Fórum témák

» Több friss téma
Lapozás: OK   18 / 137
(#) Kovabe hozzászólása Nov 19, 2016 /
 
Sziasztok
Ma hozzá jutottam egy ESP8266 e12-hőz, jelenleg még a programozó nem érkezett meg de van idehaza usb-ttl vezetékem és arra gondoltam hogy kipróbálm mit tudok vele kezdeni. eddig 2 órán át kinoztuk egymást de semmi eredmén. Egy esplorer nevü programot használnék de folyamatosan azt írja hogy reseteljek mert nem találja a firmwearet. Van valakinek egy jó rajza hogy hogyyan tudok vele kapcsolódni illetve ezzel a programmal kommunikálni! Több rajzot is találtm de elégé elentmondásosak.
Idézet:
„Can't autodetect firmware, because proper answer not received (may be unknown firmware).
Please, reset module or continue.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2016
(#) Kovabe hozzászólása Nov 19, 2016 /
 
És meg fontos lehet:
Idézet:
„Communication with MCU..Got answer! Communication with MCU established.
AutoDetect firmware...
(#) gyoran válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Hát reseteld.
Nekem is rendszeresen ezt írja.
Nyomj rá arra a gombra, ami lekérdi mondjuk a heapet.
Ha erre kiírja, akkor rendben.
Ugye a baud rate-t beállítottad.
Nekem is 12 van, ugyan F de nem számít.
Programozóm meg nincs, esplorert használok én is.
Nem áll 100%-ban kézre, de mindig tovább tudtam döccenteni.
A hozzászólás módosítva: Nov 19, 2016
(#) Kovabe válasza gyoran hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
A baud rate mennyi kell hogy legyen?
Hogyan van bekötve?
(#) fecus válasza sanyisay hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
Naná hogy segít. Köszönöm.
(#) kitartás hozzászólása Nov 20, 2016 /
 
Sziasztok! Vagyon nékem egy esp 12 f típusú kütyüm. és egy PL2303 alapú usb eszköz. Az volna a kérdésem, hogy a kettőt simám 'összedrótozhatom' vagy a kettő közé szint illesztő kell.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2016

usb-ttl.jpg
    
(#) icserny válasza kitartás hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
Dugd össze a PC-vel a PL2303 USB-UART átalakítót és mérd meg a feszültséget a Tx láb és a GND között! Ha 3,3 V körüli a nyugalmi jelszint, akkor nem kell szintátalakító.

A kép alapján úgy tűnik, hogy a 3,3 V-ot a PL2303 maga állítja elő. Ez nem tudja megtáplálni az ESP-12 modult, azt külön kell megoldani.
(#) gyoran válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 20, 2016 /
 
115 k vagy 9600
FW frissítés után az egyikre beállt, már nem tudom melyikre. Próba kérdése.
Sajnos az esplorer - ahogy írtam - kicsit önfejű.
BAUD Rate állítás csak connection close állapotban megy, aztán megint open kell.
NODE MCU-t vagy AT-t használsz?
Én NODE MCU-t. Ott rendszeresen jön ez a hibaüzenet, de azonkívül jól működik.
A hozzászólás módosítva: Nov 20, 2016
(#) kitartás válasza icserny hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Köszi
(#) Kovabe válasza gyoran hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Köszi
Az az igazság hogy idáig működött (115000 baddal) de tegnap valami történt mert egyszer csak megszünt az értelmezhető kommunikáció, persze ez lehet hogy csak számomra értelmezhetelen mert egy kínai írásjeleket értelmező személy lehet hogy el tudná olvasni.
Szerencsére van még egy ilyen modulom úgyhogy ma cserélem és nekifutok újra a dolognak.
Még egy furcsaság van, a lorerben a két ablak közül csak az egyik működik, vagy a bal vagy a jobb.
(#) Kovabe válasza gyoran hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Na most sikerült egy logikai analizátorral megnéznem és 75400-ra állt be a baud, cserében semilyen kommunikációm nincs. A resettel csak a verziót, sdk és társait kiírja de nem tudok küldeni parancsot. Amikor küldök akkor csak azt látom hogy megy rá az adat de semmi visszajelzés a kék led villogásán kivül.
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Ilyet nekem is csinált az egyik egy hibás parancs után...
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
És te mit tettél vele? Nem szeretném 2 nap után selejtezni a ketöből egyet.
(#) Kovabe hozzászólása Nov 21, 2016 /
 
Most megmértem és mind a két irányba ugyan az a sebesség, mintha nem foglalkozna a kínommal csak a maga feje után megy.
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Már nem emlékszem, de talán a kommunikációs sebességet akartam megváltoztatni.
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Arra gondoltam hogy hogyan oldottad meg a problémát?
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Elővettem egy másikat egy nap szenvedés után.
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Alkalmaztam a technikát, és lőn világosság, már megy is a dolog.
A egy weboldalon szeretnék megjeleníteni néhány adatot amit soros porton kap, akkor azt hogyan kell kivitelezni? Bele kell tölteni a weboldalt?
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Kinek mi jön be. Én alapvetően csak és kizárólag, mint WiFi - UART átalakítót használom, a "weboldalt" a kontroller tartalmazza. Kell minimális html ismeret, de a neten van "pár" példa. Le lehet redukálni szinte mindent. Pl. a GET parancs után csak egy-két karakter, felesleges szóközök, sortörések stb. elhagyhatóak, amik igazábol a weboldal kódját teszik áttekinthetővé, de azok nélkül is működik.

Gontroller kap kérést a számítógép böngészőjéből, visszaküldi a weboldalt. Ennyi. Én itt szoktam példákat keresni: Bővebben: Link.
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Köszönöm
Ez nagyon jó kis oldal, már rég kerestem valami hasonlót. Esetleg van flowcode (max5.x verziós) mintád?
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Meg fogsz lepődni, de nincs. A jelenleg aktív ESP melletti kontroller kódja egyszerűen elkallódott valahova, újraírni nem volt kedvem. Van még pár, de az nem nyílvános. Viszont, itt is érdemes USB-UART konverterrel kezdeni (és némi szabadidővel).
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Jah már értem, szóval nem kéne feleslegesen programozgatni a PIC-et vagy valami mást hanem csak uart-on keresztül küldeni ami épp akarok. Az esp-n kell valami kód hogy továbbítsa amit kap az uart-on? Jelenleg semmit nem küld vissza az uarton ha épp csatlakozni akarok.
(#) Bakman válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Csatlakozz vele célszerűen az otthoni WiFi hálózathoz. A Router-ben meg tudod nézni az IP címét, vagy a modul is elárulja, ha megkérdezed. Böngészőbe bepötyögöd a modul IP címét, enter (mintha megnyitnál egy weboldalt). A modul UART-on küldeni fogja az adatokat, miszerint kérést kapott (ha jól emlékszem, a GET a kulcsszó). UART-on visszaküldöd pl. "Hello" + CR + LF. Ha minden jól megy, a böngészőben megjelenik a "Hello".

Nagy valószínűséggel kihagytam pár dolgot, most nem tudom élőben tesztelni, nincs a közelemben ilyen modul, nem is otthon vagyok, emlékezetből pötyögök.

Persze ez csak akkor működik így, ha megfelelően van konfigurálva az ESP. El lehet vele játszani de ipari dolgokra nem igazán alkalmas, ahhoz szerintem nem elég stabil.
(#) Kovabe válasza Bakman hozzászólására (») Nov 21, 2016 /
 
Rendben, köszönöm a segítséged, már probálom is.
(#) Kovabe hozzászólása Nov 21, 2016 /
 
Valaki tudna segíteni ESPlorer-ben hogy tudok beállítani néhány dolgot, többek között az előzöekben megvitatottakat?
(#) Kovabe hozzászólása Nov 22, 2016 /
 
Sziasztok
A tegnapi nap eléggé izgalmasra sikeredett: kicseréltem az ESP-t és beállítottam hogy csatlakozzon az otthoni hálózatra. Egy újraindítás után már tudtam is csatlakozni rá, de adatot csak többszöri küldésre sikeredett és akkor is csak kódot kapott a gép. Újra csatlakoztam és ismét többször elküldtem az adatot, meg is jelent a kijelzőn egy html lap de a lap több sorba jelent meg (gondolom nem volt beállítva hogy hova pozicionálja a sorokat). Örömkönnyekkel küszködve újraindítottam és se kép se hang, csatlakozik a wifi hálózatra de már nem tudom elérni.
Még annyi hogy mikor sikeres volt a kapcsolódás akkor is közel 1 perc volt mire megkapta a kiküldött adatot.

Valaki tapasztalt már hasonlót?
(#) ABU hozzászólása Nov 22, 2016 /
 
Sziasztok!

Most kezdek el ismerkedni az ESP modullal, rendeltem is egy NodeMCU-t, amin CH340-es átalakító van. Jelenleg 3 géppel is megnéztem, annyit csinál, hogy eszközkezelőben megjelenik, majd el is tűnik. Kb a tizedik resetre megmarad a COM kapcsolat, de az ESPlorer nem tud hozzá csatlakozni. Egy gyorstalpaló is van a nyákra szitázva, méghozzá annyi, hogy a baud sebesség 9600. Wemos koppintás lehet, a gyártó LoLin.
Nem tudom, hogy maga a board ilyen ócska, vagy én rontok el valamit.
(#) Kovabe válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Na végre működik ahogyan kellen, legalább is az eleje (csatlakozik a hálózatra és távolról be tudok jelentkezni). Csak bénáztam mint kiderült, utánnaolvastam elég sokat és kiderült hogy túl akarom bonyolítani. Jelenleg két parancsot kell adjak neki: cipmux=1 és cipserver.
A következőre viszont nem leltem, milyen üzeneteket kell küldenem az mcu-ról hogy ha bejelentkezek akkor azonnal elküldjem és látható is legyen amit küldök. Még mindig sok küldés után jelenik meg athok módon vagy a kód vagy a thml.
(#) Kovabe válasza ABU hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Szia

Nem vagyok biztos a dolgomban de nem gondolnám hogy el tudod cseszni vele a ketyerét. Ha jól értelmeztem akkor van egy esp-d és van egy programozód. Probáld meg csak magában a programozót rádugni a gépre és ha az eszközkezelőben megvan akkor ott állísd be a baud-ot 115200-ra. Ha ez megvan akkor utánna jöhet az esp. Esetleg itt olvasgatva láttam hogy van néhány ami gyárilag hibás, méregesd végig a lábakat hogy enm e zárlatos valamelyik.
(#) gyoran válasza Kovabe hozzászólására (») Nov 22, 2016 /
 
Sorry tegnap nem voltam online. 78 k sebességgel a bejelentkezéskor kommunikál. Én ezt átugrom. Ki ne dobd ezért a modulodat!
Mondtam: nehéz vele az elején, de ha beindul, akkor stabil.
A többit holnap nézem meg, elfáradtam
Következő: »»   18 / 137
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem