Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Nextion érintőképernyős HMI, UART kommunikációval
Lapozás: OK   1 / 50
(#) Lamprologus hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
PIC-es forumon bukkant fel a címben megjelölt HMI.
Kicsit utána néztem, kedvező ára (3500-4000Ft-tól már rendelhető külföldről) és egyszerű vezérelhetősége miatt szerintem megérdemel egy külön témát.

Pár link amit hirtelen találtam:
link1
link2
link3
link4

Szerkesztő programja:
Nextion Editor
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) vottokar hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Ügyes kis HMI. Gyorsan leszedtem az editort, de nekem nem igazán jött össze a kezelése, valamint nem talált kapcsolatot a szerverrel. Bár már elég rég programoztam Siemens HMI-ket, lehet, hogy elszoktam az ilyenektől.
Ha végzek a futó terveimből, lehet, hogy rendelek egyet próbára, mert amúgy szimpatikusnak tűnik az egész koncepció.
(#) Lamprologus válasza vottokar hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
A szerkesztő induláskor nekem is reklamál, hogy nem találja a szervert, remélem csak a frissítést keresi és egyéb gondot nem okoz.

You-tube-on találtam pár videót ami a szerkesztő használatát mutatja be.

Engem egy darabig az tréfált meg, hogy a Tools menü - Font Generator menüpontjánál létre kell hozni a fontokat, utána lehet csak szöveget kiiratni...

Persze még én is nagyon az elején tartok a dolognak, úgyhogy biztos lesznek még gondjaim!
(#) Elektro.on hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Na ez csodás... Amit én indítottam topikot tegnap délután azt meg törölték szó nélkül..
Attól, hogy írja a szerver hibát, indulás után felajánlja a frissítést ha van új verzió!
Én már gyúrok egy 3,5" -osat. csak sajna kevés az időm.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) diablo hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
A Nextiont-t szerintem ki lehetne venni a topik címéből, így más gyártók HMI kijelzői is ide kerülhetnének.
(#) Lamprologus válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Nextion Editorba van egy Upload lehetőség a program HMI-re töltésére, de Youtube videón az láttam, hogy SD kártyáról tölti be a progit. Milyen fájlt másolt a kártyára, és hogyan hozta létre azt a fájlt? ( Ez nem derült ki számomra a videóból. )
Másra is használható az SD kártya a HMI-ben, vagy csak a programot lehet róla betölteni?
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) wbt hozzászólása Máj 5, 2016 / 1
 
Az SD-kártyára az a file kerül, amit átküld (én még nem próbáltam, de ezt írták valahol...). Ez arra jó, hogy ha frissítened kell valami miatt, akkor csak egy SD kártyával kell végigrohangálnod az eladott cuccokat és automatikusan feltöltődik. Amire figyelni kell: Ha új FW jelenik meg (bővítették vagy kiszedtek valamit), akkor az első áttöltéskor a uC FW felülíródik, utána töltődik a HMI file. Ez meglepetéseket okozhat mondjuk egy régen elkészült HMI file esetén. A gyártótól letölthető vagy automatikusan letöltődő szerkesztőprogram törli az előző verziót (!) és ha véletlen használni szeretnéd az előzőt, akkor az már nem istallálódik fel, mert észre veszi, hogy újabb van a gépen. Viszont, ha jó messzire átmásolod az aktuálist, majd frissítés, akkor visszamásolva egy másik könyvtárba akár mindkettő is használható (volt valami gubanc anno, hogy kiszedtek valamit és újra kellett volna készíteni a HMI file-t, mert betölteni azt nem akarta). Ezeket szinte 100%-ban lekoppintotta a TJC (kínai koppint kínait), ahhoz is van szerkesztő, de csak ékes kínai nyelven. A Nextion program lekéri a FW verziót és ha az nem az övé, akkor nem tölti át a TJC-re (már pedig nem az). Erre áthidaló megoldásként a Nextion fórumán kivesézték a letöltést és írtak mindenféle nyelven direkt letöltőt a TJC-hez, érdemes végigfutni a fórumokat). Természetesen (?) a Nextion semmiféle segítséget nem adott, hogy a konkurencia TFT-jét is lehessen használni (jóval olcsóbb, legutóbb valami 1200-ért vettem, megtévesztésig hasonlít, szokták is adni nextion helyett a kutyaütők), pedig Nekik csak 1-2 sort kellene átírniuk a PC programban. Van egy másik gyártó is, Ők vagy 2-3 éve is csodákat tettek bele a TFT-be, ezeknek nagy részét a Nextion át is vette, már ott is van görbesereg rajzolás pl., de pl. a felülírásos kép szeletek kirakása Nextionnál pazarló, a nevenincsnél meg igen korrekt és egyszerű. Hirtelen ennyi jutott eszembe, mert elég régen foglalkoztam ezekkel.
(#) Moderátor hozzászólása Elektro.on hozzászólására (») Máj 5, 2016
 
Nincs ebben csoda. Egyszerűen egy témát valahogy így kell elindítani, mint Lamprologus tette.
Az hogy odavetünk egy mondatot első hozzászólás gyanánt, majd a miértre az a nyúlfarknyi válasz, hogy nincs több idő rá, ezzel jár.
(#) Elektro.on válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Sziasztok!
Néhány gyakorlati tapasztalat. Sajnos egyenlőre az SD része csak a program feltöltésére szolgál. A gyártó fórumán szóba került, hogy talán egyszer....
A FAT32 -re formázott üres SD -re csak az egy darab .tft file kell. Kikapcsolt állapotban bele rakod az SD kártyát, tápot adsz neki, megvárod még kiírja, hogy kész.
Tápot elveszed, SD kártya kivesz. Indítás után megy a program. fel lehet tölteni UART -on keresztül is de még a maximális sebességén is közel 5-10 perc a forrás méretétől függően.

És ahogy wbt írta , a fejlesztő környezet működik portable módban akát pendrive -ra másolva
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2016
(#) wbt hozzászólása Máj 5, 2016 /
 
Kicsit túrtam, találtam az ebay-en:
ebay_Usart_HMI
Ha megnézitek, az első 2 képen egy igazi touch-os van, míg amikor a hátulját mutatja, ott nyoma sincs touch-controller IC-nek, illetve a kijelzőn sem látszik már, hogy lenne. Nem kisebbíti a tényt, amikor Nextion-nak akarják eladni, hogy a Nextion nem gyárt (!) 2.2"-os HMI TFT-t, tehát mindenképp megtévesztő lehet. Az említett link nem a legjobb példa, vannak ennél durvábbak is, de itt is látszik, hogy sumákságok előfordulhatnak. Csak hogy figyeljetek nagyon oda, amikor vesztek ilyeneket. (ha persze nincs szükség a tapicsra, akkor lehet választani ilyet is, elég olcsón ki lehet fogni)
(#) Lamprologus válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Hogyan lehet létrehozni azt a tft fájlt?
(#) Elektro.on válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
A nextion editorral.
Ha kész a projekt, fent a Compile vagy a Debug gombal.
(#) Elektro.on válasza wbt hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Szerintem ebay -ről sem olcsóbb. És mivel minden esetben Kínábol jön , a szállítási idő is azonos.
(#) wbt válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Most csak ezt találtam, ami necces, hogy bemutassam, mire is érdemes figyelni, nem túrtam utána nagyon.
(#) Lamprologus válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 5, 2016 / 1
 
Rosszul volt feltéve a kérdés!
Én is arra tippeltem, hogy a Compile gombal lehet létrehozi, csak épp nem találtam sehol!
A fájlkereső segített!
Jól eldugja a progi: C:\Users\Lamp\AppData\Roaming\Nextion Editor\bianyi
Utána már rájöttem, hogy a File menü, Open build foldernél látom ... én meg alapba ott kerestem ahova a projectet mentettem.
(#) Lamprologus válasza wbt hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
A laírásnál
MODEL: TJC4024T032_011R

Szóval mintha nem Nextionnak hirdetnék...
(#) Elektro.on válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 5, 2016 /
 
Én sem értem miért nem oda rakja. Bát pen en volt régebbi verzió, és portable módba a hmi mellé rakja. Szerintem valahol registry be van beállítva.
(#) wbt válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 6, 2016 /
 
Jaj, ne ragozzuk már...Szerintem mindenki érti, mire akartam célozni egy, akár nem 100%-os példa alapján. Majd ha lesz egy kis időm, akkor CSAK NEKED keresek olyat, aki Next.-nak hirdeti és mégsem az. (hogy megnyugodj, itt van a polcomon egy marék olyanból is).
Na, kiszálltam egy időre, nagy a por...
(#) Lamprologus hozzászólása Máj 10, 2016 /
 
Próbálgatom az editort, de valami nem akar stimelni ...

Ha jól gondolom akkor a cir paranccsal kört lehet rajzolni...

Létre hozok egy gombot, az user code részhez beírom hogy:
  1. cir 100, 100, 30, red


Fordításkor hibaüzenetet ad:
Error:Invalid Variables:cir 100, 100, 30, 1023( Double click to jump to code)

Mit rontok el?
(#) Elektro.on válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Ne hagyj szüneteket!
Helyesen:
cir100,100,30,RED
(#) Lamprologus válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Köszi!
Egy szóköz azért kell, a cir után!
Ami hibát még elkövettem, hogy kisbetűvel írtam a színt.
(#) Lamprologus hozzászólása Máj 10, 2016 /
 
A waveform az hogy működik?
Hogyan tudok adatokat megadni neki amiket ki akarok rajzoltatni?
(#) Elektro.on válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 10, 2016 / 1
 
Idézet:
„add cmpID, ch, val

cmpID: Waveform component ID

ch: Waveform component channel number

val: value (maximum 255, minimum 0)
Example 1
add 1, 0, 30 //add data 30 to channel 0 of the Waveform component which ID number is 1
Example 2
add 1, 1, 50 //add data 50 to channel 1 of the Waveform component which ID number is 1

Remarks:

1.Waveform component only support 8-bit values, 0 minimum, 255 maximum.

2.Each page supports up to four Waveform components, each Waveform component supports up to four channels. It supports continuously pass through data, the component will auto-flow and display the value. It supports to change attributes during passing through data, such as change the background color or foreground color for each channel during the process.

De ha más lapra mész nullázza ha nem teszed globálissá az elemet. Kép lent.
(#) Elektro.on hozzászólása Máj 10, 2016 /
 
Vannak a neten mindenféle minta programok. Lehet, hogy korábbi editorral készült , de konvertálja.
(#) Lamprologus válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Ha tudsz valami jó lelőhelyet megoszthatnád velünk.

Jó lenne, ha lenne valami kép gyűjtemény is amit nem kéne már szerkesztgetni, egyből használhatóak lennének ( háttér, nyomógomb, progress bar, slider ... )
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2016
(#) Lamprologus válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Közben én is találtam pár példaprogramot:
Bővebben: Link
(#) Elektro.on válasza Lamprologus hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Készítettem egy billentyűzetet amit ide oda fel tudok használni.
3,5" kijelzőre, fektetett módban de még v0.33 editorral.
Az első oldalon állítható csak numeriku vagy csak karakteres bevitel engedélyezése.
Ötleteket lehet belőle nézni.

Key.HMI
    
(#) Lamprologus hozzászólása Máj 11, 2016 /
 
Ha PIC-el akarom használni a kijelzőt, akkor ugyan azokat a parancsokat tudom használni mint amiket az editorban is?
Csak egyszerűen kiküldöm a PIC soros portján keresztöl, ugyan úgy, vagy valamit kell még variálni?
pl egy kör kirajzolásához csak ennyit kell kiküldenem:
cir 100,100,30,RED
(#) Elektro.on hozzászólása Máj 11, 2016 / 1
 
Igen, de hexa FF FF FF -el le kell zárni az utasítást.
Egyes esetekben, nem tudom miért a táp ráadása után üres hexa FF FF FF el inicializálni kell. Ilyenkor visszaküld (ha nem kapcsoltukl ki) egy érvénytelen utasítás kódot.
(#) Lamprologus válasza Elektro.on hozzászólására (») Máj 11, 2016 /
 
Hol találtad ezt a billentyűzet képet?
A "kijelzőre" csak a 0-ás képet tetted fel és a program határozza meg hogy a 1-es vagy 2-es képről mit illesszen be az adott helyről?
A hozzászólás módosítva: Máj 11, 2016
Következő: »»   1 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem