Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lámpakapcsoló infrával
 
Témaindító: (Felhasználó 820), idő: Dec 13, 2005
Lapozás: OK   2 / 3
(#) Micsel válasza huhuu hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
Szerinted evvel lehet vezérelni egy LED helyett valami komolyabbat.Itt a kapcs.rajz( a mellekletben).

Kérelek mondd meg hogy igen vagy nem!

Köszi!

Micsel:help:

ir_chk21.gif
    
(#) Micsel válasza Micsel hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
Itt meg elküldtem róla egy képet(nem én készítettem)!

Micsel

ir_chk12.jpg
    
(#) Micsel válasza Micsel hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
Kérlek titeket más is válaszoljon ne csak szegény huhuu !

Köszi mindenkinek!
Főleg neked huhuu!

Micsel
(#) szabi83 válasza Micsel hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
mennyi összeget szánsz rá?
(#) Micsel válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
Nem sokat.

:no: Micsel
(#) szabi83 válasza Micsel hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
az baj, én ólcson nem tudok megoldást , ami tuti jó..

üdv
(#) Micsel válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
Mennyiért tudsz és milyen az?

Előre is kösz!

Micsel
(#) Micsel válasza Micsel hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
Kérlek válaszolj!

Micsel
(#) huhuu válasza Micsel hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
No üdv
rengeteg dolgom volt és fáradt vagyok, ezért sajna nem nagyon kerestem most neked rajzot...
DE leírom, hogy hol kezdem álltalában a keresést
www.elektronika.lap.hu

Ezen belül a "magánoldalak"-at és a "kapcsolási rajzok"-at nézd végig sorba mindet.
Rengeteg dolog van és sok alap dolog is le van írva, ha van időd és érdekel a téma vessd bele magad és olvass olvass olvass.....
(#) dbase hozzászólása Dec 12, 2006 /
 
Skacok.
Mellékelek egy rajzot ami 100% osan müködik részben
Anyi h a teljesítmény rész a MOC2010-töl az nem jo.
Ajánlom a moc30xx pdfjéböl valameik illesztést.
Az áramkör tutira müködik, a hátránya, mindnen infra távra reagál. Egy gomb nyomás be egy , ki.
Jah,
r1 c1 értéke, azt nem tudom már nem lényeges anyira , nem nagy ellenállás, és nem nagy kondi.
Alap áramkörnek jo, csak tovább kell fejleszteni, szürni pl.
(#) Micsel válasza huhuu hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
De szerintetek az a kapcsolás amit küldtem avval lehet bekapcsolni egy lámpát?



Micsel
(#) szabi83 válasza Micsel hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
azzal nem, de kalkulálok és mondom az én áramat

amugy 16 DB relét lehet vele műkődtettni...

üdv
(#) Micsel válasza Micsel hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
Ez elég nehéz mert még nem tudok PICet programozni!:no:
Egyszerűbbet nem tudsz?

Köszi

Micsel
(#) Micsel válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
Bocs ez amit az előbb válaszoltam az nem neked szól!Bocsi

Micsel
(#) Micsel válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
Mi az a relé? Bocsi az értelmetlen kérdést!

Micsel
(#) huhuu válasza Micsel hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
Micsel!

Tetszik a lelkesedésed, de amint írtam azon az oldsalon a magánoldalaknál szinte mindenhol van olyan, hogy alapok. Ezeket olvasgasd sokat, csak azért írom, mert kérdezted, hogy mi az a relé...
Utánna kell járni a dolgoknak és ha valami nem világos akkor kérdezni, ne várd, hogy a fórumon szádbarágjuk az alapokat.(legalábbis nekem nincs sok időm most sajna) Nem akartam dúrva lenni, bocsi....

Én úgy kezdtem annak idején, hogy mindent szétszedtem és csak ámúltam és néztem aztán elkezdtem összerakni, de nem ment, aztán elkezdtem olvasni sokat sokat és még mindíg a mai napig olvasok, ha van valami új dolog a számomra....lega
(#) dbase válasza huhuu hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
Azé nézzétek meg a rajzom.
Szerintem ez témába vág, ti meg off-oltok.
6al lejjebb.Bírom keresek próbálok segíteni , erre senkit nem is érdekel sokszor.
(#) szabi83 válasza dbase hozzászólására (») Dec 12, 2006 /
 
mivel az én kapcsolásom nagyon sokba kerül min. 3 ezer ft, ezért ajánlanám a sokkal olcsóbb dBase kolléga rajzát! :yes: :yes:

üdv
(#) Micsel válasza szabi83 hozzászólására (») Dec 13, 2006 /
 
Bocsi de nem láttátok még kezdő vagyok és nem tudok PIC et programozni !

Köszi

MICSEL
(#) Micsel válasza Micsel hozzászólására (») Dec 13, 2006 /
 
De kérlek küldd már el azt a kapcsolást!

Köszi

Micsel
(#) szabi83 válasza Micsel hozzászólására (») Dec 13, 2006 /
 
hova kell PIC?

amit dbase kolléga feltet, az max 500 ft ból kihozható!

üdv
(#) tams hozzászólása Dec 29, 2006 /
 
Üdv!
Mivel a 230v-os rendszer érintésvédelmi szempontból körülményes, ezért arra gondoltam, hogy infra írányítóval valósítok meg egy fényerőszabályzót.
Kellene egy olyan kapcsolás ami mondjuk a tv távirányító jelét veszi(kép mellékelve), de ha kell csinálok távirányítót is(555-tel). A vevő egység minden gombnyomásra állítana egy digitális potmétert(kép mellékelve http://www.freeweb.hu/bss/index.php?id=130) ami pedig vezérelné a 230v-os rendszert(kép mellékelve).
Szükségem lenne néhány gyakorlati megoldásra.
-Hogy tudnám hogy a vevőben a relé helyett a diigt potméterem kivezetéseit kapcsolgassa? Csak simán a relé helyére kapcsolom? Egyáltalán lehet csak így vezérelni azt a digitális potmétert? Csak mert látok azon az oldalon egy elég bonyolult kapcsolást hogy 2 nyomógombbal vezéreljük.
-Mivel csak 1 csatornás lenne ezért úgy volna jó hogy a digit potméter a maaximum értékről gombnyomásra a minimumra állna szóval így körbejárna.
Ha van valakinek jobb ötlete erre akkor azt is szívesen fogadom (láttam már erre pic-es kapcsolást de 2 pic az sokba kerülne szerintem ráadásul pic programozásban nem vagyok jártas)
Köszönösm a segítséget!
(#) tams hozzászólása Dec 29, 2006 /
 
Viszont az is eszembe jutott, hogy ez a vevő ide oda kapcsol, nekem meg csak addig kellene kapcsolnia amíg nyomva tartom a gombot.
(#) robertbors hozzászólása Aug 7, 2007 /
 
Tudja valaki, hogy hol lehet kapni távirányítóval is működtethető lámpakapcsolót?
(#) Attila86 válasza robertbors hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
Nem tudom, de én most tervezek egy kapcsolást, amit távirányítóval nemhogy csak kapcsolni, de még fényerőszabályozni is lehet, ezen felül ráadául tapssal is ki/be kapcsolható.

Jut eszembe, hogy biztosan lehet ilyet kapni, mert láttam a Keravillban. Mondjuk annak már vagy 5-6 éve. Rendes falba építhető vevője volt, volt is rajta ugyan úgy egy kapcsoló mint a sima fali villanykapcsolókon, csak az egyik sarkában volt egy infra vevő.
(#) dew28 válasza robertbors hozzászólására (») Aug 7, 2007 /
 
ITT peldaul.. en is hasznalom, csak egy gond van vele, nem folyamatosan kell neki a 2(/3) sec., hnem osszerakja maganak.
szal ha feljebb veszem a hangerot az erositon, az kb 0.5sec-es gomb nyomvatartas, s kozte lehet akar fel ora szunet is, ha 4x megismetlem e folyamatot, akkor ugye osszejon a 2 sec, s kapcsol a dimmer..
dehat valamit valamiert..

dew
(#) denes44 hozzászólása Dec 22, 2007 /
 
A bss-en található infra adó-vevő kapcsolást szeretném megépíteni, ezzel kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem:
- egy 6VAC 0.6VA 100mA-es trafó elég?
- a 4093 megmaradt bemeneteti fel tudom valahogy használni, hogy ne csak a távirányítóval hanem egy nyomógombbal is tudjam a lámpát fel/le kapcsolni?
- hogy tudom úgy átalakítani a vevő részt, hogy ne kapcsoljon minden infra jelre, hanem csak arra amit a hozzá épített adó ad ki?
- a végén az optocsatólós résztől tudom hogy nem jó, kérdés hogy jó-e úgy ahogy a mellékletben csatoltam?

k3020.jpg
    
(#) Fallentears hozzászólása Dec 7, 2015 /
 
Sziasztok, olyan kérdés fogalmazódott meg bennem, hogy lehetséges-e, ha egy régi tv infra vevőjét androidos telefon infra adójával szinkronizálnám, és beépíteném egy lámpa kapcsolóba? Szóval a kérdés az, hogy tudom-e így vezérelni? Szükséges ehhez valami külön áramkört?
(#) Johnycorp válasza Fallentears hozzászólására (») Dec 7, 2015 /
 
Szia!

Különösen nincs mit szinkronizálni, ha csak a komplett TV-t nem kívánod felhasználni a célra
Az infra vevő nagyon egyszerű kis egység. Adsz rá tápfeszültséget (pl: 5V), a kimenetén pedig a távirányító jelének megfelelően ad ki impulzusokat.

Egy lehetséges módszer:
TV infra vevőjének a jele vezérel egy bistabil áramkört.
persze a két egység közé még egy kis időtag áramkör szükséges, hiszen a távirányító gombjának lenyomásakor a vevőegység kimenetén több kis impulzus jelenik meg egymás után.
Persze az egészhez szükséges még egy tápegység is, valamint például egy relé ami a lámpát kapcsolja.

VIGYÁZZ:
Az egész egység 230V feszültségről üzemel valamilyen szinten. Továbbá 230V-os lámpát kapcsol (feltételezhetően). Nem biztos, hogy kellő tapasztalat híján ehhez kellene hozzányúlnod!
Vannak kész megoldások is, jobban járhatsz vele. Persze más dolog az alkotás öröme, de más dolog az áramütés ereje (is).
(#) Fallentears hozzászólása Dec 7, 2015 /
 
Telefonnal muszáj összelőni különben nem tudom vezérelni az infrát Mindenképp magam akarom csinálni, adott minden hozzá
Következő: »»   2 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem