Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Alternatív kapcsoló
 
Témaindító: Oneill, idő: Jún 11, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   7 / 8
(#) Gafly válasza bogumil13 hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Villanyszerelő boltok szerintem 9.-én nyitnak, addig marad a "bogozás"
(#) bogumil13 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
IgenKöszi a segitséget!
(#) bogumil13 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Még valami aztán nem zavarlak,irtad a kapcsoló alá szerelhetö kivitelt,amit belinkeltél ott csak sinre szerelhetöt találtam.Mivel nem tudom hogy nézki hogyan keressek rá van vmi spec neve?
(#) bogumil13 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Ebböl 2 kapcsoló állású 2 érintkezős,1 záró 1 nyitó kell?
(#) Gafly válasza bogumil13 hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
Kapcsoló alá szerelhetõ
Elhanyagolható beépítési méret
De a boltba tudják majd, mire gondolsz...

Most viszont vár a töltött káposztám, úgyhogy mára ennyit erről a témáról
(#) bogumil13 válasza Gafly hozzászólására (») Dec 30, 2016 /
 
oks!Jóétvágyat!
(#) bogumil13 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Szia,úgy jártam hogy a boltban nem tuják melyik fajta kell
(#) Gafly válasza bogumil13 hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Két csengőnyomó, meg egy impulzusrelé.
Ez utóbbihoz jó lenne tudni, hogy hogyan van vezetékezve (bogozás), mert azt oda kellene rakni, ahol összefutnak a szálak:
- Két kapcsolt nulla a nyomógomboktól,
- A lámpa vezetékei,
- Van fázis és nulla is.
Szerencsés esetben a "kapcsoló alá szerelhető" kivitel "beszuszakolható" a dobozba.

Nem akarsz egy vázlatot csinálni, hogy hogyan van most vezetékezve. Már nem kapcsolási rajz szinten, hanem doboz (pl. méret) és vezeték (anyag, honnan hová) szinten...
Akkor esetleg konkrétabban is tudunk tippelni, hogy mit vegyél.
(#) Gafly válasza Gafly hozzászólására (») Jan 3, 2017 /
 
Csináljunk esetleg egy rajzot, hogy szerintünk most hogyan néz ki, és átalakítás után hogyan kellene?
(#) bogumil13 válasza Gafly hozzászólására (») Jan 4, 2017 /
 
Rendben,meg próbálom lekövetni amit lehet mint mondtam gipszkartron menyezet van az épületen belül és a dobozok felülre rekedtek,megbontani nem szeretném ha egy mód van rá.Az udvari részen még az ősrégi bitumenes dobozok,ill cső van,tömör aluminiummal de az már szerencsére nem vászon szigetelésü.
(#) kriszmo78 hozzászólása Jan 24, 2017 /
 
Sziasztok!

Alternatív kapcsolón hogyan lehet mind a kettő kimenő csatlakozón áram? Az egyiken 220V, a másikon csak pár volt van. Led lámpát szerettem volna használni, de így lekapcsolt állapotban is halványan világít. Segítséget előre is köszönöm!
(#) Inhouse válasza kriszmo78 hozzászólására (») Jan 24, 2017 / 1
 
Ezek a LED-es körték nagyon érzékenyek, régen némelyik kompakt fénycső is villódzott. 2 variáció van, vagy élvilágítós a kapcsoló és a glimmen keresztül, vagy csak simán a rákötött vezeték kapacitív úton szed annyi energiát, hogy a LED-ek derengenek tőle.
Küzdenek ezzel sokan...
(#) kriszmo78 válasza Inhouse hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Köszönöm! Valami megoldás létezik rá?
(#) kowi válasza kriszmo78 hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Én kiszakítottam a glimet első lépésben Második lépésben kicseréltem a kapcsolót
(#) kriszmo78 válasza kowi hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Megpróbálom a cserét. Köszi
(#) kriszmo78 válasza kriszmo78 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Ezt a kapacitív dolgot meg tudom valahogy szüntetni?
(#) Inhouse válasza kriszmo78 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Az előző hozzászólásom végén nem véletlenül linkeltem azt a
Idézet:
„Küzdenek ezzel sokan...”
részt.
(#) mraulajos válasza kriszmo78 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Hali!
Próbálj me a foglalatba az égővel párhuzamisan egy 100nF/400V X2 es kondit berakni. Nekem segített.
(#) kriszmo78 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Köszi, megpróbálom
(#) kriszmo78 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Megtennéd, hogy leírnád, vagy lerajzolnád, hogy hol legyen a kondi és mire figyeljek a bekötésnél? Köszönöm! Ilyet még nem csináltam.
(#) mraulajos válasza kriszmo78 hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Áramtalanítol!
Szétszereled a foglalatot, amibe az izzót majd becsavarod. Az izzó foglalatba be van kötve kettő szál vezeték. Fázis, nulla.
Ahová ez a kettő szál vezeték be van kötve, az egyik szál mellé kötöd a kondenzátor egyik kivezetését, a másik szál mellé, a kondenzátor másik kivezetését.
A kondenzátornak mindegy hogy melyik vezetéket melyik szálra kötöd, de az 400V-os legyen.
(#) kriszmo78 válasza mraulajos hozzászólására (») Jan 27, 2017 /
 
Köszönöm
(#) Telab hozzászólása Nov 12, 2018 /
 
Sziasztok,
Egy alternativ kapcsolot szereltunk fel a minap egy korabban meg nem hasznalt kulteri led lampanal (uj epitesu haz)
A bekotes utan azt tapasztaltam, hogy kikapcsolt allapotban is a ledek kb 20%-a enyhen vilagit. Ha a kapcsolot kozepallasban tartom, akkor nem vilagit.
A kerdesem az, hogy mi lehet a gond? Laikus vagyok a temaban sajnos.
A kapcsolo egy Legrand Plexo IP55os alternativ kapcsolo jelzofennyel(utanaolvastam mar es olyat is talaltam, hogy lehet ez a gond), a lampa pedig egy Philips Ledes reflektor. (Philips BVP105 LED25/840 PSU VWB100 LED reflektor 27W)
Lehet fontos információ az is,hogy a jelzőfény a lámpában nem világít, összességében ez a legkisebb gondom, de ha erre is van tanácsotok, szívesen veszem azt is.
Elore is koszi a segitseget!

U.I. Csatoltam egy fényképet a bekötésről.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) teglascs válasza Telab hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Szia, nem vagyok profi a témában, de szerintem innentől olvasd el a hozzászólásokat.
(#) eyess válasza Telab hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Több hiba van a dologba .A sárga zöld kábel az mindenkor a földelés színe , és nem szokás kapcsoló kontaktusra kötni .Sosem szabad ilyet csinálni még , ha magadnak csinálod sem , mert lehet olyan baj belőle , hogy még a ház is leéghet.A másik a jelzőfény azért nem világít mivel nincs bekötve.Ha a kapcsoló rajzának lehet hinni , akkor egy glimm adná a jelző fényt. A kapcsolnak olyannak kell lennie amelyiknek az egyik érintkező párja bont a másik pedig akkor zár.Tehát olyan nem jó amelyik egyszerre zár , és egyszerre nyit .Ha meglesz a kapcsoló , akkor ahogy a rajzoz mutatja kell egy kereszt áthidalást csinálni.És ennyi.De egyébként lehet , hogy ez a kapcsoló jó is hozzá.Ki kell mérni , hogy úgy működik e.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) Telab válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
valami olyasmit mondott anno a villanyszerelő amikor a leendő bekötésről beszéltünk, hogy a kék meg a sárga a "játszós" vezeték, tehát gondolom nem a földelés az valójában. Mikor lehet ez veszélyes, csak akkor, ha igazából az a földelés lenne, nem?
A hozzászólásod utolsó harmada nekem kicsit nehezen volt értelmezhető, át tudnád úgy fogalmazni, hogy laikusként is megértsem?
(#) eyess válasza Telab hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Milyen villanyszerelő az , aki olyan tanácsot ad , hogy "játszós" vezeték.A sárga zöld vezetékezés minden körülmények között a földelést jelenti .És ha holnap , és holnap után is szeretnél még vacsorázni , akkor nagyon gyorsan felejtsd el azt , hogy játszós vezeték, és ne használj sárga/zöld színt akár 0 , vagy fázis kapcsolására.Nem kell messzire menni, ha épp a bojler villany üzemű , akkor megrázó élménye lehet aki esetleg fürdeni fog.De a hűtő , és még sorolhatnám .Ezeken a készülékeken kötelezően a földelés , az életvédelem miatt be van kötve rendesen , és mindig sárga/zöld színnel .Ez szabvány.Még akkor sem használatos , ha épp nincs több érpár az adott vezetékben, mert mint írtam később kavarodást okozhat.Akkor venni kell több érpárral rendelkező kábelt, de a sárga/zöld szín , akkor is hanyagolandó.
Amit a kapcsolóról írtam az azért kell , hogy egyik helyről a másik helyre mondjuk úgy , hogy a vezérlés át menjen.De valószínű a kapcsoló jó hozzá , de nem árt kimérni , hogy valóban bontó , illetve záró érintkezős e . Ettől egyszerűbben nem lehet körbe írni.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) Telab válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Tehát ha itt a sárga zöld vezeték nem a földelés, akkor önmagában ez nem okozna veszélyt, csak akkor, ha valaki tévesen azt gondolja a jövőben, hogy ez földelés, és földelésként beköti valahova, ami után az egész ház földelésnek szánt vezetékére kerülhet nulla vagy fázis?
Ha igen, most én hogy tudnék megbizonyosodni arról, hogy ez a vezeték nincs összeköttetésben a ház földelésével?
(#) eyess válasza Telab hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Igen ez így van , mert hogy most épp te arra akarod használni amire éppen akarod , de később , nem lehet tudni , hogy valaki annak gondolja , és megtörténik a baj.Ezért nem szokták használni másra.Nem tudom a ház vezetékezését milyen, de ha ezt a kábelt te akarod beépíteni nyilván , akkor csak te kötötted volna így. Meggyőződni úgy tudsz , hogy egy biztos pontot , amit tudsz , hogy a földelése 100%, akkor ahhoz a ponthoz mérni, ezt a sárga/zöld vezetéket.De mint írtam ne használd ezt a szint másra csak arra amire hivatalosan való.
A hozzászólás módosítva: Nov 12, 2018
(#) Telab válasza eyess hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Rendben, köszi szépen. Mindhárom idejövő vezetéket újra kéne húzni a ház hálózatában ( ha megnézed a képet, egy hagyományos 3 erű szigetelt vezetékben lett odahúzva egyben, nem szálanként), lehet akkor megkérem rá a villanyszerelőt. Ha őt nem tudom megkérni, félmegoldásnak azt tudom elképzelni, hogy ha megbizonyosodtunk róla,hogy az nem föld, akkor a vezetéket megjelölöm valahogy, ha más nem fekete szigszalaggal körbetekerem végig, hogy ne legyen megtévesztő.
Következő: »»   7 / 8
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem