Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombikazán működési hiba
 
Témaindító: gpepe79, idő: Nov 29, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   311 / 570
(#) Woodoo válasza zoszka hozzászólására (») Feb 1, 2016 /
 
Köszi a tippeket, ezeket külön megnézem. Csak az a fura, hogy a hiba jelzés nem egyes körökre koncentrál, hanem mindjárt "alacsony a feszültség" - 90 fokos led villog, a panel meg zsír új, garanciális, tisztességes forgalmazótól. Még egyszer köszönöm a választ.
(#) szerviz válasza buvardoki hozzászólására (») Feb 3, 2016 /
 
A ventilátor minimális fordulatszámát kell 1400-ról 1700-ra megemelni.
Emellett füstgázelemzést kell végezni, az égést újrakalibrálni. A kazántest belsejét ellenőrizni kell, a Beretta alumínium hőcserélője előszeretettel elrakódik szinte lepucolhatatlan szennyeződéssel.
A venti fordulatszámát a menüben tudod változtatni, de jobb, ha szervizhez fordulsz.
(#) Gombszem válasza Woodoo hozzászólására (») Feb 3, 2016 /
 
Az lehet a gond, ami zoszka írt (gázszelep).
Mégpedig azért, mert a belső feszültségfigyelés nem a hálózati 230 V-ot, hanem az abból egyenirányított belső tápot figyeli. Ha pedig ezt túlterheli valami, akkor kisebbnek látszik. Ezek a tápok nem olyan masszívak, hogy gond nélkül elbírjanak egy túlterhelést.
(#) Woodoo válasza Gombszem hozzászólására (») Feb 3, 2016 /
 
Köszönöm a választ. Mit tudok tenni? Cseréltethetem az egészet 50+ ezerért? Ahhoz már nem merek szakember nélkül hozzá nyúlni...
(#) Gombszem válasza Woodoo hozzászólására (») Feb 4, 2016 /
 
Attól tartok, hogy kellene egy olyan szerelő, akinek van egy másik ugyanilyen gázszelepe egy próba idejére. Megvenni -csak úgy- nem célszerű, mert nagyon drága lehet. Esetleg a gázszelepnek megfelelő műterhelést lehetne kipróbálni, de szerintem ez meghaladja a Te erőidet.
Talán zoszkának van jobb ötlete.
(#) Woodoo válasza Gombszem hozzászólására (») Feb 4, 2016 /
 
Erőm még lenne, képességem, na az nincs. Köszönöm a választ megint.
(#) lacaw hozzászólása Feb 4, 2016 /
 
Sziasztok,
van egy problémám és remélem valaki tud segíteni. Van egy kb. 10 éves kazánom SOLAR I20 SE valami olasz holmi. Úgy néz ki tönkrement benne az átfolyás kapcsoló, és sehol nem találok hozzá alkatrészt... Most csak úgy van meleg víz, ha közben bekapcsoljuk a fűtést...
Nem javít valaki ilyen kapcsolót? vagy miként lehetne más fajtával helyettesíteni?
Előre is köszi a segítséget!
(#) nemesb hozzászólása Feb 5, 2016 /
 
Sziasztok!
Nekem is volt egy megoldandó feladatom, a Saunier Duval Renova Star F24 kazánunkkal, amelynek a hibáját a fórum segítségével sikerült 90 %-osan feltárni. Ami úgy jelentkezett, hogy elkezdett bekapcsolni a kazán, de a begyújtásig már nem jutott el odáig, csak úgy csinált mintha égne, de láng nélkül. Kb 3 évvel ezelőtti hozzászólásokban kutatgattam. Az egyik hozzászólás leírta, hogy a találgatás helyett először nézzük meg a léghiány kapcsolót, mert annak a mikrokapcsolója szokott szórakozni.
Nemrég produkálta a hibát, nem gyújtott be és villogott a piros lámpa. De amikor ráütöttem a azután bal felső sarkára ( a léghiány mérő itt van) rögtön elindult. Még nem volt időm szétszedni és pontosan megnézni, hogy ez a 2 vagy 3 lábú. De egyenlőre úgy tűnik megvan a hiba. Ezért is köszönöm a hozzászólásotokat.
(#) sebu hozzászólása Feb 5, 2016 /
 
Jó napot kívánok mindenkinek!
Segítséget kérek Westen Pulsar D 24F kombi cirkóhoz. Berettám volt korábban, de 18 év kiváló működés után cserélnem kellett. Most persze az újat a régihez hasonlítom és nagyon nem tetszik. A szerelő állítja, hogy rendben van. A bajom főként a meleg víz szolgáltatással van. Hiába állítom a vízhőfokot mondjuk 42 fokra a vízhőfok az átfolyott víz mennyiségétől függ. Cseréltek benne kimeneti termosztátot, de nem lett jobb. Mint ha nem lenne elég a láng moduláció, de a szerelő szerint rendben van. Tudna segíteni valaki?
(#) lacaw hozzászólása Feb 6, 2016 /
 
Sziasztok,

segítséget keresek; van egy kb. 10 éves ICI Caldaie Solar I 20 SE kombi kazánom (valami olasz holmi) . Jelenleg sajnos csak a fűtés része megy. Úgy néz ki tönkre ment az átfolyás kapcsoló. Sajnos alkatrészt sehol nem találok hozzá. Javít ilyet valaki? vagy ki lehet ezt cserélni már típusúra? - vagy van bármi ötletetek, mit lehetne tenni - most csak akkor van meleg víz, ha a fűtés is megy, de akkor is csak kb. 36-38 fokos... Előre is köszi a segítséget! Üdv,Laci
(#) buvardoki válasza szerviz hozzászólására (») Feb 6, 2016 /
 
Nagyon köszönöm a tanácsot! A hőcserélő tényleg piszkos, épp készülök megpucolni.
Viszont a fuvolázás újkorától meg van, tehát nem piszok okozza.
A fordulatszám növelése jó ötlet, az biztosan meg is szünteti a fuvolázást.
Viszont jól gondolom-e, hogy ezzel lecsökkentem a modulációs tartományt, vagyis nem fogja tudni visszavenni a teljesítményt annyira, mint eddig? (a minimális teljesítmény nagyobb lesz, mint most)
(#) szerviz válasza buvardoki hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Gyakorlatilag nincs jelentősége a minimális fordulatszám ilyen mértékű emelésének. A ventilátor 1400 és 5600 fordulat között dolgozik, a 300-as emelés hatása kimutathatatlan.
Egyébként az ugyanilyen kostrukciójú Beretta Eurocondens min. fordulata 1700!
A kazángyártók között kicsit elmisztifikált verseny folyik ebben a témában is, ez jórészt marketingfogás (magyarul parasztvakítás).
(#) Wind-Storm hozzászólása Feb 8, 2016 /
 
Helló!

Habár ez nem kombikazán volna, hanem csak egy átfolyós vízmelegítő.
Vannak ezek az elektromos, víztároló nélküli átfolyós vízmelegítők (korábban nem is tudtam hogy léteznek ilyenek is).
Egy Hajdu FT 10-est kellene kiváltani egy azonnal meleg vizet adó típusra.
Nem reklámképpen: Bővebben: Link ilyesmi kellene. Azért ennél kapni közel kétszer ekkora teljesítményűt is, igaz hőfokkijelzés nélkül, illetve falra szerelhető kivitelben, mert úgy látom ezt nem igazán falra szánták, könyökkel meg nem tudom hogyan festene.
Valakinek esetleg van valamilyen bevált típusra ajánlása?

Szerk.: Lemaradt ami nem kevésbé fontos, hogy mosogatáshoz kellene.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2016
(#) tibibalogh520 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Feb 8, 2016 / 1
 
Alaposan gondold át, mire készülsz!
A 3 kW-os teljesítmény nagyon karcsú. Ha a dupláját választod, akkor magában beszipóz közel 30 Ampert.
Alanyi jogon a szolgáltató 32 Ampert biztosít (ha a mérőhely kiépítettsége biztosított), afölött fizetned kell, hogy biztosítsa a szükséges kismegszakítót. Mert ugye egyebet is üzemeltetni szeretnél?!
A villamos hálózat kiépítéséről szintén gondoskodnod kell....
(#) Wind-Storm válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Feb 8, 2016 /
 
Igen, közben gondolkodtam ezen... szóval nem lesz megoldás egy ilyen.
Kaptam további ötletet hogy perlátorral próbáljak trükközni a jelenlegi Hajduval, hátha beérné ennyivel a használója.
A hozzászólás módosítva: Feb 8, 2016
(#) pimmi1 hozzászólása Feb 8, 2016 /
 
Sziasztok, van egy vesten 20p kombi kazánunk, nem mai gyerek de jó, azt a hibát produkálja ha hosszan folyatom a hmv-t akkor elzárás után a hőmérő lassan elindul lefelé, de egyszer csak gyorsan fel, egész 90 fokra , ekkor egy kattanás és kikapcsol, elzárja az örlángot is. De mindezt csak ha nem indul el a fütés vagy nem megy közben, mert ha az elzárás után indul a fütés mondjuk kis idő mulva de még a lekapcs elött akkor visszahül a keringetéstől és nem kapcsol le, mitől kapcsol le, és mi lehet a megoldás? köszi
(#) Wind-Storm válasza Wind-Storm hozzászólására (») Feb 8, 2016 /
 
A következő probléma: A kis adattábláján ennek a hajdúnak az szerepel, hogy névleges nyomás 0 MPa, illetve az is, hogy műanyag a tartály. Most nincs a lengőkar végén perlátor, de ha egy víztakarékosabbat tennék rá, és teljesen kinyitnám a csapot, nem vetődne szét egy idő után a műanyag tartály? Szabad erre perlátort tekerni ha valaki meg tudná mondani?
(#) Wind-Storm válasza Wind-Storm hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Kaptam választ: semmilyen fojtást nem lehet a kifolyás útjába tenni, szóval "remek" szerkezet..
(#) tibibalogh520 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Nem bizony! A perlátor önmagában is folyt a keresztmetszeten, de ha vízkövesedik, akkor főleg. Ilyen kisméretű tárolót lehet kapni hálózati nyomásra tervezett kialakításban is. Azt kell beépíteni, ha a jelenlegi nem felel meg a céloknak.
(#) Wind-Storm válasza tibibalogh520 hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Igen, hallottam már erről, utána is fogok nézni milyen fali kivitelben vannak, legrosszabb esetre találtam egy 35 literes Bosch-t, vagy valami hasonló hengeres lesz felszerelve.

foJt, bocs.
(#) szerviz válasza Wind-Storm hozzászólására (») Feb 9, 2016 / 1
 
Saját megnyugtatásod érdekében nézd meg ezt:
http://vgfszaklap.hu/lapszamok/2015/oktober/reklam-es-valosag
Mert ugye tudjuk, hogy a fizikát nem lehet megizélni...
(#) szerviz válasza pimmi1 hozzászólására (») Feb 9, 2016 / 1
 
A gondja a kazánodnak a primer hőcserélő vészes elszennyeződése, lerakódása.
A megoldás ebből adódik: meg kell szabadítani ettől a lerakódástól, amíg nem késő.
Ez a primer és szekunder hőcserélők kiszerelésével jár és utána megfelelő vegyszerrel, savszivattyúval való átmosásból.
Ez nem hobbiszintű feladat, felkészültség kell hozzá......
(#) pimmi1 válasza szerviz hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
köszönöm
(#) Wind-Storm válasza szerviz hozzászólására (») Feb 9, 2016 /
 
Szóval szarabb mint gondoltam...
Köszönöm az íráshoz a linket.
(#) nemesbe válasza nemesb hozzászólására (») Feb 10, 2016 /
 
Mégsem a léghiánymérő a probléma.
Elindul a kazán, majd fél perc múlva leáll és kiírja a hibajelet. Most már ott tartunk, hogy nem is indul újra. Eddig ha rácsaptam a tetejére, ahol a léghiány mérő van újra indult.
Azt kipróbáltam, ha kinyitom az előlapot, szépen beindul és rendesen megy is, csak hát innentől kezdve ez szinte nyílt égésterűnek tekinthető.
Lehet az, hogy el van dugulva a kémény? 80/125 gyári elemekből van. A nyáron ellenőrizte a kéményseprő.
Találkozott már valaki ilyen hibával?
(#) mitibi hozzászólása Feb 10, 2016 /
 
Sziasztok!
Demrad HKD224-es kazánnál, hogy lehet nyugtázni vagy megszüntetni az F6-os(külső hőérzékelő) hibát. A kazán mükődik, csak a kijelző folyamatosan villog a fent említett hibakódal.
(#) 69bobe hozzászólása Feb 10, 2016 /
 
Jó estét kívánok mindenkinek. Nagyon hasznos információkat találtam az oldalon. Kérdeznék én is. Van egy óceán eco 20 kombi kazánunk, nem kapcsol be ha meleg vizet szeretnénk engedni. Meg akartam nézni a HMV szelepet, de forró. Nem értem mi lehet az oka, talán ezért nem kapcsol be? Nagyon megköszönném a válaszokat tudom, hogy már nem lenne helye, de újra még nincs pénz. A szerelő is nagyon drága ezért kutakodom mielőtt kihívnám. Előre is köszönöm, ha tud valaki segíteni.
(#) montie hozzászólása Feb 10, 2016 /
 
Sziasztok!

Némi segítségre lenne szükségem.
Chaffoteaux nectra kazánról lenne szó.
Eddig tökéletesen muzsikált, majd nagyjából 2 hete megállt a melegvíz ellátás és kiégett benne a vezérlőpanel.Hívtunk egy 0-24-es kazánszerelőt, ki is jöttek, kicserélték a panelt, valamint a szivattyút is, mert az is megadta magát.Eddig jól is működött, de most azt produkálja hogy zuhanyzásnál pár perc elteltével, elkezd iszonyat hangosan búgni-rezonálni, abbahagyja aztán megint rákezd 1-2 perc múlva.
Sajnos a szerelőt egyszerűen vagy nem érjük el, vagy azt mondja hogy jön aztán mégse.
Szerintetek mi lehet a baj?Amikor panelt cseréltek, azt mondták hogy érdemes lenne átmosni a rendszert mert valószínűleg a szivattyú ezért adta meg magát és megölte a panelt is.

Köszönöm a segítséget előre is!
(#) nemesb válasza Imi69 hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Szia Imi69
Nekem most jött elő ugyanez a probléma. Én vettem egy új léghiánymérőt de azzal is ugyanez a helyzet. A szerelőt nem érem el, fűtésünk meg csak úgy van, ha felnyitom a zárt égéstér ajtaját, mert úgy pöpecül megy minden a fűtés és a meleg víz is.
De én sem tudom produkálni a sípolást a vadi új légmennyiség mérőn sem.

Egyébként kaptál választ a kérdéseidre?
(#) ordas52 hozzászólása Feb 11, 2016 /
 
Üdv.Mindenkinek!
A lányomnak van egy Ariston TX 23 tip. kombi cirkó gázkazánja.
Újabban azt tapasztaljuk, hogy elég sűrűn kell a vizet utánaölteni.
A víz a kazán aljából egy fekete kis műanyag csőből csöpög.
Nem tudom, hogy mi lehet a probléma? Korábban, évekkel ezelőtt a segítségetek alapján a panelt sikerült 150 Ft-ból segítségetek alapján megjavítani.
Következő: »»   311 / 570
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem