Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Set-top-box
Lapozás: OK   3 / 6
(#) david10 válasza eyess hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Nagyon szépen köszönöm az összes válaszodat!
Hogyha sikerül bekapcsolnom, akkor az interneten keresek hozza FW file-okat, és egyet kisérletezek vele.
További szép napot!
(#) eyess válasza david10 hozzászólására (») Szept 11, 2015 /
 
Nem hiszem , hogy lesz mivel ez a box a upc kizárólagos készüléke volt , vagy ma is az .
És nem beszélve arról , hogy rá sem férne.
De ahogy írtad jó kísérletezgetést hozzá.
(#) Doky586 hozzászólása Márc 26, 2016 /
 
Sziasztok! Van egy Strong DVB-T STB-m. Van benne beépített conax CAM modul az előfizetői kártyának. USB HDD-re (ntfs) tud menteni felvételt *.TS formátumban. A gondom csak az hogy a szabadon fogható csatornákat vissza tudom PC-n nézni hddről, de a kódoltakat nem tudom PC-n, mert kódoltak. Azon felvételeket csak az STB-n tudom újra lejátszani előfizetői kártyával.

Kérdésem: tudtok olyan leírásról amiben le van írva mit kell hardveresen átalakítani a készülékben hogy mindig kódolatlan TS -be mentse a felvételt? Azért tudom hogy átalakítható mert más szolgáltatók emiatt csak CAM+ interfésszel szerelt készülékekhez adnak előfizetői kártyát (és jogosultságot), mert a CAM+ már nem alakítható át, de a sima CAM kimenete igen. Csak SD adást akarok így rögzíteni (csak SD csatornák kódoltak).
A hozzászólás módosítva: Márc 26, 2016
(#) c27 hozzászólása Máj 22, 2016 /
 
Sziasztok.
Egy alcor HD2600 dobozkával lenne problémám.
Az egyik kondi elszállt szó szerint. Nem az 5V-os ágban volt. Az 5V ágban is volt egy púposodó kondi, kicseréltem őket, de a tápfesz még így is össze vissza mászkál. Vagy a vezérlő ic ment tönkre vagy az opocsato. Egyelőre nem akarom a tápot javítgatni amíg ki nem derül a többi rész jó e még.
A kérdésem mi a másik ág feszültsége? Az 5V legalább rá van írva a panelra a másik nincs.
Esetleg 12V?
(#) c27 válasza c27 hozzászólására (») Máj 22, 2016 /
 
Időközbe megtaláltam tényleg 12V. Csak az ingadozó tápfesz 0-18V között szépen tarolt.
(#) gyuszo válasza boros.karoly0923 hozzászólására (») Aug 10, 2016 /
 
Egy szintén TRIAX 41 készülék ugyanezzel a hibával. Bekapcsolva semmi életjel. LED nem világít. Úgy látszik ez típus hiba. Az IC TNY176DG a trafó primer oldalán.
A dióda nem azonosítható, a rajzjele a panelen PD8 . Multiméterrel mérve mindkét irányba zárlat mérhető.
Azért írom le ezt az infót, hogy ha más is ebbe a hibával találkozik, könnyen lehessen megtalálni. 1N4148 diódával lett korábban leírtak alapján javítva, de ha valakinek van más ötlete, mi áll közelebb helyettesítőnek szívesen venném.
(#) mesti87 hozzászólása Nov 22, 2016 /
 
Üdv úrak ólyan gondom lenne hogy van egy Alcor HD 2600 set top box amiben el dúrant 3 kondenzátor ami nem is lenne gond tudnám is cserélni de mielött eldurrantak a szigetelöfoliák a felismerhetetlenségig össze olvadtak így nem tudom az értékeiket ha valaki esetleg tudna ebben segiteni azt nagyon megköszönném teszek fel képet amin jelöltem a hibás kondenzátorokat is válaszotokat elüre is köszönöm.
(#) Doky586 válasza mesti87 hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Nem úgy néz ki mintha leolvashatatlanok lennének...
(#) uniman válasza mesti87 hozzászólására (») Nov 22, 2016 / 1
 
1 - 220µF/16V EC 3
2 - 470µF/10V EC 6
3 - 220µF/16V TC 10
A hozzászólás módosítva: Nov 22, 2016
(#) mesti87 válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Mert ez 1 letöltött kép , ami szerkesztve lett de közben meg találtam a részletes dokumentáciot. Azért köszönöm a hozászolást.
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) kaszas19 hozzászólása Máj 5, 2017 /
 
Sziasztok.
Került hozzám ma egy Septobox, Triax TR41.
Amiről azt gondoltam hogy csak össze dugom és kész, de nem az lett.
Ezért is kérném nektek a segítségeteket.
Olyan hibát produkál hogy, a zöld led csak fel villan aztán kialszik ez egy végtelenített ciklusban.
Méregettem a feszültséget a primer oldalon a kondik 316-320v meg van mindkét kondin.
A trafó után van nekem két db egyenirányító diódám, ott pontosan meg korra feszültségnek kellene lenni-e azt nem tudom de 1-2v között ugrál, szerintem többnek kellene lennie.
Ellenállásokat méregettem jónak tűnnek.
Mi lehet a baj????
(#) gyuszo válasza kaszas19 hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Bővebben: Link
Itt találsz egy lehetőséget.
A csere, javítás sikeres volt azóta is működik. A PD8 jelű dióda volt a hiba oka.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
(#) kaszas19 válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 5, 2017 /
 
Köszönöm.
Holnap kicserélem.
(#) kaszas19 válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 7, 2017 /
 
Tegnap nekiálltam és kicseréltem a diódát, sajnos ugyan az a helyzet. Cseréltem kondikat is de az se segített. Olyan az egész mint ha a táp letíltana és ezt újra és újra meg tenné.
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2017
(#) domi64 válasza kaszas19 hozzászólására (») Máj 13, 2017 /
 
Szia! Minden kondit cseréltél? És hány µF-osra cserélted a kondikat?
(#) kaszas19 válasza domi64 hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Szia!
Nem nemcseréltem ki mindet, csak azokat, amelyik a táphoz volt közel.
ugyan olyanra cseréltem.
(#) Doky586 válasza kaszas19 hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Idézet:
„ugyan olyanra cseréltem”

Ugyan olyan színűre és ugyan olyan púposra..?
(#) kaszas19 válasza Doky586 hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Ha ha
A hozzászólás módosítva: Máj 14, 2017
(#) Joe_001 válasza gyuszo hozzászólására (») Máj 14, 2017 /
 
Üdv!
Kérdezted mire jó cserélni. a PD8at. 4148 helyett az 1N 4001 sorozat schottky párja van az UPSekben a belső tápokban. U 40XX ... elvileg gyorsabbak, kisebb a fesz esés is rajtuk. nagyjából ugyanazzal a paraméterekkel.
(#) kaszas19 hozzászólása Máj 16, 2017 /
 
Sikerült meg csinálnom a beltérit.
Rossz diódát próbáltam kicserélni persze hogy nem működött.
(#) alec-cs hozzászólása Ápr 6, 2018 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy adott egy Set-top-Box (STB) 4 db DVB-C tunerrel Digi kábelTV-hez. Ha az STB egy időben vesz fel, akkor a nézett kép pixelesedik, illetve szétesik.

Tehát, ha egy időben 2 tuner vesz fel adást (1 HD + 1 SD), akkor a 3-ik tuneren a képet nézve az már pixelesedik, szétesik. Ha a két felvevő tuner adását nézem, akkor azok megfelelő, jó minőségű képet adnak.

Ha megnézem mind a négy tuner jelszintjét külön-külön, akkor azok megfelelőek (egyesével jók).

Mi lehet a gond?
(#) mineral válasza alec-cs hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Kevés lehet már a sávszélesség.
(#) alec-cs válasza mineral hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Ezt hogy érted?

A STB-be menő koax kábelen bejövőre gondolsz? Annak van sávszélessége?
(#) mineral válasza alec-cs hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
A 4 Set top box elég nagy adatforgalmat generál. Ha közben a felvétel is megy akkor gondolom mégtöbb. Ha az internet is arról a kábelről megy akkor már kevés lehet a szávszélesség. (Átviteli sebesség)

Ha az internet is a Digitől van akkor mérj egyet ezzel: Bővebben: Link
(#) Kera_Will válasza alec-cs hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Mint minden átviteli csatornának jellemzője a sávszélesség így annak a koax kábelnek is van .
Amit "beleöntenek" a koaxkábelbe jelfolyam csak véges sebességgel tud terjedni.
Így a pixelesedés előfordulhat.
Lehet a Digi neked írt sok-sok MBit/s sebességet a szerződés elejében , majd alul vagy másik pár oldallal arréb az apró betűs szövegben kitér ezekre az esetekre is, hogy lassulás előfordulhat.
(#) alec-cs válasza mineral hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
A koax kábelen csak a TV adás jön. Az internet másik kábelen jön.

Köszi megmértem, de az csak az internethez jó.
(#) alec-cs válasza Kera_Will hozzászólására (») Ápr 6, 2018 /
 
Az nem lehet gond, hogy a STB ban lévő tunerek mikor elkezdenek felvenni, akkor nagyobb feszültséget vesznek fel, s a készülék Tápegysége nem bírja. Most a Tápegység 12V 2A.

Kettővel még elbír, de már a 3-at, vagy 4-et nem bírja.

Mi lenne, ha kicserélném mondjuk 12V 6A-re a Tápegységet?
(#) biela88 hozzászólása Jún 19, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy ca. 10 éves UPC-s set-top-boxom (Pace DC621KU).

Az lenne a kérdésem, hogy meg tudná-e valaki írni a tápegységben lévő, U2501 számú IC típusát?
Ez az IC egy az egyben megsemmisült, a rajta lévő felirat pedig olvashatatlan.
Ennek a masinának a kapcsolásirajza és egyéb dokumentációja semmilyen formában nem található meg az interneten a felhasználói kézikönyvet leszámítva (de az nem tartalmaz semmilyen érdemleges infót). Midnen más rendben van.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2018
(#) Inhouse válasza biela88 hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
(#) user1914 válasza biela88 hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Hi!
Beballagsz a legközelebbi ügyfélszolgálatra és kicserélik az egészet.
Vagy másra használod?
Üdv. M.
Következő: »»   3 / 6
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem