Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   73 / 130
(#) lelkes amatőr hozzászólása Dec 26, 2016 /
 
Sziasztok,
Onnan jött a karácsonyi meglepetés ahonnan biztos nem vártam: kilyukadt a 120 literes bojlerom.
Egyelőre csak kis lyuk lehet rajta, percenként talán 4-5 csepp. Valahol az oldal és aljlemez összehegesztésénél lehet a gond.
Egyelőre nincs keret egy újra, tehát javítanom kellene valahogy.
Kérdés: Le lehet szedni valahogy a borítást úgy, hogy csak kis mértékben sérüljön?
Utána már ideiglenesen hőálló kétkomponenses anyaggal javíthatnám.

bojler.jpg
    
(#) zolika60 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
A borítás roncsolás nélkül nem bontható. Belűről próbáld megkeresni a lyukat. Sok esély sajnos nincs a javításra, csak ha hozzáférsz akkor taknyolhatsz valamit.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2016
(#) lelkes amatőr válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Belülről esélytelen, egy kb. 45-ös menetes lyuk van csak. Még a kézi tükröm se fér be, hogy megnézzem hol sérült a zománc.
(#) zolika60 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Az szomorú. Ha levágod a külső borítást, azt visszatákolni majdnem lehetetlen az esztétikától eltekintve is.
(#) lelkes amatőr válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Ezt a hozzászólásodat se a *megnyugtató hírek* könyvtárba fogom elmenteni.
Mindenesetre kössz a rossz hírt.
(#) gyuszo válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Defektjavító ? Víz nélkül levegővel felfújva.
De ez csak átmeneti megoldás.
Amit javaslok, az, hogy találd meg az okát, hogy miért lyukadt ki.
Vagy nem volt benne már jó az anód, vagy nem volt az anódnak megfelelő kontakt a földeléshez. Legalább 2,5 mm2 rézvezeték.
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2016
(#) zolika60 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Tudom halál a rossz hír hozóra.
(#) lelkes amatőr válasza zolika60 hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Egyelőre: halál a májra. Megyek, iszom egyet bánatomban.
(#) granpa válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Nem lehet. Szerintem a lyuk fent lesz, -a teteje táján-, szépen végigszivárog a víz a hőszigetelésben, és lent megjelenik. Ha csak most kezdte, akár évekig működik még (tapasztalat). Nem biztos, hogy érdemes vesződni vele most. Míg írtam, jött a válaszod, hogy szűk lyukú bojler; forduljon fel, aki kitalálta!
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2016
(#) lelkes amatőr válasza granpa hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Biztos, hogy az alsó hegesztés lesz, leeresztés-takarítás után már kevés víz beengedése után megjelennek a cseppek.
A gondom az vele, hogy nem kád felett van. A csöpögő víz meg nem tesz jót az alatta levő mosógépnek.
holnaptól elkezdem szokni a hideg vizet. brrrr.
(#) gyuszo válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Ahh, nem biztos, hogy a tartály lyukas...
Ez az utolsó mondatod után jutott az eszembe.
Ha a bojlered bevezető csöveit jobban megnézed lehet dupla cső ?
Volt már rá példa, hogy rosszul tömített, így a tartály és a külső borítás közé is töltött vizet a bemenő víz.
Ez lehet rá magyarázat, hogy hamar megjelenik a vízcsepp ?
A hozzászólás módosítva: Dec 26, 2016
(#) granpa válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 26, 2016 /
 
Takard le a mosógépet, vagy tégy egy kis tálat rá.
(#) hobbyboby válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Megjegyezném a művelethez,
hogy csakis "szorítós" módszerrel lehet beleépíteni a huzalhálózatba!
Ha simán nekiállsz forrasztópákával, akkor egyből elszáll - már új korában!
(#) Robin2 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Csepegő víz és az elektromosság nem túl jó barátok, rád nézve sem.
(#) gyuszo válasza hobbyboby hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Forrasztható, de óvatosságot igényel, hosszú szárral, fogóval kell hűteni, nehogy elszálljon.
Az eredeti gyári is forrasztva van.
Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2016
(#) czeni hozzászólása Dec 28, 2016 /
 
Sziasztok!
qtrica, diamik, gyuszo köszi a válaszokat!
Megnézem, ha csak vissza kellene kapcsolni a 2 fekete gombot vagy a pirosat az nagyon jo lenne, de ha forrasztani kell mint itt:
gyuszo válasza czeni hozzászólására Válasz • Hé, 8:51
akkor az baj, mert nincs pákám.
A szerelö mennyiért forrasztaná, cserélné ki kb?
(#) gyuszo válasza czeni hozzászólására (») Dec 28, 2016 / 1
 
Jön az új év !
Ez a hobbi elektronika fóruma.
Tégy egy újévi fogadalmat : vegyél egy pákát és tanulj meg forrasztani.
(#) czeni válasza gyuszo hozzászólására (») Dec 28, 2016 /
 
Forrasztani tudok 11 évig forrasztottam ezerrel, de pákám az nincs.
(#) diamik válasza czeni hozzászólására (») Dec 29, 2016 / 1
 
gyuszo: Igazat kell adjak. Tényleg nagyon jó ötlet!

czeni: Ha javasolhatom. Ne olyat vegyél, ami "gagyi". Értem ez alatt, hogy normális fejjel rendelkezzen. Én személy szerint javasolom a pisztolyt: Forrasztópisztoly

Tudom, hogy nem az én pénztárcám, de nekem is ilyen van itthon, bátran ajánlom. Cserélhető réz fejes. Az "olcsóbbak" addig jók, amíg a fej tart bennük.

Az ár szerelőtől függ. Nálunk egyszer, mikor nem voltam itthon, kikapcsolt a bojler. Szüleim hívtak szerelőt, aki annyit csinált, hogy visszanyomta a hőbiztosítékot (vízköves volt a bojler, folyton túlmelegedett, és a biztosíték meg folyton kiment). 2000Ft-ot kért a két kis gomb megnyomásáért. Jó tudom, tudta, hogy hova kell nyúlni. Akkor fogadtam meg, akárhol is legyek ide, nem jön villanyszerelő többet, főleg úgy, hogy értek is hozzá.
(#) czeni válasza diamik hozzászólására (») Dec 31, 2016 /
 
Köszi szépen diamik
Még olcson megusztáttok anyáméknak 6 éve rakta fel a szerelö ezt az akkor vadiuj 10 l-es bojlert,ami most rossz 26.000.-ft-ért, semmit nem csinált csak furt 2 lyukat, h a bojlert felakasza rá és rácsavarta vizcsöre és üzembe helyezte.

Más: Szereztem egy ilyen átfolyost http://szerelvenyuzlet.eu/spd/KOS-EPJOPTIMUS44/RADECO-KOSPEL-EPJ-OP...t_tabs
Melyik a jobb?
Melyik fogyaszt kevesebbet az átfolyos vagy a tárolos bojler?
Köszi a választ!
(#) diamik válasza czeni hozzászólására (») Dec 31, 2016 / 1
 
Szia!

Én olyan oldalról közelíteném meg a dolgot, hogy mindkettőnél meg van adva a teljesítmény. Egy 120l bojler (ami nekem éppen itthon van) 1800W-ot fogyaszt óránként. 120l vizet 68 fokra 4,2 óra alatt fűt fel. Az 7,56kWh energia. Nem tudom mennyi az éjszakai áram.
A Te eseted: 4,4kW-os az eszköz. Egy perc alatt 2,1l-t tud felmelegíteni (azt nem írja mennyire, de vegyük forrónak). Az egy óra alatt 126l forróvíz. Egy óra alatt ez 4,4kWh energia.

Nekem olcsóbbnak tűnik, de ugye nem tudod tárolni a melegvizet, ez egy hátrány. Illetve ha nagyobb mennyiségű forró víz kell, a bojlerből csak leengeded. De ugye ízlések és pofonok. Na meg a szükség
A hozzászólás módosítva: Dec 31, 2016
(#) uniman válasza diamik hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Hello! Az "eszköz" leírásában 30°C vízhőfok emelkedést adnak meg...ez még nagyon messze van a forrótól.
(#) zolika60 válasza uniman hozzászólására (») Jan 1, 2017 /
 
Ráadásul az is csak 2l/perc átfolyás alatt. Ami nem egy nagy mennyiség.
(#) patrick97 hozzászólása Jan 7, 2017 /
 
Hali!

Egy kis segítséget szeretnék kérdi Hajdu villanybojler kapcsán. Ez a bojler még nincs 2 éves de már olyan mint a pokol elektronikailag. A gond ezzel hogy állandóan kimegy benne egy Safety (azt hiszem biztosíték szerűséget jelent) nevezetű kis piros pöcök, és ehhez szét kell szedni az egészet. Mit lehet vele kezdeni hogy ne menjen ki állandóan? Gondolom nem azért megy ki mert olyan jóvilág van és egészséges a villany, ha már a villanynál tartunk az utcában elég sz*r a transzformátor és folyton elmegy meg visszajön az áram, ami nem tesz túl jót a dolgoknak, a géphez, tv-hez ,ilyenhez szünetmentes tápot tudok tenni, de a bojlerhez nehéz lenne , 2000W-os masina azt hiszem 80L. Én arra gondoltam hogy valami kondenzátor kellene oda, pont beférne egy kicsi a kettő burkolat közé, ez megoldható vagy az egész ötlet kudarcra van ítélve? ha mégis lehet az ötlettel játszadozni, akkor egy 411323410D-m lenne most így kapásból, mosógépben volt az 2200W-os volt míg élt.
Mellesleg a bojlerben semmi elektronika egy kapcsoló amin egy 40 centis szonda van feldugva a bojlernek, bemegy a fázis,nulla, és a fém testbe egy föld, a kapcsolóból 2 vezeték jön ki megy a fűtőszálhoz, a kapcsolóban csak réz lapok vannak. Maximumon van vagyis a hőfokszabályzó mindig maxon van, 3 főnek kell a melegvíz.
(#) lelkes amatőr válasza patrick97 hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Az a maximum beállítás nem a legjobb ötlet, gyorsan lerakódik a vízkő, ez okozhatja a kikapcsolást. Valamint az anódrúd is elfogyott már szerintem.
(#) kadarist válasza patrick97 hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Szia! Tekerd lejjebb a hőmérséklet-szabályzót, mert lehet, hogy túl érzékeny a biztonsági kapcsoló. Ha így nem lenne elég meleg a víz, akkor cserélni kell a rosszalkodó egységet.
(#) lelkes amatőr válasza patrick97 hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
A kondenzátor, szünetmentes felejtős ekkora teljesítménynél. A 80 literes nem 1200 Wattos fűtőbetéttel van?
Egy kiadós takarítás, vízkőmentesítés, új anódrúd, alacsonyabb hőmérséklet valószínüleg megoldja a probléma egy részét. Ha kevés a melegvíz 3 főnek, azon egy nagyobb bojler segít.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2017
(#) zolika60 válasza patrick97 hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Kicsi az a bojler és ezért vízköves. Cseréld nagyobbra.
(#) patrick97 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Bár nem az én házamban van, azt mondják 80literes, ránézésre nem kicsi, de nem is nagy, a papírjára 2000W van írva ami oda van ragasztva. Én tekerném lejjebb mert nekem nem kell max forró víz úgyis hideg vízzel hűtöm. De hát van egy értelmes nagybátyám ami mindent maxon menet nem baj ha tönkre megy maxon van, bár gondoltam rá hogy lejjebb kéne tekerni, vettünk már új kapcsolót, de az az érzésem hogy az sem lesz egy sokáig jó darab. Az az Anód rúd hol van? mert én csak egy fűtőszálat látok vagyis csak a kivezetéseit. A típusát meg meg nem mondom nem vagyok ott, csak holnap szedem szét megint , mert már megint szarakodik, hetente ad nekem munkát ez a szerkezet. nem lehet vele valahogy csalni ott van egy csavar belül a kacsolón belül hogy ha a tekerő maxon van akkor mégsem legyen maxon, aztán meglenne oldva a max probléma
(#) patrick97 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Ami előtte volt ugyan ekkora Hajdú elment 30 évig hiba nélkül rá se kellett nézni, csak elrohadt a tartálya és azért kellett új ,gondoltuk ha az elment 30 évig akkor az új Hajdu is elfog...
A mérete jó mármint a régi is ekkora volt 30 évig jó volt méretileg is,ha nem jó majd megtanulnak spórolni.
Következő: »»   73 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem