Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rádióamatőrök topikja
Lapozás: OK   146 / 250
(#) erdiboni válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Várom az ajánlatát, mondjuk még csak tervben van . A könnyebb szerelhetőség miatt kéne, meg néha hosszabb kitelelüléshez is jó lenne.
(#) erdiboni válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
A ta-19 nek azért elég korrekt a magassága is.
(#) kendre256 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Idézet:
„Egyébként miért kell behúzhatónak lennie?”

Nekem pl. azért, mert miután megterveztettem egy építésszel egy csőárbócot, előzetes építési engedélyt adtak rá, utána véglegeset a városi építési hatóságnál (ismerőssel terveztetve mindennel együtt belekerült a terv, engedélyeztetés vagy 50 eFt-ba). Utána meg felhívtak Miskolcról a HIF-től (ez vagy 18 éve volt), hogy a városi hatóságnak nem volt joga kiadni az engedélyt, és kérjek újat már a HIF-től újabb 15 eFt-ért...
Ekkor mondtam egy csúnyát, és azt mondtam, olyan kicsi lesz, amihez nem kell engedély, és kitekerem, amikor kell. Még egy taggal megtoldottam az eredetit, így kb 17 méterre lehet kitekerni, leengedve meg 3-4 méter... Ja, és ha szerelni kellene rajta az antennát, akkor egy nagyobb kettes létráról elérem.
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2016
(#) erdiboni válasza Gafly hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Ha tudnál elérhetőségeket adni azt megköszönném! Ha esetleg van valaki a fórumon akinek van ilyesmilye eladó az írjon privátba.

Köszönöm az eddigi segítséget!
(#) erdiboni válasza kendre256 hozzászólására (») Okt 13, 2016 /
 
Jól összefoglaltad azt, amiért engem is érdekel.
(#) Kera_Will válasza erdiboni hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Ha visszanézel itt is lehetett szó arról (2 3 éve) amit antenna telepítési ügyben igen durván rendelkeztek .Más fórumokon is igen nagy kerekedett belőle.
Az antennák és tartóik méretének méterenkénti hatósági engedélyeztetési árait eléggé drágára sikeredett meg rendszabályozni (több(10)ezer Ft / méter). Ezért jobb a van is és nincs is , mobilabb/összecsukhatós megoldású telepítés.
Emlékeim szerint , amiért még nem kell külön illetékek földtől kb.: 6m , tetőtőnél +4m magasság tartományok.Ha ennyire összetudod "hajtogatni" akkor nincs semmi baj.Nézzél érdeklődjél utána.
A hozzászólás módosítva: Okt 14, 2016
(#) ha4023 hozzászólása Okt 14, 2016 /
 
Ezért kelendőek a mobilizálható antenna árbocok, de az is lényeges, hogy milyen méretű, súlyú antennák tartására szeretnéd használni, illetve a tetejére tervezel-e valami, akár könnyebb kivitelű antenna forgatót tenni. Ezeket a szempontokat is vizsgálni kell az árbocok ügyében.
(#) erdiboni válasza ha4023 hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Még nincs amatőr engedélyem, ezért egyenlőre cb-re kéne 4 elemes jagihoz + kissebb forgatóhoz, de egy 5/8- as antennát pl sirio, penetratort is bírnia kéne, mert egyenlőe csak az van. Csak használatkor lenne kitekerve, tehát szerimtem a szél nem probléma. Később ha meglessz az amatőr engedély akkor további fejleszések lesznek .
(#) erdiboni válasza ha4023 hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Még annyi, hogy az amatőr engedéllyel rövidhullámon szeretnék majd sugározni.
(#) ha4023 hozzászólása Okt 14, 2016 /
 
Ok, akkor valami hasonló jellegű árbócra lenne szükséged. Nekem egy CP-6 vertikált tart egy átalakított, kisebbre vett Magirus árboc, én is csak használatkor szoktam kitolni.
Ez az antenna a 80m-es amatőrsávtól az 50 MHz-es amatőrsávig használható.
(#) erdiboni válasza ha4023 hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Úgy néz ki, hogy alakul a dolog. A honvédség Mezőfalván lévő roncstelepéről lehet hogy tudok valamilyen árbócot intézni. Egy jó kis budaduga lenne az igazi, az mindent bír .
(#) Gafly válasza erdiboni hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Mehet oda más is csemegézni?
(#) erdiboni válasza Gafly hozzászólására (») Okt 14, 2016 /
 
Majd megosztom a tapasztalataimat. Szerintem mindenkinek sok dolog miatt fáj a szíve amik ott csak úgy ki vannak dobva. Ha oda jutok azért csak belenézek egy híradós konténerbe .
(#) ha4023 hozzászólása Okt 15, 2016 /
 
3 éve 1000 Ft/kg volt a tarifa.
(#) Kera_Will válasza ha4023 hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Még jó hogy lehet kapni! Még se aranyáron adják.
(#) Kera_Will válasza ha4023 hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Valamikor , 30 éve emlékeim szerint 4-5 Ft/kg áron vettünk , ipartelepen kallódó 5 méteres rácsos tartó szerkezetű torony legfelső darabját. Kb.: 1 mázsára saccolt áron.
(#) kendre256 válasza erdiboni hozzászólására (») Okt 15, 2016 /
 
Ha esetleg tudsz ott válogatni több fajtából, akkor a képen látható szerkezetűt ajánlom. Ez olyan, hogy kitekeréskor egyszerre mozdul az összes elem, a drótkötelek kívül vannak. Olyan egyszerű a szerkezete, mint egy faék. Egy amatőrtársnak másfajta van, az olyan, hogy elemenként tekerődik ki, ott kattan egyet, aztán kezd mozogni a következő elem. Vagy elszakadt neki a kötél a belsejében, vagy csak beszorult a karbantartás hiánya miatt, de nagyon megszenvedett vele, mire szétszedte és megjavította...
A képen látható fajtát sokkal könnyebb szétszedni egy esetleges kötélszakadás, vagy beszorulás esetén.

Árbóc.jpg
    
(#) kérdező hozzászólása Nov 3, 2016 /
 
Sziasztok!
Állítólag a solti nagyadót félvezetősre alakítják.
Bővebben: Link
(A cikk németül van.)
(#) Doky586 válasza kérdező hozzászólására (») Nov 3, 2016 /
 
Szerintem az már megtörtént szeptemberben..
(#) pucuka válasza kérdező hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Szerintem muszáj volt, elfogytak a tartalék csövek. Ma meg már 1-2 kW -ot 1 MHz -en előállítani nem túl nagy kunszt.
(#) sdrlab válasza pucuka hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Miről beszélsz ??! 2MW az nem éppen 1-2kW kategória...
(#) pucuka válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Kicsit elírtam valóban, de A MW kategória sem lehetetlen. Persze nem amatőr szinten.
(#) Doky586 válasza pucuka hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Miről beszélsz ??! 540kHz az nem éppen 1MHz kategória... csak a fele, sima ügy
(#) Gafly válasza kérdező hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Jó lenne elmenni üzemlátogatásra. Amikor lehetett volna akkor nem mozdultam rá sajnos
(#) sdrlab válasza pucuka hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Valóban nem az! De azért még az 1-2kW-os modern fet-ekkel se csekély az a kb 1000 egység, melyet össze kell hangolni...
(#) kérdező válasza sdrlab hozzászólására (») Nov 4, 2016 /
 
Kevés információ áll rendelkezésre az új adóról, mindenesetre érdekes lehet.
Egyébként műemlék védelmet kapott az antenna, és az épület. A régi csöves berendezést remélem megőrzik. Lakihegyen is megőrizték, működőképes állapotban.
(#) t_oszi válasza Doky586 hozzászólására (») Nov 19, 2016 /
 
De, a PL660 ár-érték aránya nagyon nem jó. Most már 30eFt és igazából jó vételt csak az RH sávokon, ott is max. 21 MHz-ig lehet elérni. Persze lehet hozzá - ha még nincs -, jó magas antenát építeni, de akkor jönnek a további gondok, pl., hogy túlvezérlődik a készülék. Ezen is lehet segíteni és máris többe van a leves, mint a hús. Szóval, nem egy költségkímélő bolt.
(#) Doky586 válasza t_oszi hozzászólására (») Nov 19, 2016 / 1
 
Egész jó a reakcióidőd: 360 nap...
(#) elektroncso hozzászólása Nov 19, 2016 /
 
Sziasztok.
Láttátok már? SMOG-1. Valahogy ez nem vert fel akkora port mint a MASAT-1. Vagy csak én nem vettem észre? Most november 12.-én volt róla előadás a 2016. évi műszaki napon. A teljes előadás itt megtekinthető: HA5TI élő közvetítés.
(#) Damian666 hozzászólása Dec 5, 2016 /
 
Sziasztok! Segitséget szeretnék kérni tőletek, antenna ügyben. Igaz ez nem amatőr rádiós cucc, de igazából ez lényegtelen is. Kérdésem csak a nnyi lenne hogy egy 400Mhz-en kommunikáló vevő egység antennáját kellene cserélnem, de nem találok olyat, olyan kivitelben csak 433Mhz-eset. Működhet hiba nélkül 400Mhz-en? Előre is köszönöm
Következő: »»   146 / 250
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem