Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » HESTORE.hu
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 8, 2009
HESTORE elektronikai alkatrész kis- és nagykereskedelem - Elérhetőségek

Ez a fórum a HESTORE.hu alkatrész áruház műszaki, webes és beszerzési kérdéseire jött létre, nem hivatalos kapcsolatfelvételi lehetőségként kötetlen formában. HESTORE-os ügyintézők fel-fel néznek ide szabadidejükben is, de hivatalos ügyfélszolgálati és rendelésekkel kapcsolatos kérdésekkel továbbra is ügyfélszolgálat keresendő.

Ügyfélszolgálat: info@hestore.hu (+36 1 783 3436)
Lapozás: OK   143 / 172
(#) katibor hozzászólása Jan 2, 2017 /
 
Tisztelt Hestore mérnőki csapat!

Előszőr is Buék!

Régi saját készítésű labortápomat szeretném korszerűsíteni az (EM-51038 (HEKIT-1038) vagy a EM-61038 építőkészlettel. Egy kicsit kijöttem a formámból. Elnézést kérek a szakmától ezért. Milyen potmétert kellene a paraméterekben szereplő 1,23V .. 37V közötti feszültség szabályzásához. A potmétert ugye a képen levő három szabad forrlyukba szükséges bekötni..? kép csatolva.
Köszönettel Tibor.

Névtelen.jpg
    
(#) HE Enci válasza Frankye hozzászólására (») Jan 2, 2017 /
 
Kedves Frankye,

Köszönjük, hogy megosztottad velünk észrevételedet, ezzel is elősegítve munkánkat. Az elírásokat javítottuk oldalunkon.
(#) Panhard hozzászólása Jan 5, 2017 /
 
Sziasztok! Lehet tőletek rendelni nem kínai L7805CV-t is? Aminek a hűtőzászlója nem 0.5mm, hanem 1.3mm?
Mellesleg ingyen elvihető 10db kínai L7805CV, Győr környékén.
(#) Bakman válasza Panhard hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Két vastagsággal gyártják a szigeteletlent, lásd melléklet. Kaptam már én is ilyen vékony zászlóval, csavarral képtelenség normálisan hűtőbordához rögzíteni, extra mechanikai leszorítás kell.
(#) Hp41C válasza Panhard hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Sajnos az utóbbi időben anyagtakarákosságra hivatkozva megváltozott a TO220 tokozásban a hűtőfelület vastagsága. Nem csak a kínaiaknál.
Ld. 7805 On Semiconductor.
Néhány gyártó készít csak "vastag" kivitelt: Texas uA7805 KCS - bár maga az adatlap ellentmondó: TO-220 - 19.65 mm max height <--> All controlling linear dimensions are in inches.

Amúgy, ha elég nagy teljesítményt kellene eldisszipálni, érdemesebb kapcsolóüzemű stabilizátort használni. Goooogle talál néhányat.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2017
(#) Hp41C hozzászólása Jan 5, 2017 / 1
 
HeStore szórólap lábkiosztás ábráit pontosítani kellene.
A feszültség stabilizátor ábra csak a pozitív feszültségűekre, de még azokra sem teljesen. LM317 -re nem jó.
A negatívakében a GND és a IN fel vagy cserléve.
Nekem az alábbi szerint sikerült megjegyeznem, ami a 78xx -re és a 79xx -re is jó:

Legpozitívabb kivezetés | Legnegatívabb kivezetés | Kimenet
(#) Bakman válasza Hp41C hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Egy pici bordára sem lehet normálisan felfogatni, így a kis teljesítmény elfűtése is nehézségekbe ütközik. A kapcsolóüzeműnek is van az előnye és hátránya is.
(#) Moderátor hozzászólása Bakman hozzászólására (») Jan 6, 2017
 
Ezt nem ebben a témában kellene megbeszélni!
(#) Topi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Erről már volt szó korábban, ahogy HP41C mondja, ez nem "kínai" vagy "nem kínai" kérdés. ON Semi, ST Micro, stbstb. is gyárt SG és DG tokot. Azaz single-gauge (ez a vékony fülű) és double-gauge (vastag fülű) tokot.
Így a HESTORE-ban kapható 7805 sem "koppincs", hanem egyszerűen gyári single-gauge tokozás.

Lásd: ON Semi
Lásd: ST Micro

Gyártói hivatalos "értekezés" szerint erre azért volt szükség, hogy hulladékot csökkentsenek, illetve a kapcsolóüzemű tápok térhódításával a nagy feszültségkülönbség / nagy áram miatt borzasztó hűtést igénylő, sokat disszipáló lineáris stabilizátor megoldásokat felejti el az ipar.
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2017
(#) Bakman válasza Topi hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Nem írtam, hogy kínai. Az adatlapban, aminek részletét mutattam, látszik, hogy hivatalosan is két vastagsággal gyártják.
(#) Topi válasza Bakman hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Igen, elcímeztem az üzenetet, eredetileg "Panhard"-nak szólt volna. Bocsi
A hozzászólás módosítva: Jan 6, 2017
(#) Panhard válasza Topi hozzászólására (») Jan 6, 2017 1 /
 
Én mondtam, hogy kínai, mert silány minőségű, és rá van írva, hogy: china.
Az előző hozzászólásom óta volt 7 hozzászólás, de érdemi választ nem kaptam a kérdésemre, hogy lehet-e normál típusút (vastag hűtőzászlósat) is rendelni a hestorból?
Mivel ez hestore-os topic, a hestore kollégák kicsit aktívabbak lehetnének itt, mivel a kérdések itt nekik szólnak.
(#) Moderátor hozzászólása Panhard hozzászólására (») Jan 6, 2017
 
Itt le vagyon írva, miért nem olvassák folyamatosan a HEStore-osok.
Esetleg próbáld meg az egyéb elkérhetőségeiken!
(#) Bakman válasza Topi hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
A vékony lemezes mellé esetleg ilyet is árulni? Lásd melléklet.

leszorito.jpg
    
(#) rascal hozzászólása Jan 6, 2017 /
 
A moderátori hsz-hez: Az idézett hsz utolsó szakaszát szerintem érdemes lenne átemelni a sárga szövegbe is, mert az, hogy bizonyos kérdésekre tilos reagálniuk, az elég fontos infó.
(#) HE Enci válasza Panhard hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Kedves Panhard,

Köszönjük megkeresését a termék kapcsán, melyet továbbítottunk termékosztályunk felé. A vastag hűtőszálas típus hamarosan elérhetővé válik webáruházunkban.
(#) HE Enci válasza Bakman hozzászólására (») Jan 6, 2017 /
 
Kedves Bakman,

Köszönjük megkeresésed a fenti termék kapcsán. Továbbítottuk azt termékosztályunk felé és a tétel hamarosan felkerül kínálatunkba és rendelhetővé válik.
(#) proli007 hozzászólása Jan 6, 2017 / 2
 
A legtöbbször bosszankodom, hogy a műszerekhez kapott mérőtüskék, szinte használhatatlanok egy panel-IC láb mérésekor. Lecsúszik, bunkó hegye van, puha, javíthatatlan..
Szeretném figyelmükbe ajánlani ezt a kis kiegészítőt. Ebbe egy banándugót bele lehet dugni és ha a mérővezeték idővel elszakad meg lehet javítani, ki lehet cserélni. A tüske "kőkemény", hegyes, még a próbapanel érintkező pontjaiba is beleér.
Én évtizedek óta használok ilyen tüskét és felettébb meg vagyok vele elégedve. Nekem a végére van egy rápattintható sárga puha hüvely is, mely meggátolja a csatlakozási pont véletlen érintését.
Mondjuk a Farnell ára horrorisztikus számomra, de lehet a Hischmann-tól való közvetlen beszerzése esetén lehetne valami baráti árat is talán kialakítani..
(#) HE Enci válasza proli007 hozzászólására (») Jan 9, 2017 /
 
Kedves proli007,

Köszönjük megkeresését, továbbítottuk azt termékosztályunk felé. A fent megadott tüske amennyiben beszerezhetővé válik, felkerül kínálatunkba.
(#) c27 hozzászólása Jan 12, 2017 /
 
Sziasztok!

Be tudtok szerezni 0,01R vagy 0,015R legalább 5W-os ellenállást?
(#) Bakman válasza HE Enci hozzászólására (») Jan 14, 2017 /
 
Ez igazán gyors volt.
(#) Bakman hozzászólása Jan 14, 2017 /
 
Sziasztok!

CD 4584 adatlapja hiányos, csak a HE fejléce van benne. Bővebben: Link
(#) Melphi hozzászólása Jan 25, 2017 /
 
Tisztelt HE !

Lenne itt ez az induktivitás, amit ma rendeltem, ti azt írjátok hogy 0.6A-t tud de én akár hol megnézem erre a típusra az adatlapot mindenűt 280mA-t
írnak, akkor hogy is van ez?

Adatlap
A hozzászólás módosítva: Jan 25, 2017
(#) Müszi hozzászólása Jan 29, 2017 /
 
Kedves HEStore csapat,

Be tudnátok szerezni az OPA2604 műveleti erősítőt SOIC tokban ? Ha igen, milyen átfutási idővel, illetve árazással ?

OPA2604AU Azt hiszema pontos tipusa ennek a tokozásnak.

üdv: Müszi.

Milyen szem az "asszem"?
A hozzászólás módosítva: Jan 30, 2017
(#) proli007 hozzászólása Feb 1, 2017 /
 
Kedves HEStore!
Végre megtaláltam a hálón és szíves figyelmükbe ajánlanám ezt az eszközt, amelyt rendkívül jól használok évtizedek óta. Szilikon vezetékkel nagyon jó műszerzsinórokat készítek belőle..
"PS 4 F. STB 4" a típusa.
üdv! Gábor
A hozzászólás módosítva: Feb 1, 2017
(#) HE Enci válasza Melphi hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Kedves Melphi,

Köszönjük, hogy megosztottad velünk észrevételedet. A termék adatlapja javításra került oldalunkon.
(#) HE Enci válasza Müszi hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Kedves Müszi,

Köszönjük megkeresésed. A termék felkerült kínálatunkba 1003.7701 cikkszámon és hamarosan rendelhetővé válik oldalunkon.

Ha a továbbiakban a segítségedre lehetünk, fordulj hozzánk bizalommal.
(#) HE Enci válasza proli007 hozzászólására (») Feb 2, 2017 /
 
Kedves proli007,

Köszönjük az ajánlást, továbbítottuk azt termékosztályunk felé.
(#) Balabmw hozzászólása Feb 25, 2017 /
 
Sziasztok

Meg tudnátok írni,hogy a lenti két Arduino Leonardo között mi a különbség?

1003.5593

és

1003.3330

Köszönöm előre is!
(#) Swindler válasza Balabmw hozzászólására (») Feb 28, 2017 /
 
Üdv!
A különbség lényegében annyi hogy az 1003.3330 termék dobozos verzió az 1003.5593 termék pedig nem dobozos kivitel, és szettként tartalmaz 1db USB kábelt is. Ettől eltekintve nincs lényegi különbség a két modul között.
Következő: »»   143 / 172
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem