Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   327 / 399
(#) nandika76 válasza reloop hozzászólására (») Máj 16, 2016 /
 
Köszönöm így máris jobb lett!
(#) szendi001 hozzászólása Máj 27, 2016 / 1
 
Sziasztok! Nem tudom kinek segít, de Szombathelyen a Harmatos Kft-nél lehet kapni értelmes méretű vastag falú alumínium L szelvényt. Végül én U szelvényt vettem a táp panelem elhelyezhetősége okán. A vastagfalú L ből van 10 mm vastag is és vagy mm 80 széles, szóval kiválóan ki lehet belőle alakítani a régebbi Quadok hűtő lemezét. Szerintem némi telefonálás után küldenek postán is.
(#) bboy123 hozzászólása Jún 16, 2016 /
 
Sziasztok!!!
Egy olyan jellegű kérdésem lenne, hogy BD242C helyett rakhatok-e be BD249C-t?
(#) reloop válasza bboy123 hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Szia! Rakhatsz, de nem szerencsés. Nem is igazán ismerjük mennyit és mennyire lineárisan erősít 50mA közelében, ahol dolgoznia kell.
(#) bboy123 válasza reloop hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Csak addig kellene, míg kipróbálom!Jövőhéten lesz BD242C-m!CSak most épp még maratom meg furkálom a quad panelt és utána kikellene próbáljam
(#) Pioneer válasza bboy123 hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
BD249C-t semmiképp sem rakhatsz a helyére, mivel az NPN tranzisztor. A BD242C pedig PNP.
(#) Alkotó válasza bboy123 hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Miért nem lehet megvárni az alkatrész megérkezését? Mi indokolja az idő előtti kipróbálást?
(#) nandika76 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
A türelem rózsát terem, ez nem vicc!Hidd el megéri.
(#) nandika76 válasza nandika76 hozzászólására (») Jún 16, 2016 /
 
Bocs rosszra nyomtam de szerintem értitek.
(#) csabika007 hozzászólása Jún 19, 2016 /
 
Sziasztok!
Kis segítséget szeretnék kérni!
A lényeg hogy van 1 stereo 50 wattos quadom .
Az egyik oldala túlmelegedett, és magával vitt 3 db 1n4148 as diódát egy meghajtó BD240-et illetve a 47 ohm-os ellenállást ami ha jólértelmeztem a kapcsolást az "A" osztály visszacsatolója.
Egyszónak 100 a vége, ugye csak +- 30 voltos lenne, de én sajnos vagy nemsajnos +- 36 voltról hajtom.
A lényeg hogy a meghajtó tranzisztor és a végtranzisztoron kívül mit kellene cserélnem a panelon hogy 100 wattos legyen?
Jah, illetve 2N3055 ös végtranzisztorok vannak benne.
Segítséget előre köszönöm!
(#) Ge Lee válasza csabika007 hozzászólására (») Jún 20, 2016 /
 
Kezdésnek a végtranyókat mivel azok csak 60V-osak, így a +/-36V is sok neki. Aztán az A osztályú fokozat munkaellenállásait ha az csökkentve volt (560 vagy 510 kontra 330-360ohm). Aztán már csak a tápfeszt kell megemelni +/-50V környékére (gagyi végtranyók esetén 47 is elég).
(#) bboy123 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
A hevesiek jellemző türelmetlensége!!
(#) bboy123 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
BD242 helyett jó a 240 is?Bakker az volt itthon elfekvőben pár darab
(#) Hp41C válasza bboy123 hozzászólására (») Jún 24, 2016 /
 
(#) egved hozzászólása Júl 21, 2016 /
 
Kedves Guruk!
Előre is elnézest, nem vagyok szakember, a Quad működési elvét azért ismerem.
Talan pont ezért nem értem, hogy az én változatom alacsony hangerőnél (pl. Zongora) miért torzít irgalmatlanul. Táp 30 V.
Ha valakinek van ötlete, megköszönöm!
(#) reloop válasza egved hozzászólására (») Júl 21, 2016 /
 
Szia! Van egy oszcillációd, ami magasabb kivezérlésnél leáll, volt már erre példa. A negatív tápoldali teljesítménytranzisztor bázis-kollektor közé ajánlott a 2,2nF-os kondi, valamint a 120pF kondenzátort kell felülvizsgálnod, elégséges-e a tényleges kapacitása.
(#) egved válasza egved hozzászólására (») Júl 23, 2016 /
 
Köszönöm a tanácsot, a torzítás (oszcilláció) megszünt kis hangerőn.
(#) hapro hozzászólása Júl 23, 2016 /
 
Sziasztok!

Érdeklődök, hogy az 510ohmos illetve az 1k teljesítmény ellenállások melegedése terhelésfüggő-e? Értem ez alatt, hogy ha terhelve van a végfok, akkor jobban fog-e melegedni? Vagy pontosítva a kérdést, számottevően melegszik-e jobban terhelés hatására? Dobozolásban vagyok, és a dobozom ugyan átszellőzik, de nem ventilátor által, hanem a fizika hatására, alul, felül perforált a fém doboz a végfok alatt-fölött. Most egy bekapcsolt állapotú tesztet csinálok vele, mondjuk egy naposat, és ezért a kérdés.
(#) reloop válasza hapro hozzászólására (») Júl 23, 2016 / 1
 
Szia! Csak a visszacsatolásban elhelyezkedő 1k ellenállások melegedését befolyásolja a kivezérlés.
Két dolgot is tehetsz a hőelvezetés érdekében. Az egyik, hogy hosszú lábbal ülteted be ezen ellenállásokat, 2-5mm távolságot hagyva az áramköri laptól. Létezik hozzá távtartó.
A levegő áramlását azzal is segítheted, hogy az ellenállás alatt fúrsz pár lyukat, ahogy a vezetősávok engedik.
(#) zenebolond válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 1, 2016 /
 
Szia!

1db IC nem elég a kellő kimenő fesz eléréséhez? Egy CD lejátszót kötnék rá, és az egy ST151-es végfokot hajtana.
(#) fufuka válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 12, 2016 /
 
Szia!
A tápban a diódák, ill. a zenerek milyen célt szolgálnak?
(#) frissadam hozzászólása Aug 14, 2016 /
 
Sziasztok!
Duplatranyós Quad-nál a 180mA nyugalmi áram nem lehet sok?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Szia! Úgy 100mA-rel több a kelleténél.
(#) Ge Lee válasza frissadam hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Ugyanúgy 80-85mA körüli áramnak kell folyni mint 1 pár tranyó esetén, mivel azok B osztályban működnek, így vezérlés nélkül nem folyik rajtuk áram.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Köszi!
Átnézem a panelemet.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Érdeklődöm, hogy amit szoktál ajánlani quad kapcsolást a mérésekhez. Ahhoz neked nem lenne esetleg egy olyan verziód amin rajt vannak a helyes használat estén meglévő feszültségek?
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Itt vannak az eredeti értékajánlások. T9 bázis-emitter -0,8V; T10 bázis-emitter +0,3V esetén nyugodtan beforraszthatók a dumper tranzisztorok.
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Aug 14, 2016 /
 
Köszönöm!
(#) frissadam válasza reloop hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Helló!

Nézz rá légy szíves az alábbi mérési eredményekre. Egyenfesz és nyugalmi áram problémám van.

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Aug 19, 2016
(#) reloop válasza frissadam hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Szia! Már a T1-nél képtelen mérési eredmények vannak. Hibás NYÁK, hibás tranzisztor, helytelen lábkiosztás, hogy csak a kapásból említsek néhány okot. Olyan mintha itt-ott vezetne a panel, le van rendesen tisztítva?
Következő: »»   327 / 399
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem