Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1407 / 1674
(#) Bakman válasza kameleon2 hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Milyen az, amikor nem huladékot használsz fel?
(#) kameleon2 válasza Bakman hozzászólására (») Nov 30, 2016 / 4
 
Nem tudom. Világéletemben csóró voltam .
(#) Sam Seed válasza fufuka hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Szuper. Mekkora a 'sasszé? Alulról is van fotód? Kíváncsi vagyok.
A hozzászólás módosítva: Nov 30, 2016
(#) fufuka válasza Sam Seed hozzászólására (») Nov 30, 2016 /
 
Szia!
Alulról nincs fotó, mert az alja egy pioneer ct-506-os váza. Ténylegesen csak "műhelyzenélő" lesz. De ha már van rozsdamentes hulladék, nem bírtam ki, hogy ne legyen legalább a "födő" rendesen megcsinálva.
Lassan csinálom majd a fejhallgató erősítőm dobozát, majd azt felrakom minden irányból fotózva! Az nem lesz így "összecsapva" . Az tényleg szép lesz.
Amúgy meg gyakorlatilag bármekkora lehetne amit kiad egy tábla rozsdamentes...
(#) papus51 válasza Sam Seed hozzászólására (») Dec 1, 2016 /
 
Idézet:
„Mekkora a 'sasszé?”

Nos, ki mekkorát tud lépni.
(#) almaf1231 hozzászólása Dec 1, 2016 / 13
 
Sziasztok! Készülget egy kis TDA2030 erősítő, igazából tökéletesen működik, a hangjában kellemesen csalódtam! Nagyon szépen szól, tisztán, nem torzít A kínai ketyere ami a műsorért felelős sajnos visz egy pici alapzajt az amúgy zajmentes kimenetre. A pufferek azért ilyen hatalmasak mert ezek voltak itthon, és ilyen alacsony feszültségű nagy pufit máshova úgysem raknék be. Ami hátra van még:
Előlap elkészítése, hátlap festése, koppanásgátló tervezés-beépítés. Bocsánat a nem túl jó képekért, mindig csak este foglalkozom ilyenekkel, így a fotók is ilyenkor készülnek.
(#) almaf1231 hozzászólása Dec 2, 2016 / 15
 
Pár kép a kész állapotról:
(#) cupika97 válasza almaf1231 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Kicsit rossz helyen van elhelyezve a borda, amúgy ment a pipa .
(#) Fész válasza almaf1231 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Haha,én ugyanúgy lekapartam az idétlen "kínai" feliratokat a lejátszó előlapjárólNálam amúgy a kocsiban tesz szolgálatot,az autórádiót "okosítottam" fel vele.
(#) barthaz válasza almaf1231 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Kínai zajra tegyél egy TMA1212 DC/DC konvertert és megoldja a zajt.
(#) almaf1231 válasza barthaz hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Köszi mindenkinek!!
cupika 97: Hol lenne praktikusabb a borda?
Barthaz: hova is kéne tennem azt a konvertert?
(#) Gafly válasza almaf1231 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Idézet:
„Hol lenne praktikusabb a borda?”

Dobozon kívül, klasszikusan. De legalábbis lyuk közelében.
(#) almaf1231 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
A doboz alján szellőzőlyukak vannak éppen alatta, persze tudom, hogy kívül jobb lenne..
(#) CHZ válasza almaf1231 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Ez a végfok nem termel annyi hőt, így valóban dobozon belül is megfelelő.
Én 180 fokkal elfordítottan szereltem volna a végfok panelt, így a hűtőborda árnyékolást biztosított volna a trafó felől. Bár ennek sincs nagy jelentősége ha így is zajtalan.
Szerintem szépen megcsináltad!
(#) almaf1231 válasza CHZ hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Meglepően zajtalan, mondjuk a panel alján közvetlenül a táplábakon is van 100nanó, meg persze csillagpont. A jelvezetéket majd azért árnyékoltra lecserélem Köszönöm a dícsérő szavakat!
(#) cupika97 válasza almaf1231 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
A szellőzőlyukaknál.
(#) tomi52 válasza almaf1231 hozzászólására (») Dec 2, 2016 /
 
Nekem nincs is külön hűtőborda, a doboz aljára van szerelve az IC, semmi hőt nem érzékelek. Igaz, nincs nagyon meghajtva, a számítógéphez használom.
(#) almaf1231 válasza cupika97 hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Épp azok felett van!
(#) cupika97 válasza almaf1231 hozzászólására (») Dec 3, 2016 /
 
Igyen, csak felette nem ottvannak a lyukak.
(#) csavarkulcs válasza fufuka hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Baromi jól néz ki.
Rá kellet hegeszteni egy jó nagy bumszli varratot, és visszacsiszolni,
vagy hogy csináltad?nem égett át?
(#) scooby_ válasza CHZ hozzászólására (») Dec 4, 2016 / 3
 
Tapasztalataim alapján ez a végfok olyannyira nem termel hőt, hogy sok esetben, gyári erősítőkben is csak egy darabka alumíniumra erősítenek fel 4-5db ilyen IC-t és vígan elvannak vele, így én nem is értem a többiek eszmefuttatását, sem pedig a háborgást / kötekedést. Az a borda is jócskán túlméretezett, még ha dobozon belül is van, gyakorlatilag szerintem alig lesz langyos.
(#) fufuka válasza csavarkulcs hozzászólására (») Dec 4, 2016 / 4
 
A bumszli varratot tessék elfelejteni! Szép vékony varrat; és azt vissza csiszolni. Nem ég át 25Amperen...
A 0,4-es lemezt is meg lehet varrni! De hétfőn, ha szeretnéd csinálok egy fotó sorozatot, hogy hogyan készül.
(#) csavarkulcs válasza fufuka hozzászólására (») Dec 4, 2016 / 1
 
Ezt jó hogy mondod, mert csütörtökön egy sütőtepsit kell csinálnom egy malacnak, 1es lemezből, a kemencébe.
Ne kérdezzétek hogy jutottunk el ide
Vége az offnak.
(#) killbill válasza scooby_ hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Miert, ez a vegfok nem pont ugyanannyi hőt termel, mint barmelyik masik AB osztalyu vegfok ugyanekkora taprol, ugyanekkora terhelessel?
(#) granpa válasza csavarkulcs hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Csináld sarokbehajtással, mint a bádogosok; nem kell hegeszteni, csiszolni.
(#) fufuka válasza killbill hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Hát én ha jól tévedek; így nem igaz... Van a canamp A oszt erősítő... 120mA nyugalmi árammal. Fűt mint a kályha... Pici módosítással ( áramgenerátor ) a nyugalmi áram nálam 40mA. Üzem közben is alig meleg... -ergo: Két majdnem ( de csak majdnem ) egyforma erősítő egész más mennyiségű hőt termel. Mert ugye a konstrukciótól függ az a fránya meleg...
(#) fufuka válasza csavarkulcs hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Dobd be hozzám, a héten megvarrom neked
(#) Alkotó válasza csavarkulcs hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
A sütőtepsi sokkal speciálisabb, mint azt elsőre gondolnád. Addig világos, hogy ne folyjék ki a finom szaft, de egy amatőr tepsi, a kemence hőjétől akár olyan mértékben is deformálódhat, hogy akár beszorulhat a sütőtérbe.
(#) BarnaPili válasza Alkotó hozzászólására (») Dec 4, 2016 / 1
 
És így készül a malackonzerv is...
(#) Norberto válasza fufuka hozzászólására (») Dec 4, 2016 /
 
Arra a fotósorozatra én is vevő lennék.
Következő: »»   1407 / 1674
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem