Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   326 / 398
(#) Moderátor hozzászólása Márc 23, 2016
 
A dobozolással kapcsolatos dolgok áthelyezve a megfelelő témába. Irgum-burgum!
(#) nandika76 hozzászólása Márc 24, 2016 /
 
Bocsánat ,hogy elment a téma más irányba.
(#) nandika76 hozzászólása Márc 24, 2016 / 1
 
Sziasztok szeretnék egy olyat kérdezni,hogy a bemeneten lévő 680 nanós kondi értékváltoztatása mit eredményez a hangban?
(#) bboy123 hozzászólása Ápr 1, 2016 / 1
 
Alakulgat már
(#) Ollika12 hozzászólása Ápr 3, 2016 / 5
 
Sziasztok! Elkészült végre a quad 405 erősítőm. Köszönöm mindenkinek a segítséget és Justonak a tápnyák tervet. Mellékletben a eredmény.
A hozzászólás módosítva: Ápr 3, 2016
(#) Justo válasza Ollika12 hozzászólására (») Ápr 3, 2016 /
 
Gratulálok, szép munka! Remélem a másik is el fog készülni, mondjuk "soha"
(#) bboy123 hozzászólása Ápr 10, 2016 /
 
Sziasztok!
Kellene egy kis segítség.
Építgetem a quadomat, és olyan problémám van, hogy a baloldali quad eléggé furcsán szól.
Olyan, mintha hangszínszabályzó lenne a bemenetén és csak a nagyon mély hangokat engedi át, sőt mintha "átkonvertálná" a hangjelet mély hangjellé. Mit tudok ezzel kezdeni? Tekercsek?Kondik?Hol lehet a hiba?
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Ápr 10, 2016 /
 
Szia! Vizsgáld meg az IC utáni névleges 1nF kondit, félő pár nagyságrenddel elnézted a jelölést.
A hozzászólás módosítva: Ápr 10, 2016
(#) bboy123 válasza reloop hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Szia!
Meg néztem, 1nF megvan az ic után.
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
A 1nF-ot mérted, vagy a feliratból következtetted? A felirat egyértelmű?
Még nem volt rá példa de a 120pF helyén mondjuk 120nF ugyancsak hasonló hangzást produkál.
A panelprobléma egyértelmű behatárolás érdekében célszerű a hangszórókat és a bementi pontra kötött jelkábeleket is keresztbe cserélni.
(#) krysz12 hozzászólása Ápr 11, 2016 /
 
1NK100 van a kondira irva
(#) steelbird válasza krysz12 hozzászólására (») Ápr 11, 2016 /
 
Szia.
A kondi előtti 3,3 kOhm -ot is nézd meg, nem-e 33kOhm.
(#) hapro hozzászólása Ápr 24, 2016 /
 
Sziasztok!

A következő problémába ütköztem. Van egy Urbános nyákra épített QUAD-405 sztereo végfokom, amihez Alkotó féle hangszóró védelmet építettem. A mai napon a védelem úgy gondolta, hogy egyszer csak kikapcsol, és onnantól néha pillanatokra életet tudtam lehelni belé, de pár másodpercnél tovább nem ment bekapcsolt állapotban. Ha a végfokot lekötöm róla, akkor vígan üzemel a védelem, de amint rákötöm a végfokokat kb azonnal leold a relé.
Megmértem a két végfokot a már sokszor tárgyalt mérési módszer szerint, mert a alapban azt a problémát találtam, hogy a végfokok tápja eléggé eltér egymástól. A táp lekötött végfok panelekkel +-39V, ez +34,1V és -41,8V-ra módosul amikor rákötöm a végfokokat. Csatolom a jobb és bal oldal mérési eredményét. Kérem véleményezzétek mi lehet a probléma, miért hallgathatott el. Ha mégis jók a végfokok az ennyire, és furcsán eltérő táp ellenére is, akkor átnyergelek a hangszóró védelmes témába, illetve a védelmet nyálazom át tüzetesebben.
(#) reloop válasza hapro hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Szia! Huzalozási problémának néz ki. A test be van rendesen kötve?
(#) hapro válasza reloop hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Azt gondolom, hogy tökéletesen van huzalozva, minden nemű gerjedés, búgás, anomália mentesen működött eddig.
Amit eddig csináltam, hogy a saját trafójáról egy külső tápegységgel ( graetz-puffer kondi, rácsipeszeztem) bekapcsoltam, és a táp tökéletesen szimmetrikussá vált, a védelem se oldott le, hanem rendesen behúzott a relé mintha normál működéssel menne. A tápban ezért gondoltam egyet, és kicseréltem a puffer kondikat, de nem hozott eredményt, egyébként is kicsi esélyt láttam rá, hogy az lehet a probléma. Majd holnap talán lesz időm rá foglalkozni vele, még van benne egy daram kondi a graetz AC lábain, és egy darab graetz. Talán elmehetett a graetzben az egyik dióda örökre pihenni?
(#) reloop válasza hapro hozzászólására (») Ápr 24, 2016 /
 
Ha egyetlen egyenirányító hidad van, nem lehetne aszimmetrikus a tápfeszültség. A trafó középmegcsapolását bekötötted?
(#) hapro válasza reloop hozzászólására (») Ápr 25, 2016 /
 
Szia!

Megjavult. Középmegcsatolás problémája volt, ahogy sejtetted. Amikor egy másik topicban kérdezősködtem a Pioneer erősítő javítással kapcsolatban, és odáig jutottunk, hogy vezérlő IC probléma...na abba építettem bele a QUAD-ot. Nem is gondoltam rá, hogy megnézzem a nyákot a puffer kondiknál. Abban éltem, hogy oda megy a 3 vezeték a trafótól, és megy tovább a puffer kondik után a test, a +, és a -. De most jobban megnéztem a fólia oldalt, és odáig stimmelt a dolog, hogy a puffer kondik után megjelenik a test pont az ahova be van kötve a trafó középmegcsapolása. Igen, de innentől a a kábelekhez már nem ment ez a GND pont, hanem valamerre elment a nyákon (amit nem követtem már végig) és ugyanabból az irányból jött egy vezetősáv a GND kábel kivezetéshez. Aztán mivel hibátlanul üzemelt a végfok egy jó ideje, és egyik pillanatról a másikra hallgatott el, én gondolom, hogy az alaplapon történhetett valami anomália, aminek hatására a tápegység GND kivezetését nem engedte rá a végfokokra. Most ezt rövid úton megszüntettem, mindent lekapáltam a tápegység körül, sehova tovább nem megy a semmilyen pontja a táptól, csakis a végfokokra.

Köszönöm a segítséget!
(#) HA3GX hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Következő saját projektnek egy sztereo Quad 405-öst építenék (idén). Tudtok ajánlani egy szépen kivitelezett, többek által megépített verziót, ami a jelen kor javításait (is) tartalmazza?
Rengeteg kapcsolás fellelhető, nem tudok dönteni. Kinek mi vált be? (Nyáktervvel, beültetéssel).
(#) djcaveman válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Szia. Szerintem az eredeti topológia a legjobb... Quad 405 iss 9 M12368. Azt hiszem van Alkotós nyákterv is.
(#) reloop válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
(#) HA3GX válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Köszönöm István, nagyon szép kivitelezés.

A végekhez használható 2SC5200-as? Fele annyi, sőt a ha "Csínai" még annak is a fele. Ismerősöknek annyira tetszik, hogy 3-an már megrendelték hozzá az alkatrészeket.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) reloop válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
A köszönet Alkotónak jár. A 2SC5200 nálam bevált, tudom ajánlani.
(#) HA3GX válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2016 / 1
 
Köszönöm Alkotónak a munkáját!

Mindig az első kérdés az, hogy a 2SC-s változattal, +-50V mellett 8Ohm-on hány W-ot tud? Ezzel ki tudnak kergetni a világból.
(#) reloop válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Te mond azt, hogy 100W, neked mélyebb a hangod
(#) HA3GX válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Egyik kedvenc színészem egyike, pont a napokban néztem meg, hogy él -e még.
(#) HA3GX válasza reloop hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Mit használtál a sajátodban a 0.063-as ellenállásnak? Olvastam már bovdenbelsőt, kerítésdrótot, még kondenzátor lábat is.
(#) Hp41C válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Egy 0.12 és egy 0.13 ohm -os ellenállás párhuzamosan kötve 0.0624 ohm.
Két 0.13 ohm -os ellenállás párhuzamosan kötve 0.065 ohm.
(#) reloop válasza HA3GX hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Ilyen célra tartogatok 1Ω/m-es ellenálláshuzalt, de a könnyen beszerezhető értékek közül a 0,1Ω és 0,22Ω párhuzamos kötése is megfelel.
(#) nandika76 hozzászólása Máj 16, 2016 /
 
Sziasztok, egy ideje ezt produkálja a quadom. Halk zene hallgatásnál időnként bekapcsol a védelem, de nagy hangerőnél soha. Szkóppal ezt lehet látni a kimenetén jel és minden nélkül.
(#) reloop válasza nandika76 hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Szia! Vagy a végtranzisztorra kell a szokásos kondi, vagy a 120pF értékét/pontosságát kell finomítanod.
Következő: »»   326 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem