Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2646 / 3550
(#) mineral válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Krumpli?
(#) 20sz Jófiú válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
A héjában sült csirkéről ez a karácsonyi rész jut eszembe: Kapa, kasza, karácsonyfa
Azt a tíz szárnyas receptet egyszer ki fogom próbálni.
(#) pjg válasza mineral hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Attól bedugul a fülem és izzad a lábam
(#) Buvarruha válasza mineral hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Tudod, a burgonya..
(#) mineral válasza pjg hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Az én fülem nem dugul tőle. De akkor a lábamra ez lehet értelmes magyarázat!
(#) mineral válasza Buvarruha hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Tudom, tudom. De szó sem volt krumpliról. De még burgonyáról sem.
(#) 20sz Jófiú válasza mineral hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Ezért is jutott eszembe a héjában sült csirke. Egyébként igaza van Janinak! A krumplit egészben megsütve van a legtermészetesebb, legfinomabb íze. Én még csak sózni sem szoktam.
(#) cupika97 hozzászólása Okt 3, 2016 /
 
link. Több mint 7 millió megtekintés? Szerintetek volt aki megcsinálta a videó után?
(#) zolika60 válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Ezt már a videó előtt is sokan megcsinálták. Klasszikus börtön vízmelegítő.
(#) szamóca válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
A szovjetunióban ezt az elvet használták is vízforralónak. Két acél lemez volt egymástól pár milliméterre elfektetve a műanyag pohár alján. A 10A-os kismegszakítót időnként induláskor leütötte akkora volt az áramfelvétele. Két deci vizet kb húsz másodperc alatt felforralt. Nekem is van még egy példány belőle.
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2016
(#) Frankye válasza szamóca hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Olyannyira, hogy a seregben így melegítettük a vizet a fürdéshez, mert egyébként annyi volt a melegvíz-szolgáltatás, hogy a csap napi kétszer 5-5 percig mondta, hogy: "hörr-hörr".
(#) szamóca válasza Frankye hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Látod? Az oroszok legalizálták.
(#) cupika97 válasza szamóca hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Most nézem nekemis van ilyenem Először azthittem spirál van benne.
(#) nagym6 válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Pár éve egy rendezvényen láttam, a ringlispil lágyindítója volt ilyen elvű. Egy 20L-es műanyag kanna teteje levágva, tele vízzel. Ebben vaslemezek voltak elhelyezve, és másik vaslemezeket tett bele lassan a mester, így indított. Az egész tákolmány nyitott volt, gyerekek ott szaladgáltak. Vagy egy rossz mozdulat a mesternek, és ő lesz az ellenállás.
(#) kristikoma válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Csúszógyűrűs 3~ aszinkron motor indítóellenállása az. Elég régóta használt megoldás, persze kicsit se veszélyes ám...
(#) elektroncso válasza Frankye hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Édesapám sorozatban gyártotta a katonaságnál, műanyagpohár, műanyag tál illetve két kés (az a tompa fajta) illetve valami hálózati kábel felhasználásával.
A "gyors bevetési" meg úgy nézett ki, hogy két 100-as szög, a felcsupaszított drót rátekerve és a vezetéknél fogva belelógatva a kannába. Még "lopó" is volt hozzá, egy kiégett égőből csinálva, olyan helyen is lehetett használni, ahol nem volt konnektor.
(#) kitartás válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
A vízforraló még csak ok! De a videó vége felé a macska. Az vajon mitől megy?
(#) 20sz Jófiú válasza szamóca hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
És megkerested... Turmixgép motor nélkül. Erre az alkotásra normális szavakkal nem lehet reagálni. Remélem nem lesznek tőle rémálmaim.
(#) Stewe válasza szamóca hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Az érintésvédelmi problémát nem számítva, tűzvédelmi szempontból tökéletes, amint elfogyott a folyadék, nem folyik áram.....
(#) pjg válasza elektroncso hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Szintén sereg . ('77-79) Vasalócsatlakozóba két, lapos elemből kihúzott szénrúd bedugva. Ezzel melegítették a termoszban már kihűlt kávét. Még jó, hogy nem élek vele.

vcs.jpg
    
(#) Ge Lee válasza pjg hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Az egyből jó volt széntabletta helyett is. Vagy nem vált le/oldódott ki a rudakból semmi a kávéba?
(#) pjg válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Már a kérdés is megér 5 pontot!
(#) zolika60 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Kicsit erősebb lett. Na bumm.
(#) szamóca válasza zolika60 hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
És feketébb!
(#) nagym6 válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Dehogynem, az lett a kávé. Tiszta vízbe a szénrúd oldva.
(#) SzervízMacska válasza cupika97 hozzászólására (») Okt 4, 2016 /
 
Elég gagyi ez a gyufaszálas távtartó. Mi a seregben gumi cső darabot használtunk, az tartósabb megoldás. És a kávét melegítettük vele... Arrafelé keráló volt a becsületes neve.
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2016
(#) ticko válasza SzervízMacska hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Mifelénk is volt ilyen megoldás, két penge+három inggomb a sorrend: gomb, penge, gomb, penge, gomb, és ez összevarrva.
(#) Frankye válasza ticko hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Mi pedig simán radírgumiba nyomtuk a zsilettpengét. Tökéletesen melegített. (Persze, közben nem kézzel kellett megnézni a víz hőfokát...)
(A "keráló" kifejezés börtönszleng volt eredetileg, de átvette a sereg is. Na, vajon hogyan kerülhetett át?)
(#) SzervízMacska válasza Frankye hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Határőr voltam, így a BM kötelékében voltunk, mint a bv-sek. Talán így...
(#) Stewe válasza Frankye hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Mi profi megoldást találtunk: két rézfóliás bakelit lemeztárcsa, fali kábelrögzítőből kimentett M6-os műanyag távtartó-csavarral. nem volt rajta érinthető fémfelület.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2016
Következő: »»   2646 / 3550
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem