Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lézershow építése
 
Témaindító: sportcipo, idő: Júl 21, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   135 / 137
(#) epyn válasza gringo hozzászólására (») Márc 19, 2016 /
 
A Mamba Elements az egy csomag. Tartalmazza az USB interface-t USB kulcsot -ezen van az engedély és a Mamba III program egyszerűsített verzióját.
Kiváló német termék,MIDI vezérelhetőséggel a live laser jockey-hoz, erőteljes timeline szerkesztő,bitmap tracer ,stb stb.
Tapasztalatom nincs,de mindenképp élvonalbeli tekintve hogy nem kerül sokba.Vagyis jó választás lehet hosszútávra.
(#) Djatis hozzászólása Márc 21, 2016 /
 
Sziasztok!
Csináltam egy kisérletet optikával a lézer elé.
Egy jól ismert optikát utánoztam le a diskoscann lens 2.0 nevezetű lencserendszert.
A pangolin gyártja és jó drágán adja.
A sajátomat szerdán próbálom ki egy show alkalmával.
Nem egy pangolin gyártmány de nagy sikerrel bír.
A fényerőből egy 10 százalék igaz elvész de 1w teljesítménynél az nem sok.
A nyalábvastagság elhanyagolhatóan változik.
A nyílásszöget viszont több mint duplázza.
Nem csalás nem ámítás. Képeket csatoltam,és odaírtam az aktuális szituációt.
Persze hozzá kell tennem hogy régebben sokat projektoroztam és nagyon sok optika maradt bontásból.
Már kész van másik két lencse is csak még házat kell esztergálni hozzá.
Az aktuálishoz éppen találtam lencseházat projektorból.
Persze a gyári biztos jobb bár nem próbáltam még de elvileg ott is kell veszteségnek lenni.
Viszont ennek az előállítási költsége jelen esetben 0 forint
A gyári lencse meg 150 E.
(#) epyn válasza Djatis hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Csak szólok hogy a Discoscan szabadalom védett termék.Egyébként halszemoptika az alapja. Meg sem közelítetted a hatását.
(#) Djatis válasza epyn hozzászólására (») Márc 21, 2016 /
 
Természetesen tisztában vagyok vele ,hogy levédett.
Nem is ez az álmom hogy nyerészkedjek rajta mert különben meg sem osztom.
Az hogy a hatása számomra nem ismert ,és azt is tudom hogy sokkal nagyobb szögben tud dolgozni mint ez .
De már annak is örülök hogy a saját szkenerem látókörét lényegesen tudom javítani. Vagy ha maradok az alap képméretnél akkor is fele akkora nyílásszöggel dolgoztatom a kütyüt ráadásul gyorsabban mint eddig.
(#) epyn válasza Djatis hozzászólására (») Márc 22, 2016 /
 
Egyébként az ötlet remek.
Megnövelni a terítést a galvók terhelése nélkül.
Azért kíváncsi lennék a szinek együttállására fedésére messzebb távon; gondolok itt arra hogy a lencsetag akromatikus-e?
-más távolságban fókuszálja l különböző hullámhosszkat.
(#) Djatis válasza epyn hozzászólására (») Márc 23, 2016 /
 
Jogos a kérdés ezzel veszkődtem is egy kicsit.
de az előlepi felfogatás flexibilisen állítható rugós csavarokkal lehet a lencsetartó alu lapot bármerre billenteni meg ide oda tolni.
A másik jogos felvetés hogy messzebb távon milyen mert még kb 3 méter volt a legnagyobb táv itthon.
De ha gond van vele nagy teremben gyorsan után tudom állítani a modulokat is meg a keverőtükröket is.
(#) dannu hozzászólása Márc 30, 2016 /
 
Üdv étettem egy arduniobol és léptető motorokból egy lézer masinát
Bővebben: Videjó

Az a problémám hogy nem tudok vele szinus hullámot és kört se rajzolni 101 % én vagyok a béna esetleg valaki csinált e már hasonlót , egyenes vonalakat szögeket pl 6 szög meg hasonlók meg vagy valaki tudna segíteni esetleg ? PWM-el próbáljam meg vezérelni ?
(#) Djatis válasza dannu hozzászólására (») Máj 21, 2016 /
 
Olyan videót meg tudnál osztani esetleg amin látszik is,hogy ha kört vagy szinuszhullámot próbálsz rajzolni az igazából hogy is néz ki pl falon ?
Mert ebből nem látunk semmit csak csak sugárjátékot.
(#) Djatis hozzászólása Máj 29, 2016 /
 
Micsoda csend van itt mostanában
(#) Pali79 válasza Djatis hozzászólására (») Máj 29, 2016 /
 
Későn sötétedik...
(#) Djatis hozzászólása Jún 11, 2016 /
 
Sziasztok!

Na akkor elkezdeném a kérdést.

Adott egy 15 Kpps galvó szett.
Jól beállítható de a kilövött ábra hullámzik de mitől ?
(#) Szebence hozzászólása Jún 12, 2016 / 1
 
Színek hullámhosszainak szemléltetése Bővebben: Link
(#) Djatis hozzászólása Júl 18, 2016 /
 
Sziasztok!

Olyan jellegű kérdésem lenne hogy egy adott lézermeghajtó t (Analog modulált)
Hogyan lehetne megoldani,hogy a modulációs bemenetet max 5 voltra stabilizálni valami külön bemeneti áramkörrel ami elég gyors ahoz hogy a nagysebességű szabályozást is képer lekövetni.
Csak az a lényeg ha a bemeneten valami oknál fogva felugrik a moduláció 5 volt fölé ne küldje el a lézerdiódát hanem maximálisan csak pontosan 5 voltig engedje az áramkörre.
(#) kaqkk válasza Djatis hozzászólására (») Júl 18, 2016 / 1
 
Egyszerűen korlátozd le a bemenetet egy 4,7v os zeener diódával .
(#) trickentrack hozzászólása Aug 24, 2016 /
 
Üdv!

Szereztem egy 500mW-os lézer modult, még a dióda hiányzik belőle, de hamarosan meg lesz!
Szeretnék építeni hozzá valami tükör mechanikát! Tükröt tudok szerezni, bontott léptetőmotorjaim vannak. Valami ötlet, hogy álljak neki?
Természetesen tudom, hogy ehhez programozni kell. Van egy ilyen programozóm, még soha nem használtam.
Ez áll rendelkezésemre.

Előre is köszönöm!
(#) Pali79 válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Szia!

Bár nincs sok tapasztalatom a lézer építés terén, de szerintemteljes tévúton jársz. Az első dolog, hogy a léptetőmotor alkalmatlan erre a feladatra, mert nagyon lassú. A galvót meg kell venni, illetve lehet építeni azt is, de szerintem nem nagyon éri meg. A másik dolog, hogy amit mutattál az egy ARV mikrovezérlő programozó. Ha még sosem használtad, gondolom nulla tapasztalatod van a programozás terén, így ez szinte lehetetlen vállalkozás, hogy meg tudj programozni egy vezérlést.
(#) trickentrack válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Akkor milyen motor kene? Egyik ismerosomnek, ha jol tudom leptetomotorral van megildva es teljesen jo! Mi az a galvo? Annyira bonyolult felprogramozni egybilyent? Esetleg tudsz alyanlani egy egyszeru kapcsolast amin megprobalhatom a programozast?

Koszonom!
(#) Pali79 válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Galvo

Nem hinném, hogy léptetőmotorral van megoldva, mert az nagyon lassú mozgásokra képes csak. Összehasonlításképp (olvastam én is valahol, ha nem így van, majd valaki kijavít) egy jobbfajta léptetőmotor jó vezérléssel kb 1500 fordulat/percre képes ez átszámítva 5000 pps. A legalapabb galvo 20000 pps-re képes. Ez ugyebár 4-szeres különbség.

Én PIC-ezek, az AVR-t nem ismerem, de van annak is témája itt, illetve cikk is van róla.
(#) dave500 válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Léptetőmotorral is meg lehet oldani, sugárjátékra bőven elég. De ahhoz vezérlést írni tapasztalat nélkül lehetetlen, mint ahogy az előttem szóló kolléga is írta.
(#) trickentrack válasza dave500 hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Ami ismerősömé, az szerintem léptetőmotor, ránézésre nem hasonlít erre. Nem lehet valahonnan letölteni kész programot?
(#) dave500 válasza trickentrack hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Így hirtelen nem tudom, de ha tudsz angolul, akkor nézelődj itt.
(#) trickentrack válasza dave500 hozzászólására (») Aug 24, 2016 /
 
Sajnos nem nagyon tudok, de majd nézelődök!
Köszönöm!
(#) vitiv hozzászólása Szept 4, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy picit offtopic, de az invitacioja talan nem . Function 2016. Egy ujabb c64 vezerelt lazer show tolem, egy demoscene party invitaciojakent, akit erdekel a demoscene ott a helye jovo heten a Function 2016-on. Egy keres, ha van sajat show-tok, pls dobjatok egy video linket, szivesen neznek hazai alkotasokat! (inspiracio mindig kell) Koszi! Udv V.
(#) dannu válasza Djatis hozzászólására (») Jan 11, 2017 /
 
Odáig még nem jutottam el sajnos . Ebbe a hónapba folytatódik a project
(#) vitiv hozzászólása Márc 1, 2017 /
 
Sziasztok!

A projektorom galvo resze sajnos meghibasodott. A hetvegen a sajat show panelja vezerelte utemre, kb. 2 orat le is nyomott, majd masnap bekapcsolaskor mar nem volt jo. Az x galvo mintha el lett volna 20-30 fokot forditva a rogziteseben. Kikapcsolt allapotban probaltam jobbra a vegallasaba forditani (az van a kepen). Olyan elofordulhat hogy a galvo belso mechanikaja elallitodik, a vegallasok elfordulnak? (az y galvo kozel 90 fokot tud forogni, a x galvo a kepen lathato helyzetetol balra kb. 70-80 fokot) Es ami erekes hogy tovabbra is vezerlodik, remeg, csak a beam nem talalja el, mivel addig nem tud jobbrafordulni.
(#) vitiv hozzászólása Jún 28, 2017 / 2
 
Udv!

Jo nagy csend van itt. Ha van showtok, szivesen megneznem, addig is egy tolem Megismerni a kanaszt...
(#) djkoxi hozzászólása Aug 31, 2017 /
 
A meglévő Involight mellé sikerült vásárolnom egy ugyanolyat. Rendeltem bele modulokat, amiket beépítettem. Elégedett vagyok az eredménnyel!
Lézer modul
(#) djkoxi hozzászólása Nov 15, 2017 /
 
Sziasztok!

A képen látható alkatrészt szeretném megvásárolni. Talán akad valakinek egy hibás Laserworld fénye amiben ez az alkatrész még jól működik. Laserworld ES G50-hez kellene, sajnálom emiatt kidobni. Köszönettel várom a segítséget, írj, vagy üzenj. Ha esetleg valaki tudja hol lehet ilyen alkatrészt venni újként, kérem jelezze felém.


Köszönöm szépen, hogy elolvastad!
(#) GTomex válasza djkoxi hozzászólására (») Nov 15, 2017 /
 
nekem van, gyere privátba
(#) djkoxi válasza GTomex hozzászólására (») Nov 16, 2017 /
 
Köszönöm, írtam.
Következő: »»   135 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem