Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ez milyen alkatrész-készülék?
 
Témaindító: csaby, idő: Dec 25, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   754 / 1153
(#) Koncsar válasza kadarist hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Szia! Mert nem örülnék annak, ha az FBS ragasztó nem tartaná meg az IC tetején az alumínium hűtőbordát. Lenne belőle ramazuri.
(#) Sam Seed válasza Sebi hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Lätom "agyadra ment a talälkozo. Nezz mär rä az acetätos szilo hövezetesere. Annyira gyakorlatban vagy, hogy elfelejtesz gondolkozni. Ennyi erövel klingerit is jolenne oda. Mondjuk a tapasztaltabbak märcsak flexel, meg szigetelöszalaggal dolgoznak.
En mondjuk nemertek hozzä, de mutätanäl gyäri ätlätszo 100% szlikonlemezt, amit hintöporral sodornak?
(#) Koncsar válasza Sam Seed hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Szia! Itt egy Link a ragasztóról.
Elég jól vezeti a hőt, ha csak egy filmrétegnyi ragasztót hagyok az anyagok között.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2016
(#) Sam Seed válasza Koncsar hozzászólására (») Aug 18, 2016 1 /
 
Ismerem. 20 tubussal kellet elnyomnom a minap, es meg van is belöle. NEmszeretem a jegesöt. Ällitolag a nutella is ilyen jo erre a celra. En azt ajänlom.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2016
(#) Koncsar válasza Sam Seed hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Kicsit nem értem az írásod, de lehet, hogy velem van valami baj.
Szép estét, én mentem.
A hozzászólás módosítva: Aug 18, 2016
(#) Sam Seed válasza Koncsar hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Ismerem. 20 tubussal nyomtam ki a minap, mivel szetverte a jegesö az üveghäzam. Van is meg belöle. Nemszeretem a jegesöt. Ällitolag a nutella is jol vezeti a höt - nezz majd rä youtubon. Sok ilyen video leledzik. En azt ajänlom. Hogyha eleg steampunk az ember, kenhet alä mester akril pasztät is, vagy parkettafugäzot. Az majdnem olyan, mint a nutella. Van k.örisbe, meg tölgybe is. Ätütesi tenyezöt nemtudok, nezni kell adatlapot. Nekem inkäbb a nutella vält be.

Kerdeznem en, hogy az FBS helyett, miert nem szigetelöszalagot hasznältok?.
(#) Koncsar válasza Sam Seed hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Elmondanám azért, hogy Sebi kollégának lehet igaza ebben az FBS ragasztóban, most már 10 perce tesztelek egy 10W os LEDet. Kiválóan átadja a hőt az alumínium bordára.
(#) Sam Seed válasza Koncsar hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
10 perce kented be vele? Remelem a sav nemkezdi ki a vilägio led Diodäd. Biztos nem.
(#) Koncsar válasza Sam Seed hozzászólására (») Aug 18, 2016 /
 
Remélem nem, annak is egy alumínium lapka a hátulja.
(#) Sam Seed válasza Koncsar hozzászólására (») Aug 18, 2016 2 /
 
Lätom nobel dijra pälyäztok.
(#) Koncsar válasza Sam Seed hozzászólására (») Aug 18, 2016 1 / 1
 
Igen!!!
(#) kadarist válasza Koncsar hozzászólására (») Aug 19, 2016 / 1
 
Fémragasztónak ne használd, csak hővezetőnek. Kötéshez csavart használj.
(#) Sebi válasza Koncsar hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Nos - ahogy kadarist is írta - a rögzítést nagyobb hőelvezetés igénynél csavarral célszerű megoldani.
Én az F.B.S.-t egy olyan IC élettartam-kilátásának növelésére szolgáló hűtőlemezke rögzítésére ajánlottam, amire a gyári adatlap szerint nincs szükség (mert megengedik a 60 fokos tokhőmérsékletet, amit én sem szeretek).
Alaptétel: a levegőnél még a disznózsír is jobban vezeti a hőt.
Azért én a 30W-os LED-et természetesen szilikon-pasztával szereltem és egy vékony "keretet" nyomtam köré. Aki már szedett le tönkrement félvezetőt pasztázott bordáról, az tapasztalhatta, hogy csontszáraz tud lenni - ettől megy tönkre. A kis "keret" ezt képes meggátolni sok éven át.
(#) kadarist válasza Sebi hozzászólására (») Aug 19, 2016 /
 
Ez a körbeszigetelés jó!
(#) norbert1980 hozzászólása Aug 19, 2016 /
 
Sziasztok!

A képen látható csatlakoztatási ponthoz egy szalagkábel csatlakozik.Olyan mint egy kis konnektor.Az egész kb. 6-7mm hosszú.A kérdésem,hogy mi a pontos neve az alkatrésznek?Hol lehet ilyet venni vagy ha nem kapni van mód javítani?2 lábhoz vezető szál meg van szakadva.

A válaszokat előre is köszönöm.
(#) Chipmunk1960 hozzászólása Aug 20, 2016 /
 
Sziasztok! 6 lábú smd tok JT010 a felirata, és kis tápegységben hajtja meg a power tranyót. Ismeri valaki?
(#) L3V1 hozzászólása Aug 20, 2016 /
 
Sziasztok!
Leírást, kapcsolási rajzot keresnék ehhez a 30éves, orosz, szó szerint univerzális tápegység-akkutöltő műszerhez, de először is a nevét, típusát se nagyon tudom beazonosítani. Azaz odág rendben van hogy "univerzál tu34" de mivel tu34es repülő is készült, az univerzálra pedig mindent kiad google ami univerzális, még ha cirill betűkkel írom akkor is. Esetleg valakinek van ötlete, hogy miként, hol keressek doksit, vagy mi lehet a pontosabb neve ami alapján elindulhatok?
Üdv.: Levente
(#) erdgab válasza L3V1 hozzászólására (») Aug 20, 2016 /
 
Próbáld meg a hátulján lévő TY34-28-11062-86 felirat szerint,hátha...
(#) villanyipi válasza norbert1980 hozzászólására (») Aug 20, 2016 / 1
 
Bővebben: Link
Itt látok hasonló BTB csatlakozókat de süket néma vagyok angolból, ellenben tuti board to board telefonokban is ilyen van volt lesz
(#) D_Zsolt hozzászólása Aug 21, 2016 /
 
Sziasztok!

Szeretnék beazonosítani egy alkatrészt. Egy fúrógép fordulatszám szabályozóban volt, amíg le nem törtek a lábai egy Atmel feliratú IC mellett. A komplett egység ki van öntve szilikongumival és ennyi amit tudok róla, illetve, hogy a tengely végén levő mágnesgyűrű forgását érzékeli. Valószínűleg valami hall elem, de pontosan szeretném tudni és nem találok semmi használhatót. Amire eddig kerestem:
386S35L
336S35L

Esetleg valakinek valami ötlete?

Köszönöm!
(#) Stewe válasza L3V1 hozzászólására (») Aug 21, 2016 / 1
 
Hol szerezted ezt a cuccot, és kit öltél meg érte??
Mindenféle szabványszámokat talál csak, amikor a típusnak látszó karaktersort (ТУ 34-28-11062-86) beírom.

Arra figyeljetek, hogy nem elég a keresőbe a cirill betű latin megfelelőjét átírni, a hasonló keresésekhez fel kell telepíteni az orosz fájlt a nyelvi eszköztárba, és a kisegítő lehetőségeknél lévő képernyő billentyűzettel lehet gépelni.

A találat:
Bővebben: Link
(#) mesti87 hozzászólása Aug 21, 2016 /
 
Üdv mindenki. Segitséget szeretnék kérni, alkatrész ügyben erre Bővebben: Link vagy ezt hejettesitő alkatrészre lenne szükségem de sehol nem találok a neten ha valaki tudna ebben segiteni nagyon meg köszönném.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2016
(#) vargaf válasza mesti87 hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Itt van:
45F122-1
és itt is:
45F122-2
(#) Hidrowick hozzászólása Aug 21, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!
Van egy a képen látható Omszöv Microscalpel-50 típusú készülékem. Belinkelek egy diavetítés videót ott megnézhetitek szétszerelve normális felbontású képekkel.
Diavetítés:
Az lenne a kérdésem ,hogy mi az a fényes lemezzel burkolt nagy egység, valami jelgenerátor? Továbbá ,mire lehetne ezt ,ezeket az alkatrészeket felhasználni?
Válaszaitokat előre is köszönöm!
További szép napot kívánok!
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2016

DSC_0983.jpg
    
(#) Bakman válasza Hidrowick hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
"Nagyfrekvenciás vágó- és koaguláló készülék kissebészeti alkalmazásra"

Minden bizonnyal a nagyfrekvenciás generátor van benne. Arra lehet felhasználni az alkatrészeit, amire tudod, a lehetőségek tárháza kb. végtelen.
(#) Hidrowick válasza Bakman hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Mondjuk egy piezzó kristállyal összeépítve , ékszertisztítót?
(#) Bakman válasza Hidrowick hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
99,9%, hogy átalakítás nélkül nem működne. Mekkora frekvencia és amplitúdó kell a kristálynak és mekkora frekvenciát valamint amplitúdót ad a készülék?
(#) Hidrowick válasza Bakman hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Üdv!
Adatok a videó diavetítésben láthatóak.
(#) Hidrowick hozzászólása Aug 21, 2016 /
 
Üdv Mindenkinek!
Szavazatokat várok egy "Ki mit építene belőle?" téma indításához
mert egyesek szerint ez a téma már le van fedve ebben a topicban. Szerintetek is?
(#) granpa válasza Hidrowick hozzászólására (») Aug 21, 2016 /
 
Szerintem a "Jó lesz ez még valamire (újrahasznosítás)" c. téma megfelel erre a célra.
Következő: »»   754 / 1153
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem