Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   76 / 195
(#) l48 válasza KOZMOSZ11X3 hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Egy majdnem kész megoldás a mágneses ajtózár, az 24 V-os és ha rögzit több 100kg ajtót akkor erre a célra is megfelelő. Az igazi egy bontott lenne mert megvenni már takarékos.
(#) tsanyesz válasza KOZMOSZ11X3 hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
l48 megoldása a legegyszerűbb.
Felszereltem már jónéhány ilyen mágnest, brutális erővel tudnak tartani.
Amire figyelni kell: teljes felületén hézagmentesen kell érinkezzen az ellendarabbal, mert ha ez nem teljesül, drasztikusan csökken a tartóereje.
Tehát csak teljesen egyenes anyagokon használható.
(#) Alkotó válasza l48 hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Nem ismerem a részleteket, de számos mágneses zárat felszereltem már (amiket én annak hívok). Ezek nem sok 100 kg-os ajtókat mozgatnak/rögzítenek, hanem csak néhány dkg-os zárnyelvet, ami persze képes megakadályozni akár egészen nagyméretű ajtó kinyitását is.
Ezeknél nem a nagy erő, hanem a távvezérelhetőség és/vagy az automatizálhatóság a fő elvárás.
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Ezek nem a reteszelős mágneszárak, hanem felületi tapadóerő elven működtetettek.
Az üzemben kb. 200x50mm-es felületen, 300kg-os húzóerő kell az ajtók kinyitásához. Az ajtók többnyire megsínylik, ha ilyen erővel megrántják őket. (tapasztalat )
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) mps válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Nem is elektromos zárra gondolnak, hanem az elektromos síkmágnesre.
Bővebben: Link
(#) Alkotó válasza szamóca hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Szamóca és Mps!
Köszönöm az útmutatást, így már értem. A megfogalmazás volt félreérthető számomra.
(#) kocsgab002 hozzászólása Feb 16, 2017 /
 
Sziasztok. Lézeres távolságmérő vásárlás előtt állok. Kinek, milyen, és melyikkel vannak jó tapasztalatai?
Köszi
(#) nagym6 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Arra kell nagyon figyelni, hogy boltokban gyakran összekeverik a lézerjelölésű-célzású, de valójában ultrahangos mérésű távmérőket a valóban csak lézerrel mérőkkel. Nehogy ultrahangost vegyél, mert van benne lézercélzó.
(#) Gafly válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 16, 2017 1 /
 
Dehát világító piros pötty, szóval lézeres, és ennyi pénzért?
(#) teglascs válasza Gafly hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
"Simán megéri"?
(#) san398 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 16, 2017 /
 
Ez a cél gép se a teljes nyák vastagságot vágja hanem a "V-cut"mentén vág, általában a pcb vastagságának a harmadát kell átvágnia.
A hozzászólás módosítva: Feb 16, 2017
(#) Schnitt válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Nekem ez a típus van:
Bővebben: Link

30 méterig jó beltérben. Elvileg szabadban a nagy háttérfény miatt nem használható, de felhős időben vagy szürkületkor ott is működik.
A pontossága jobb mint a mérőszalagoknak, nincs belógás meg lötyögő beakasztó.
Ez a legegyszerűbb típus, van egyszeri mérés, folyamatos mérés és 2 mérésből területszámítás funkciója.
Mióta megvan, nem vettem elő a mérőszalagot. Rövid távokra van egy 50 centis fémvonalzóm.

Kérdezz ha kihagytam valamit
(#) kocsgab002 válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Köszi. Akkor ez ténylegesen lézerrel mér, ugye?
(#) Schnitt válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Igen, ez lézerrel mér.
A drágább típusok olyan szolgáltatásokat nyújtanak még, hogy térfogatszámítás, dőlésmérés, pitagorasszal szemközti fal szélességének/magasságának mérése, mért adatok összeadása.
Ezeket a funkciókat a dőlésmérésen kívül én is meg tudom oldani számítással, annyira sűrűn meg nem kellenek hogy emiatt 2x árat fizessek.

Illetve nagyobb távokat is tudnak a drágábbak, 40, 60m de ritkán dolgozom tornacsarnokban vagy repülőgép hangárban.
(#) KBal76 válasza kocsgab002 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Mi évek óta használunk PREXISO P80 típust. Ezek nyári napsütésben is elmérnek 80m távolságig, (ekkor viszont valahova érdemes letenni fixen). Mi egy zöld lézermutatóval összehangolva használjuk (a saját piros fénye nem látszik már 10m-re sem nyáron), plusz egy távcsőre rászerelve (3D nyomtatott konzolban). A kép még régebben készült, azóta változott a design.
(#) elektroncso válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 17, 2017 / 3
 
Idézet:
„meg lötyögő beakasztó”

Bocsáss meg a belekotyogásért, de ez hülyeség. A szalagméterek beakasztós vége nem véletlenül van "lötyögősre" kialakítva. Ha a beakasztod az anyag végébe és mérsz, akkor "kicsusszan" és pont 0-tól kezdesz mérni. Ha viszont nekitolod mondjuk a falnak és úgy mérsz akkor "becsusszan" és szintén a 0-tól mérsz. Ha fixen volna szegecselve a beakasztó vastagsága mérési hibát vinne a rendszerbe.
(#) nagym6 válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Ez tényleg így van? Azt hittem hanyag szegecselés miatt lötyög, és az enyémet fixre kalapáltam.
"Az ember holtig tanul."
(#) szamóca válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Ugye csak viccelsz?
(#) Alkotó hozzászólása Feb 17, 2017 /
 
Megoldást keresek egy 180 mm átmérőjű kerék forgatására. Ez egy orsót forgat, ami emeli-süllyeszti az egyik gépem megmunkáló himbáját.
Az emelő orsó finoman végzi a mozgatást, ami azért érdekes, mert esetenként akár 30-40 teljes fordulatot is fordítani kell rajta, legyen szó akár más méretű szerszámról, vagy csak méretátállásról.
Ehhez a sok fordulathoz már nagyon célszerű lenne egy hajtó-fogantyú a keréken, és pont ennek milyenségére kellene egy praktikus megoldást találni. Ha egy normál forgatókart tennék rá, akkor könnyen tudnám forgatni, viszont az kiállna a gépből, így mindig kerülgetnem kellene, vagy rosszabb esetben beleverem a lábam kb. térdmagasságban.
Ezért vagy valamilyen "lapos" tekerőt látnék jónak (pl. targonca kormányon láttam már ilyet), vagy esetleg valamilyen ki-be tehető hajtókart, esetleg kinyitható megoldással.
Mi a vélemény ezekről, illetve van-e egyéb javaslat?
(#) nagym6 válasza szamóca hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Valóban lekalapáltam, és csodálkoztam a hanyag gyártáson egy mérőeszköznél, hogy még szegecselni sem tudnak.
(#) elektroncso válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 17, 2017 / 2
 
Igen, tényleg így van, nézd meg a mellékelt képeket. Most fényképeztem őket.
Persze aztán van az az árkategória illetve felhasználás ahol mindegy az a kb. 0,5-1mm tévedés.
(#) nagym6 válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Igen, abszolút logikus. Köszi.
(#) szamóca válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Azért csodálkozom, mert gép-műszer órán ezt tanították is nekünk régebben.
Emlékszem gyerekkoromban apám is csinált ilyen manővert .
(#) szamóca válasza Alkotó hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Mi lenne ha racsnis hajtókart (népi nevén Crovát) tennél rá, és ehhez képeznéd ki a tengelyvéget?
Leszedhető lenne, (vagy rajta is hagyhatnád) így nem zavarna.
Vagy behajtható karos kézikerék.
(#) Schnitt válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Tudom hogy az alapelv ez, de én még nem láttam olyan mérőszalagot amelyiknél ez pont annyit mozdul amekkora az anyagvastagsága a beakasztónak. Általában másfél-kétszerakkora a játéka mint kéne, ezért írtam a lötyögést negatívumként.
Illetve 1 olyat láttam aminél meg kisebbet mozdult mint kellene, annál a kis akasztóba be volt építve egy 3mm vastag neodímium mágnes, de csak 1,5mm mozgása volt.
Sokkal jobb pontosságot lehetne elérni ha fix lenne az akasztó, és a skálát egyik élen eltolnák annyival amilyen vastag akasztót használnak. Csak itt meg úgyis a rossz oldalon olvasnák le a szakik, és így sincs párhuzamos merőleges derékszög sok helyen...
A hozzászólás módosítva: Feb 17, 2017
(#) elektroncso válasza nagym6 hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Szívesen. Régen én sem tudtam, azután pár éve apám elmagyarázta, amikor suliban technológia órán a tanár rákérdezett akkor már tudtam. De régen én is azt gondoltam, hogy gyártási hiba.
(#) elektroncso válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Érdekes, mert akárhány szalagmétert láttam eddig, legyen az általunk boltban vásárolt vagy "repi cucc" mindegyiken megfelelő mértékű volt a mozgás. Talán csak a kis 1 méteres hellmans majonézes méterünk ami pontatlan, de az gyerekjáték. Ami a képeken van az RECA méter, de itt van a szerszámos táskámban egy VERGOKAN-os is, van a pincében egy 5 méteres LEGRAND hagyományos és egy szintén 5 méteres neodínium mágneses is (ennek a márkájára nem emlékszem), de egyiknél sem tapasztaltam azt amit leírtál. Édesapám profi cseh gyártmányú hitelesített méteréről nem is beszélve ami drágább mint az eddigi összesen.
(#) Schnitt válasza elektroncso hozzászólására (») Feb 17, 2017 /
 
Te egy igazi mázlista vagy.
De ha megnézed a hozzászólásomat, nem azt írtam hogy nem létezik pontos hanem azt hogy én még nem találkoztam ilyennel.
Persze lehet hogy túl sokat várok el egy mérőszalagtól pontosságban, másnak meg úgy jó ahogy van.
(#) Massawa válasza Schnitt hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Már pedig amit te leirtál az meg technologia badarság. Mi sem könnyebb mint egy akasztot ugy felszerelni, hogy az pontosan annyit mozduljon el mint amennyit kell. Tegyük fel hogy 0,5 mm vastag az anyaga, akkor a furata pontosan ennyivel nagyobb mint a szegecs átméröje és kész. A szalagok millioi vannak évtizedek ota használatban mindenki elégedettségére, lehet, hogy csak hozzád kerültek a selejtek?
(#) Schnitt válasza Massawa hozzászólására (») Feb 18, 2017 /
 
Nézd, nem a kétkedők meggyőzése a célom, leírtam a saját tapasztalataimatma mérőszalagokkal kapcsolatban.
Ha a tiéd pontos, örülj neki és használd.
Következő: »»   76 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem