Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Inverter javítás
 
Témaindító: alex80, idő: Nov 23, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   8 / 13
(#) Zsola_1 válasza erbe hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
600V osak vannak benne s tökéletesek ! nem puffadt egyik sem a 2 közzül.
(#) Zsola_1 válasza Zsola_1 hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Az a nagy baj mivel 600w tartóst tudodtt régebben most egy 500w refrektornál elsüti a 3 db 25A biztit ami párhuzamositva van . eddig nem volt baj mert 600/1500w irtak rá és tudta is ! De mióta ez a baja rohamosan meg nő a DC áram ...
(#) erbe válasza Zsola_1 hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Akkor valamelyik FET vagy vezérlése hibás. Kapcsolási rajzzal nem sokra mész. Szkóp kellene hozzá. A jelalakokból meg lehet állapítani, melyik nem úgy kapcsol, ahogy kellene. Amíg működik, másképp nem jutsz előre. Gondolom, nem akarod egyesével az összes FET-et kicserélgetni?
Kis terhelésnél mérj feszültséget a 600 V-os kondikon! Jegyezd fel, majd tegyél rá egyre nagyobb terhelést! Ha jelentősen esik, akkor a primer oldal (kisfeszültség) vagy a nagy kondi gyenge. Ha a nagyfesz oldalon lenne gond a FET-ekkel azok már durranással jeleztek volna.
Idézet:
„rohamosan meg nő a DC áram ...”

Nagyobb kitöltésnél nem tud időben lezárni valamelyik vagy több kisfesz. FET.
(#) Zsola_1 válasza erbe hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Azt hiszem 6 vagy 8 fet van benne most nem tudom szétszedni mert a lakás rolla megy! annyit még tudok hogy 2db HF trafó van benne. De ahogy van az ic s mellete a "kristály" ezek mellet van egy trimmer most nem tudom ez a HZ-t állitaná? Vagy a feszt? ha legközelebb felkúszok a padlásra akkor lefotózom a bélését , de köszönöm a választ! Kikötni sajna nehéz ,hogy lehozzam mert 2db 16mm2 kábel van benne . Sziget üzemröl megy , de mikor megvettem akkor tudta a paramétereit s ment sokáig ,most meg 500w nál sípol 1 et s ellövi a biztiket.
(#) erbe válasza Zsola_1 hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
8 db FET van benne. A trimmerrel lehet állítani a feszültséget. Jobban jársz, ha ráveszed magad a szerelésre, mert amíg csak a biztosítékokat vagdalja, addig könnyebben és olcsóbban javítható. Nem ajánlom, hogy feljebb tekerd a feszt, mert biztos a durranás.
Egyébként az ilyen hibák oka 99 %-ban kondenzátor. Nem biztos, hogy a nagyok, lehet bármelyik kicsi is.
(#) Zsola_1 válasza erbe hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Köszönöm a segitséget Ha kisüt a nap szétkapom beviszem a városba másik lakásomba s az összes kondit kimérem s csere! kapacitásilag megérné nagyobbat betenni?
(#) erbe válasza Zsola_1 hozzászólására (») Jan 5, 2015 /
 
Jóval nagyobbat nem. 10-20% +-t elvisel.
(#) Zsola_1 válasza erbe hozzászólására (») Jan 6, 2015 /
 
Szia Erbe kicseréltem az összes kondit ,végül is ugyan olyat vettem a láb kiosztás miatt csak ezek JAMICON gyártmányuak. De sajnos a problémám még mindig megmaradt Megjelöltem a trimmert is s próbáltam állitani terhellt illetve üres járatban s közben mértem a kimenetet de semmit nem mutatott feszültségileg. Szerintem az a poti a 10,5 volt lekapcsolást állitaná.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2015
(#) proksa1 hozzászólása Ápr 14, 2015 /
 
Sziasztok! Van nálam javításra egy régi 2kWos inverter, toroidos színuszos kimenetű. A toroid 500Hzen van járatva, mellékelek egy képet a bekötéséről. Az alsó IRF540-eket ellenütemben vezérlem ez oké, de mi a helyzet azzal a 9540el? mikor kellene azt bekapcsolnom? én arra gondoltam hogy esetleg az inverter lekapcsolásakor zárják azt a visszarúgás elnyelésére? Egy PIC vezérelte de megsérült , az új programhoz tudnom kellene ennek a funkcióját.

inverter.jpg
    
(#) boris92 hozzászólása Aug 2, 2015 /
 
Üdv.
Adott ez az inverter : belkin f5c412eb300w
Hiba az volt,hogy kicsapta a biztosítékot. IRFZ44V FET volt benne, kilett cserélve de csak IRFZ44N- típusút kaptam. 2 Db cseréltem. Már most be kapcsol, csak sípol, és 220 V-on nem ad ki semmit. Valakinek valami ötlete/tanácsa ?
(#) mtxaudio hozzászólása Dec 6, 2015 /
 
Üdv mindenkinek !

A következő képekkel, ki mit kezdene, ki látott már ilyet, vagy javított?
keresek hozzá vállalkozó szellemű zsenit !

Mercedes hibrid Busz- Mercedes Cito
Mercedes cikkszáma: A 001 446 66 10 / A0014466610
ELFA -IGBT Umrichter / Inverter
Típus: G650 D440 / 170/170 M7 - 1
Siemens - Erzeugnis Nr. - 422.055.9003.02
Fabrik Nr. / Sorszám: A 00.185.422-00.068
(#) .colin hozzászólása Feb 12, 2016 /
 
Sziasztok! black & decker bdv066 tipusú inverter bekapcsolás után a status led villog folyamatosan és nem ad 230V-ot. Mi lehet a probléma?
(#) cupika97 hozzászólása Jún 8, 2016 /
 
(#) csonti54 hozzászólása Jún 10, 2016 /
 
Üdv a fórumozóknak. Kaptam egy 12/230voltos invertert, hibásan. Szerintem 24voltra tették a 12v helyett.A betáp felöli részen 4 db IRF 540N van egynek a tokja egynek a lába eldurranva. A többi alkatrész jónak látszik. Cserélem a 4 IRF-et kb 1000ft, lehet még valami más bi-bije is?előre is köszönet. További szép napot
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2016
(#) latyakosa válasza csonti54 hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Mielőtt pótolod a teljesitmeny feteket, a vezerles mukodeset, a meghajto tranzisztorokat is ellenorizni kellene. Szkopod van?
(#) latyakosa válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Meg tudod mérni az inverter kimeneti feszültségét a SetTopBox bekapcsolása, működése során?
Vagy az akku nem tud elegendő teljesítményt leadni az inverter részére, vagy az inverter van/lehet alulméretezve a STB teljesitményéhez képest.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2016
(#) csonti54 válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 10, 2016 /
 
Sajnos nincs. Most van folyamatban valami óccsót rendelni. Csak lendületem van meg pákám, meg "türelmem". Ki aplikálom a 6 tranyót , csak visszatudom rakni őket. Van egy Maxwell MX-25 313 multim remélem elég lesz hozzá.
(#) latyakosa válasza csonti54 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Ne vedd ki a meghajtókat még. Előtte teszteljünk egyet. Próbáld meg egy 12V 21w izzót sorba kötni az akku és az inverter közé, a irf540-s mosfetek se legyenek vissza rakva.
A műszered tud frekvenciát mérni. Frekvencia mérő állásban a test (negatív) és az Irf540 mosfet GATE pontja kötött kellene 20-100khz közötti frekvenciát mérni.
A gate láb ha tok feléd néz a bal szélső (irf540 adatlap)
(#) csonti54 válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Ok. Az izzó mindegy hogy negativ vagy pozitív között van? A műszeren van HFE állás az jó? A 4 irf-ből kettő még bent van vegyem ki vagy maradjon? (bocs a kései válaszokért de közben unokáznom is kell)
(#) latyakosa válasza csonti54 hozzászólására (») Jún 11, 2016 /
 
Az izzó legyen a pozitív ágban. A műszeren az F kellene jelölje a frekvencia mérést. Nekem nincs ilyen műszerem, nem ismerem a működését. Az interneten talált leírások szerint tud frekvenciát mérni. Ha van olvasd el a műszer használati leírását előbb. A maradék irf-ket is vedd ki a mérés előtt.
Biztos ez a műszered típusa : MX-25 313 ?
Furcsa, hogy nem találok róla leírást...
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2016
(#) csonti54 válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Ok. Köszi akkor Forrasztok mérek. Kép a műszerről

SAM_2536.JPG
    
(#) levaitamas válasza csonti54 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Állitsd a "Hz" állásra.
(#) csonti54 válasza levaitamas hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Sikerült kiforrasztani az irf-eket. Akku izzó sorba kötve, sípol , bekapcsolási kis led zölden világít.
Mérés 0.6 Hz-től volt minden egész 50 Hz-ig, de ha egyszer mértem sorba mind a 4 et legyen a b c d
ha az a-t mértem a többi 0Hz. Aztán új mérés a 0 valamelyik másik 2hz. megint mérés d 1.6 többi 0. egyszerre soha nem volt jel mind a 4-en.
(#) levaitamas válasza csonti54 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
Igazából várd meg latyakosa további utasításait, mert én nem nagyon tudok ebbe beleszólni. Láttam hogy elakadtál a műszert illetően és mivel nem kaptál választ még ezért gondoltam írni hogy tudj előre lépni.
(#) latyakosa válasza csonti54 hozzászólására (») Jún 12, 2016 /
 
A hz állásban a select gomb nyomogatásával lehet méréshatárt váltani a műszeren ? A két zöld LED közül melyik világított ? A forrasztási oldalról tudnál feltenni éles képet ?
(#) csonti54 válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Köszi hogy törődsz velem. Csak 1 zöld led van és az világít ha bekapcsolom, viszont sípol mintha nem lenne meg a 12 volt betáp.
(#) kadarist válasza csonti54 hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Szia!
Forraszd át ezeket az alkatrészlábakat, mielőtt bármit is csinálsz mert rossz rájuk nézni.
(#) latyakosa válasza csonti54 hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Bekarikáztam pirossal hol látok ledeket, melyik világít ?

SAM_2534.JPG
    
(#) csonti54 válasza latyakosa hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
Ami a végén van az világít, másikat észre sem vettem
(#) latyakosa válasza csonti54 hozzászólására (») Jún 13, 2016 /
 
A képen bejelöltem 4 fekete tranzisztort és a 3 ellenállást. Az ellenállásból van egy 4-ik is, csak az erre a képre már nem fért fel. Ezeket javasolnám még ellenőrizni.
Ellenállás vizsgálata
Tranzisztorok vizsgálatához ezt javaslom átolvasni, ha kérdés van tedd fel kérlek.

A fetekből sikerült már pótlást venni ?
Következő: »»   8 / 13
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem