Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Propeller Clock
 
Témaindító: vicsys, idő: Jún 3, 2005
Lapozás: OK   409 / 489
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
De 12voltos zenerrel is mehet,nem? Végül is van 16-os is akkor lehet arra kicserélem.
A hozzászólás módosítva: Feb 11, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Igen szerintem is és a powert megmérni ha megy az óra mekkora a legnagyobb áram és az fölé kell egy kicsit biztosítani egy gyors biztosítékkal így ha a zener kinyitna az azonnal kicsapná a biztit..Drága cucc kell a védelem..
(#) Mircsof válasza patexati hozzászólására (») Feb 11, 2017 /
 
Köszönöm a segítséget sikerült megfordítani!
Kicsit kokány lett, mer rövid volt a vezeték, és toldani kellett, de szétszedem ismét és lekenem lakkal.
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Kipipálva, most már csak az a kérdés hogy attika nak miert nem sikerült? Ugyanezzel a motorral.....
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2017
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Ugyan ezzel a motorral nem szarakodtam ennyit.
Nekem a másik motorral ami három kivezetéses azzal nem sikerült elérni , hogy visszafelé forogjon.
Ezt a motort ami mircsoffnak is van nem akartam tovább boncolgatni, pedig ez lett volna a következő kísérlet, hogy L1 tekercset az L1 el felcserélem és L2-őt az L2-ővel csak már nem akartam elvagdosni a nyákot. Ha sikerül a három vezetékeset megfordítani akkor hagyom, ha meg nem sikerül akkor átteszem a fejre a négy vezetékes elektronikát.
Vagy a legvégső opció, megvárjuk az sw váltást
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Kéne nekem az öcsipanel 4 csavarjának a pontos mérete és egymástól való távolsága (készíteném az illesztőlapot).. Nekiláttam a vidófejnek legózok vele meg tekercselek,stb
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2017
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Most nem tudom lemérni , talán attika?
Ha telepítesz egy mastercam ot küldök kozdarab tervet. Azon rajta van minden méret.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2017
(#) kly válasza kly hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Ráírtam

Névtelen.jpg
    
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Köszönöm!
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
A szekunder és a "közdarab már kész
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Kézimunka vagy gépesítve vagy?
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Teljesen kézi..
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Az IR tranyó mennyire van a közép pontól 25,8mm-re?
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Szerintem picit több. Holnap megnézem ....
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Köszönöm, de ne fáradj vele!
Holnap a cégnél már ki tudom mérni.
Lemérek mindent külső körívet stb, és majd felrakom. Van a cégnél jó kis optikai mérögép azzal jól lehet mérni.
(#) kly hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
Sziasztok

Rossz hír!!!! Tegnap este lerendeltem egy csomó cuccot ,hogy akinek majd kell, tudjam küldeni.
Chipcad-től 4 hétre kaptam visszaigazolást RFM75 re. Ennek megfelelően 4+++ hétre lehet számítani ,hogy bármit is tudjak küldeni.Nem kértem részszállítást a többi cuccra érthető okokból így nincs mit tenni várni kell ....... Mondjuk a LED driverek is akkortájt esedékesek.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Hali!Akkor nem sietek a tápal Valahol kéne egy pi-t szereznem még hogy arra ne kelljen várnom..Van egy mi a tiednek a feljavított verziója ha nem akad más megveszem azt..
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Arra figyelj hogy a B+ és a PI2 vagy PI3 nem biztos hogy jó. Más a GPIO port és nincs is kivezetve ugyanaz a port. Bár nem néztem lehet épp ezek kint vannak de akkor is lehet probléma a SW el. Elvileg tudok azokra is fordítani de tesztelni nem így nagyon nehéz hibát keresni ha valami gebasz van. Nem javallott eltérni!!!!

Lehet a legvége az lesz hogy csinálunk egy bázist PIX32MZ re és hanyagoljuk a PI-t. Bár szeretem de vannak vele nyűgjeim. PIC et jobban megértem. Igazából azért lettt PI mert volt itthon a fiókban és rajta van minden ami kell . pl. SD foglalat ,ETHERNET, GPIO, gyors is(PIC hez képest) , szóval lustaság az ok. Nem volt kedvem bázist tervezni ,PI meg már kész volt.
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Ha tudsz fordítani lehet veszek egy nagyobbat azt kipróbálom..Ha nem jó jó lesz a gyerek tv-okosítani
(#) kly válasza patexati hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Az a baj hogy drága......próbálnám én a PI3 at (házvezérlésemhez most PI1 van)de nekem nem ér annyit amit kérnek érte. Majd ha már árulgatják használtan akkor veszek...
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) kly hozzászólása Feb 13, 2017 /
 
Na kicseréltem a CX et saját wpoweremen. Eddig 100NF volt valami nagy ló 400V os. Most 68nF van benne SMD kb 5x4x3 mm . Nagyon nem próbálgattam hogy most kettőt tegyek vagy egyet. Neketek 15NF környéke volt a jó így inkább lefelé mentem. Így lett benne 1db 68NF

6V DC mellett működő óránál (motorral együtt) 601mA a FULL áramfelvétel. 420mA ha lekapcsolom a motort.

VIDEO
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Mikor a tápot ráteszed akkor nem ugrik meg az áram? Lehet a labortáp korlátozza.
Mint kiderült patexnál is és nála is mikor ilyen nagy kondi volt rajta akkor megugrott az áram mikor össze volt tolva a 2 ferrit, és terhelés is volt rajta.
Bár azt mondtad, hogy én túlterheltem, ami valószínűleg igaz is, de csak kíváncsiságból kérdezem.
Közben itt egy kép a táp panel fizikai méreteiről. És az átalakított videófejről.

Úgy lett kialakítva, hogy a táp panel körül mondhatni "csapágyméret" van... Továbbá nem lett kiesztergálva végig, így a panel nem tud felfeküdni a videófejre ezzel zárlatot okozni a panelen kb 2,1 mm marad a tüskék kicsit kilógó lábaitól mérve.
Még 4 műanyag csavar csavar, és hozzá 4 menettel ellátott fúrat hiányzik, de azt majd holnap.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) attika válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Baromi távol lesz így az öcsitől a rotor és remegni fog forgás közbe, főleg ha csak rá van dugva és bontható lesz.
Szinte teljesen rá kell fektetni a rotort az öcsire.
De nem oktatni akarlak csak egy megjegyzés/észrevétel volt.
(#) Mircsof válasza attika hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
A végső felfogatása nem ilyen lesz, ez csak a teszt idejére, hogy bontható legyen ha gond van...
Kly is ilyenre csinálta. Ö írta is, hogy a végső megoldás másmilyen lesz.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
PIC et be fogod tudni rakni így? Nem lesz útban a sok tüske?
Alul nincs zárlat mikor belerakod az öcsit? Nekem nincs meg a teteje a fejnek. Beleesztergáltad?
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) kly válasza attika hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Nagyon igazad van. Nekem is remeg mint a fene. Nem is merném 1500RPM re felnyomni. Így is félek tőle
Ráadásul a tartó csak egy 2mm vastag alulemez ami kb 20cm magas. Valami jó erős betonvas kellett volna. Esélytelen így remegésmentesíteni.....de devel cuccnak pont jó
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) Mircsof válasza kly hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Egytengelyesre van csinálva a csapágyazott tengellyel.
Szóval maga az öcsi hátoldala felfekszik arra az esztergált peremre Tehát odáig tuti, hogy nem ŰT Viszont onnantól nincs további tájolás, szóval attikának igaza van, hogy magát a kijelzőt még meg kell oldani, hogy egyforma távolságra legyen felforrasztva az összes tüske szárán.

Idézet:
„Alul nincs zárlat mikor belerakod az öcsit?”

Nincs írtam is, hogy ott 2,1mm távolság marad a nyák túloldalán levő kiálló tüskék lábai, és az alumínium között.

Idézet:
„PIC et be fogod tudni rakni így? Nem lesz útban a sok tüske?”

Elméletben igen gyakorlatban fene tudja. Úgy terveztem, hogy lapos fejű pákahegy liter fogyasztószer, és mehet a menet. Ónszívó szalagot is bekészítettem... Bízom a legjobbakban végül is a ledek is felkerültek...
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) kly válasza Mircsof hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
De a tüskék kilógnak alul is nem? Hogy fekhet így fel? Vagy épp elfér? Meg bajod lehet még a csavarokkal is . NEHOGY zárlat legyen. Alul vannak nem lakkozott vezetősávok , az is zárlatba mehet. Fura hogy nem szigetelőből van a közdarab. Viszont így nagyon faszán fog kinézni.
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) patexati válasza kly hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Én süllyesztem az egészet! A fej csapágya is lesz süllyesztve és egy régebbi videófej forgórész ami van a fényképen ráragasztva a kis ferrit.. Próbálom a lehető legrövidebbre az egészet.. Nálam az öcsi és a közdarab alatt lesz egy anya az tarja a forrasztási távot és a táp is ott jön ki..A rotor az minél közelebb kell az öcsihez majd megpróbálom preciziósan megoldani.. Ha beforrasztod a tüskét vagy a foglalatot azt nagyon keserves utána kiszedni a gyári furatgalvános nyákból (nem is ajánlott) --
(#) attika válasza kly hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
A kvarcnak van szerepe az öcsin vagy az új SW-be már belső órajelről jár a PIC?
Következő: »»   409 / 489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
XDT.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem