Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Forrasztópákák - melyik miért jó
Lapozás: OK   98 / 191
(#) xxxjjjkkk válasza vzoole hozzászólására (») Júl 11, 2016 /
 
Ugyan ilyen, vagy ugyan ilyen?
Találkoztam már semmire nem jó ónszippantóval, azért kérdezem.
(#) Ge Lee válasza xxxjjjkkk hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Nekem egy teflon hengeres ónszippantóm van, volt vagy 1800Ft és tökéletes. Egy mezei DIL 16-ot pillanatok alatt ki lehet vele szedni, gyorsabban mint a szalaggal, és sokkal rövidebb ideig kell a lábat melegíteni. A fémházasokat ne vedd meg, azok nem jók még a drágábbak se.
Szorosan szerelt galvános dolgokhoz nyilván nem jó, de oda a szalag sem jó.
(#) sector99 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
Valami hasonló van Neked ? Mi az az ABS anyag ?
A hozzászólás módosítva: Júl 12, 2016
(#) Joe_001 válasza xxxjjjkkk hozzászólására (») Júl 12, 2016 /
 
cégnél valami ilyesmit használtunk, kis tuninggal. A teflon hegyre húzz egy kb 1,5 cm hosszú 4 es sziló csövet. (Jobban idomul a felületre, és a meleg ónt le is leget törölni vele.)
(#) sector99 válasza Joe_001 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Akkor ezek szerint nem gond, hogy fémházas ?
(#) Bakman válasza sector99 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Én úgy vettem észre, hogy kb. mindegy, milyen háza van. Egy a lényeg, használat előtt/takarítás után némi szilikonolajat érdemes belefújni, sokkal jobban dolgozik.

Műhelybe javaslom a vákuumszivattyút. Nálam folyamatosan megy és szippantáskor nyomom a megfelelő helyre a cső végébe szorított teflon hegyet (házi kivitelezés, olcsó dolgokból). Az ónszippantó kioldáskor rúg, ami néha zavaró lehet és masszívabb munkánál igen fárasztó tud lenni.
(#) Ge Lee válasza sector99 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Ilyesmi kinézete van, de hogy pont ez-e vagy csak hasonló azt meg nem mondom.
(#) sector99 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Ok, köszi !

Vákuumszivattyúnak pl. megfelelne egy hűtőszekrény szivattyúmotorja is ?
(#) sector99 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Köszi !
(#) Bakman válasza sector99 hozzászólására (») Júl 13, 2016 / 1
 
Valószínűleg igen, de nem próbáltam. Gond lehet, hogy a hűtőgép szivattyúja, ha meleg, nem indul el.

Mellékletben egy kép, hogyan csináltam meg az ónleválasztást. A befőttesüvegben lévő, szivattyú felé tartó cső végére raktam egy kis rongydarabot, nehogy fel tudja szívni a forrasztóónt. Ez csak óvintézkedés, mert mire a befőttesüvegbe ér, régen megszilárdult.

Shot_523.jpg
    
(#) sector99 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Hm ! Ötletes, egyszerű és olcsó !

Az, hogy melegen nem indul a szivattyú, nem gond, mert 1 perc múlva már megy is. Aztán meg úgyis folyamatosan menne - tömegmunkához (bontás) jó lenne.
A hozzászólás módosítva: Júl 13, 2016
(#) xxxjjjkkk válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Hülye kérdés, de maga a ház miért jó ha teflon? Lehet rosszul sejtem, de nagyvonalakban van egy dugattyú egy rugó meg egy ház, ha az jól illeszkedik, akkor ok, nem?
Vagy a hegyre gondoltál?
(#) kameleon2 válasza xxxjjjkkk hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Nekem aluházas van - könnyebben lehűl és rátapad a falára egy idő után az ón. Ez is jó amióta jól beolajoztam belülről.
(#) sector99 válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Akkor mégis jó a fémházas is ?...
(#) Bakman válasza sector99 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Igen.
(#) Ge Lee válasza sector99 hozzászólására (») Júl 13, 2016 / 1
 
Nem. Nekem volt vagy 3 féle, különböző árkategóriából, mindegyik a kukában landolt. Nem tudom milyen anyagbók készülnek, és hogy milyen felületű a belső fala, de egyszerűen nem csúsznak úgy (hiába kened be akármivel) mint a műanyag vagy teflon vagy akármi, és nem csinál olyan vákuumot, szóval nem szív rendesen.
De nem nagyon értem a problémádat, ezerpárszáz forintról beszélünk.
(#) sector99 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Ok, nem is a pénzről van szó, hanem amit Te linkeltél az már nem kapható, amit meg én linkeltem, azt honnan tudom, hogy egyáltalán hőálló-e ? Hogy mit takar az ABS anyag ? Mert olyant nem igen találtam amire azt írták volna, hogy teflon. Inkább csak plasztik...(de lehet, hogy csak ügyetlenül kerestem...:crazy
(#) xxxjjjkkk válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Ha a sokszor szar helyett, egyszer de akkor jó elvet követjük, akkor a pár száz forintos vackok a legdrágábbak.
Sokszor kiderül, hogy a drágább az olcsóbb, ezért is kérdeztem eredetileg.
(#) sector99 válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Ez például jó lesz ?
(#) kameleon2 válasza xxxjjjkkk hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Kezdem én is nem érteni a vitát. Az én alucső vázas ónszippantóm már több mint 25 éve megvan és nem a kukában landolt. Kicsit meg kell takarítani néha, kicsit megkenni - és szív, mint új korában.
(#) xxxjjjkkk válasza kameleon2 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Nálunk a cégnél a legbonyolultabb dolog is egy greatz, vagy dioda cseréje. Havi 1-2x. Ennek megfelelően a legolcsóbb sz*r van mindenből, gázos páka onszippantó stb. Pákát évente vesznek 6 ezerért, de az új is sz*r.
Onszippantót is vettek olyat, hogy sokmindent csinál, csak nem szív. Épp műanyagházas. Ebből tudom, hogy nem mind egyforma.
Én meg utálok 2x költeni ugyan arra. De ahogy látom megosztóak a vélemények
(#) Bakman válasza xxxjjjkkk hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Idézet:
„De ahogy látom megosztóak a vélemények”
Csak annyiban, hogy Ge Lee határozottan kijelentette, hogy a fémvázas ónszippantó semmit sem ér.
(#) qvasz2 válasza xxxjjjkkk hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Nekem ebből van két féle is és teljesen jó: Bővebben: Link
(#) sector99 válasza qvasz2 hozzászólására (») Júl 13, 2016 /
 
Köszi, akkor én is ilyent veszek...
(#) csavarkulcs válasza sector99 hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Én régebben kaptam egy fémházast a pákám mellé, de nem volt valami jó.
vettem egy olyat amit a boltban is ajánlottak, fekete, műanyag, 1100ft és marha jó, mindmáig. 2 éves. A suliban is ilyet használtak, és ott is izonyított.
Jó ónszippi
rossz ónszippi
egyébként a jó konstrukciót 3 gyár is lekoppintotta, nekem speciel a noname jutott
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2016
(#) csavarkulcs válasza (Felhasználó 15355) hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Zörög mint a sárvédő.
A lenyomó gomb elfordult, olvadt a hegye, a nagy rugó az aluminiumcsőben fut, ami koptatta, és zörög! Olyan 600Ft körüli lehetett, póthegyel.
igazából ennyi.
a műagyag ezzel szemben hibátlan.
(#) Ge Lee válasza sector99 hozzászólására (») Júl 14, 2016 / 1
 
Akár még jó is lehet, de a kép alapján nagyon rövidnek tűnik a dugattyúút hossza.
(#) Ge Lee válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 14, 2016 / 1
 
Plusz berágódik a belső fal, aztán már semmit nem csinál, meg beszorul, lelassul, stb. Tetszenek az ilyen "25 éve megvan az aluházas és jó" beszólások, amiből arra lehet következtetni hogy kb. 24,8 évet a fiókban állt. Azok újkorukban sem jók, ha meg használva is van akkor...
Évekig csak ónszívószalagot használtam, mert azon a véleményen voltam hogy az összes ónszippantó nem ér egy kalap ....-t sem. Aztán mutattak olyat (teflon házasok) ami nagyon jó szolgálatot tesz, napi használat mellett is. Persze nem 25 évig hanem mondjuk 2-3 évig.
(#) csavarkulcs válasza Ge Lee hozzászólására (») Júl 14, 2016 /
 
Direkt nem akartam írni hogy 25év alatt biztos nem használta sokszor, ha még jó, de amúgy én is ezen a véleményen vagyok.
viszont még nem esett szó a paraszt ónszippantóról, amikor odacsapjuk a felmelegített ónt, a nyákon, az asztalhoz. Csak kell a szemüveg a frödögés miatt. Pl: 2 kábel befforasztásakor nem veszem elő az ószippit.

A dugattyú inkább vastag mint hosszú.De jó a szívása, amikor kicsavarom a hegyet, akkor érezni a különbséget.
A hozzászólás módosítva: Júl 14, 2016
(#) patrik81 hozzászólása Júl 14, 2016 /
 
Tudtok ajánlani egy jó forrasztópákát?
Alig forrasztódik rá az ón a rézfelületre,már 6 pákát vettem,mind 3000 Ft körüli árban.A munkahelyen drága,ipari páka volt,és ahhoz könnyű volt hozzászokni.
Vettem még pákahegy tisztítót,meg flux-tollat is,meg kapargatom a rézfelületet,de alig megy a forrasztás.
Következő: »»   98 / 191
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem