Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelemes töltő
 
Témaindító: willkrisz, idő: Máj 10, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   4 / 7
(#) nedudgi válasza hape60 hozzászólására (») Feb 11, 2016 1 /
 
Értsd úgy, hogy a napelemed nem tud ilyen feltételekkel egy ilyen böhöm nagy ventillátort folyamatosan ellátni energiával. Ha 24 órából 1 órányit jár, akkor már örülhetsz.
(#) Petyaa válasza hape60 hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Ha nagy bordát teszel a procira, mondjuk rézből, akkor elegendő rá egy kisebb teljesítményű ventillátor is.
Leginkább erre egy zselés ólom akku a legjobb. Már 2eft alatt találsz 1.2Ah-t.
Próbálj lomolni valahonnan napelemeket és kösd őket sorba. Ide legalább olyan kellene ami tud úgy 1ampert, de legalább a felét, így ha borult is valamennyit termel vissza az akkuba.
(#) nedudgi válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 11, 2016 /
 
Milyen processzor? Aszalóról van szó.
(#) Petyaa válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Bocsesz félre olvastam gyanús is volt hogy mit keres ott egy számítógép....
(#) nedudgi válasza hape60 hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
A lényeget nem írtam le az előbb: Ekkora napelemmel a feladat nem megoldható, nem tud elég energiát termelni.
Nem tudom, hogy naponta hány órát kell járni annak a ventillátornak. Ha ökölszabályra van szükség, akkor én arra tippelek, hogy a szükséges áram négyszerese-ötszöröse talán elég lehet a folyamatos működéshez. Figyelembe kell venni azt is, hogy az akkumulátoros energiatárolás nem veszteségmentes, a verőfényes napsütés nem garantált. Feltételezem, a hiányzó energiát hálózati áramból kell pótolni, akkor viszont a napelem csak vészmegoldásként jöhet szóba.
Manapság a napelem energiaforrásként csak olyan helyen gazdaságos, ahol az energiaellátást a hálózati áram hiányában nem lehet másképpen megoldani, valamint egyéb költségeket ki lehet váltani a helyi energiaellátással. Jogosultsága van egy tanyán, a puszta közepén, nehezen megközelíthető helyeken. Önálló energiaellátásra csak túlméretezve szabad tervezni.
(#) hape60 válasza nedudgi hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Igazad van, nem gondoltam át a dolgot. A napelem -amit vettem- elvileg 50mA-t tud, (ezzel már forog a venti) gyakorlatilag 1-2mA-t... még egy led sem világít vele. Ennyit a kínai napelemekről. A feszültség megvan, csak nem terhelhető.
Az első elképzelés az volt, hogy a napelemről megy a ventilátor; utána olvasva, áramgenerátoros üzemmódot szereti, ezért gondoltam az akku töltésre, csak ahhoz meg tényleg kevés a töltőáram - és még forogni is kéne a ventinek.
Mindegy, van egy eladó napelemem, a szokás bukással. Lehet, hogy marad a hálózati táplálás, csak elegánsabb lett volna napelemmel.
(#) Petyaa válasza hape60 hozzászólására (») Feb 12, 2016 /
 
Tavaly kerti napelemes lámpákból építettem napelemes mobiltöltőt, szép dobozt is csináltam neki lepácolva cnc-n kimarva meg minden. 5db-ot kötöttem sorba, majd egyen ic vel 5v ra generálva, rátéve a telefonra 3 óra augusztusi időben egy %-ot sem töltött
32mAh-t adtak le, de ceruza elem töltésre még jó lehet.
Azért ennyire könnyen nem szabad feladni, kösd össze próbáld ki egyáltalán hogy működne. A napelemet meg ha tényleg nem bírja kösd rá autó akkujára, legalább a készenléti áramfelvételre besegít majd
Szerezz be valahonnan egy nagyobb napelemet, valami lomolósnál és akkor már jó lesz.
(#) totipityu hozzászólása Feb 25, 2016 /
 
Sziasztok!!!
Azzal a tiszteletteljes kéréssel fordulnék felétek, hogy kis segítséget kérjek napelemes témában! Egy olyan készüléket szeretnék a hálózati energiától függetlenné tenni, amiben 5 darab 12V-os egyenként 3W teljesítményű MR16-os led spot izzó világít, alkonykapcsolóról működtetve egész éjjel. A készülék -ami egy rovarcsapda- 24 órából kb 8-10 órát világítana megállás nélkül, és az évnek a naposabbik szakában üzemelne (késő tavasz és nyár)!
A kérdés pedig, hogy mekkora napelemet és akkumulátort kellene beszereznem, ami biztonsággal üzemeltetné a készüléket???
Fáradozásaitokat és válaszaitokat előre is tisztelettel köszönöm!!!
(#) Petyaa válasza totipityu hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Napelemből én legalább egy 50w-os, vagy nagyobb teljesítményűt használnék.
Akkuból elvileg elég lenne egy motorkerékpár akku is, tekintve hogy összesen kb 12,5 ampered menne el egy éjszaka alatt, de csutkára is merülne az pedig nem lenne túl jó, ha van otthon felesleges, nem használt, de működő autó akkud, az is jó a célnak.
(#) totipityu válasza Petyaa hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Köszönöm!
Ahogy kutattam az egyik netes nagy elektromos webáruházat, ólomakkuk közül a 12v24Ah akksit nézegettem, meg a napelemek közül! A napelemek közül monokristályost néztem, 30Wp 17,5W, 1680mA paraméterekkel. Még ezek lennének úgy nagyjából árilag is megfelelőlek!
Ez nagyon necces összeállítás, vagy nem is elég a teljesítmény???
(#) Petyaa válasza totipityu hozzászólására (») Feb 25, 2016 /
 
Akkuból olcsóbban kijössz egy 36Ah-es autós akksival kb 10eft. A megadott teljesítményt csak maximális napfénynél adja le, tehát ha borongós az idő akkor abból a 30w-ból nem lesz meg csak a töredéke. Jónak jó, de csak akkor ha minden nap legalább 8 órát fog a nap sütni, olyan meg nem sűrűn van, feltölteni 1.68Ah-val csakis akkor tudná ha merőlegesen sütne rá a Nap mindig. Érdemes a feladatra olyan napelemeket nézni, amelyeknek az áramerősségük jóval nagyobb, mint amit a rendszer fogyaszt, pl:5-6Ah. Apróhirdetési oldalakon viszonylag olcsón (30e) körül már lehet találni.
(#) totipityu válasza Petyaa hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
Az egyik oldalon "villany-pasztor hu-n" találtam napelemet, BT50 névre keresztelték! Leírás szerint 50W-os, 540x660mm a tábla nagysága! 43-ért megvásárolható tőlük, és 12-ért adnak hozzá 6Ah töltésszabályzót is! Ez megfelelő lenne nekem???
Nagyon ajánlgatják hogy mindenképpen munkaakkut vegyek, ami kifejezetten napelemes rendszerekhez való! Viszont az nagyon drága, a 32Ah közel 50 rugó! Biztosan kell ez nekem, vagy tényleg elég akkor egy mezei zárt rendszerű autó akku?????
Köszi előre is a véleményeket!!!
(#) erbe válasza totipityu hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
57600.- bruttóért kapsz 250 W-os napelemet. 35000.-ért 235 W-os kétéves használtat. Azt már döntsd el te, hogy melyik drágább!
(#) totipityu válasza erbe hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Hát egy kicsit még tovább kutakodtam, de azt hiszem sikerült kiválasztanom az elemeket:
-50W/12V polikristályos napelem
-10A mppt napelem töltésvezérlő
-12V/40Ah solar akkumulátor
Mivel céghez lesz és számlával, így összesen 80-ban áll meg! A pénz nekem megfelel, a paraméterek szerintetek megfelelőek a már említett felhasználáshoz???
(#) erbe válasza totipityu hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Amiket írtam, azok is számlás bruttó árak. De ha ~110000.-Ft-os márkás napelemet nézel, 270-300 W-osat, akkor is aránytalan 50 W-osért a 43 e.-.
1
2
3
Töltésvezérlő1
Töltésvezérlő2
A Conradnál, ami általában a drága szinonimája.
(#) totipityu válasza erbe hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
Óóó, ezek az árak már máshonnan vannak...
50W napelem 29e
40Ah solar akku 36e
10A mppt vezérlő 15e
50 e felett ingyen posta, és kapok az elemhez felfogatást is...minden ár bruttó...
Szerinted mennyivel vagyok amúgy előbbre mppt vezérlővel? Pwm nyolcért lenne...
(#) erbe válasza totipityu hozzászólására (») Márc 2, 2016 /
 
PWM 4-ért is van. Minek a 10 A-es vezérlő, ha csak 50 W-os a napelemed? Töltés közben az legfeljebb 3,5 A. 40 Ah-s akkut se tölthetsz 10 A-rel.
Ilyen méretben az MPPT-nek nincs jelentősége. Ha csak egyszerű túltöltésvédelmet teszel rá, az is elegendő.
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2016
(#) bgsf hozzászólása Márc 3, 2016 /
 
Nekem egy ilyen napelem tölt egy 4Ah 12V os aksit meg a telefont.
A telefont kapcsolóüzemü fesz.szabbal, 5V. A napelem egy bontott
kerti szökökut napeleme, 12V 600mA.
(#) Petyaa válasza totipityu hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Hány ampert tud leadni a napelem? Persze hogy ajánlgatták 50eft ért az akkut. Ha veszel egy sima mezei autós akkut adnak rá két év garit, ha idő előtt elromlik visszaviszed legfeljebb.
Amúgy szerintem a rendszer megfelelő lesz ezekkel, viszont erbe-t megkérdezheted hol lehet kapni 250w-os napelemet 57rft ért.
(#) erbe válasza Petyaa hozzászólására (») Márc 5, 2016 /
 
Ez itt nem a reklám helye!
Keress rá! Amerisolar 250W napelem. Nemrég raktam fel 26 db-ot.

Idézet:
„Hány ampert tud leadni a napelem?”

12 V-os akku. Töltőfeszültség max. 14 V. 50 W 14 V =~3,5 A. Ha nem bír ennyit a napelem, nem baj. Kicsit eltolódik az optimális munkapontból. A szabályzásra is kell tartalékot hagyni.
Egyébként azt az 50 W-ot naponta legfeljebb néhány percen keresztül teljesíti.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2016
(#) Petyaa válasza erbe hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Persze én is tudom, azt is leginkább augusztusban dél körül.
(#) erbe válasza Petyaa hozzászólására (») Márc 7, 2016 /
 
Idézet:
„azt is leginkább augusztusban dél körül”

Nagy tévedés. A legnagyobb teljesítményeket márciusban szokta produkálni, de az első csúcsot novemberben állította fel. Nyáron huzamosan magas szinten teljesít, de a csúcsot meg se közelíti.
A hideg környezet és a tiszta levegő jót tesz neki. Nyáron melegben esik a feszültsége és a magaslégkör több párát tartalmaz. Közben úgy érzed, veszettül tűz a nap. Próbálj meg a januári hóra kifeküdni napozni! (síparadicsomok - leégésveszély. És nem csak anyagilag. )
(#) Petyaa válasza erbe hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Akkor a napelem töltőm ami augusztusban-ban letudott adni 32mAh-t most lehet hogy letudna adni akár 50et is? Nap híján nem tudom megmérni
Ha idén nem is de jövőre feltétlenül kifekszek majd..így vagy úgy
(#) erbe válasza Petyaa hozzászólására (») Márc 9, 2016 /
 
Kevered a mértékegységeket. A teljesítmény és a munka (energiamennyiség) nem ugyanaz.
(#) jkornel hozzászólása Márc 18, 2016 /
 
réz (tabbingwire) vezetéket vettem a napcellákhoz (ezt ajánlotta a gyártó)
Lapos, tömör, nem szigetelt, de cinezett 2mm x 0,12mm
8 ampert kellene vinnie, de kétségeim vannak, hogy komolyabb veszteség nélkül elég lesz-e. Még mielőtt hagyományos sodrott rézkábelre cserélném, tudnátok segíteni a matekban, hogy mennyi vesztesége van ennek mondjuk 1m-en ?
(#) Atis57 hozzászólása Ápr 13, 2016 /
 
Sziasztok!
szerintetek mennyi Ah lehet kivenni 3X75 Ah akkuból ha csak 11,8 és 14v között használjuk?
(#) pucuka válasza Atis57 hozzászólására (») Ápr 13, 2016 /
 
Az Ah egy dolog, a Wh meg egy másik. Nem keverendő.
(#) ujfalusi válasza Atis57 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Nem érthető a kérdés. Ha az akku 12 volt alá esik le van merülve, egyébként működése alatt tartja a 12 voltot. 14 voltos akku nincs.
(#) zolika60 válasza Atis57 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Attól függ mekkora árammal meríted. Az akku adatlapja segíthet.
(#) pucuka válasza Atis57 hozzászólására (») Ápr 14, 2016 /
 
Amire rákérdeztél, az tulajdonképpen az, hogy mennyi energia van egy akkuban.
Ez azonban egy bonyolult dolog.
Összeszorozhatnád az akku Ah kapacitását a névleges feszültségével, az megadja a névleges energia tartalmát. De a valóság ennél bonyolultabb, mert a kisütés alatt a feszültség folyamatosan csökken, és ezzel egy állandó terhelésen az átfolyó terhelő áram is. Ráadásul az Ah kapacitás függ a terhelő áramtól is.
Következő: »»   4 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem