Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Napelemek fajtái
 
Témaindító: Pet91, idő: Szept 18, 2008
Lapozás: OK   6 / 7
(#) kameleon2 válasza Wind-Storm hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Szia! Igaz nekem 12V-os akkut tölt, de egy sima PB137 a töltőáramkör (3 lábú TO220 tok) 2 éve. Nem a sivatagban vagyunk, ahol hétszámra ugyanúgy tűz a nap, úgyhogy a munkapontfigyelés kevesebbet ér mint pár jó cella. Ráadásul több vele a szöszölés. Nekem a kapumotorjaim mennek az akksiról, gond nélkül.
(#) Wind-Storm válasza kameleon2 hozzászólására (») Szept 24, 2013 /
 
Hali!

Értem, ez esetben nem fogok bajlódni a munkapontfigyeléssel.
A 6V-os zselés akkuhoz ajánlotta valaki nekem ezt a kis töltőáramkört.
http://www.nomad.ee/micros/solar/
Már csak az a kérdés, hogy hány cellát kéne rákötnöm, cellánkénti ~0,5 volt feszültséggel.
(#) CRU3L hozzászólása Feb 24, 2014 /
 
Sziasztok!
Tudna valaki segíteni abban, hogy ez milyen teljesítényű és típusú napelem lehet?
Mire tudom felhasználni?
Köszönöm:
- CRU3L -
(#) GPeti1977 válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Megmérhetnéd a kapocsfeszültségét meg a zárlat áramát napfényben, sokat ne várj tőle.
(#) CRU3L válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Ahhoz, hogy kb 3w-ot és 12v-ot adjon le, mekkorának vagy milyen napelemnek kell lennie?
(#) GPeti1977 válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Ólom akkumlátort akarsz tölteni akkor 22V üresjárati feszültség kell meg ügye 3-5W-os napelem, meg egy kis töltés szabályzó mely az akku feltöltésekor rövidre zárja a napelemet.
(#) minicooper válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Hello!
Szerintem ettől ne várj 12V-ot mivel egyben általában csak az egészen nagy táblák vagy a sorbakötött több kicsi szokott leadni de ha jól tudom ott is sorba vannak kötve.
Mivel úgy nézem hogy ez egy lámpából vagy hasonlóból lett guberálva nemvalószínű hogy lead 12V-ot mivel ezek általában 1.5-3 vagy esetleg 6 voltról működnek (bár olyat még nem láttam).
A problémádra több darab sorbakötését ajánlom
Üdv. minicooper
A hozzászólás módosítva: Feb 24, 2014
(#) CRU3L válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Nem. Poer ledet szeretnék majd működtetni róla.
Ilyet
(#) GPeti1977 válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Akkor mikor süt a nap vagy sötétben kellene világítania?
(#) CRU3L válasza GPeti1977 hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Haha, ez tetszett. Szóval úgy ahogyan a kerti lámpák működnek. Napközben feltölti a kis akkumulátorokat a napelem, este meg használom a lámpát.
(#) CRU3L válasza minicooper hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Ami egy kicsit nagyobb teljesítménnyel dolgozik, olyat már láttam az ebay-en, csak nem mertem még megrendelni. Ezeknél mire kell figyelni? Lehet rosszat venni?
(#) Barret válasza CRU3L hozzászólására (») Feb 24, 2014 /
 
Ez a napelem 2V ot tud. És kb 60 mA-t.
(#) giskard hozzászólása Márc 5, 2014 /
 
Magánszemélyek sokan hirdetnek eladásra napelemet, de csak annyit írnak, hogy napelem "A", vagy napelem "B".
Mi a kettő közti különbség ?
(#) GPeti1977 válasza giskard hozzászólására (») Márc 5, 2014 /
 
Nekem 3 darab 50W -os napelemem van, abból egyet a haverom hozott el személyesen a V@terás árustól, kettőt én rendeltem de azt a futár hozta. Ki találhatjátok hogy csak az első adta le a névleges teljesítményt a másik kicsit a harmadik majdnem kicsit rossz, de fel sem tűnt, csak amikor párhuzamosan akartam kötni akkor derült ki hogy a kettőnek kisebb a kapocsfeszültsége a néhány darab zárlatos cella miatt, így gyakorlatilag csak egy töltött, a jót meg a kicsit rosszat még párhuzamosan tudtam kötni hogy a jóval sorba kötöttem egy Si diódát hogy lerontsam egyformára.
(#) kutató válasza giskard hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Sokan hirdetnek cellákat. Talán erre is gondoltál?
(#) giskard válasza kutató hozzászólására (») Márc 6, 2014 /
 
Néha tudom mire gondolok, de hogy te mire gondoltál azt nem tudom.
(#) kutató válasza giskard hozzászólására (») Márc 7, 2014 /
 
Bocs, hogy segíteni akartam, a válaszodból ítélve tudod mi a különbség.....
(#) andykaaa hozzászólása Júl 29, 2016 / 1
 
Sziasztok,
Azt szeretnem kerdezni hogy ezekkel: 1, 2, 3, 4, van mit kezdeni ? Auto akksi allando (nappali) tolteserol lenne szo.
Kosz
(#) nedudgi válasza andykaaa hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
Ahogy elnézem, elsőre egy alapos átnézés, forrasztások javítása elengedhetetlen a képek alapján. Legalábbis az elsőnél.
A hozzászólás módosítva: Júl 29, 2016
(#) andykaaa válasza nedudgi hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
A ... hol ? a lapkak kozott ? De azok szerintem le vannak ragasztva, oda nem lehet odanyulni
????
(#) csavarkulcs hozzászólása Júl 29, 2016 /
 
Szerintem Luxort vegyél, olcsó és jó, mint a többi.(csak a többi nem olcsó)150-180W
nekem is ilyenem van, tök jól tölti a 80Ah munka aksit.
Conradból vettem hozzá egy 8000Ft os invertert.
de nem számoltam ki azt hogy ha 3 napig felhős az idő akkor mit csinál?
egy laptop megy róla éjjel-nappal, akkor egyszer lemerült.
(#) kameleon2 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Júl 29, 2016 /
 
A Luxor egy kalap..... Törött napelemcellákat is belamináltak, a meója nem áll a top-on. Igaz - tényleg olcsó. Lehet, hogy szerencséd volt - nekünk nem. Egy szállításból 3db panel is volt rossz. Megégett, törött napelem lapok voltak bennük. Luxort nem ajánlom, vagy csak erős válogatással.
(#) andykaaa válasza csavarkulcs hozzászólására (») Aug 2, 2016 /
 
Invertert ? en mas megoldast vallasztanam, egy step up convertert, 10 dollar alatt mar 8 A-est lehet kapni es szerintem kissebb lenne a vesztesseg
(#) Wind-Storm hozzászólása Okt 4, 2016 /
 
Helló!

Kíváncsi lennék a tapasztalataitokra a flexibilis napelemekkel kapcsolatban.
Félárnyékban tényleg jobbak a mono- és polikristályosoknál illetve az egyre jobban eltűnő amorof-SI paneleknél?
Ebay-en találtam egy ilyen három méteres darabot ami ha úgy nézzük, nem is kerül túl sokba: Bővebben: Link
Nem akarok venni, de ajándékba elfogadnám.

Ui.: Ha jól sejtem ez is amorf, de vajon jobb a réginél?
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2016
(#) erbe válasza Wind-Storm hozzászólására (») Okt 5, 2016 /
 
Amennyire értek angolul, ír néhány butaságot a hirdető, de teljesítményéhez képest iszonyat drága.
250-260 W-os polikristályos ~58000.-. Itthon, bruttó áron.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2016
(#) Wind-Storm válasza erbe hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Hajlékony poli? Az akár meg is érhetné annyiért.
Azóta kicsit okosabb lettem, elviekben ezekből a hajlékonyokból is létezik amorf, vékony-film, mono- illetve polikristályos.
Én annyira nem néztem át tüzedesen butaságok után kutatva.
Azt írta az eladó, hogy ez vékony-film. Elviekben ezeknek a legjobb a fényhasznosításuk gyenge fény mellett, talán még az amorfoknál is jobb.
(#) erbe válasza Wind-Storm hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
Konkrét adatokat nem ír, de ahogy értem, azt írja, hogy a vékonyréteg hőfoktényezője alacsonyabb, mint a kristályosé. Pedig szerintem a szilíciumdióda vékonyrétegben is dióda, meg vastagrétegben is dióda. Inkább hivatkozna egy gyártói adatlapra.
(#) erbe válasza Wind-Storm hozzászólására (») Okt 6, 2016 /
 
100W, 12 V hajlékony
Ez nem túl drága, de valamivel többet lehet megtudni róla. Igaz, nem 12 V-os, mint hirdetik, de akkutöltésre alkalmas.
(#) latyakosa hozzászólása Okt 6, 2016 /
 
20-50W teljesítmény között, 15V vagy felette jó minőségű, de könnyű panelt tudtok ajánlani ?
Nem feltétlenül kell hordozható kivitel, azonban gyorsan kellene telepíteni, használatba venni
DC konvertert tudok csinálni..
(#) Wind-Storm válasza erbe hozzászólására (») Okt 7, 2016 /
 
Ez monokristályos cellákból áll.
Következő: »»   6 / 7
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem