Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Zöld lézer
 
Témaindító: Valteri, idő: Márc 25, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   74 / 76
(#) dave500 válasza dave500 hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Közben tesztelgettem, 590 mA-ig is nő a fényerő folyamatosan, és 2,03 V esik a diódán.
Akkor ez 500mW-os lehet, nemde?
(#) Beles válasza dave500 hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Én a kínai piacon vett lézeremet 320mA-es árammal vettem meg. 520mA-ig vettem fel az áramot, tovább nem mertem Pedig még 2V-ot sem értem el a didóán. Az aksit így is leszívja nagyon hamar. De cserébe a felhőig felvilágít
De egyébként 500mW körül lehet az infra diódád valóban. Feltéve ha az áramot is a diódán méred, nem az áramgenerátor előtt.
(#) dave500 válasza Beles hozzászólására (») Dec 22, 2014 /
 
Az áramot egy 1 Ohmos söntön mérem (gyakorlatilag az áramgenerátorban ez van a FET előtt mint figyelő ellenállás)
És így most 550 mA nél 2,00V esik rajta, és nagyon komoly.
(#) dave500 hozzászólása Dec 23, 2014 /
 
Üdv!
No de felmerült egy érdekes jelenség.
Ha kihűlt állapotban van, és mondjuk be van állítva 350 mA-re, van fénye, de nem dobom hanyatt magam tőle. Ha feltekerem úgy 500-ig, folyamatosan nő, majd szép lassan csökken. Ha visszatekerem 350-re hatalmas fénye van, majd szép lassan gyengül. Na ez mitől lehet? Azt még értem, hogy amikor feltekerem meglódul, mert jobban bemelegszik a kristály, de utána miért tompul? Ha visszaveszem az áramot, akkor gondolom a dióda közelebb kerül a 808 nm-hez, és azért lesz nagyobb fénye megint..
Jól gondolom hogy a hullámhosszok meg a kristály hőmérséklete ingadozik összevissza?
(#) epyn válasza dave500 hozzászólására (») Dec 24, 2014 /
 
Vegyél zöld diódát,azzal nem lesz ilyen problémád soha.
Amúgy szerinted a laboratóriumi DPSS lézerek miért olyan drágák?Komoly figyelmet szenteltek a belső elemek olyan pontos (0.1%-os vagy ez alatti) hőfok stabilizálására. Enélkül a puskára célzóeszköznek valók maximum,vagy még arra sem mert hidegben elmenne a fényük.
(#) dave500 válasza epyn hozzászólására (») Dec 27, 2014 /
 
Igazd van, ez tény.
De egy kérdés felmerült bennem.
Zöldnél impulzusüzemben lehetne nagyobb fényt elérni?
Modulálható áramgenerátorral mondjuk tetszőleges, de legyen 1 Khz-es 50% kitöltésű négyszögjellel hajtanám a diódát?
Mert az áramgencsiben van lágyinditás (kb 3 mp alatt adja rá a beállított áramot, de ha utána pillanatra megszakítom az áramgenerátor tápját, lényeges, kb 3x akkora fénye van. ÉS ha ezt gyorsan, minden hozzáérintésnél.
Hülyeség vagy érdemes megpróbálni? Az áramgenerátor csutkára tekert potival sem tud 700mA nél többet kapcsolni, és az illesztést egy tranyóval oldanám meg, szóval lehetetlen, hogy 5V-nál nagyobb modulációt kapcsoljon rá.
(#) kasas válasza epyn hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Szerinted lézeres fűtésű olvasztókályhához mekkora és milyen hullámhosszú lézer kéne?

A tégely alját világítanám meg egy 10cm es foltban ,és a cél 1300°C a tégelyben aminek űrtartalma 8dl. A tégely fekete grafit.
(#) Collector válasza kasas hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Bocs hogy én válaszolok, csak a lézer vesztesége több hőt termelne, mint amit a lézerrel termelnél a grafittégelyben.
(#) kasas válasza Collector hozzászólására (») Jan 16, 2015 /
 
Egyáltalán nem baj a válaszod.

Ez nem számít mert az irányított sugárzás a cél ,pontosan az amit egy fűtőszálas vagy indukciós vagy gázégős nem tud vagy csak nagyon sok idő alatt .

Olyasmi a cél mint egy ipari vágógépnél csak nem akarjuk 1mm es pontba fókuszálni a kilowattokat . Egy 10cm es foltban kéne melegíteni.

Csak azt nem tudom kiszámolni hogy milyen lézer milyen hullám mennyi watt.
(#) Collector válasza kasas hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Ezt nem lézerrel szokás megoldani. Létezik simán olyan, hogy infrasugaras hevítés, ami nem lézerfényt, hanem valamilyen szélesebb spektrumú infra fényforrást használ. Sokkal olcsóbb és egyszerűbb. Sőt sima ívfény is használható, bár nem tudom a grafitnak milyen az abszorpciós spektruma.
A grafittégelyt le kell hőszigetelni minden irányból, a legjobb lenne a fény felől is kvarcüveggel, de így is órákig tartana mire elérné a hőfokot.
Itt számolni nem érdemes, ezeket modellezni szokás, ehhez tudnod kell a pontos méreteket, anyagokat, bevitt hőenergiát és egy szoftver segítségével meg lehet határozni a kérdéses paramétereket. Hőterjedéshez a FEMM elvileg használható, bár én csak egyszer próbálkoztam vele.
Ha mindenképpen lézer kell, akkor erre készíts elő pár milliót.
(#) sny hozzászólása Jan 17, 2015 / 1
 
Pár tízmilliót készítsen elő. 10cm-es foltban hatalmas teljesítményre van szükség.

A kérdést megközelítheted a fajhő felől is. (számolhatsz a veszteségekkel is)
Kiszámolod, hogy mennyi energia kell az adott tégely és a tartalmának 1300fokra történő melegítéséhez, és saccográfia szerint beszorzod a lézer hatásfokával. Egy borzasztó nagy szám fog kijönni, (energiaszükséglet) aminek a megvalósításához sem az otthoni hálózatod nem lesz alkalmas, a berendezés ára pedig meghaladja majd a parlament éves költségvetését.

Szerintem itt a leggazdaságosabb az ívfényes, vagy hidrogén-oxigén gázos hevítés, mivel 1300fok már nem kevés, kell bőven teljesítménytartalék és jó hőszigetelés ekkora hőmérséklet eléréséhez.


Természetesen további szorzókkal is számolhatsz, mint pl.:
- hőszigetelés hibájából adódó veszteség (a környezet hűti a tégelyt)
- hővezetőképességből adódó veszteség (tégely fala, és a benne lévő anyag között)
- abszorpciós veszteségek
- stb.
A hozzászólás módosítva: Jan 17, 2015
(#) kasas válasza Collector hozzászólására (») Jan 17, 2015 /
 
Na ezt nem gondoltam volna hogy ilyen bonyolult . Abból indultam ki hogy a kis 808 2W lézerrel pár perc alatt felhevítek egy 3cm átmérőjű 5mm vastag grafitot olyanra hogy már azért süti a kezem.

Milyen ez az infra fényes hevítés ,vagy ív fényes soha nem hallottam ilyet?

Vagy hol lehet olvasni róla ha nem ide tartozik...
(#) Collector válasza kasas hozzászólására (») Jan 18, 2015 /
 
Én tanultam egy régi könyvből, de előbb találsz angol nyelvű leírást ezekről. De még így is 5-10kW-ra lesz szükséged minimum. De a legegyszerűbb lenne a grafitot közvetlenül áramátfolyatással felfűteni.
(#) dave500 hozzászólása Jan 21, 2015 /
 
Üdv!
Ez ESD védelemnek jó lenne? (szegény ember LASORB-ja)
(#) pisti hozzászólása Feb 18, 2015 /
 
Szeretnélek benneteket kérdezni, hogy valaki ismeri-e az egyik oldalon található zöld lézert:
INDUSTRIAL/LAB 3VDC 532nm Green Beam Laser Lazer 50mW Diode Module
Mire lehet ezt használni?
(#) Noo válasza pisti hozzászólására (») Feb 19, 2015 /
 
Házi lézershow-hoz, célzáshoz, vagy csak mutatóeszköznek.
(#) pisti válasza Noo hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Én fekete lufit szeretnék vele lyukasztani, gyufát gyújtani. Ahhoz elég erős lehet?
(#) Beles válasza pisti hozzászólására (») Feb 20, 2015 /
 
Nem, ahoz erősebb kell.
(#) dannu hozzászólása Máj 12, 2015 /
 
Üdv! van valakinek eladó 80mw-100mw zöld lézer diódája (van egy lézergépem és abba szeretném egy kis tunnig ként) .
(#) Djatis válasza dannu hozzászólására (») Júl 9, 2015 /
 
Van egy 100
mw os az RGB modulomban de tuning miatt lehet hogy megválnék tőle .
mennyit érne neked ?
(#) morzsa15 hozzászólása Dec 6, 2015 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy minden zöld lézer az dpss?
(#) Beles válasza morzsa15 hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Szia!
Nem, már van diódából is zöld! Pl.
(#) epyn válasza morzsa15 hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Nem,pár éve megjelentek a direkt zöld lézer diódák is.
(#) epyn válasza Beles hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
A laserlands nem megbízható forrás.
Amúgymeg milyen leírás(cím) az ahol nem tudják eldönteni hogy milyen hullámhosszon sugárzó lézerdiódát árulnak?!?
A hozzászólás módosítva: Dec 6, 2015
(#) morzsa15 válasza Beles hozzászólására (») Dec 6, 2015 /
 
Hogy lehet azt kideríteni hogy milyen mert vettem egy ilyen 500mW-os kínai laser pointert és azt szeretném át alakítani infrára ha megoldható lenne ez?
(#) kasas válasza morzsa15 hozzászólására (») Dec 11, 2015 /
 
Szétszeded és kiderül ,ha több részből álló tégely van benne akkor abban vannak a kristályok. Egyébként szerintem biztos hogy dpss mert a direkt dióda nagyon drága .

Én is átalakítottam a 400mw os zöldemet mármint kiszedtem a kristályokat és csak az infrát használom viszont készülj fel hogy a mostani kollimáló lencse nem lesz jó neki és jó helyen sem tehát oda kell valamilyen más lencsét szerkesztened ha sugarat akarsz .

Arra is készülj fel hogy összerakni nem feltétlenül fogod tudni ha feloldod a csavarokat meg a ragasztásokat vagyis piszok nehéz újból beállítani úgy a kristályokat hogy zöld jöjjön ki és azon a teljesítményen . A kristály tömb helyzete szögfüggő és nálam csak két béna csavar tartotta.

Arra is készülj fel hogy iszonyú nagy sterilitás kell , ne legyen felkavart por hajszál a szobában nehogy rászálljon az infra lézerdiódára . Az üveg részeket amiből sok van ha szétszeded és a kollimáló lencsét ne érintsd meg az ujjaddal mert piszok nehéz letörölni róla az infra bevonat miatt . Én annó csak száraz papírzsebkendővel való szenvedéssel tudtam leszedni viszont ne kerüljön papírdarab bele. A lézer fény olyan hogy amire azt hiszed lámpafénynél hogy az a lencse steril zsírmentes ha átvilágít rajta a lézer kimutatja hogy mégsem az ez a polarizációra vezethető vissza .

Ha ez tényleg 500mw os akkor 3w os infra lessz benne kb amit mondjuk nem hiszek de az enyénben 2,5w os van de az csak 400mw os ennél az a szerencse hogy látod az infa fény vetületét a fehér falon így ha proszem került elé azt is látni fogod és orvosolni nyilván nem bekapcsolt állapotban és ne nézz bele mert reflex szerűen ez szokott történni hogy kitakarítsd.

Ilyen a dióda és mellette a kristályokat tartó tégely ami nincs szétbontva.
(#) morzsa15 hozzászólása Dec 11, 2015 /
 
A képen látható lézerem van akkor ezt teljesen szét kellene szedni?
(#) kasas válasza morzsa15 hozzászólására (») Dec 13, 2015 /
 
valószínű de gőzöm sincs hogy lehetne szétszedni sérülés nélkül .Ha sikerül is összerakni már nem fogod tudni. talán bele van ragasztva a cucc. amúgy ez kizárt hogy 500mw legyen ez 50mw os lehet.
(#) morzsa15 hozzászólása Jan 12, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy a képen látható lézerem és olyan kérdésem lenne hogy ennek melyik lenne a ttl bemenet-e?

Segítségeteket előre is köszönöm!
(#) morzsa15 válasza morzsa15 hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Valaki?
Következő: »»   74 / 76
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem