Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Műhelyünk felszerelése, szerszámai
Téma, a műhelyünkben előforduló készülékek, anyagok, szerszámok, eszközök bemutatására, kitárgyalására.
Lapozás: OK   75 / 195
(#) kowi válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Inkább kérdés mint válasz... Miért nem lemezollóval vágod? Én már sok mindennel próbáltam (még flex-el is) de a leghatékonyabb és legkevesebb porral járó technika szerintem a karos lemezolló.
(#) CIROKL válasza kowi hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Osztom 20 eve karos olloval vagom a nyakot gyors korrekt es.totalisan pormentes.
(#) Zoli_bácsi válasza kowi hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Ehhez a felvetéshez én is csatlakozom, én is lemezollóval vágom a nyákot, és teljesen pormentes. Utólag picit meg kell húzni csiszoló vásznon.
(#) alex0 válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Szia Attila!
Én egy ehhez hasonló asztalon gondolkodnék el, mert egyszerű összerakni. Akár az állvány lapjának a két széle is lehetne a vezető, úgy látom, hogy van rá lehetőség. Ami a gondot jelenti, az a tíz centiméter. De ha megfordítod a nyákot, akkor húsz centimétert tudsz megmunkálni. Persze kell a lapra egy méret állító is, amivel a szélességet tudok beállítani, akár vonalzót is fel lehet ragasztani, és akkor a mérés is megoldott.
(#) Tomi111 válasza kowi hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Üdv! Én is lemezollóval vágom, de karos nincs, helyem sincs hozzá. Kézi ollóval: Táblaolló Ez is tökéletes.
(#) Attila86 hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
Én is használok lemezollót, de ne mondjátok már hogy nem tudjátok mi a különbség a lemezollóval vágott nyák széle és egy kukoricamaróval kontúrmart nyáklap széle közt!?
(#) CIROKL válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Nem kézi lemez ollóról beszélünk ,az itt felejtős!
(#) Attila86 válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Én sem. Karos, asztali lemezvágó ollót szoktam használni ami van vagy 30 kiló.
(#) Kovidivi válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Én ha tehetném, nem lemezollóval vágnám a nyákot, hanem mint Attila86. A nyák széle összepréselődik, nem lehet elég pontosan vágni. Nekem csak kézi ollóm van, talán az asztali már jobb lenne, de nincs...
(#) szili83 válasza Kovidivi hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Én egymással szemben szoktam szikével meghúzni, és eltöröm. Nem porol, és ha jól be van vágva, akkor szinte tökéletes.
De tényleg marni lenne a legjobb, bent a cégnél is a depanelizálás maróval vagy V-cut-tal megy, a panel kialakításától függően.
(#) kowi válasza Attila86 hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Én rendeltetés szerűen használom az ollóm teljesen tiszta vágást ad. Ha picit meghúzom az éleit még a gyárinál is jobb Eszembe se jutna zörögni és porolni mióta megvan az olló Volt munkahelyemen próbáltam először na az tragikus volt dehát mit várunk azt ott boldog boldogtalan használja (az igazán elvetemültek még a köracélt is belepróbálják)
(#) szamóca válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
(#) granpa válasza szamóca hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Igen, a csapóolló az igazi.
(#) Attila86 hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
A lemezvágó olló de még a V-cut sem jó nekem, itt most mindenképpen marnom kell a panelt! A helyzet az hogy gyártattam egy nyomtatott áramkört amely úgy néz ki hogy három különböző áramkört tettem rá. Viszont ha körbe marattam volna, akkor nem kevés felárat kellett volna fizetnem. Ezért inkább feldarabolom én. A három nyákterv a panel három sarkába van tolva, azaz mind a három nyáktervnek a 2-2 oldala egyben a panel széle is, amely viszont gyárilag kontúrmart. Na ha én a másik 2-2 oldalukat lemezollóval vágnám el az az én szépérzékemet rendkívüli mértékben bántaná. Ezért kell mindenképpen marnom kukoricamaróval. Nagyon valószínű hogy a közeljövőben és hosszútávon is így fogok gyártatni nyákot költségcsökkentés végett, ezért gondoltam hogy jó lenne célzottan erre a célra egy kis gépet készíteni.
(#) szamóca válasza granpa hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
A vágótárcsás sem rossz megoldás, nem porol, halk, meg minden, csak az sajnos elég húzós árban. Maróval minden poros lesz, (a tüdő egyenesen igényli ) hacsak elszívást nem építenek hozzá.
(#) Bakman válasza szamóca hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Az első megoldással is az a baj, mint a karos ollóval, látszik is a videón. Ha nem fogod igen erősen, képtelenség egyenesen vágni vele.

Én ezt használom: Bővebben: Link, nagy megelégedésemre.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2017
(#) CIROKL válasza Bakman hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Idézet:
„Ha nem fogod igen erősen, képtelenség egyenesen vágni vele.”

Lányoknak igen , remélem viccnek szántad ?
Különben meg amennyi ember annyi szokás és felhasználási mód , van aki az egész élete során egy A4-es lapot sem szeletel föl magának van olyan aki napi szinten több táblát .
Így azt tudom mondani mindenki a saját elképzelése szerint és a felhasználási mennyiség függvényében szeletelje ahogyan tudja !
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2017
(#) Remci válasza Bakman hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Ehhez milyen fűrész tárcsát használsz? Persze ha nem titok.
(#) Bakman válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
A videón is az látszik, hogy vágás közben mászik az anyag. Lehet, hogy ehhez ügyetlen vagyok, de karos ollóval még nem sikerült egyenesen vágni.
(#) CIROKL válasza Bakman hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Karos olló az kevés , rendes karos olló kell ennyi és nem több !

0,1 tized miliméter pontosan levágom neked ha kell !
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2017
(#) Bakman válasza Remci hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Nem titok, gyári gyémántbetétes tárcsa (a vágási felületen a legyek korcsolyázni tudnak kis túlzással). Réz nélküli lapok ráégnek a korongra, azokhoz, valamint plexi lapokhoz betétes vágókorong dukál.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2017
(#) Bakman válasza CIROKL hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Milyen az a rendes karos olló, illetve hol, mennyiért lehet hozzájutni?
(#) CIROKL válasza Bakman hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Valami hasonló mint a képen , lehet kapni nem olcsó , nem tudom hol én saját magam gyártottam 20 éve .

OK_bs_400.jpg
    
(#) Remci válasza Bakman hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Köszönöm.
(#) szamóca válasza Bakman hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Ha annyira zavar, kell hátra tenni egy beállítható ütközőt, aminek nekitolod a lemezt. Vagy konkáv íves kést kell alkalmazni.
Ami nem vág, (mar fűrészel rovátkol) annál viszont nagy hátrány, hogy por termelődik. Nem beszélve a felépítés összetettségéről.
A profik sem véletlenül használnak célgépet rá.
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2017
(#) Bakman válasza szamóca hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Nekem nem oszt, nem szoroz a dolog, mutattam, hogy milyennel vágok panelt.
(#) csavarkulcs hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
Sziasztok, ha igénye van valakinek marótárcsára, az szóljon, mert nekem van belőle.
(#) KOZMOSZ11X3 hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
Üdv!

Van egy kétkarú fúrógépem ami morse2-s befogású, nagyon ritkán használom mert nagyon erős és nehéz boldogulni vele. Viszont nagyon jól ki tudnám használni ha egy mágnestalpas részt építenék hozzá. Egy ilyen gyári gép horribilis árú ,de amúgy nagyon hasznos mert csak rá teszi az ember a fúrandó anyagra (vas) rögzíti, és már lehet is fúrni, mivel van rajta kézi előtolás. Véleményetek szerint lehetséges e építeni ilyen elektromágneses rögzítőtalpat, és ha igen hogy induljak el a tervezésben?
(#) Zsika válasza KOZMOSZ11X3 hozzászólására (») Feb 13, 2017 / 1
 
Szia! Svejk kolléga osztotta meg ő épített ilyet a sárga(h*bbic*c) fórumon tette közzé a topikjában:

Idézet:
„Nézegettem a mágnestalpas fúrógépeket, 350ezer alatt nem is láttam

Így összedobtunk gyenge fél nap alatt egyet.
Nem szép de jó erős
A lelke egy 250(vagy talán csak 160) W-os HgLi izzó fojtója.
(gyerekkorom kedvenc játékszere volt, még csengőt is csináltam belőle talán ezekkel a tekercsekkel kezdődött az elektromosság iránti érdeklődésem)
A fojtót könnyű szétszedni mert egy oldalról van lemezelve kb. 1 mm-es légréssel. A tekercs is eredeti, kicsit leimpregnáltam LIDL-s kétkomponensű 5 perces ragasztóval.
Zománcozott alu huzalból van tekerve, 4 A-hez 8 V feszültség kell neki, ekkor már bőven elég az ereje. 20-30%-os üzemidőt feltételezve nem fog túlmelegedni.
A fúrógép egy régebbi ipari darab, 200V/200Hz-es FEIN. Frekiváltóval nagyon kényelmes a használata, lehet a menetfúrással is megpróbálkozunk.

A fémlap egy 500x200x15 mm-es darab, kb. 12 kg.”
A hozzászólás módosítva: Feb 13, 2017
(#) KOZMOSZ11X3 válasza Zsika hozzászólására (») Feb 13, 2017 /
 
Szia!
Köszi a képeket!
Nagyon jó alapnak látom, valami hasonló lenne az én elképzelésem is.
A tekercs ha jól értem nem 230voltal megy hanem törpe feszültséggel. Ez jó mert nincs áramütés veszély.
Következő: »»   75 / 195
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem