Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » CNC vezérlő elektronika és progi
Lapozás: OK   95 / 115
(#) Bearni74 hozzászólása Jan 5, 2017 /
 
Erről beszéltem. Ennek kezelése az arduono grbl kodjában is benne van. Igy megfelelő vezérlő programmal menetet isntud vágni az arduinos vezérlőnis. Csak ezt maguk a hobby szintűn3d nyomtatók nem használják. De ha nem is lenne benne nem nagy ügy leprogramozni sem.

Nem is értem miért ezt houtad fel negativumnak az arduinoval szemben.
És itt a vitát a menetvágásról lezártnak tekintem részemről.
(#) Poli válasza dara hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Szia!
Ki van kapcsolva a géped mikor csatlakoztatod a kártyát? Bekapcsolt számítógépre nem csatlakoztatunk párhuzamos, vagy soros eszközt, csak kizárólag USB-t lehet. Boot-oláskor az Enable (DB25 1 pin) tiltja a vezérlőt addig amíg a vezérlő programot elindítod (tartó áram sincs) és csak ebben az esetben ismeri fel helyesen a csatlakoztatott eszközt. Sima nyomtató kábel nem jó hozzá csak a "pin to pin" hosszabbító.
A gépen és a vezérlő beállításoknál ellenőrizd a címet, alapesetben paralel-378, serial-3F8, ha eltér állítsd be. Ha ezek után sem működik jól, akkor első körben csak a kártyát és a motorokat próbáld a többit kösd le, majd egyesével kösd vissza és próbáld, így tudod kizárni hol a baj.

Port.jpg
    
(#) guliver83 válasza Bearni74 hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Senki nem vitatkozik csak te

Akkor ez még le is kell programozni?
Szóval mindent tud a vezérlő csak le kell programozni, hát akkor sok sikert hozzá.
Én nem azért veszek meg egy Mach3 hogy külön átírjam a programját, mert ez nincs benne például.
Te egy olyan dologról beszélsz amit meg lehet csinálni, de aki a CNC programozásához ért az nem biztos, hogy az Arduinot tudja programozni.
A hozzászólás módosítva: Jan 5, 2017
(#) dara válasza Poli hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Na én dugdostam a kábelt menet közben is,akkor ez is probléma volt.Amit adtak hozzá kábelt azzal próbálom,volt egy másik kábelem azt most nem találom.A port így van beállítva,most megpróbálom kimérni a kábelt.
(#) Poli válasza dara hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Sok sikert.
A gyári kábel valószínűleg jó lesz, de mérd ki, ha már hozzá kezdtél.

25Pin.png
    
(#) dara válasza Poli hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Igen a kábel az jó.Kimértem szkóppal a step jelet is 2-4-6 láb,ha rányomok a léptetésre van rajta jel.Dir 3-5-7 műszerrel 0-4.5V kapcsol irányváltára.Most azon gondolkodom hogy a kézi írányító nem engedheti a motorokat?Van rajta egy ki-be kapcsolóaz ki van kapcsolva,ha bekapcsolom egy pillanatra az X tengely megmozdítja,bekapcsolva hagyva tudom a tengelyeket mozgatni minden irányba.Megpróbálom lecsatlakoztatom mindent ujraíndítok.
(#) otvenkilenc válasza dara hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
A nyomtató kimenet 1,-s 14, 16, és 17 -s kivezetéseit is használja?
(#) dara válasza otvenkilenc hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Nem,de a stop és a végálásokat is kikapcsoltam csak a motorokra megy a jel.Na ujraindítottamlehuztam a külső billt és a lcd kijelzőt,mach indítás elött táp a panelnek,mind a három motor tartóra kapcsolt,a maro motort is elinditotta.Prog elindít,mindent kikapcsolodott,és most sem megy semmi.Kezdek megzizzenni.
(#) dara válasza dara hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Afenébe,sehol nem írták hogy az 1 kimenetet engedélyezni kell.Most már megy,a beállításokkal elleszek még egy darabig.Köszönöm mindenkinek.
(#) Poli válasza dara hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Ne kapkodj, kicsit fentebb irtam.

Idézet:
„Boot-oláskor az Enable (DB25 1 pin) tiltja a vezérlőt addig amíg a vezérlő programot elindítod”


Poli
(#) dara válasza Poli hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Jaj,nem te.Van egy rakás leírásom a beállításokról,ott nem emlití egy sem.Te írtad akkor probáltam meg,mégegyszer köszönöm.De még egy bibi.A Z tengely csak egy irányba hajlandó menni a programból.Le-fel nyilra ua irányba megy.Mit csesztem még el?
(#) guliver83 válasza dara hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Én sem figyeltem eléggé a leírásban írja a 1 pint engedélyezőnek!
(#) kaqkk válasza dara hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Lehet hogy felcserélted a step-dir pineket ?
(#) dara válasza kaqkk hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Nem de már megvan.A Z tengely nem bírta a 16 mikrolépést.Most visszaállítottam fél lépésre megy rendesen.Majd próbánál azért felrakom 8 ra.
(#) Poli válasza dara hozzászólására (») Jan 5, 2017 /
 
Nincs mit, ezért van a fórum.
(#) 109HA003 hozzászólása Feb 5, 2017 /
 
Üdv mindenkinek
Keresek sik ágyas a3vagy-a2 plottert, haszálható álapotba. Köszi
(#) kaqkk válasza 109HA003 hozzászólására (») Feb 5, 2017 /
 
Az apróban próbáld meg ..
(#) albinolynx hozzászólása Feb 6, 2017 /
 
Rendeltem 3-3 garnitúra TB6600 ic-s vezérlőt ebay-ről. Egyik a csupasz, dobozolatlan verzió (hozzávetőlegesen jó, attól eltekintve, hogy a hűtőborda felül pár helyen). Képen is látszik: Bővebben: Link
...és nincsen hővezető paszta az ic - hűtőborda felülete között.

A dobozolt verzió: Bővebben: Link. Nagyon silány összeszerelés, de van hővezető paszta. Viszont nem TB6600 ic van benne, hanem TB67S109AFTG. Akiknek dobozolt van, belenéztek már?
A hozzászólás módosítva: Feb 6, 2017
(#) seat hozzászólása Feb 12, 2017 /
 
Udv Mindenkinek
Epitek egy cnc gepet es az Y-tengelyt egyszerre ket motorral szeretnem vezerelni. A bekoteseben szeretnem kerni a segiteseget,eleg ha a levalasztokartyarol az Y-tengelynek megfelelo Step es Dir jeleket bekotom a ket motorvezerlobe,vagy ennel kicsit bonyolultabb megoldast kell alkalmazni?
A segitseget elore is koszonom.
(#) kaqkk válasza seat hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Ez attól függ milyen mozgásvezérlőt használsz . A te megoldásod is jó , de van olyan vezérlő ahol mondjuk az 5. tengely beállítható az y szolgájának (tehát teljesen ugyanazt csinálja mint az y) akkor külön kimenetekről vezérelhető a két szinkronban mozgó motor .
A hozzászólás módosítva: Feb 12, 2017
(#) seat válasza kaqkk hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Koszonom a gyors valaszt. En epitettem a vezerloket,akkor egy kimenetrol fogom vezerelni a ket motort.(Ha majd egyszer teljesen kesz lesz a gep..)
(#) dara válasza seat hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Sziasztok.Hogy lehet beállítani a Mach3 nál hogy kiadja a 0-10Vltot?A kártya adatai nemsokkal feljebb vannak.Van rajta 0-10V kimenet,de nem tudom beállítani.F5 re, kimenetre szkopot raktam azt látom hogy ad egy impulzust,de pwm semmi.Már szét olvastam az agyam látom frekiváltót tudna működtetni,de hogy?
(#) zmol válasza albinolynx hozzászólására (») Feb 12, 2017 /
 
Wow, ahogy a művelt amerikai mondaná!
Akkor lehet, hogy az én dobozolt verzióm azért teljesít olyan hihetetlenül gyengén?
Bár, ahogy a TB67S109AFTG adatlapját nézem, annak sem kéne rossznak lennie...

De a tény az tény:
ugyanolyan körülmények között, ugyanazt a 2,5A-es motort a dobozolt "TB6600" példányom 0,4 Nm nyomatékig bírta kihajtani legnagyobb áramú beállításban, ez a kis pöcs DRV8825 (szintén e-bay) pedig 1,8 Nm-t lökött ki tartósan a saját mikro-hűtőbordájával ellátva.

Tehát engem is érdekelne a gyakorlottabbak tapasztalata ezügyben!

Köszönettel!
(#) Firefighter1 hozzászólása Márc 4, 2017 /
 
Sziasztok lenne pàr kèrdêswm de megprobàlom topikhelyesen feltenni!
2+2d habvàgot szeretnêk êpiteni!
Nem a mechanikàval van bajom hanem....
Tudtok e javasolni olyan vezèrlőt ( mivel nem termelek vele csak hobbi cêl ezèrt jo az ebay-es is)
Ami tudja a 2+2d-t ês màr bevàllt!?

A másiko... nèzegettem videokat ès làttam Ardu-s megoldàst.
Ennek mondjuk az usb miatt lenne előnye, csak nem tudom hogy a jedicut pl komunik e usb-n?! Vagy ne bonyolitsam tul és vegyek egy usb -nyomtatoport convertert?
Egyenlőre ennyi.. a többit a vàgos lêzeres topikba!
Előre is köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Márc 4, 2017
(#) Firefighter1 hozzászólása Márc 4, 2017 /
 
Közbe ràjöttem hogy elvileg az összes 4 tengelyes jo nekem a 2+2 re ugye?
Már csakbaz a kèrdès hogy melyik a bevàllt board?!
(#) Firefighter1 válasza kaqkk hozzászólására (») Márc 4, 2017 /
 
Ès az àra is baràti!
Ehhez mèg ha jol làtom kell egy motorsriver helyesebben 4.
Abbol te melyiket rendelted?
Ugy làtom hogy tud ez a controller mèg egy kèt dolgot! Azt hiszem ez jo lessz nekem!
(#) kaqkk válasza Firefighter1 hozzászólására (») Márc 5, 2017 /
 
(#) telnagyapo hozzászólása Márc 24, 2017 /
 
Üdv! Segítségeteket szeretném kérni. Van egy CN-1068DS tekercselő gépem, amit CNC210 vezérel. Elvileg F-6421 vagy (F-642-01) verziójú cnc vagy valami hasonló vezérli. F-642-1. Nem tudom tönkre ment-e, vagy csak én programoztam el. Amit utoljára beállítottam prog. csak azt csinálja (szálvezető mozog, orsótengelyt forgatja a beállított paramétereknek megfelelően.) Sajnos nem tudom megváltoztatni az értékeket. vagy lekódoltam végfelhasználó szintre, vagy elromlott. Találtam egy kis FLASH-A progit, és frissítő fájlokat hasonló gépekhez de sajnos ami nekem kell olyan nincs. Ha valakinek volna ötlete hogy hogyan tudnám ismét használhatóvá tenni, azt nagyon megköszönném.
(#) seat hozzászólása Márc 28, 2017 /
 
Sziasztok!
Segitseget szeretnek kerni egy leptetomotor vezerlo bekoteseben,mar regebben is kerdeztem errol itt,de akkor meg nem volt semmi infom a vezerlorol,most talaltam a neten egy leirast ami nagyon ugy nez ki mint az en vezerlom. Mellekelem a PDF-et es kepeket a sajat vezerlomrol.
Bekotottem a motort aztan a Winding Supply 30V,majd a Logic Supply 25V aztan a Direction Input-ot azt GND-re,a Clock Inputot azt egy impulzusgeneratorra(555) kotottem,majd az Energise Motort GND-re,ekkor ugy nezet ki,hogy beindul de kigyult a W1 fault piros led(ami ha jol ertem a leirasban vagy rovidzar vagy pedig alacsony feszultseg miatt gyult ki). Sajnos csak eddig jutottam el,az volna a kerdesem,hogy bekellene e kotsek meg mast is vagy peldaul a Boost Input vagy a Reset Input ezek nem tudom,hogy mire valok. Barmilyen segitseget elfogadok es megkoszonok.
Következő: »»   95 / 115
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem