Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DS18B20 hőmérő-szenzor
 
Témaindító: Korben, idő: Nov 16, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   28 / 39
(#) pont válasza gfj hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Mindegy melyiknél ez a chipben lévő fusebiteket mutatja, az amíg nem írod át mindenhol ugyan az, és a te programjaid egyike sem tartalmaz fusebit beállítást, aminek a legelején kellene lenni, valami ilyesmi : $prog &HFF , &H64 , &HDF , &HFF
(#) gfj válasza pont hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Értem...csináltam egy write prg-t..a program elejére be is tett dolgokat, de amikor kiakarom jelölni, hogy bemásoljam...akkor átírja..Ha beírta..akkor mentsem el a bas. failjt?
(#) pont válasza gfj hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Ne mentsd el, ez csak legyen info, és semmiképpen ne írd át a chipben. Törölj ki mindent amit beírt és a fusebit ablakot tedd fel ide, refres után
(#) gfj válasza gfj hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
$PROG &HFF , &HE1 , &HD9 , &H00 ' generated. Take care that the chip supports
(#) pont válasza gfj hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Mivel nincs chipem én azt a képernyőt nem tudom betölteni, de ez a gyári beállításnak tűnik, belső 1Mhz órajellel, lehet hogy a négyhez kellene Kvartz.
(#) gfj válasza pont hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Az eredeti kapcsolásban sincs kvarc...
(#) pont válasza gfj hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Megpróbálod 3-al?
(#) gfj válasza pont hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
semmi...
(#) Lamprologus hozzászólása Jan 14, 2016 /
 
Én is egy 4 érzékelős programon dolgoztam a napokban.
Amikkel szívtam:
1. Belső oszcillátort állítottam be, és a tényleges freki a beállított 1/4-e volt, végül 20Mhz kvarc került bele ( még nem jöttem rá miért nem volt jó a freki. )
2. Az érzékelők felénél be tudta olvasni a kódot, a másik felénél minden lekérdezésre mást dobott, CRC hiba ... . Ezen el vacakoltam egy darabig ... szidtam a kínai érzékelőket ... egy régebbi itthon vásárolt érzékelőt mindig hibátlanul olvasott, a kinai felét az esetek 90 %-ban jól olvasta, a másik felét tán 20-ból 1-egyszer olvasta hibátlanul. Végül rájöttem nem voltak letiltva a megszakítások a lekérdezés idejére.
Azóta hibátlanul olvassa mindet!
(#) Tetye válasza Lamprologus hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Nem volt bekapcsolva a biztosíték biteknél a clckdiv ?
(#) Tetye válasza gfj hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Én ezt már nem tudom megérteni... Ellenállás tuti hogy nem nézted el és 4,7-10K közt van? nem lehet hogy 47-100K közt? Vagy órajel beállítás? belső/külső órajel, CLKDIV8?
Ha ezek sem akkor max gurulj el és átnézzük együtt hol lehet hiba...
(#) gfj válasza Tetye hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Hát köszi...de nem laksz olyan közel..de azért még átnézem...az ellenállás stimmel...
Mondom..a lényeg az, hogy miért működik a két érzékelős változat? Fogom és betöltöm...nem állítok semmin semmit sem..
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2016
(#) Tetye válasza gfj hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Órajel, időzítés, felhúzó ellenállás, ilyesmi lesz. 2 szenzorral még nem tud annyit vagy akkorát hibázni hogy ne olvassa be, 4 nél meg már kibukik a bibi.
Csak ilyesmire tudok gondolni.
Próbáld ki ezzel a 2 szenzorossal is.
Csatoltam a hex-eket is hátha a fordítód szívat.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2016
(#) gfj válasza Tetye hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
most felismerte mind a kettőt..illetve a négyet is....viszont a hőmérsékletnél 133,133,131,132----t ír ki!
Khazama avr az égető program...a fordítást pedig a bascom csinálja...mondjuk még csak 2 hete foglalkozom vele....
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2016
(#) Mate78 válasza Tetye hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Idézet:
„Ellenállás tuti hogy nem nézted el és 4,7-10K közt van”


Nálam nem működött 4db 18B20 szenzorral 4,7k-s felhúzóval! (25m kábelen ha ez számít)
Mihelyst lecsökkentettem 1-2k közé, azonnal működött.
(#) gfj válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
igen...de most az előbb megadott hexxet betöltve felismerte...ugyan olyan körülmények között!
ha menet közben kiveszem az érzékelőket a számok maradnak a kijelzőn...
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2016
(#) Hp41C hozzászólása Jan 14, 2016 /
 
Nem lenne egyszerűbb mérve? Már majdnem egy hete foglalkozunk egy problémával anélkül, hogy lenne egy mérési eredmény... Belinkeltem két olcsó eszközt, amit más projecteknél is lehetne alkalmazni (I2C, SPI, stb). A kép csak szimuláció által készített tesztadat kiértékelése, de ugyanezt mutatja, ha mérést végzünk vele.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2016
(#) Lamprologus válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Nálam 4,7K-val megy a négy szenzor!
(#) dB_Thunder válasza gfj hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Írtam privátot! Kekem van oszcim meg nemsokára logikai analizátorom is.
(#) Tetye válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Furcsa, írtam korábban hogy milyen hosszan, és milyen körülmények közt használom mennyi ideje, és nekem 10k-val és 4k7 el is működött jól.
(#) Mate78 válasza Tetye hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Nekem is ment 4,7k-val, az került a nyákba.Aztán amikor össze lett kábelezve véglegesen, 4-ből csak hármat olvasott, negyediknél mindig nullát olvasott.Ekkor csökkentettem az ellenállást, és jó lett.
Fontos a topológia is, valahol itt a témában van linkelve egy leírás, hogyan kell kialakítani.
Az én topológiám nem ajánlott,(közös vezeték, a végén csillagpontból indulnak a szenzorok, ráadásul egyforma kábelhosszal)de nekem így kellett.Erre is érdemes figyelni.
A hozzászólás módosítva: Jan 14, 2016
(#) Tetye válasza gfj hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Ezek szerint vagy az égető vagy a bascomod lesz a ludas a hiba miatt.
Lehet hogy nem jót ír ki meg hogy megmarad az érték ha leveszed, mert ez csak egy kis program szösszenet amit küldtem hogy meg legyen a hiba.
Nem írtam meg a komplett hőmérő progit.
Próbáld ki ezt.
(#) Tetye válasza Mate78 hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Igen a topológia tényleg fontos. Nekem elvileg van egy 30m hosszú gerinc ami meg van "lékelve" pár méterenként és úgy vannak rajta a szenzorok 1-4m kábellel.
(#) Mate78 válasza Tetye hozzászólására (») Jan 14, 2016 /
 
Az teljesen jó (ajánlott)a leírás szerint.
(#) gfj válasza Tetye hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
kipróbáltam...működik..köszönöm.
(#) gfj válasza gfj hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Hogyan lesz tizedes pontosságú a kijelzésem?
(#) Tetye válasza gfj hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Az akkor lesz ha nem integer-be töltöd az értéket a decigrades funkció végén és meg formázod.
Aszt hiszem át pakolod single-be és abból stringbe formázod.
(#) Hp41C válasza Tetye hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Biztos jó ez így?
A főprogramban Sc(9) a beolvasott CRC -t tárolja:
  1. If Err = 0 Then
  2.      If Sc(9) = Crc8(sc(1) , 8) Then
  3.          Temp1 = Decigrades(sc(9) , Dsid1(1))
  4.      End If


A Decigrades eljárásban a CRC -t tesztelve dönt, hogy a hőmérséklet negatív vagy pozitív?
  1. Function Decigrades(byval Sc(9) As Byte , Byval Family As Byte)
  2. Dim Tmp As Byte , Td As Integer , T1 As Integer
  3.    If Family = &H28 Then                                    '18B20
  4.       Decigrades = 0
  5.       Decigrades = Makeint(sc(1) , Sc(2))
  6.       Decigrades = Decigrades * 10
  7.       Decigrades = Decigrades / 16
  8.       If Sc(9) = 0 Then
  9.          Decigrades = 0 - Decigrades
  10.       End If
  11.   Decigrades = Decigrades / 10
  12.   End If
A hozzászólás módosítva: Jan 15, 2016
(#) gfj válasza Tetye hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Bocsi...ez nekem kínai még...
(#) Tetye válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 15, 2016 /
 
Szerintem igen. Régóta így használom, de a főprogramban csak megnézi hogy a CRC rendben volt e és ha igen akkor küldi el a bejött bájtokat a decigades fügvénynek hogy kalkulájon belőle hőmérsékletet.
Idézet:
„The sign bit (S) indicates if the value is positive or negative: for positive numbers S = 0 and for negative numbers S = 1.”


Amúgy ezt az eljárást vagy 10éve össze ollóztam, és eddig hibátlanul működött. Én negatívba még nem használtam idő hiányában, de kollégámnak a kocsiban van egy ilyen hőmérő és nem szolt még hogy nem mér mínuszba.
Következő: »»   28 / 39
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem