Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   619 / 1122
(#) Csirkefej válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Idézet:
„A linkelt ablak jön be, ehhez én nem értek”


Ne búsulj. Ehhez a földön senki sem ért egy ilyen hibaablak alapján.
A 6efa, "mint további információ" legalább annyit segít, mint a területi információk után szereplő budapesti irányítószám.
Ezek csak porhintésre -"parasztvakításra"- szolgáló hablatyok. Akár azt is írhatnák egy felugró ablakban, hogy kiszeramerabavatag vagy, hogy "fingunk sincs, hogy mi a hiba"

Ez egy olyan régi program, hogy még nem is vindózos hanem DOS-os?
(#) belfi2 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
(#) Ge Lee válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Nemrég küzdöttem ilyen jellegű dolgokkal, visszahozták a régi gépemet hogy nem ártana újratelepíteni rajta a rendszert, meg kellene a már használt játékok közül néhány, meg még egy pár abból a korból, amikkel még nem játszottak.
Ami megállapítást nyert 4 nap szívás után:
- azokból a játékokból amik a 32 bites win7-en mentek, a 64 bitesen már nem annyira akartak, néhányat leszámítva,
- a 3-4 éves nvidia driverrel (9600GT) a legtöbb játék ment, a legújabbal már sok el se indult, vagy töltés közben, esetleg néhány perc játék után egyszerűen kilépett
- az nvidia VGA-val (meg a drivereivel) úgy általában is szívás van, hasonló kaliberű ATI kártyán (típusra nem emlékszem) gyakorlatilag minden működött, bár a 64 bites oprendszer esetén ott is adódott 1-2 probléma.
Szóval ez ilyen, ebből sem nagyon lehet levonni semmilyen tanulságot, de mondjuk az egy tény hogy amióta új gépeim vannak és az AMD IGP-je hajtja bennük a monitort, azóta nálam ilyen anomáliák nincsenek hogy valami ne indult volna el, vagy kilépne menet közben.
(#) steelbird válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Szia.
A játék valamelyik kódrésze nem kompatibilis a Win 7- tel. A hibakód alapján a hiba verem túlcsordulás, vagy biztonsági ellenőrzési hiba miatt történt. Gyanítom, hogy az utóbbi, adj rendszergazdai jogosultságot a hibát okozó exe fájlnak és úgy futtasd, valamint próbáld meg régebbi oprendszerrel kompatibilis módban futtatni. (Jobb klikk a parancsikonra és "Tulajdonságok"...)
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2016
(#) Tomi20 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 26, 2016 /
 
Szia

Esetleg megoldás lehet egy Virtualbox telepítése, pár perc alatt telepíthető egy XP, és nagy valószínűséggel megoldódnak a problémák. Esetleg egy sima DOS is megoldás lehet, ha annyira régi a játék.
(#) simley hozzászólása Márc 27, 2016 /
 
Sziasztok.
Xp os.
Nagyon sokszor van az hogy be kacsolom normalisan gyorsan a kezdokepernyoig be ad mindent. Aztan le vagy meg al az ora a kisalkalmazasok a talcan be se jonnek.
Tegnap ki pucoltam akkor be adta de most nem. (Ma nem pucoltam mert tegnap mar megcsinaltam)
(#) nagym6 válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Köszönöm mindenki segítségét, VirtualBox próba lesz. 32 bites a gép, ill. a Win7. A két Win7 teljesen azonos.
(#) Csirkefej válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
DOSBox-al jobban jársz.

Amikor a virtualboxban futtatott dos nem ismeri fel a hangkártyát vagy nyög, nyel szuszog a nagy erölködéstől, akkor a dosbox még vígan csinál mindent.
Játékhoz van kitalálva.
(#) nagym6 válasza Csirkefej hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
A játék nem DOS. Vagy én nem tudom jól.
(#) bbb válasza nagym6 hozzászólására (») Márc 27, 2016 /
 
Ha BEX-re panaszkodik, az általában a Visual C++ redistributable gondja. Egy régebbi (mondjuk 6-os vcredist_x86) feltelepítése esetleg megoldás lehet ilyenkor. Nálunk a cégnél a ZCM barmolta így el a dolgokat, belegányoltak valami vc++ vackot a 64bites telepítőbe, azóta az mstsc amikor credssp-t használna, mindig BEX64 hibával szál el
(#) mineral hozzászólása Márc 31, 2016 / 1
 
Windows 10-re automata frissítés tiltása. Gondoltam, hogy megosztom veletek. Talán valakinek jól jön majd. Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Márc 31, 2016
(#) pittti válasza mineral hozzászólására (») Márc 31, 2016 / 1
 
Én ezt használom:

Tiltás:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Gwx]
"DisableGwx"=dword:00000001

Engedélyezés:

Windows Registry Editor Version 5.00

[HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Policies\Microsoft\Windows\Gwx]
"DisableGwx"=dword:00000000
(#) Gombszem hozzászólása Ápr 4, 2016 /
 
A harmadik megoldás, hogy ne kínálgassa a Win10-et, nem szabad hagyni, hogy települjön a GWX és társai.
Azaz nem szabad hagyni települni (Win7) ezeket a KB frissítéseket (vagy ha már fent vannak, Uninstall). Ezeket mindenképpen, de van még néhány, amivel kerek egész lesz:

KB2952664
KB3035583
KB3050265
KB3065987
KB3123862

A témáról már többször volt szó.
(#) BI-AMP hozzászólása Ápr 5, 2016 /
 
Üdv!
Szereztem egy Athlon II X3 460 processzort. Az alaplapom támogassa ami egy ASRock N68-VGS3 FX a lap támogassa a mag nyitást. A kérdésem az lenne hogy meg lehet e ezzel a lappal nyitni a 4 magot és utána fog e működni, mert ha megnyitom akkor a processzor AMD PHENOM II X4 B60 ra változik amit nem tudom hogy támogassa e az alaplap.
(#) steelbird válasza BI-AMP hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Ne haragudj, de ebből a zagyvaságból nem lehet kihámozni a lényeget, írd már le még egyszer, érthetőbben.
(#) BI-AMP válasza steelbird hozzászólására (») Ápr 5, 2016 /
 
Ezzel az alaplapal meg lehet nyitni a 4maggot ?
(#) Norberto válasza BI-AMP hozzászólására (») Ápr 5, 2016 / 1
 
Eszerint támogatott: Bővebben: Link

Egyébként szerintem elrontani nem lehet semmit ezzel a művelettel szóval kipróbálhattad volna simán. A külföldi fórumok (angol) rakásig vannak ilyen témákkal, kérdésekkel.
(#) BI-AMP hozzászólása Ápr 5, 2016 /
 
Rendben! Közben találtam videót is.
(#) matheattila hozzászólása Ápr 7, 2016 /
 
Sziasztok!

A 6 éves 1TB-os merevlemezemen az utóbbi hetekben elkezdtek megjelenni kibás szektorok, most még csak 7-et jelez a HD sentinel, a Reallocated Sector Count értéke is értelem szerüen 7-re nőtt 0-ról.
A biztonság kedvéért kikötöttem azt a vinyót és elkezdtem gondolkozni egy újnak a beruházásán hogy minden adatot át tudjak menteni róla, de mivel nem szeretném még kidobni a régit ezért arra gondoltam, hogy mi lenne ha mégis benne hagynám és RAID-1-be kötném az újjal amit majd vennék.
Szerintetek ennek így lenne értelme vagy csak simán másoljak át róla mindent és arra már csak olyan dolgokat tegyek amik egyáltalán nem fontosak?
Az benne az idegesítő hogy nem lehet megjósolni a hátralevő élettartamát...kb egy éve járt le az 5 éves garanciája (Seagate) és amint látom a mostaniakra csak 2 évet adnak...
Előre is köszönöm a válaszokat
(#) Buvarruha válasza matheattila hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
A RAID tömb létrehozásához törölni kell róla az adatot, szóval nem jáérható út és értelme sem lenne. Amúgy, ha seagate akkor úgyis meg fog dögleni hamar.
(#) steelbird válasza matheattila hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
Szia. A hibás szektorok száma egyre több lesz, nem valószínű, hogy sokáig fog menni az a vinyó.
(#) pittti válasza matheattila hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
A RAID célja pontosan a biztonság növelése, az adatvesztés esélyének a csökkentése. Rábíznád ezt egy öreg, bad szektoros, esetleg fokozatosan romló állapotú merevlemezre?
(#) Ge Lee válasza matheattila hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
Második vinyónak használd rendszer nélkül, és olyan adatokat tegyél csak rá amik éppen kellenek, de meg vannak máshol is, így nem gond ha esetleg sérülnek.
Én is kaptam régebben egy ilyen haldokló vinyót néhány hibás szektorral, gyengébb kondícióval mert sajnálták kidobni, és azóta is megy.
Az újnál meg nem a garancia a lényeg, akadnak jó és rossz szériák is gyártótól függetlenül, amik majd csak évek elteltével derülnek ki. Pl. volt a Samsungnak is ilyen, a 200-250GB méretűek a mai napig hiba nélkül mennek, a 750-esek pedig sorban mentek tönkre, legalábbis erre mifelénk.
Személy szerint én most a Toshibáknak szavaztam bizalmat, eddig nincs gond velük.
(#) belfi2 válasza matheattila hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
Csak ez az egy HDD volt a gépedben vagy másik is . Ha csak ez akkor nem árt átnézni a csatlakozókat , tápot.Lehet végig kellene menned rajta egy HDD regenerátorral ami mondjuk elég sok idő de ha nem sok gond van akkor lefut egy éjszaka alatt. Vagy megnézni hogy a hibás szektorok hol helyezkednek el és azt a lemez területet kizárni, ,tárolásra mondjuk filmek tárolására jó.
(#) matheattila válasza Buvarruha hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
Köszönöm mindenkinek a sok infót!
Eddig meg nem foglalkoztam RAID-el ezért nem volt minden világos.
Remélem, hogy nem fog hamar tönkre menni, mert eddig a seagate-ekről csak jó véleményem volt...

@belfi2: nem csak ez volt, van még egy 320GB-os is (ugyancsak seagate) és két évvel öregebb mit a másik, azon van az OP rendszer, épp gondolkoztam, hogy tegyem át az 1T-ásra mert annak nagyobb a buffere de mikor megjelentek a bad sector-ok rögtön el is mondtam róla...
Szerintem az lesz hogy veszek egy újat és ezt benne hagyom tartaléknak.
(#) steelbird válasza matheattila hozzászólására (») Ápr 7, 2016 /
 
Idézet:
„a seagate-ekről csak jó véleményem volt”
Ez szubjektív. Nekem két hónapon belül 3 döglött be. Igaz, mind legalább 7 éves volt már.
(#) nagym6 hozzászólása Ápr 12, 2016 /
 
Üdv. Nem találtam megfelelőbb topicot ide írok.
Internet melyik rendszeren lehet gyorsabb, a vezetékes telefonvonalon, vagy a kábeltévé koax.vezetéken. Tudom, hogy a koax.kábeltévé sokkal gyorsabb, de míg egy koax. vezetéken lehet akárhány ügyfél, vezetékes telefonnál egy vezeték egy ügyfelet szolgál ki, ha jól tudom ott mindenkihez külön szál megy.
Internet váltás előtt vagyok, jó lenne némi infó a választással kapcsolatban.
Köszönöm.
(#) Elektro.on hozzászólása Ápr 12, 2016 / 1
 
Nálam a "T" szolgáltató 5 megánál már behalt. Kijöttek , bemérték és megállapították, hogy nálam ADSL -en 2 mega a max amit adni tudnak. Adtak helyette kábelt, ip tv vel.
Az gond nélkül 30 Megával hasított lefelé és 5 -el fel. Most váltottam Digi -re 1000/200 megát igértek. Lefele mérek 530 -1000 ig fel viszont 200-210 mega.

Összegzés:
Én a mai világban az ADSL -t nyugdíjaznám...
(#) Csirkefej válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 12, 2016 /
 
Idézet:
„vezetékes telefonnál egy vezeték egy ügyfelet szolgál ki, ha jól tudom ott mindenkihez külön szál megy”


Hehehe... akkor az egész ország/világ egy hatalmas kábelkupac lenne.
(#) qvasz2 válasza nagym6 hozzászólására (») Ápr 12, 2016 / 1
 
A harmadik, az optika a befutó, cserébe még nagyon kevés helyen van
Következő: »»   619 / 1122
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem