Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CD lejátszó javítás
 
Témaindító: 021, idő: Júl 27, 2008
Lapozás: OK   20 / 25
(#) steelbird hozzászólása Dec 10, 2016 /
 
Na, akkor költözzetek Borsodba, Kazincbarcelonába...
Jó kis vegyiüzem, finom ropogós gázokkal dúsított levegő...
Egy írott DVD lemezt sem tudtam lejátszani a 10 évvel ezelőtt írt lemezeimből, pedig 2..4 -szeres sebességgel voltak írva maximum. Az írott audio CD-k is mennek mind tönkre, azokat kizárólag 8x, vagy kisebb sebességgel írtam. Először csak "fűrészelősen" recsegnek, aztán olvashatatlanok lesznek.
A kis fülhallgatóimon évente szétporladtak a szivacsok, ha használatban voltak, ha nem...
Amikor még hosszú külszíni távvezetékeken kapta a város a hőerőműből a meleg vizet, a nagy csövek külső alumínium burkolata úgy elkorrodálódott pár év alatt, hogy állandóan cserélni kellett.
Egyébként a gyári, préselt CD lemezek esetén is nagyjából csak kb. 10 év élettartam garantált a gyártók szerint -ha jól emlékszem.
(#) Szegedi Szilard válasza steelbird hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Akkor mi a jó tárolás. Merevlemez, pendrive? A merevlemez is kopik használat közben. Vhs korszaknál az analóg technika se volt jó, de azt legalább sokáig elállt meg fellehetet újítani. Nekem sok eredeti dvd-m cd-m meg van jó pár blu ray lemezem is.
Akkor 20 év múlva dobhatom az egészet a kukába.
(#) Bakman válasza Szegedi Szilard hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Ez egy jó kérdés. Biztonsági másolatok, időnként átírva az adat egy új hordozóra.
(#) Szegedi Szilard válasza Bakman hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Akkor 10 évente mentegessem a cd, dvd, blu-ray lemezeimet.
Kész röhej de ez van bakker.
(#) Gafly válasza Szegedi Szilard hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Told fel a "felhőbe".
(#) Szegedi Szilard válasza Gafly hozzászólására (») Dec 11, 2016 /
 
Ezt nem értem??
(#) Szegedi Szilard hozzászólása Dec 11, 2016 /
 
Most teszteltem 8 éves eredeti dvd-ket, mindet vitte.
(#) Petyaa válasza steelbird hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Van egy pár eredeti CD lemezem, pl: Exotic válogatás 92' ből úgy játszódik le mintha most jött volna ki, volt egy pár írott Traxdata fantázia nevű lemezem is, 10 évesen még mentek. 10+éves színes maxell cd-k is simán játszadoztak, mindegyiket 40-48x sebességgel írtam ki anno.
(#) doktor válasza Petyaa hozzászólására (») Dec 12, 2016 /
 
Nekem, is van sok régi eredeti, és néhány irt cd, mindegyik tökéletesen működnek, pedig a kezdeti ]hőskorból valók.
(#) Szegedi Szilard hozzászólása Dec 12, 2016 /
 
Teszteltem eredeti cd-ket 89-98ig, 98-2016-ig, mindet vitte!!!
(#) Szegedi Szilard hozzászólása Dec 23, 2016 /
 
Találtam egy 1988-as Fast Eddie House cd-t, azt is lejátszotta gond nélkül a cd lejátszóm. Az pedig már 28 éves lemez, sőt Januárban már 29 éves lesz.
(#) steelbird válasza Szegedi Szilard hozzászólására (») Dec 23, 2016 / 1
 
Minden attól függ, hogy mikor mattul, opálosodik be a lemez polikarbonát anyaga. A lézerfény önmagában nem elég fókuszált, a további fókuszálásban a pitek előtt található műanyag rétegnek nagy szerepe van. A műanyag sem örök életű, ha megnéztek pl. egy régi vonalzót, az már bemattul, nem annyira átlátszó. Főleg, ha sok napfény, vagy hő éri. A préselt lemezekre a garantált 10 évet még a Compact Disc megjelenésének elején ('80-as évek) emlegette egy tanfolyamon a Sony szakembere.
Gyári préselt lemezre egyébként 100-200 évet írnak, írott lemezekre pedig nagyjából 30 évet. De ez nagyban függ a környezeti hatásoktól. Az alumíniumozott PIT réteg idővel oxidálódik, amit pl. egy nedves, párás környezet erősen felgyorsít, vagy az írott lemezek fényvisszaverő anyagának kémiai összetétele idővel megváltozik, ami rontja a fényvisszaverő tulajdonságát.
Nekem álltó helyében már nagyon sok írott lemezem tönkrement, ez itt ebben a városban nem egyedi probléma...
A hozzászólás módosítva: Dec 23, 2016
(#) Szegedi Szilard hozzászólása Dec 25, 2016 /
 
Gondos tárolással akár száz év az eredeti gyári lemezeknél, írott lemezeknél kb 30 év maximum 40.
Na majd meglátjuk!
(#) rokko99 hozzászólása Jan 29, 2017 /
 
Szerbusztok! Sony CDP-395 alaplapot, kijelzős nyákot, gombsort, trafót, komplett házat tudok felajánlani. Személyesen átvehető ingyen, vagy postaköltség fejébe postázni tudom.

A lejátszó két okból lett bontva: Egyszer azért mert vettem egy 791-et amit a futár kicsit megrongált, és a 391-ből kellett pár mechanikai alkatrész, másrészt pedig, mert valami nyűgje van annak a motornak, ami a fejet mozgatta, és nem mindig működött. A fej már elkelt. A mechanika többi alkatrésze is megvan, minden vihető. (kivéve egy fogaskereket, és a cd-t forgató motor műanyag tetejét, amire a cd megy)
(#) cornel hozzászólása Feb 10, 2017 /
 
Sziasztok!
Olyan kérdésem lenne,hogy egy cd-játszó melyen nincs koax digitális bemenet,ki lehet-e építeni rá? Marantz cd63 mk2-es ről lenne szó. Ha igen,hogyan? Gondolom átkapcsolási lehetőség is szükséges hogy külső forrásból várja a jelet.
(#) kzozo válasza cornel hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
A CD lejátszóba miért szeretnél digitális bemenetet?
(#) cornel válasza kzozo hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Van egy Fiio X5-ös lejátszóm,és azt szeretném rákötni. A cd-játszó külső dac-ként funkcionálna. Kíváncsi lennék rá,hogy így kellemesebb-e a hangja az X5-ösnek.
(#) Szegedi Szilard válasza cornel hozzászólására (») Feb 15, 2017 /
 
Szia!

Szerintem nem lesz jobb a hangja. Egy jó minőségű előerősítőre lenne szükséged, vagy Cd lejátszó, vagy erősítő csere, vagy átjászó kábel csere, vagy hangfal kábel csere.
(#) Noel hozzászólása Márc 1, 2017 /
 
Sziasztok,

Van egy Daewoo SP-701AG Kazettás CD lejátszós rádiónk.
A párom használja munkahelyen kizárólag rádió funkcióval. CD-t szerintem soha nem látott.

Tegnap próbáltunk CD-t belerakni 2-3-at és a következő történt:
1. CD felpörög és forog rendesen
2. A kis kijelzőn kiírja hogy melyik számot játsza le épen (1,2,3 ... stb)
3. Viszont egy deka hangot nem ad ki

Rádió és kazetta esetében szól szépen minden rendben. De a CD-nél síri csend. Mit gondoltok, mi lehet a gond, van tippetek?

Köszönöm előre is!
A hozzászólás módosítva: Márc 1, 2017
(#) Szegedi Szilard válasza Noel hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Szia!

Optikai fejtisztitás. Fülpiszkáló 70%-os gyógyszertári alkohohol. Ha ez se segít akkor javítatás.
(#) steelbird válasza Noel hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Szia.

Elvileg mp3 -at is le tud játszani, de előfordulhat az, hogy nem megfelelő a fájlformátumban vannak a fájlok a lemezen, vagy pl. mp3 -nál a kódolás (mintavétel, bitráta, stb...)
Audio CD formátummal próbáltátok, vagy mp3 lemezzel?
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2017
(#) Szegedi Szilard hozzászólása Márc 5, 2017 /
 
Javítatás akár több ezer forint majdnem annyiba kerül az olvasó fej csere mint egy új készülék.
A hozzászólás módosítva: Márc 5, 2017
(#) Noel hozzászólása Márc 6, 2017 /
 
Köszi a válaszokat. Megpróbálom a takarítást hátha.

Steelbird, audió CD-vel próbálkoztam igen mind a két alkalommal.

Max rádiózunk csak
(#) Szegedi Szilard hozzászólása Máj 5, 2017 /
 
Sziasztok!

Van egy felső kategóriás Technics Hifi tornyom, 2000-ben vettem újonnan. A cd lejátszóm olyat csinál hogy néha a szám ugrik 1-2 másodpercet, néha többet is. Első lemezt lejátssza rendesen végig hiba mentesen a második cd lemez lejátszásánál csinálja az ugrásokat néha. Szervízbe kérdeztem már nem javítják, nincs hozzá alkatrész ha van is csak után gyártott de azt nem ajánlja. Komplet optikát cseréjek azt mondta. Szerintem az optika jó tisztítottam is gyógyszertári 70 százalékos alkohollal. Esetleg a motor nem tökéletes át kellene pörgetni vagy a tápegység? Most gyűjtöm a pénzt egy Denon audiofil Hi-fi-re, de ettől sem akkor megválni. Ha valaki tud tanácsot akkor írjon már nekem.
A hozzászólás módosítva: Máj 5, 2017
(#) Szegedi Szilard hozzászólása Jún 6, 2017 /
 
Nem veszek új hifit, maximum egy fejegység lesz egy cd lemezjátszó. Szervíz azt mondta ősztől újból fog javítani mindent. Érdekesek. Cd lemezjátszómnál ugyanaz a helyzet.
(#) tothbela válasza steelbird hozzászólására (») Jún 6, 2017 /
 
Tiszteletem! Igaz hogy közben eltelt fél év, de csak megerősíteni tudom a környezeti hatások okozta problémát. Ami eddig vezető volt, az el kezdett szigetelni, ami igetelő, az pedig vezetni. A BC kénes gázaitól az ezüstözött érintkezők befeketednek. A levegőben száldogáló szén meg hasonló vezető por pedig szépen zajossá, meg áthallásossá teszi az áramkörök hordozóit. Az optikai adathordozók rétegei közé is beszivárog a pusztító gáz. Az is megeshet, hogy errefelé a lézeregység belső tükreit is eleszi a vegyipar. Azon pedig csak a csere segít.
(#) RockFonok hozzászólása Okt 6, 2017 /
 
Sziasztok!

A hifi CD tálca, és a gombok miért csinálják ezt?

Hangerő gombról nem csináltam felvételt, de néha azt csinálja én adom rá a hangerőt és inkább le veszi a hangerőt. ezt mitől csinálja?

Karc mentes CD néha akadozik a hifin, de a DVD íróba nem akad audio CD

A felvételbe meg lássátok majd mikkor bent van a CD de mégis azt írja ki no dick, mikkor nincs bent a CD akkor meg azt írja ki mint ha bent lenne, de lejátszani persze nem tudja.
Ezeket miért csinálja?

Videó:
Bővebben: Link

A javítása mennyibe kerülne?

Előre is köszönöm a segítséget!
(#) pepe62 hozzászólása Nov 2, 2017 /
 
Sziasztok!

Cd mechanikai kérdésem lenne....amibe bele lehet pattintani a cd-t. Azt a lemeztányér közepén lévő kis alkatrészt lehet külön kapni?.......amúgy egy laptop dvd-hez szeretném, mert amúgy jól működik....tanácsokat szívesen fogadok....vajon bármelyik jó bele? Így néz ki az eredeti. Köszönet!
A hozzászólás módosítva: Nov 2, 2017
(#) bbalazs_ válasza pepe62 hozzászólására (») Nov 2, 2017 /
 
Majden egeszen biztos vagyok benne, hogy kulon nem lehet kapni.
Viszont barmilyen laptop bontoban HEGYEKBEN allnak a rossz meghajtok, valamelyiket ingyen is hozzad dobjak. Az megint mas kerdes, hogy mennyire szerelheto szet, helyettesitheto massal. Az a motor kozepen elegge massziv darabnak tunik, hogy ne o menjen szet.
(#) péter71 hozzászólása Dec 7, 2017 /
 
Sziasztok. Van egy sony 3 cd-s lejátszó. A lemez beolvasáskor, a fejen lévő optika, ami a lemezt olvassa, nem mozog fel le, ahogy kéne olvasáskor. Mi lehet a brobléma? Lett próbálva vadi új fejjel,és a brobléma ugyan az.
Következő: »»   20 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem