Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Modulrendszerű, grafikus PIC programozás
Lapozás: OK   1 / 177
(#) kokok hozzászólása Feb 17, 2007 / 1
 
Sziasztok

Nem tudom valaki használt már komolyabban "Parsic" programot. Ez egy elég egyszerű PIC program, csak logikai kapukat kell használni, stb.
Én már használom egy ideje, csak az UART része nem tiszta hogy hogy működik. Ha valaki tud benne segíteni megköszönöm.
A program a WWW.Parsic.de oldalon megtalálható.
(#) raron válasza kokok hozzászólására (») Feb 18, 2007 /
 
Szerintem egyszerübb, ha megirod a programot assembly-ben, vagy C-ben. A program jópofa, de szerintem nemigazán lehet vele egy komolyabb dolgot megcsinálni.
(#) 925 válasza kokok hozzászólására (») Márc 23, 2007 / 4
 
Parsicban az UART-ot a következőként kell használni. Fogadás UART adatot beállítod RX-re és a bal oldalról áthuzod a jobb oldalra az olvani kívánt változót. Az adat kimenetét egy időzítővel visszacsatolod a bemenetre, és kb 20ms-os időre állítod az olvasást.
Küldés ugyan ez csak ott nem teszel a kimenetra semmit, csak a bemenetére egy 20ms-os inpuzusadót.
És még annyi hogy olvasáskor az adatot a DATA SOURCE icon-nal tudod elérni.
(#) bekem válasza 925 hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Helló!

Kiváncsi lennék erre a programra de a megadott cimen nem találom. Nem tudnátok segíteni honnan tudnám letöltenni?
Elöre is köszönöm!
(#) m.joco hozzászólása Márc 30, 2008 /
 
Csatlakozom az előttemszólóhoz, engem is érdekelne a program.
Üdv.
(#) Ricsi89 hozzászólása Márc 30, 2008 /
 
Én is kerestem már ezt a programot, de nem találtam sehol. Ha valakinek megvan az töltse már fel valahová, hogy mindenkinek elérhető legyen.
(#) Szárnyas válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
eMule-val keressétek, azzal megtalálható és letölthető!
(#) Ricsi89 válasza Szárnyas hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
Rájöttem már én is és leszedtem. Azért kösz. Majd ha időm engedi felrakom valahová és megosztom mindenkivel.
(#) dcsabi hozzászólása Márc 30, 2008 /
 
Szerintem ez a progi ebben az országban legálisan rajtam kivül nem sok embernek van meg. Ez az egyetlen progi amiért pénzt adtam valaha, nagyon jól ráéreztem a demójából, hogy ez kell nekem, kb 3 éve van meg...Majd a "Modikkal" egyeztetek...lehet segítek majd a magyar PIC-elni vágyók lelkes táborán. A Chipcad is örülni fog, mert a sok lelkes Hobbielktronikás megrohanja őket, ha rájön, milyen egyszerü ez valójában... Az 1-2 napos progik
lerövidülnek 20 percre, az első indítás sikere eléri a 95%-ot !!!
A tulajdonos levette, talán befejezte a vele való kereskedést, majd kiderítem...
(#) _JANI_ válasza dcsabi hozzászólására (») Márc 30, 2008 /
 
S ha meglehet kérdezni, (akkor) menyi volt a regisztráció? :miaz:
(#) dcsabi válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Akkor éppen a bruttó minimálbérnek felelt meg, de fehívtam a "pacákot" és lealkudtam egy értelmes összegte...
(#) dcsabi válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Előttem 5 hozzászólással említett, helyről ha teljes értéküen leszedhető, akkor azt javaslom, nekem személyre szóló file-volt hozzá és nem nézne ki jól , hogy a fél világ az én vevem alatt, használja...
Viszont több mint 3 éve használom, és ajánlom mindenkinek aki eredményesen gyorsan nem "egyetemi szinten" szeretne megismerkedni ezzel a területtel...
Laikus is szinte órákon belül sikeres lehet, kezdőként, ez sem mellékes...
Szívesen segítek a progi fortélyaiban, illetve szívesen megosztom a tapasztalataimat...
Ha máshogy nem megy, akkor bedobhatom majd az "enyémet" is...
A PIC-es kérdések nagy részére, nem is lenne szükség, ha valaki ezzel dolgozna, vagy ezzel is... Ez csak egy "alkatrész" a többi mellett, amit életre kell kelteni és ez ne tartson hetekig, hónapokig!...
Itt nem kell 10 000 sort írni egy valamire való progihoz, és mellette nem véthetek egy karakter elütést sem!!!...
Amire direktben nem használható, ahhoz meg kell írni egy
kis Asm rutint, és be kell illeszteni, ilyen volt nekem a PCF8583 valós idejű óra I2C buszos kezelése, ha valakinek kell, elküldöm... vagy felteszem...ha már leszünk elegen hozzá...
Vagy nyithatunk egy külön topikot neki, a neve szerintem ne a program neve legyen...inkább Pl: Rajzolós PIC, vagy hasonló...
(#) Ricsi89 hozzászólása Márc 31, 2008 / 1
 
Ma délután feltöltöm és megosztom mindenkivel a full verziót. Utánna már lehet kezdeni a picezést.
(#) dcsabi válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Oké. Kösz...Ez egy jó tett lesz... szerintem nyíthatunk is neki egy
topicot, (vagy ezt átneveztetni) mert ha sokan felfedezik az ebben rejlő lehetőségeket meg fog nőni a használók tábora...
(#) Ricsi89 válasza dcsabi hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Helló
Tényleg jó kis program ez. Nagyon egyszerű használni, csak még rá kell jönni mi micsoda. Na nem is időzök sokat jöjjön a várt link. remélem mindenki letudja szedni, mivel elég egyszerű. Aki nem ismerné annak leírom a letöltés menetét. Rámész a linkre, bejön egy oldal. Ott alul rámész a free gombra, bejön egy új oldal. ott várni kell kb egy percet. Utánna a mezőbe be kell írni a négyjegyű kódot, rákattintani a download gombra és már jön is lefelé.
Itt a link: Bővebben: Link

Akinek nem megy a letöltés írjon és megoldjuk.
(#) bekem válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Köszönöm!
(#) Ricsi89 válasza Ricsi89 hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Jaj, azt elfelejtettem, hogy a parsic_3.4.3.w.CR mappában van a full verzió amit csak el kell indítani a parsic.exe fájllal és nem kell telepíteni. A másik mappában van a demo verzió és egy pár minta, amin lehet nézegetni mi hogy működik. Sok sikert mindenkinek a használathoz.
Üdv.: Ricsi
(#) _JANI_ válasza dcsabi hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Ok!
:worship: Köszönöm!
S az hogy letölthető innen - onnan, azt tudom .
De igazán az érdekelt hogy menyi volt a "piaci" értéke a proginak... :miaz:


S ha már a névváltoztatásról is szóvolt, lehetne PL :
Parsic - Modulrendszerü, grafikus PIC programozás
(#) dcsabi válasza _JANI_ hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Néhány hozzászólással előttem említettem, de én alkudtam belőle, de ez most már nem számít... Ez az illető is magánuton kereskedett vele szerintem... A topi nevében ne legyen benne szerintem, a progi eredeti neve...
(#) _JANI_ válasza dcsabi hozzászólására (») Márc 31, 2008 /
 
Szerintem a progi meve nélkül is elég beszéges lenne igy a cím:
Idézet:
„Modulrendszerü, grafikus PIC programozás.”

(#) dcsabi válasza _JANI_ hozzászólására (») Ápr 1, 2008 /
 
Ha valakinek megvan már a letöltött "okosított" verzió, akkor kiderül belőle a RS232 bent van -e már, mert ha nincs akkor azt én közkinccsé tudom tenni ha valakinek kell. Ez a 3.60-as verzióban biztos benne van és nagyon jól és megbízhatóan, gyorsan lehet vele dolgozni...Más:
A névből akár a "modulrendszerű"-t el is lehetne hagyni...
(#) Moderátor hozzászólása Ápr 1, 2008
 
Téma, kérésre átnevezve.
(#) dcsabi válasza (») Ápr 1, 2008 /
 
Köszönöm, ...köszönjük...
(#) _JANI_ válasza dcsabi hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Elég jó program!

De ehez is érdemes egy kicsit ismerni a hardvereszköz belső felépítését - logikáját! :yes:
(#) haragati válasza dcsabi hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Köszi a progit, ilyesmit keresek már régóta
Lehet, hogy én vagyok béna, de nem tudok kapcsolatokat törölni, sem modulokat, csak az egész oldalt. Ennek mi a titka?

Másik kérdésem, hogy a felhasználható PIC-ek listája eléggé korlátos.
Ez idővel fejlődik, vagy ennyi van elérhető és kész?

üdv
Haragati
(#) dcsabi válasza haragati hozzászólására (») Ápr 2, 2008 / 1
 
Rajz: ha rámész az egérrel a vonalra,vagy objektumra vagy adott esetben egy sarokra, lenyomod a shift gobot és klikkelsz a bal egér gombbal, ki fogja jelölni pirossal, és a Delete billentyűvel törölhetsz, a kijelölést a bal egérgomb újabb kattintásával szüntetheted meg. Ha jól tudom a Help-ben van rá utalás... ezen procedurán némileg módosíthatsz a menüben: beállítások második pontjában, itt érdemes még átváltani 3D-s nézetre, sokkal áttekinthetőbb...
A shift nyomása közben a jobb alulról indulva a bal egérgombbal területet is kijelölhetsz és törölhetsz, vagy áttehetsz másik oldalra, ott a Ctrl és V szoásos módon beilleszti, és ha beillesztetted akár át is számozza...
Több oldalon is rajzolhatsz, P1:X ikonnal tudod Átvinni-áthozni a kapcsolatokat.
A progiból akár 3-4 példány is futhathat egy szerre könnyebben lehet másolgatni...
A sarokkijelőlést az eszköztár jelölt ikonjával célszerü kikapcsolni, áttekinthetőbb...
Ha bemenetre nyomógombot illesztesz célszerű az 1impulzus jelű ikonnal csinálni, nem fog peregni,...

Tipusok: nem valószínü hogy ezen a vonalon fejlesztés lenne várható...
A tipusokat úgy célszerű kiválasztani, hogy beleférjen a választékba. Ez tipikusan a 16C-s és 16F-s sorozathoz készült, ezekkel is jól lefedhető minden... Ha egy projektet akarunk lemásolni, akkor úgy is a program adja meg az arculatát, azt meg mi írjuk... és válasszunk olyan procit amit tudunk kezelni ezzel. A megbízhatóság, és a gyorsaság nem bíztos, hogy megér 100ft külömbséget...
A nagyobb és sok portot igénylő dolgokhoz én 16F877A-t javaslok, ha nem kell sok port, de a progi bonyolult, 16F876A, ha pedig egyszerü dolgot akarunk, 16F628A, a (16F84-et nem érdemes mert kevés a szolgáltatása, drágább, és nem olyan stabil)...
(#) haragati válasza dcsabi hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Köszi időközben rájöttem, bár minden billentyűkombinációt kipróbáltam már!

Elsősorban hosszabb időzítéseket akarok beállítani (tipikus PLC dolgokat), ezeket gyakorlom éppen most.

Már csak azt nem tudom, hogy Inputokat (procilábat) és outputokat hogyan lehet definiálni.
Érdekes módon török website-okot találtam még néhány ebben fejlesztett alkalmazást, mintát. Tanulságosak, bár a nyelvet (még) nem bírom eléggé.
Azt honnan lehet tudni, hogy a progtárba belefér a feljesztett program?

üdv H
(#) dcsabi válasza haragati hozzászólására (») Ápr 2, 2008 /
 
Az időzítésekel speciálisan kell bánni, nemcsak itt hanem más programnyelvekben is...
sok hosszú egymást átfedő időzítés zavarhatja egymást, illetve számlálóval kell kiegészíteni, majd ha konkrét eset lesz segítek...
Szerintem a logikai kapcsolatokat, set-reset, számlálókat, kijelző kezelést gyakorold, ezek látványosak és könnyen is szimulálhatók,...amit a rajzban bemenetnek nevezel, a jobb egérgombbal rákattintasz és felkinálja...
Amit kimenetnek azt ugyanígy...
A képarnyő alján mutatja a kiválaszott proci beállításait és a lefoglalt "erőforrásokat" %-ban...
Küldök egy példát ki is próbálhatod...
(#) dcsabi hozzászólása Ápr 2, 2008 /
 
Pl egy berendezés, kis célgép végálláskapcsolóit, jeladóit, optocsatolón keresztül kell a bemenetre kötni, és akkor, a bemenetként megjelölt lábat, invertáltként (gombóc,.. jobb egérgomb kijelöl invertáltként ) -ez egyébként minden bemenettel és kimenettel megtehető a programban, akár fizikai ki-be menet akár belső bites változó...- egy one-shot 1 impulzus egy ciklusra ikonnak kell kivitelezni (nem mindig ) és ez csak addig él amig végrehajtja, utána elfelejti a kapcsolót mig újra nem nyítjuk és zárjuk...
(#) haragati válasza dcsabi hozzászólására (») Ápr 10, 2008 /
 
Köszi dcsabi, nagyon hasznos, amit irtál.
Azóta terveztem két áramkört is, az egyik ujrainditható, a másik start-stop jellegű.
Szimulációban szépen működik.
Most jön majd az égetés, és valós HW teszt.

Addig is mielőtt beégetem, volna egy pár kérdésem.
Hogyan szimulálja a különféle kvarcokat, ill belső RC órát? Mi van, ha külső 4M quartzot használok, vagy ha 32k768-at?
Az órajel generáló négyzetben pedig mindkét esetben 1000ms-ot állítok? Az valóban ugyanaz lesz?

Illetve a további kérdésem is ez, mennyire hiteles a szimulációban 1 sec órajel - és azt leosztom pl. 30percre? A Pc-n mondjuk valóban 30 percet mérek a szimulációval. Az égetés után a megfelelő kimeneten is kb 30 perc lesz?
üdv Haragati
Következő: »»   1 / 177
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem