ami magyarázatot adna erre a rendkívül gyakori, semmilyen áramköri diszfunkcióval nem kapcsolatba hozható alkatrészpusztulásra?
(#) konyak6 hozzászólása Aug 29, 2015 /
 
Sziasztok!
Tudtok nekem ajánlani végfok kapcsolást a meglévő trafómhoz? StK5142 II ic-t hajtott(2*30W). 2*33V AC. Tehát 60-70 W max, gitárhoz, és ha lehet bírja a 4 Ohmos hangfalat.
Köszönöm.
(#) csa7684 válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Erre már én is gondoltam, és vizsgálódtam.
Most kiforrasztottam a 139-et és összehasonlítottam a méréseket egy újjal,jónak tűnik.
Már nem tudom mi lehet, vajon újra tönkrement aQ3 is?
Még vizsgálódok aztán majd meglátom. Az az igazság, hogy már tele a hócipőm.
(#) Buvarruha válasza csa7684 hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Nem lehet, hogy fordított polaritással adod neki a tápot?!
(#) reloop válasza doomkiller hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Szia! Mérd meg az IC904 processzor KEY_IN analóg bemenetein mászkál-e a feszültség. Tápszűretlenség, nyomógombhiba állhat a háttérben.
(#) csa7684 válasza reloop hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Most a zsír új Q3-nál bázis kolektor zárlatot állapítottam meg.
(#) csa7684 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 29, 2015 /
 
Az állandó volt nem bontottam meg. A trafó primerjét kapcsolgattam.
(#) Buvarruha válasza csa7684 hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Pontosan ezért álandóan ledurran. Lehet, hogy nem is a táp van rosszul kötve, csak az N és P tranyókat cserélted meg.
(#) csa7684 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Nem volt állandó ledurranás, az N és P megcserélést már rég megtárgyaltuk.
Úgy látom te sem követted az előzményeket!
(#) Buvarruha válasza csa7684 hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Dehogy követtem. Annyira egyszerű ez az áramkör, hogy ha azt produkálja amit nálad produkál, akkor ott valami csúnya elkötés van.
(#) csa7684 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Az az érdekes az egészben, hogy olyan alkatrészek szálltak el amelyek eddig helyt álltak és semmi közük az előző élesztési problémáimhoz ami egy hibás kapcsolásból fakadt.
(#) zotya1983 válasza krisz69 hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Álmos szemmel is jól látható hogy hol (is) lehet olyan vezetősáv ónpaca,alkatrészláb aminek talán nem kéne összeérjen...Akatrész szórásból adódóan is lehet nyugalmi áram eltérés,valamint akár egy szivárgó kondenzátor is lehet az ok például,mindegyik bc 182 est átmérted?
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2015
(#) csa7684 válasza Buvarruha hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Olyan nem fordulhat elő hogy gagyi tranyót vettem, és megkeseríti az életemet?
(#) reloop válasza csa7684 hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Fényképezd le a végtranzisztorokat, legalább látjuk azt a részét is az erősítőnek.
A 2955-3055 amúgy nagyon strapabíró tranyók, teljesen értetlenül állok a jelenség előtt.
(#) konyak6 válasza konyak6 hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Találtam az elvárásaimnak megfelelő tervet. Van valakinek erről tapasztalata?
(#) krisz69 válasza zotya1983 hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Igen mindet.meg a bc 212 ket is.Mégegyszer mindent át méricskéltem. Öszevetettem a mért értékeket a jó oldalal. Minden egyezik. Ezért nem értem a dolgot.
(#) csa7684 válasza reloop hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Mindent nagyon köszönök, de már most fontolgatom hogy lemondok róla.
(#) reloop válasza csa7684 hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Tedd el a hosszú téli estékre
KIT összerakásán még nem gondolkoztál? Bővebben: Link
Így is lehet erősítőt építeni, nem csak egy kazal alkatrészből
(#) csa7684 válasza reloop hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
TIP35C -TIP36C-vel lehet helyettesíteni? Mert ilyen van nálam.
(#) reloop válasza csa7684 hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Tökéletesen megfelel.
(#) steelbird válasza csa7684 hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Ha a 2N -ek nem bírták, akkor ezek is meg fognak pusztulni. A hiba okát kellene megtalálni. Az, hogy egy TO3 tokos végtranyó E-B átmenete bezárlatosodik, az vagy túl nagy bázisáramra, vagy fordított bekötésre utal. (vagy mindkettő)
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2015
(#) csa7684 válasza reloop hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
A híd berakása után nem lőttem be újra a nyugalmi áramot. Ennek lehet következménye?
(#) csa7684 válasza steelbird hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Kösz a tippet!
(#) simi21 válasza CHZ hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Köszi.igen végfok hiba.Egy másik kérdésem: Tudok egy eladó Kenwood KRF-V5090D-es házimozi erősítőt a hibája az lenne hogy bekapcsolás után kevés infó jelenik meg a kijelzőn és nem reagál a gombokra de viszont a relék kapcsolnak rendesen.Lehetséges hogy valami vezeték kivan csúszva vagy nemtudom.Látnom kellene.
(#) steelbird válasza csa7684 hozzászólására (») Aug 30, 2015 /
 
Tedd magad elé a kinyomtatott rajzot/nyáktervet, és egyesével, alkatrészről alkatrészre haladva, minden lábat végig kell nézni, jó helyre megy -e? Az alkatrészeket ellenőrizni, hogy a megfelelő lett-e oda betéve és jó irányban/bekötéssel. Ez max. fél óra, nem bonyolult a kapcsolás. Én úgy láttam a képeken, hogy ez rajzolt panel, nem fotózott/vasalt, ezért az is megeshet, hogy valamit rossz helyre kötöttél be, hibás a nyákterv.
Ha minden jó, akkor pedig még mindig azt mondom (már vagy harmadszor), hogy gerjed a végfok.
Kimeneti zobel-tag és visszacsatoló ellenállással párhuzamosan kötött 22-47pf nélkül a Texas kapcsolás gerjed.
A hozzászólás módosítva: Aug 30, 2015
Következő: »»   1756 / 2486
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem