Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Riasztószerelés tapasztalatok, ötletek (kizárólag haladóknak)
Lapozás: OK   60 / 85
(#) Syn7h37ic válasza symbolic hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Ez így az életben nem fog menni. a TTL nem azonos az RS szintekkel. a TTL 5V-os jelszintekkel dolgozik, atz RS pedig minimum 12V jelszinttel. Ha szerencséd van, akkor nem tetted tönkre a riasztó soros bemeneti portját. USB-UART TTL kábel kell hozzá, ez a legolcsóbb. Már linket is kaptál, pár hozzászólással ezelőtt csakis olyan kábel megoldással fog működni. 330 kemény magyar valuta... Vagy ha sok a két-három hét, míg megjön, akkor gyári a 307 USB kábel, kb. 10.000Ft...
A hozzászólás módosítva: Márc 2, 2017
(#) Syn7h37ic válasza droidsamu hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
A központ nincs visszahívás módra programozva? Ne legyen azon. Vette a kérést, letette, majd hívná a semmit. Ezt csak kézzel lehet beállítani, de utána mennie kéne a kapcsolatnak.
(#) symbolic válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Szia,
amit rákötöttem azon is PL2303HX chip van pont mint a TTL convertereken is. A linket köszönöm, megrendeltem már két embertől is, csak sajnos egyiknek sincs jelenleg raktáron, így azzal próbáltam élni amim volt otthon! Akkor várok egyelőre, és próbálkozok később...
(#) Syn7h37ic válasza symbolic hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Az USB soros vezérlő chip csak egy dolog. Nem a chip típus számít, hanem a jelszint. Használhatsz akármilyen soros konvertert, pl. a te USB-RS232 átalakítódhoz egy max232 ic-vel felépített RS-ttl átalakítót is akár.
(#) droidsamu válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 2, 2017 /
 
Sziasztok!
Köszönöm a választ, de sajnos nem ez a gond. A központ resetelt (nem volt neki sokáig villany, akksi sem, induláskor pedig a jumper fent volt), tehát a gyári beállításnak megfelelően nincs a 136-os szekcióban csak a 3. opció beállítva. Próbáltam én is haladni, ha már ez egy ilyen topic és arra jutottam, hogy valami handshake probléma lehet, azért zárja rövidre a központ a beszélgetést éppen azonosításkor. Azt jól tudom, hogy a Spectra 1728 Bell103 szerint kommunikál? Ezt a modemem is tudja, 300 Baudra beáll, Winload-ban is visszaírja. Tény, hogy nem a felsorolt modemek közül való, de csak be lehet állítani. A kérdés az, hogy milyen nyelvet beszél a központ. Van valami erre vonatkozó információ? Adatprotokoll, tömörítés, átvitelvezérlés, adatbitek száma, paritás, stopbit? Vagy bármi, ami fontos lehet. Gyanítom, hogy a Winload-ban támogatott modemek alapból tudnak valamit, amit én és a modemem még nem. Én viszont (remélem) okosabb vagyok náluk és szeretem a kihívásokat.
Szóval itt tartok, legalább azt már tudom, hogy nyugodtan felgyújthatom, mert jelen állapotában nem tud riogatni.
Azért köszönöm még egyszer a tanácsot, illetve a további ötleteket is, ha lesznek.
(#) symbolic válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Mivel az ázsiai TTL raktárak üresen konganak, ezért előszedem a doboz aljából az arduinot. Valaki próbálta már az alábbi video szerinti bekötést riasztó programozáshoz? Véleményetek?
(#) Syn7h37ic válasza symbolic hozzászólására (») Márc 3, 2017 /
 
Elvileg jónak kell lennie vele. Egy próbát simán megér
(#) symbolic válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Hi, Sehogysem sikerül ezt a kapcsolatot létrehozni. Lehet hülye kérdés lesz, de a csatolt képen a két piros keretes részbe milyen kódokat kell beírni? Ez miatt lehet sikertelen a kapcsolódás?

babyware.jpg
    
(#) symbolic válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 7, 2017 /
 
Vagy a másik kérdés, hogy próba képen elég csak a központot csatlakoztatni a babyware-hez, vagy muszáj, hogy a kezelő és mondjuk legalább egy érzékelő is legyen rácsatlakoztatva a központra, és csak azután lehet kapcsolatot létesíteni? Én eddig csak önmagában a központot próbálgattam.
(#) Syn7h37ic válasza symbolic hozzászólására (») Márc 8, 2017 /
 
alapesetben nincs semmilyen kód a login és a jelszónál. Bárrhogy csatlakoztatható a PC a panelhez, csak panellel is simán menni kell.
(#) csibai hozzászólása Márc 12, 2017 /
 
Tisztelt hozzáértő Fórumozó Társak!

Van egy "megörökölt" Paradox 728 Ultra felszerelt központ a lányoméknál.
Miután nem tudtunk vele semmit kezdeni, (nem tudtunk semmi kódot) ki reseteltem.
(PGM+zóna 1 összeköt, táp vissza, kis időt vár, táp ki összekötés ki, táp be.)
Elvileg beállt alapba.
Talán az időt tudtam beállítani és kész.
A ledes kezelőn a 3-as gomb folyamatosan világít. Ez mit jelenthet?
Külső sziréna nincs rajta, de eddig sem volt. Távfelügyeletre volt kötve, de Ők nem túl segítőkészek, mi viszont nem szeretnénk távfelügyeletet.
Elég lenne csak - riasztó bekapcsol, riasztó kikapcsol -.

Segítségéteket előre is nagyon köszönöm.
(#) csibai válasza csibai hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Senki nem tud segíteni?

Nem türelmetlenkedek, csak lányomék 100 km-re laknak, és ne kellene külön csak ezért annyit utazni.
Előre is köszönöm.
(#) hbal válasza csibai hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Szia!
Az "alapra állítás" az általad leírt módon nem csak a telepítő, mester, illetve a felhasználói kódok törlését jelenti, henem MINDENT.
Ahhoz, hogy a rendszer ismét működőképes legyen, meg kell "mondani" a központnak, hogy hová, milyen módon vannak kötve az érzékelők, be kell állítani a zónadefiníciókat, időzítéseket, esetleg partícionálni kell a rendszert, meg kell változtatni az alapértelmezett mester- és telepítői kódokat, létre kell hozni felhasználói kódokat, stb. Alaphelyzetben a világító számok a nyitott zónákat mutatják. A hibák visszajelzésére a TRBL gomb megnyomása után szintén a világító számok szolgálnak. Ha még nem csináltál hasonlót, akkor szerintem célszerű lenne ott helyben megkeresni valakit.
(#) csibai válasza hbal hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Nagyon köszönöm a segítségedet!

Szándékosan töröltem MINDENT, mert nem tudtuk semmilyen kódot.
Mint írtam, a régi épület tulajdonosnak távfelügyeletre volt kötve. Miután lányomék ezt nem szerették volna (így is rengeteg fizetni valójuk van) lemondták, de a távfelügyeletnél nem voltak valami segítőkészek. Kérték jöjjön el valaki átprogramozni (akár maszekben is) de nem vállalták.
Ezért voltam kénytelen mindent alapra állítani.
Már be is tudok lépni a programozói módba, de az a fránya 3-as gomb folyamatosan világít és a telepítőiben sincs ez megemlítve.
Nem lett szétszedve semmi, elméletileg működnie kellene, de mégsem.
(Ja és a környéken nem találtak embert aki fel programozná. Dunakesziről van szó. Természetesen megfizetnék.)

Köszönettel: csibai
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) hbal válasza csibai hozzászólására (») Márc 19, 2017 /
 
Reset után nem kell működnie a rendszernek!
Első körben meg kellene nézni, hogy hogyan vannak bekötve az érzékelők. Bővebben: 15-16. oldal és ennek megfeleően beállítani a 088-as és 090-es címen lévő értékeket.
Ha ez meg van, akkor elméletileg a zónák állapotának megfelelően fognak világítani a számok a kezelőn. Én tennék fel küldtéri szirénát, mert ha valaki esetleg bemegy, akkor hatásosabb ha megszólal egy sziréna, mintha csak felhívja a lányodékat, akik... Riasztó esetén szerintem nagyon fontos, hogy a rendszer megbízhatóan működjön, és csak akkor riasszon, amikor tényleg "helyzet" van, különben immunissá válnak a szomszédok. Azt javaslom, hogy keressetek valakit, aki átnézi a rendszert, esetleg feltesz egy kültéri szirénát, felprogramozza a rendszert...
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2017
(#) csibai válasza hbal hozzászólására (») Márc 20, 2017 /
 
Nagyon szépen köszönöm! Megpróbálok még egy kört futni vala, aztán majd meglátjuk.
Egyik ismerősnél agy Bentel típust szereltem, teljes egészében, de azzal semmi gondom nem volt, felszereltem majd laptoppal felprogramoztam és kész.
Ez a ledes kezelős programozás nekem eléggé bonyolultnak tűnik.
Egyébként igazad van a szirénával kapcsolatban. Én is úgy gondolom egy kültéri sziréna szükséges.
Most egy beltéri piezzo van, de azt is meghagynám.
Üdvözlettel? csibai
(#) csibai hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Most vettem észre az íráshibákat.
Bocsánat.
(#) Antal75 hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Sziasztok
Adott egy Solo kültéri sziréna. A rendszer nincs beélesítve, de saját magától bekapcsol.
Elkezd vagy kétszer vinnyogni fényjelzéssel eggyütt csend 4-5másodpercig, majd megint két vinnyogás fénnyel együtt.
Ezt csinálja folyamatosan míg ki nem vettem az akksit és nem áramtalanítottam.
Vettem bele új aksit hátha ez a baja de nem változott semmi. Szerintetek mi lehet vele?
(#) kisninja válasza Antal75 hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Mi anno találkoztunk egy ilyennel annak a panelja erősen forrósodott meg is olvad a műanyag... előtte 3 éve volt villám káros a fél ház. Kösd le az indítót csak tápot kapjon ha akkor is szól akkor kuka.
(#) Gafly válasza Antal75 hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Ha nem ott van a hiba, akkor a másik felén lehet szerintem (vagy a kettő között).

Típus/bekötés/mérés lehetséges-e értelmesebb válaszhoz, vagy ennyivel kell beérnünk?
(#) Syn7h37ic válasza Antal75 hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
A sziréna kuka. A Solo mint márka is kuka úgy, ahogy van. Egy hulladék.
kisninja megválaszolta az egyetlen lehetőséget, hogyan szűrhető a hiba. Szirénát nem javítunk, hanem cserélünk. Solo-t főleg, mert volt tűzveszélyes sorozat is belőle. Ahol csak tudom, ott cserélem a Solo szirénát.
A hozzászólás módosítva: Márc 21, 2017
(#) S.Roland válasza Antal75 hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Üdv,
Vegyél másikat az enyém is pont ezt csinálta és véletlen pont Solo volt. Elektronika adta meg magát a műgyantába.
(#) Antal75 válasza kisninja hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Sajnos nem vagyok ebben profi, a sógorom csinálta az egész rendszert.
Rosszul fogalmaztam meg amit akartam. Tehát nem az van hogy folyamatosan szól és nem kapcsol ki.
5éve használjuk eddig jó volt, most kb 1 hónapja megszólalt csipogott fénnyel eggyütt. Ekkor be volt élesítve, de riasztás nem történt. Majd következő nap otthon voltunk, nem volt bekapcsolva a rendszer de a sziréna elkezdett megint vinnyogni.. Sógorom kódokat végig nézte de hiba jelzés nem volt.
Ezután cseréltem ki mind a két aksit hátha, de tegnap ismét beindult a vinnyogás pedig már be sem élesítettem kapcsoltam a rendszert.. Bocs ha érthetetlen lett a fogalmazás, de nem tudom hogy van bekötve én csak valami tanácsot szerettem volna kérni tőletek.. Nagyon idegesítő volt hajnalban kimennem, mert bekapcsolt magától és nem is akarta abbahagyni.. . Holnap megnézem a tipusát most meló van.
(#) Antal75 válasza S.Roland hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
És egyébként mit ajánlotok? Mit vegyek
(#) kisninja válasza Antal75 hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Csere !! vegyél Signal-t pl Ps128 legalább jelzi ha kuka az aksi plusz van egy két szolgáltatása.
(#) symbolic válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 22, 2017 /
 
sziasztok!
Megjött a TTL konverter, de sehogy nem sikerül a PC-vel összekapcsolódnom. A központot (SP5500) ha rádugom a tápra akkor a led-ek szépen villognak. Van arra mód, hogy teszteljem, hogy maga a központ jó-e? Esetleg annak soros portja? Ez egy régen beüzemelt rendszer volt, csak elhoztam egy másik házba és most itt elakadtam.
Esetleg van egy vállalkozó szellemű aki Csepeli és felprogramozná nekem? Kezd elfogyni a türelmem.
Pü-ben írjatok és megegyezünk...
Köszi a válaszokat!
(#) kisninja válasza symbolic hozzászólására (») Márc 23, 2017 / 1
 
Még olyan központtal nem találkoztam amin elment volna a serial port. Viszont volt már olyan konverterem ami nem ment sehogy sem. Rendeltem másikat. Én sajnos messze vagyok.....
(#) symbolic válasza kisninja hozzászólására (») Márc 23, 2017 /
 
köszi, a hétvégén tesztelni akarom a konvertert egy arduino programozással, hogy az egyáltalán jó-e. Meg úton van már egy másik konverter is, talán egy héten belül megérkezik, és azt is tesztelhetem...
(#) levaitamas hozzászólása Márc 24, 2017 /
 
Sziasztok!
Paradox eszközök szoftverének frissítésével kapcsolatban kérdezném a hozzáértőket. Eddig nem volt szükségem ilyesmire. Kissé tartok tőle, milyen buktatói lehetnek? Mire érdemes/kell odafigyelni?
(#) Syn7h37ic válasza levaitamas hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Miért akarsz frissíteni? Ha már van egy felszerelt cucc, és működik, azt vétek megbolygatni. Ha pedig az IP150 miatt szeretnél, akkor addig örülj, míg a régi szoftver van, mert a 4.xx-tól felfelé nem downgrade-elhető, és csak az új PMH szerverrel használható éves előfizetéssel. A régi 1.xx pedig működik alternatív DDNS szerverrel és az alarmin szoftverrel.
Ha azért akarsz frissíteni, mert túl régi a panel, és pl. az új kezelőt nem viszi normálisan, akkor abból nem lehet baj, a Babyware-ben van az infield, pár klikk és szépen megcsinálja a panel frissítést, és ellenőrzést.
Következő: »»   60 / 85
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem