Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kombinált gáztűzhely
 
Témaindító: hosszutoll, idő: Jan 9, 2011
Témakörök:
Lapozás: OK   3 / 5
(#) Gafly válasza Olja hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Azon gondolkodom, hogy ha sikerült beazonosítani a készüléket, akkor hogyan lehet rá "visszavarázsolni" a jelöléseket. Ami azt illeti nálunk is "le lett takarítva", szerencsére a sütőé még megvan és az a bonyolultabb. A főzőlapokon meg kiismeri magát az ember...
Valamelyikre hasonlít: Bővebben: Link
Csak kattints a linkre (szaggatott vonal).
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2015
(#) Olja válasza Gafly hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Kedves Gafly, nagyon köszönöm a segítséget. Én mindent végignéztem, amit a" bővebb link"
írt, de csak a lehetőségek a funkciók felsorolása szerepel. A főzőlap használat egyértelmű
avval nem is volt gondom, de a sütő funkciókat csak felsorolja, hogy melyik gomb mit takar azt
nem részletezi. Tudom van alsó,felső, alsó-felső, kiolvasztó, légkeverés, grill sütés, csak nem
tudom melyik gomb mi?? Ezt is csak gondolom az olvasottak alapján. Igazából még be sem
tudom kapcsolni a sütőt, sem a rajta lévő óra jelzőt.
Sajnos úgy látszik nem úszom meg a szerviz kihívását. Jót fog röhögni. Én azt hittem, hogy a
BOSCH szakemberek is olvassák a készülékükkel való problémákat és kérdéseket, és mint
szakemberek segítenek. De tévedtem. Mindenkinek köszönöm szépen a kedves tanácsokat.
(#) Gafly válasza Olja hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Ha ráismersz valamelyikre, akkor az már fél siker. Nagyjából egy kaptafa az összes. Ezért szervízt ne hívj. Unoka nincs?
(#) Olja válasza Gafly hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Kedves Gafly. Van unoka, csak mindig millió más dolguk van. Gondoltam mielőtt felgyújtják a
házat a bekapcsolás és a gombok nyomkodásával, megpróbálok önálló lenni és érdeklődni.
Nagyon sok kombinált tűzhelyet átnéztem, de egyik gombjai sem hasonlítanak. Valószínű
régi típus. Hogyan lehetne egy BOSCH szakembert rábeszélni, hogy tanácsot adjon. Olja
(#) granpa válasza Olja hozzászólására (») Szept 27, 2015 /
 
Szerintem küldj egy E-mail-t a Bosch-nak; dicsérd a készüléket, és kérj egy kezelésit.
(#) Olja hozzászólása Szept 28, 2015 /
 
Köszi jó ötlet megpróbálom. Neked sikerült rendezni a problémádat. Üdv. Olja
(#) PESZI85 hozzászólása Nov 1, 2015 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Kaptam ajándékba egy Grorenje MORA MK54320GW kombinált tűzhelyet. Olyan hibát produkál hogy bekapcsoljuk a sütőt 200-fokra, felvillan a lámpa azt jelezve hogy fűt, eléri a 200-fokot kikapcsol és nem kapcsol vissza hogy tartsa ezt a hőfokot. Kihül teljesen és utána kapcsol be újra. Tudna valaki segíteni, vagy tippelni hogy milyen alkatrész hibásodhatott meg benne?

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) VIM válasza PESZI85 hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Szia! Jó helyen van a kapilláris érzékelő a sütő terében? Nincs véletlenül kirázódva a helyéről ez a patron (szállításkor nem mozdult el a helyéről)? A másik eset az az, hogy a kapcsolóban az érintkezőt működtető váltórugó elfáradt és nem kapcsol vissza az adott hőfokon (érzéketlenné vált a patronban lévő gáz nyomásváltozásaira), cserélni kell. (nincs belefolyva félkész étel maradéka?)
(#) PESZI85 válasza VIM hozzászólására (») Nov 1, 2015 /
 
Szia!
Köszönöm szépen a hibalehetőségeket. Utána fogok nézni és természetesen majd referálom a történteket.
(#) Fülöp Ferenc 49 hozzászólása Dec 21, 2015 /
 
Bocsi ha nem jó oldalt választottam de talán ez a közeli téma. Javitanék egy HAUSER TOS 1810 1300w-os minigrillt. A fűtőszál el van égve benne . Hól lehetne kapni ilyet ??? Ez volna a kérdésem , itt a képen látható a rossz , 4 db van benne . előre is köszönöm ha választ kaphatnék.
(#) granpa válasza Fülöp Ferenc 49 hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Van "Hol kapható" téma is. Első felindulásból a Baross utcai Alkatrészboltot hívnám fel, nekik sok mindenük van. Bár mintha lenne Hauser képviselet is.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2015
(#) Fülöp Ferenc 49 válasza granpa hozzászólására (») Dec 21, 2015 /
 
Köszönöm , rárajtolok hplnap a mobillal egyenlőre.
(#) Mpaja6901 hozzászólása Máj 4, 2016 /
 
Két éve vettem egy Mora KS140MV típusu kombi gáztűzhelyet. Jol működik ,csak a hátso két láng szikrázója nem mindig működik az lenne a kérésem , hogyan lehet levenni a felső zománcozott lapot .
Aki tudna segiteni kérem válaszoljon üdv Paja
(#) zolika60 válasza Mpaja6901 hozzászólására (») Máj 4, 2016 /
 
Emlékeim szerint két oldalt van két-két csavarja azt kiveszed. Leemelgeted róla a rózsákat meg az öntöttvas rácsot és már lent is van.
(#) Mpaja6901 válasza zolika60 hozzászólására (») Máj 10, 2016 /
 
Sziasztok!
Kőszőm a segitséget ,sikerült megoldani .Zárom atémát Paja
(#) mikoszabolcs hozzászólása Szept 30, 2016 /
 
Sziasztok! AEG Competence E8140-1 típusú régebbi elektromos tűzhelyem nyomógomb és kijelző panelje sajnos tönkrement, hibásan jelez ki fólia hiba miatt. (Nem javítható mert többen próbálták már sikertelenül). Ki kihagy pár szegmens a világító kijelzőn vagy eleve kuszán jelez ki, így nem látni hány °C vagy mennyi ideig megy a készülék. Honnan tudnék vajon bontottat beszerezni ehhez a tűzhelyhez?

Próbáltam a hivatalos szervizt, illetve aukciós oldalakat, mint ha nem is létezett volna ez a tűzhely sehol soha. Még német gyártmány, az a bizonyos jóféle német, ezért próbálnám megmenteni ha csak egy mód is volna rá. Ötlet, vélemény, jó tanács? Tudom, hogy használtan 30 eFt körül már komplett sütőt adni, de híve vagyok annak, hogy ne termeljük az elektronikai hulladékot csak ha nagyon muszáj. Nagyon hálás volnék az érdemi infóért. Mellékletben egy kép a panelről, ami egyébként SAGEM típus. Köszönöm!
(#) elbandi31 hozzászólása Okt 17, 2016 /
 
Szevasztok

Van egy MORA KS443GI típusú kombi tűzhelyünk(elektromos sütő+légkeverés). Mostanában azt vettük észre, hogy mintha "nehezen" érné el a beállított sütő hőmérsékletet, de ma megmértem digit műszerrel, s kiderült, hogy kb 100 fok különbség van a beállított és a tényleges hőmérséklet között(pl. a beállított 100fok, a sütőben 200fok van, és itt jön a csavar, ha be van állítva pl 50fok és a sütőtér eléri a 150fokot, lekapcsol a fűtés! majd ha visszahűl akkor újra kapcsol a fűtés). Van valakinek valami ötlete(nincs kedvem feleslegesen alkatrészt venni hozzá). Nekem 2 tippem van: vagy a fűtőszál(ak) vagy a hőmérséklet érzékelő kapiláris. Ötleteket köszönöm.
(#) pjg válasza elbandi31 hozzászólására (») Okt 17, 2016 /
 
Nem fűt?
(#) Gafly válasza pjg hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Idézet:
„pl. a beállított 100fok, a sütőben 200fok van”

Leirása szerint nagyon is fűt
Akkor a fűtöbetéttel van a gond, vagy a termosztáttal
(#) gyuszo válasza elbandi31 hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
A termosztáttal lehet a gond, lehet a vékony érzékelő csöve meg van törve, vagy maga az érzékelő meghibásodott..
(#) elbandi31 válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
köszönöm mindenkinek a választ. megmértem a fűtőszálakat, és lehet csak számomra, de érdekes, hogy a három fűtőszálnak más ellenállás értéke van(68-29Ohm a felső pár, az alsó 49Ohm). Ez normális?
(#) gyuszo válasza elbandi31 hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Ezek 1000W , 1500W és 2000W ( 68 ohm, 49 ohm, 29 ohm ) fűtőbetéthez tartozó ellenállás közelítő értékei. A főtőbetéten elvileg van felírat.
(#) pjg válasza Gafly hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
Ezért kérdeztem rá.
(#) elbandi31 válasza gyuszo hozzászólására (») Okt 18, 2016 /
 
ok, köszi, sejtettem, de gondoltam rá kérdezek. akkor a fűtők rendben, akkor a hőmérséklet érzékelőmmel lesz a gond.
(#) jenki hozzászólása Jún 9, 2017 /
 
Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni. Van egy Fagor Elegance kombinált tűzhelyem. A gondom az vele, hogy a fűtőszál(ak) nem adja(ák) le a megfelelő hőfokot. A múlt hónapban lecsapta a biztosítékot. Szétszedtem, megnéztem a fűtőszálakat, nem pukkant-e szét valamelyik. Rámértem, rendben voltak. Maximumra véve a hőfokszabályzót sem süt rendesen. Mi lehet a gond, mit kellene még megnéznem. Sajnos most nem engedhetem meg magamnak azt, hogy szerelőt hívjak. Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Gafly válasza jenki hozzászólására (») Jún 9, 2017 /
 
Ilyen?
Milyen órás?
(#) jenki válasza Gafly hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Szia!

Köszönöm a gyors válaszod. Ez a hagyományos óra nélküli típus. Néztem, hogy van e benne biztosíték vagy valamilyen hőkioldó, ami nem engedi a fűtőszál felmelegedését, nem találtam. Még a hőfok szabályzóra gondoltam, mint hibaforrás. Esetleg valami ötleted, mire mérjek még rá, mit nézzek meg?
(#) pjg válasza jenki hozzászólására (») Jún 10, 2017 /
 
Először is mérd meg a hőfokszabályzó kapcsain mekkora a feszültségesés. Ha mérhető akkor lehetséges az érintkezők felületének elégése, ami átmeneti ellenállásként csökkenti a fűtés teljesítményét.
(#) jenki válasza pjg hozzászólására (») Jún 12, 2017 /
 
Normál esetben mekkora a feszültség? Még nem mértem soha. Hogyan csináljam?
(#) aramis hozzászólása Máj 25, 2018 /
 
Sziasztok! Ki tudna segíteni a gáztűzhely pizeo hibás müködése? látszik a szikra mégsem gyujtja meg a gázt mi lehet a baja?
A hozzászólás módosítva: Máj 25, 2018
Következő: »»   3 / 5
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem