Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HEED canopus, obelisk /HTA-30/
Lapozás: OK   43 / 59
(#) szili83 válasza szamóca hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Köszönöm a válaszodat, nagyon szuper a leírás!

Mekkora frekire érdemes/szokás méretezni?
(#) szamóca válasza szili83 hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Az emberi hallásküszöb 20Hz elviekben, azonban a hanghordozókon tárolt anyagok néhány ritka esettől eltekintve, többnyire nem tartalmaznak ilyen alacsonyfrekis összetevőket. Hogy arról már ne is beszéljünk, hogy a hangsugárzók alsó határfrekije, vagy a szobaakusztika miatt mennyi ez az érték.
(#) steelbird válasza szamóca hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Az a "néhány ritka eset" elég sok, ha a mai drum and bass, vagy rap zenéket megnézed. De annyiban igazad lehet, hogy ezeket a zenéket nem ilyen "végfok-igényű" zenerajongók hallgatják.
(#) CHZ válasza szili83 hozzászólására (») Jan 24, 2017 / 1
 
Érdemes túlméretezni, nem csak az alsó frekit határozza meg, fázisátvitelben is nagy szerepe van.
(#) Moszkvai válasza steelbird hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Idézet:
„De annyiban igazad lehet, hogy ezeket a zenéket nem ilyen "végfok-igényű" zenerajongók hallgatják.”

Akkor Én kivétel vagyok!? És elmondhatom, hogy ebben a műfajban is átlagon felül teljesít.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2017
(#) CIROKL válasza Moszkvai hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Na de a te erősítődben ha jól emlékszem 15 ezer uf a kicsatoló.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2017
(#) steelbird válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Gyóóó
(#) Moszkvai válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
A legelsőben még 20 ezres volt.
A hozzászólás módosítva: Jan 24, 2017
(#) szili83 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 24, 2017 /
 
Akkor érdemes 10.000µF-ot megcélozni? Mert láttam itt 6800µF-ot, és Alkotó kapcsolási rajzán 4db 2200µF van.

Amúgy ha itt tartunk, egyben 10.000µF vagy több kondit érdemes beépíteni párhuzamosan?
(#) szamóca válasza szili83 hozzászólására (») Jan 25, 2017 / 1
 
A több kondi kisebb soros ellenállás miatt kerül bele. Annyira nem érdemes ezt a kondikérdést túlspilázni. A legjobb az lenne ha nem is lenne a jelútban, csak sajna ez a topológia megköveteli.
De próbálgasd cserélgetni, hallasz-e különbséget? Meglepődsz majd...
(#) Ge Lee válasza szamóca hozzászólására (») Jan 25, 2017 / 1
 
Semmi rosszat nem csinál az a kondi a jelútban. Vagy máshogy is mondhatnám, ennek kicsatolókondival a végén is szebb hangja van mint a legtöbb végfoknak kondi nélkül. Egyébként meg lehet csinálni szimmetrikus táppal is kicsatoló nélkül, csak akkor mászkálni fog a DC, aminek a középen tartásához meg kellene bonyolítani az egész áramkört. Nekem egy hanggenerátorom kimeneti fokozata ilyen, azzal bekapcsolás után várok 2-3 percet amíg beáll középre, és utána tudom használni.
(#) szamóca válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Nem tudom. Én még soha nem építettem HTA-t, és nem is hallottam ilyet, ezért nem tudom milyen a hangja.
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2017
(#) CIROKL válasza szamóca hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
He he
(#) szili83 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Mi az ideális, akkor az egy nagyobb vagy a több kisebb kondi?

Illetve kinél mennyi és mekkora kondi van? Hogy tovább csavarjam a kondi kérdést.
(#) CIROKL válasza szili83 hozzászólására (») Jan 25, 2017 / 2
 
Ne csavard tovabb folosleges . Ez kenyes tema szerintem totalisan egyeni megiteles kerdese .
(#) pinyó39 válasza szili83 hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Ha sok időd van, a nagy pufival párhuzamosan köss egy 10µF-es fóliakondit mindenféle anyagból és hallgatózz melyik tettszik igazán. Persze ennek előfeltétele a lánc többi eleme is meg kell üssön egy szintet.
(#) reloop válasza szamóca hozzászólására (») Jan 25, 2017 /
 
Idézet:
„nem érdemes ezt a kondikérdést túlspilázni”

Egy viszonylag alulméretezett csatolókondenzátor hibája is elenyésző a hangsugárzó fázis és érzékenységmenetének hullámaihoz képest. A meglepetés szerintem sem marad el
(#) szili83 válasza reloop hozzászólására (») Jan 26, 2017 /
 
Az biztos.

Egyenlőre úgy terveztem a NYÁK-ot, hogy 2db 4.700µF vagy 1db 10.000µF lesz.
(#) szili83 hozzászólása Jan 28, 2017 /
 
A HTA-30-at kicsit átterveztem, kisebbre, és SMD-vel szereltre. Kérlek véleményezzétek.

Illetve csatoltam két képet, és a rajz és CHZ NYÁK tervében van ott egy ellentmondás. Vagy mind a két megoldás jó? A rajz szerint a 68pF-os kondi felől kellene mennie egy vezetéknek a kimenő kondik fele...
(#) bakos13gab válasza szili83 hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Mást em is nézve, a BDW tranyók nagyobb tokozásban vannak. A BDT-k TO-220-asok. Ebben a tervben hajtogatni kellene a lábakat.
(#) szili83 válasza bakos13gab hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
A BDW93 és 94 az TO220-as tok. Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) CIROKL válasza szili83 hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
En meg nem lattam 220-as tokkal de nem lehetetlen .
Sok meglehetosen sok BDW.volt mar itt nalam de soha meg veletlen sem volt ezzel a tokozassal.
(#) szili83 válasza CIROKL hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Mondjuk a NYÁK-on van még hely a TO218-as toknak, lehet megcsinálom univezálisnak, hátha valaki azt teszi vele.

A kérdésemre valaki tudja a megoldást? Azaz melyik a jó megoldás?

illetve más hiba/javaslat? Az alkatrészeket majd még lehet kicsit átvariálom, de kb ez lesz a végső verzió.
(#) Ge Lee válasza szili83 hozzászólására (») Jan 28, 2017 / 1
 
Nem néztem át, de egyértelmű a rajz. A visszacsatoló ellenállás a 10k, azzal van párhuzamosan az 1,8k-68pF soros RC tag. A BDW93-94 meg egyértelmű hogy TO220 tokos, másféle tokban nem is létezik. És a 30W-hoz bőven elég az is, de ezt már leírtam.
(#) szili83 válasza Ge Lee hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Köszönöm, akkor a visszacsatolás rendben van.

Esztétika, felépítés? Esetleg egyéb vélemény? Az a jó ha van kritika. Ma este még alakítgatok rajta egy kicsit, és ha OK, akkor megtükrözöm.

Valakit érdekel így SMD-vel fűszerezve a terv? Ha igen, majd közzé teszem.
A hozzászólás módosítva: Jan 28, 2017
(#) latyakosa válasza szili83 hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
A hűtőbordára szerelésnél mi volt az elképzelés ? Proci hűtőre tervezted tenni vagy más az elképzelés? A tápegység részt eltolnám/elforgatnám, hogy ne akadályozza a hűtésre szerelést.
(#) bakos13gab válasza szili83 hozzászólására (») Jan 28, 2017 / 1
 
Bocsánat, le voltam akadva a 83/84 párosnál.
(#) reloop válasza szili83 hozzászólására (») Jan 28, 2017 / 3
 
A tápszűrés akkor hatékony, ha nincs olyan vezetési lehetőség mely megkerüli a szűrőkondenzátorokat. Ez a terv megépítve nagy valószínűséggel búgni fog. Mellékelem milyen egyszerűen hozható rendbe.
Ezt már csak imamalom szerűen hajtogatom: a test legyen csillagpontos és a jelföld határozottan különüljön el!
(#) Gafly válasza szili83 hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Idézet:
„Valakit érdekel így SMD-vel fűszerezve a terv? Ha igen, majd közzé teszem.”

Senki nem fog megharagudni, ha közzéteszed (szerintem).
(#) szili83 válasza latyakosa hozzászólására (») Jan 28, 2017 /
 
Egy 240x100mm-es Al lapra lesznek felszerelve a tranzisztorok, és egy processzor hűtőborda fog rá kerülni pasztázva/csavarozva, és arra egy 80mm-es ventilátor, és Alkotó féle NTC-FAN4-el kontrollálva.
Következő: »»   43 / 59
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem