Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Szélgenerátor építési problémák
Lapozás: OK   496 / 507
(#) Stewe válasza legmag hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Ezek saját célra készülnek?
Mert a helyzet az, hogy a felhasználása a megtermelt áramnak (mindig annyit amennyi csak van) körülményes.
Áthidaló megoldás a tárolás, de a legjobb a hálózati feltöltés, amit termelsz
felhasználja azonnal más, te pedig akkor használsz a hálózatból, amikor szükséges.
A feltöltést intéző moduloknak a bemeneti feszültségtartománya pedig elég széles.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017
(#) foxi63 válasza legmag hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Szia!
Hagyd meg az eredeti 6 pólusú kialakítást, hiszen eleve ez volt a motortekercs. A mágnesek között viszont amit már más is javasolt, 2/3 mágnes felület mellett 1/3 légrés ha megnézed a legelső képet amit feltettem, ott sem érnek össze a Mágnesek.Biztos, hogy csak mágnes méretbeli hiba okoz galibát. Tekercseltem 10kW-os BLCD motort 15000 fordulatszámra és deltába volt kötve ment hiba nélkül.
üdv. Foxi
(#) foxi63 hozzászólása Márc 25, 2017 /
 
Ha végképp nem megy, akkor a 3x 6db tekercset párhuzamosítani kell és akkor 220V lesz csillagban.
Egyébként nem segít semmit a generátor hatásfokán a soros, vagy párhuzamos kapcsolás, mert egy adott tekercsrész ohmos ellenállása adott. Tehát nagyobb fesz-> több belső ellenállás kisebb fesz kisebb ellenállás...
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017
(#) Stewe válasza foxi63 hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Nem biztos, higy mindent elolvastál.
A hat pólusú tekercselés működött tökéletesen, de a 600V os kimenő feszültség nagyon sok volt, deltában pedig a tekercselés összetettsége miatt belső zárlat volt.
Egy tekercs alá pedig nem zavarhatsz be három mágnespólust.
(#) legmag válasza Stewe hozzászólására (») Márc 25, 2017 /
 
Már nincs deltában belső zárlat, legalábbis ezzel a 12 pólussal.6 pólussal zárlat van.
Most a feszültség van beesve a béka feneke alá, de ez amiatt van mit írtál.
A forgórész bivaly erős, megkellene gyujtania a rezet az állórészben, ehelyett mintha kioltódna az indukált fesz, és csak egy kevéske jön ki.
A hozzászólás módosítva: Márc 25, 2017
(#) Stewe válasza legmag hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Nem tudhatod van-e zárlat, ha nincs indukált feszültség....
(#) legmag válasza Stewe hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Ez igaz!
(#) Stewe válasza legmag hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Csak kíváncsiság: milyen mágnesekkel készült a forgórész, és hogy vannak rögzítve?
(#) legmag válasza Stewe hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Neodim N35H 40x40x6mm. 6db van egy póluson egymás után felrakva azonos pólussal.
És ezt lefedi egy vas sarú csavarokkal rögzítve.
(#) Stewe hozzászólása Márc 26, 2017 /
 
Ez egy bődületes erős cucc.
A rögzítőcsavar réz?
(#) gulyi88 válasza Stewe hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
A réz csavar szerintem alkalmatlan, nem bírja a szakító igénybevételt.
A Vas csavar szintúgy alkalmatlan, mert az meg a mágneses pólust söntöli.
Én inox csavart tennék be, a vastól sokkal roszabb mágneses vezető, és a réztől sokkal jobb szakítószilárdsága van.
(talán az A2 inox kevésbé mágnesezhető, mint az A1, ha választani kell (azért még utána kell nézni). De lényegében mindkettő roszabb mágneses vezető, mint a vas.)

legmag ha tudsz, és akarsz is, tehetnél fel pár képet, had gyönyörködjünk egy kicsit.
(#) legmag válasza Stewe hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Nem réz, hanem saválló.
(#) legmag válasza gulyi88 hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Holnap csinálok képet.
(#) Stewe válasza gulyi88 hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Ezért érdeklődtem, mert mágneses söntöt nem szabad bele tenni.
Az ausztenites csavar valóban megoldás, csak azt legyártani nehéz, megfelelő fejjel beszerezni pedig körülményes.
Egyetlen helyen találtam BKSF kivitelt.
(#) legmag válasza Stewe hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Hát nem semmi az ereje így összerakva a 72db-nak.
Hogy érzékeltessem, mikor már össze van szerelve és csak a leesztergálása van vissza a saruknak, esztergálás közben a keresztszánt fogásvétel után külön rögzíteni kell, mert ha csak az orsó támasztja a mágneses erő folyamatosan beljebb húzza a késsel együtt
egy 19es villáskulcsot odarántott kb 7cmről és két kézzel a végéig elcsúsztatva, onnan nekifeszülve bírtam levenni.
(#) Stewe válasza legmag hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Az állórésszel való összeillesztésről is mesélhetnél, egy kihívás lehet csak a pajzsok felszerelése, de a becsúsztatás már igazi kaland!
(#) ezermester1 válasza legmag hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Helló! Delta kötésben csak motor üzem van, generátor üzem nincs. A tekercsek kapcsolása miatt nem lehet generátor üzem. A nagy áram fejlesztő gépek is mind csillag kapcsolásúak. Lehetséges még a zegzug kapcsolás de csak 4 pólusig.
(#) Stewe válasza ezermester1 hozzászólására (») Márc 26, 2017 /
 
Van rá megoldás, csak elég kusza a tekercsfej kötése....
ebben látsz valami olyat ami miatt a hat pólus nem működhet?
(#) legmag válasza Stewe hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Igen kalandos, amúgy befele gyorsan megy, kiszedni élvezetes.
A tekercsfejnél ki kell bélelni műanyaggal, és csörlővel beleengedni lassan, persze a házat le kell fogatni, mert hiába 80kg csak a ház ha már félig bent van képes a többit magára rántani.
Pajzsoknál meg csavarokat előre beletenni és finoman húzogatni amíg egyszer csak felpattan a peremre, ezért is a peremet jól le kell törni 45 fokba.
(#) legmag válasza legmag hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Forgórész 12p
(#) ezermester1 válasza Stewe hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
Mint irtam volt delta kapcsolás generátor üzemben nem lehetséges. Amit le rajzoltál csak elméletben létezik. Nem számolsz a mágneses elhajlással. A kapcsolás így ránézésre is önfogyasztó. Saját energiáját felemészti.
(#) Stewe válasza ezermester1 hozzászólására (») Márc 27, 2017 /
 
„Ránézésre....."
Ez nem indoklás. Mit értesz mágneses elhajlás alatt?
Tényleg szeretném tudni, hogy mi vele a baj!
(#) ezermester1 válasza Stewe hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Én gyakorlati szaki vagyok. Javaslatom,hogy építsed meg és megtudod mire gondoltam.
(#) Stewe válasza ezermester1 hozzászólására (») Márc 28, 2017 /
 
Ha gyakorlati szaki lennél, akkor egyszerűen leírnád, hogy ami három pólussal működik, az kétszer hárommal miért nem.
A „mer' csak!" nem komoly válasz.
Sokat segítettél....
(#) legmag hozzászólása Márc 29, 2017 /
 
Akkor nem is létezik delta generátornál?Nem csoda , hogy nem találtam
(#) ezermester1 válasza Stewe hozzászólására (») Márc 29, 2017 /
 
Hosszú volna a történet és kell hozzá egy csomó anyag ismeret ( mágnesesség,tekercselési,gyakorlati stb......) Rövidre zártad a végeket. Deltába kapcsoltad. ÍRTAM,HOGY DELTÁBAN NINCS GENERÁTOR KAPCSOLÁS.Őszintén, melyik szót nem értetted?
(#) legmag válasza ezermester1 hozzászólására (») Márc 29, 2017 / 1
 
Demiéért?
(#) legmag hozzászólása Márc 30, 2017 /
 
Hálózatra táplálásnál csak az inverterrel szemben vannak támasztva követelmények, vagy az áramtermelő egység felé is?
Tehát pl. az általam épített szélgép megfelel, csak vegyek egy legálisan a szolgáltató által beköthető invertert?
(#) gaspa válasza legmag hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Valamikor 2011-ben csináltam hasonló mágneses átalakítást 10kW 950 f/p motorból.Most szembesültem vele,hogy valamilyen csoda történt,mert nekem simán működik deltában is 3 póluspár mágnessel.Egy kis 1000W-os napelemes inverter táplál be,ami 50-100V tartományban működik,erős szélben kapcsolom át deltába.Deltában egyrészt a lassú inverternek több ideje van beterhelni a rotort,másrészt az alacsonyabb feszültség miatt magasabb fordulatra is engedi,ami a fogasszíj áttételt kevésbé terheli,csillagban viharos széllökésnél volt,hogy átugrott a szíj.
Még nem láttam áramszolgáltatónál engedélyezett szeles invertert,bár régen néztem.Nekem hivatalos napelemeim is vannak,így nálam nem probléma.A motor átalakítás részletei a 299-303. hozzászólásnál olvasható.
(#) legmag válasza gaspa hozzászólására (») Márc 30, 2017 /
 
Jól értem , hogy napelemes inverterrel táplálsz fel szélgenerátorral?
Akkor ez lenne a megoldás, ha máshogy nem megy veszek napelemet, és arra később rákötöm, bár napelemre kitalált inverter nem tudom mit művel ha szélgenerátort kötök rá.
Következő: »»   496 / 507
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem