Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Automata cigaretta tekerőgép
Lapozás: OK   3 / 3
(#) Emberke válasza ronin75 hozzászólására (») Okt 1, 2016 /
 
Rosszul írtam. Nem egy csapszeg, hanem 2 megfelelő távolságra egymástól. Zajos lesz de egyenlőre jó amíg valami normális motor vezérlést nem kap.
(#) Emberke hozzászólása Nov 7, 2016 /
 
Hali!

Ismét kérdésem lenne a cigitöltővel kapcsolatban.
Van 2 mechanizmusom (motor, áttétel, fogasléc) ami alkalmas lenne a töltésre. Az egyik kb 6 cm-t mozdul a másik meg kb 20 cm-t. Erőben mind kettő tökéletes lenne de még mindig a polaritás váltással vagyok gondban. Egy nyomógomb lenne ami indítaná a folyamatot addig, míg el nem engedem. De a két végállásban kellene valami ami megfordítja a motor polaritását. Mivel pic-ben egyáltalán nem vagyok otthon így az kieső dolog. Valami gomb nyomós vagy optokapus téma lenne könnyebb nekem.
Ha semmi (számomra) könnyű ötlet nem születik akkor a fogasléc kiesik és (fix forgásirányú motor (ezzel kímélve a motort is)) alternáló mozgású rúd lesz a már elméletben megszületett ötlet.

Üdv!
(#) Emberke válasza Emberke hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Most arra gondoltam, hogy amikor a nyomógombot nyomva tartom akkor meg kapja a feszültséget egy 555 ic és az behúzna x ideig egy relét, majd x idő múlva a relé kioldana és egy másik relét húzna be.
Valószínű hogy hülyeséget írtam de ez egy ötlet.
(#) zosza18 válasza Emberke hozzászólására (») Nov 7, 2016 /
 
Szia!

Az én meglátásom analógban...
gombot megnyomod, relé öntartóba kerül... kapcsol egy relét, ami polaritás helyesen elindítja a motort... a végén az optokapu bejelez, relé elejt s ezzel egyetemben egy másik relé öntartóba kerül, ami egy másik relét kapcsol, ami már a fordított polaritással hajtja a motort. A végállásban az optokapu leállítja a relét. Az optokapu mindig az ellentétes relét engedélyezi.
Elsőre ez fordult meg a fejemben, ami járható út és működne a gyakorlatban is.
(#) Emberke válasza zosza18 hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Nagyjából értem a dolog lényegét de sok a kérdés bennem. A relé része tiszta. De mind a 2 végállásba kell optokapu? És hogy jelez be a relének hogy kiengedjen és behúzzon egy másik a már fordított polaritással? Sajnos opto dolgokban nem vagyok otthon. Pedig több téren is tudnám használni (gyerek játékban stb.).
(#) zosza18 válasza Emberke hozzászólására (») Nov 8, 2016 /
 
Egyszerű alkatrész, nem nagy valami... viszont nagyon is hasznos. Néhány tranzisztor segítségével megoldható a dolog, bár ekkor még oda vissza jár folyamatosan. Kell bele egy stop gomb is, amivel leállítod a folyamatot, meg a kiindulási helyzetnél is bontani kell a "start" jelet, hogy ne menjen újból a folyamat csak gombnyomásra.

Optokapu működése
(#) Emberke válasza zosza18 hozzászólására (») Nov 9, 2016 /
 
Sajnos az én tudásomat ez messze felülmúlja. Az opto működése az tiszta. Dehogy hogy fog ez irányt váltani, az nekem sok.
(#) Zoltan0305 hozzászólása Máj 22, 2019 /
 
Jónapot, az lenne a kérdésem hogy tervezek egy cigitöltő gépet, eltervezés már megvan, csak azt nemtudom hogy van ez a motor: https://www.vigvari.hu/univerzalis-dc-motor_263226
Elbirna e, vagy esetleg valamilyen nagyobb motort tudtok ajanlani hozza?
(#) superuser hozzászólása Máj 22, 2019 /
 
Ha nem ventilátor fújja bele a vágott dohányt, akkor alacsony fordulatszámra és nyomatékra van szükséged. Ez a motor pörög vagy 6.000-et percenként és minimális nyomatéka van.
Áttételes motort keress.

Hány voltos motort keresel, mekkora méretben, milyen fordulatszámot, nyomatékot szeretnél?
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2019
(#) mrex hozzászólása Máj 22, 2019 /
 
Akkumulátoros csavarbehajtóból bonts motort.
(#) Peter65 válasza Zoltan0305 hozzászólására (») Máj 22, 2019 / 1
 
Jó napot!
Nem tudom, hogy egy ilyen gép hogyan néz ki, milyen erős motor kell, de a választot motor az egyik leggyengébb. Ennél lényegesen erősebb motorokat lehet kibontani pl.: tintasugaras nyomtatókból is. Pl.: Ezek is ilyenek lehetnek.
A hozzászólás módosítva: Máj 22, 2019
(#) pancser1960 válasza mrex hozzászólására (») Máj 22, 2019 /
 
Szerintem azért nem égetően szükséges egy ilyen erős motor egy drótból készült spirál hajtásához.
Igaz, baja nem lesz tőle.
(#) mrex válasza pancser1960 hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
A legjobb egyébként leszokni...
A hozzászólás módosítva: Máj 23, 2019
(#) pancser1960 válasza mrex hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
Én nem cigizek, mert leszoktam.

Hízni kezdtem és ezzel gondok sokasága szakadt a nyakamba, amik előtte nem voltak.
(#) nedudgi válasza pancser1960 hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
A leszokással felesleges dicsekedni, nem nagy ügy. Én is megtettem vagy kétszázszor.
(#) pancser1960 válasza nedudgi hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
Dicsekvésnek tűnt volna?
Nem annak szántam.
Egyébként érzem a humort a hozzászólásodban.
Én négyszer szoktam le.
Alkalmanként tízen évekre.
(#) Leraz válasza pancser1960 hozzászólására (») Máj 23, 2019 / 4
 
Az elhízásodra van egy csodálatos növény. A krumpli. Csak nem enni kell hanem kapálni.
(#) pancser1960 válasza Leraz hozzászólására (») Máj 23, 2019 /
 
Jó poén!
(#) Zoltan0305 hozzászólása Jún 9, 2019 /
 
Sziasztok, cigitöltő gép gyártásában vagyok(otthoni célra) eddig megvan minden, de olyan gondom akadt, hogy teljesen automatizálni szeretném ezt, de nemtudom hogy lehetne egyszerubben megoldani, hogy a hüvelyt saját maga adagolja, és hogy nyomja rá a csőre, valaki csinált már ilyet? Vagy valami ötlete lenne ?
(#) kalmi.kalmi válasza Zoltan0305 hozzászólására (») Jún 11, 2019 /
 
Teljesen nem szabad automatizálni. Egyszer láttam a TV-ben, hogy valaki lebukott. Nem is tudta az illető de jövedéki törvényt sértett vele. Jobb az ilyesmivel nem szórakozni.
(#) kaqkk válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Idézet:
„jövedéki törvényt sértett vele”
Szerintem nem a géppel sértett törvényt hanem az egyszerre legyártott menyiséggel ... A hüvely adagoló sem mágia , kell egy lefelé ferde lap amire rárakod a hüvelyeket és az aljára egy gumihenger ami kb 7,5mm el van a lap felett , amikor a henger forog áttol maga alatt egy hüvelyt ,azért 7,5 a magasság mert 7,65 a hüvely vastagsága
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2019
(#) Joe_001 válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
Nem 7,62mm? Csak mert vannak a dobozolás, csomagolás technikában a fegyverek öbméreteihez kísértetiesen hasonlító méretek. Persze az a pár század mm nem oszt nem szoroz.
(#) kaqkk válasza Joe_001 hozzászólására (») Jún 13, 2019 /
 
De igen 7,62 még nem ébredtem fel teljesen amikor írtam .....
Következő: »»   3 / 3
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem