Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   284 / 572
(#) zoszka válasza MTFO hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
A krómozott harang és rugó az alsó tömszelencénél.
(#) MTFO hozzászólása Szept 23, 2015 /
 
Köszönöm!
Az világos, hogy kis átfolyásnál valamivel könnyebben begyullad, de akkor meg istentelen forró a víz. Most az a bajom, hogy vagy rengeteg a víz, vagy baromi forró. Persze ennek örülhetek, másnak az a baja, hogy nem elég meleg a víz fürdéshez...
(#) Tylla1 válasza MTFO hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Nekem korábban egy sima Junkers cirkóm volt és a beállításoknál a gázszerelő kérésemre úgy állította be a melegvíz hőfokát, hogy a melegvizes csap kinyitásakor szinte nem is kellett hidegvizet keverni hozzá. Valami nagyméretű csavaron állított, hogy a kifolyó melegvíz ne legyen nagyon meleg, ahogy értettem ott adott hozzá hideg vizet.
Esetleg a Te cirkódon nincs ilyen lehetőség. Egy szerelő biztos tudja.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2015
(#) zoszka válasza MTFO hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Kis vízmennyisséggel kell üzemeltetni és keverni kell hozzá hideget.
(#) Allehandró válasza zoszka hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Levett égéstér előlappal is ugyanazt csinálja.
Hogy kell beállítani a min max teljesítményt?
(#) zoszka válasza Allehandró hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Nyomásmérővel szokás, vagy ha elég gyakorlott az ember akkor szemre, fülre is be tudja.
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2015
(#) Allehandró válasza zoszka hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Szemre, fülre hogy?
(#) zoszka válasza Allehandró hozzászólására (») Szept 23, 2015 / 1
 
Hát igen... mint mondtam gyakorlat és tapasztalat kell hozzá. Úgy 15-20 év szakma után már elég pontosan be lehet lőni műszer nélkül is.
(#) Allehandró válasza zoszka hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Nem a szemedben lévő 20 éves tapasztalatot kértem, hogy írd le.
Csak a menetet: pl melegvíz megnyit, harmadik fehér kapcsoló felnyom, potméter teker amíg szimpatikus a láng?
(#) zoszka válasza Allehandró hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Kb igen, de mi az hogy szimpatikus a láng?
A hozzászólás módosítva: Szept 23, 2015
(#) Allehandró válasza zoszka hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Na, mert úgy néz ki, hogy jó.
Először felnyomtam az első kis fehér kapcsolót, erre belobbant a kazán.
A láng először magasra csapott majd beállt egy szintre, itt állítottam a potméteren oda amit min-nak gondoltam vagyis a lángot visszavettem arra a legkisebb szintre ahol még stabilan ég.
Második kapcsoló fel, semmi nem történik - nem tudom állítani. ok, hagytam
Harmadik fel - szintén semmi.
De . Melegvíz kinyit, harmadik úgy fel, és a potméterrel tudom változtatni az égést, oda tekertem ahol normális, huhogásmentes az égés, ahol szimpatikus szemnek, fülnek.
És azóta jól működik, már 3-an lezuhanyoztunk (én kétszer is örömömben)
Ennek így van valami szakmai alapja vagy csak véletlenek összejátszása?
De most jó, ilyen még nem volt.
A P max-ról írhatnál, mert azzal nem tudtam semmit.
Bár amig jó addig nem nyúlok hozzá.
(#) Allehandró válasza Allehandró hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
P max-ot akkor tudom állítani ha megy a fűtés?
(#) zoszka válasza Allehandró hozzászólására (») Szept 23, 2015 /
 
Igen
(#) toro válasza zoszka hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
...hát megmondom őszintén, én 43 szakmában eltöltött év után is használom a nyomásmérő műszerem. A fali kéményes és turbós kazánok általában 2-2,5 mBar körül gyújtanak s utána emeli fel a nyomást 10-13,8 mBarra.
Kondenzációs kazánnál meg az MRU Spectra 2000-es füstgázelemzőt.
(#) zoszka válasza toro hozzászólására (») Szept 25, 2015 /
 
Igen toro. De Te is, meg én is csináljuk néhány 10 éve, de a kérdező nem. Műszere sincs hozzá. Amint észrevetted, nem nagyon akaródzott válaszolni, mivel, ha rossz a beállítás elég nagyot tud szólni. Műszerek kellenek hozzá. Ha nem tudok jó tanácsot adni, akkor inkább nem adok. A himi humi beállítás meg nem beállítás. Ha 2 év múlva szétég a kazán, vagy ha lésik a falról, akkor nem az útmutatások szerint lett beállítva. Az útmutatás pedig a szerelő hivása ilyen esetben.
(#) Allehandró válasza zoszka hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
"Az útmutatás pedig a szerelő hivása ilyen esetben."
Ezt is mondhattad volna a him-hám helyett.
Bár akkor ennek a fórumnak mi az értelme?
Egyébként nem fog rád szállni annak a felelőssége amit valaki a saját készülékével csinál a több helyről begyűjtött infó+saját elképzelés alapján.
(#) tibi7202 hozzászólása Szept 26, 2015 /
 
Sziasztok! Van egy Ferroli New Elite kombi kazánom,6 éves. Nyáron lett kitakarítva szerelő által, minden jól működött. De most mikor átkapcsolom a nyári állásról télire egyből be kapcsol a kazán és már melegíti is a vizet. Mindegy neki hogy a termosztát milyen állásban van. A termosztát jó másikkal is ezt csinálta. Ntc cserélve lett és még mindig nincs meg a hiba. Ha valaki tud megoldást legyen szíves írja meg. Előre is köszönöm.
(#) DoDo69 válasza tibi7202 hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Szia!
A kazánból kellene közvetlenül ki kötni a szobatermosztát vezetékét. Hátha csak valami zárva tartja, mondjuk egy szeg a falba anya portréjával.
A hozzászólás módosítva: Szept 26, 2015
(#) Cseh Zita hozzászólása Szept 26, 2015 /
 
Immergas Nike Star 243E kombi gázkazánunk kb. 2 hónapja üzemel. Kezdetben erős égett (festék, olaj?) szagot árasztott, ha teljesen felmelegedett, ez most már csökken, de még mindig megvan. A fűtés beindításával a szag megint erősebb, nyilván mert jobban melegszik a készülék. Normális ez még? Az üzembehelyező azt mondta, hogy majd kiég, ez a "gyári szaga". Én viszont kezdek aggódni. A kémény felé rendben van, szerintem nem onnan jön vissza az égéstermék, a helyiségben szénmonoxid érzékelő is van.
Ki tapasztalt már ilyent?
(#) tibi7202 válasza DoDo69 hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Szia! Próbáltuk úgy is,másik rövid vezetékkel a kazán mellet.
(#) Gafly válasza Cseh Zita hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Szerintem is "kiég", nem kell aggódnod.
(#) Cseh Zita válasza Gafly hozzászólására (») Szept 26, 2015 /
 
Köszönöm a hozzászólást, bízom benne én is!
(#) Gafly válasza Cseh Zita hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Pontosabban szerintem most olyan része is melegszik, ami eddig nem. Fázósak lehettek, nálunk még nem megy a fűtés (mondjuk szigetelve van és még maradt a nyári melegből 23 fok ).
(#) Cseh Zita válasza Gafly hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Csak próbafűtések vannak, hogy a szezon előtt teszteljük a készüléket.
(#) triniti hozzászólása Szept 27, 2015 /
 
Sziasztok!
13 éves Ferroli Domina Oasi C24-es kombikazánomnál csak langyos víz jön. Eddig jól működött,( a megfelelő hőfokot hidegvízzel keverve értük el). Hiába állítom a szabályzót melegebre a víz langyos marad. Reseteltem, áramtalanítottam, de a víz továbbra is csak langyos. A gép hibát nem jelez, és a tárolótartály fűtés is működik (bekapcsol és felfűt).
Köszönöm a segítséget.
(#) warlock78 hozzászólása Szept 28, 2015 /
 
Üdv/ Sziasztok!

van egy Baxi Ecofour 1.24 kazánom.

ma volt kint a szerelő lecserélte az elmenő víz érzékelőjét mert rossz volt. a hiba félig megoldódott mert már 80fokos víznél elindítja a fűtést de kihűlt alap állapotban is 70-75fokosnak érzékeli a vizet és nem indítja el a kazánt. amint a hőmérséklet megvan emelve a kazán elején lévő panelen 80fok környékére egyből indul és fűt.

a hivatalos BAXI szerelő szerint főpanel hibás.

ha lenne valakinek ötlete hogy a panelen melyik alkatrész dögölhetett be , azt nagyon megköszönném. nem szeretnék sem új kazánt sem uj panelt vásárolni 40-60ezrekért.
Esetleg ilyen hibánál mit érdemes még megnézni.

(az érzékelőből több is lett rápróbálva. mindegyikkel ezt csinálja)

Előre is köszönöm az ÉPÍTŐ válaszokat.
A hozzászólás módosítva: Okt 1, 2015
(#) sakrafi válasza warlock78 hozzászólására (») Szept 28, 2015 /
 
Nincs szűrő beépítve az előremenőbe? Ha van meg kellene nézni nincs e eldugulva , vagy vedd le az NTC-t a cs hőcserélő csatlakózócsövéről és nézd meg ,hogy úgy mit mutat a kazán kijelzője.Elvileg így egy kis idő mulva a levegő hőmérsékletét kell mutatnia.A panel javítása gyakorlatilag esélytelen.
(#) frázis válasza triniti hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Nézd át a HV vezetékét, lehet már nagyon vízköves, nem megy át a forró víz. Nekem is ilyen hiba volt, elhajtottak, vettem egy másik készüléket. (én marha) A Dominát szétkaptam és megtaláltam a hibát. Tehát, old ki a kér hollandit, savazd ki és új tömítés tegyél. Menni fog.
(#) surfer hozzászólása Szept 29, 2015 /
 
Sziasztok!
Baxi Fourtech kéményes kombikazánom azt csinálja, hogy ha túl kevés idő (max. 1-1,5 perc) telik el a láng elalvása és újragyújtása között, akkor nagyon nagy robajjal gyullad be, az ajtók is beleremegnek. Ha hosszabb idő telik el a kialvás és újragyújtás között, akkor normál módon gyullad be a gáz. Amikor nagy robajjal "robban" be a gáz, figyeltem, hogy a piezzo gyújtás - szikráztatás - normál időben és sűrűséggel megtörténik pedig. Mi lehet az oka a nagy robajos begyulladásnak? Tudom ezt orvosolni?
(#) zoszka válasza surfer hozzászólására (») Szept 29, 2015 /
 
Karban kéne tartatni
Következő: »»   284 / 572
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem