Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » 3D nyomtatás
 
Témaindító: KBal76, idő: Jún 9, 2010
Lapozás: OK   45 / 197
(#) brumbrus hozzászólása Ápr 15, 2017 /
 
A PETG nyomtatásánál szükséges feltétel a zárt nyomtatótér?
(#) HERC válasza brumbrus hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Szerintem hamár építesz akkor érdemes olyat amivel később nem lesz probléma.
És nem "növöd" ki. A zárt tér azért érdemes mert sokkal szebb lesz a nyomatás, nem fog
elengedni a tárgy az asztalon stb stb. Főleg ha belejöttél a nyomtatásba és
otthagyod több órára-napra. Érdemes meggondolni a nyomtatott alkatrészeket.
(#) brumbrus válasza HERC hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Én is ezen töröm magam. Nem tudnál olyan corexy alapút linkelni,ami "full metal", s van hozzá instrukció a felépítéshez (totál kezdő vagyok). Amúgy a terved mikor lesz kész? Nagyon jól néz ki. Tulajdonképpen márcsak a tárgyasztalod z tengely menti mozgását kell megoldanod? Tudnál mesélni kicsit bővebben a projektedről?
Köszönöm!
(#) remiasa válasza HERC hozzászólására (») Ápr 15, 2017 /
 
Üdv
Egy apró kérdés ami nem hagy nugodni amióta belekezdtem a 3D-s nyomtatóim építésébe, ugyebár a lineáris tengelyek és sinek csapágyában is van műanyag, ezek hogy viselik el a zárt terü nyomtatókban ezt a hőt? Vagy ide "szerintem" érdemesebb lenne bronz siklócsapágy nem?

Azért még tegy hozzá hogy ezek ben a gyári zart terü nyomtatókban van ventillátoros szellöztetés!
A hozzászólás módosítva: Ápr 16, 2017
(#) Temela válasza remiasa hozzászólására (») Ápr 16, 2017 /
 
Üdv!

Azt érdemes tudni, hogy a műanyaggyártás során cca. 180 fok körü+- X van megolvasztva az anyag és nagy nyomás. A nyomtatás során is cca. ekkora hőmérsékleten történik a nyomtatás/extrudálás - (természetesen anyag függvényében)- , hogy a levegő is ilyen hőmérsékletű legyen, amiben megolvad a műanyag. ahhoz valami brutál hőforrás kell.
Ha túlságosan fölé megyünk a hőmérséklettel, akkor nem "egyesül" az anyag, hanem egyszerűen megég, morzsálódik nem tapad.
(#) HERC válasza brumbrus hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
OpenBuilds-on szerintem fogsz találni neked megfelelőt.
Vulcanus MAX 30-at rajzoltam át nem igazán az én tervem. A Z tengely is meg van rajzolva.
Csak nincs a képen. Nem tudom mikor lesz kész mert akkor rajzolom amikor épp kedvem van hozzá. Mire vagy kíváncsi?
remiasa: Komolyabb gépekben bronzpersely csapágyak vannak, bár nem ezért.
De gondolj bele, egy olyan gépezetről beszélünk ahol század-ezred milliméter pontoságokról beszélünk. Ha például a fejet tartó konzol kicsit vetemedik.
(delta printeremnél jártam így, aztán a végén kiöntöttem az alkatrészt magas
hőállóságú szitirol és alupor keverékéből)
(#) brumbrus hozzászólása Ápr 17, 2017 /
 
Üdv!
Maradok a nyomtatott alkatrészesnél.
300x300-as heatbeddel akarom, de nem értem az alábbi pár sort(fordítóval sem):
Idézet:
„For a 300x300mm bed, the Z motors will need to be moved forward so that the Z platform is supported at or near the center of gravity for uniform raising and lowering.”
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) remiasa hozzászólása Ápr 17, 2017 /
 
Üdv,

Ma idáig jutottam, beállitottam a marlin-ba a motorokat, de innentől tanácstalan vagyok.
A kijelzőn lévő potival léptetve a tengelyek tized pontosan lépnek, a kijelzőn lévő érték megegyezik a tényleges megtett tával, de ha nyomtatni akarok akkor tulfutnak mintha dupla annyit akarna léptetni a repetier. Mit nem állithatta még be? A repetier-be már levettem a munkafelületet 170x170x170mm-re.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) elektromos válasza remiasa hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Szia!
AZ nem lehetséges, hogy a Repetierben nem mm érték van beállítva?
(#) remiasa válasza elektromos hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
mm van beállitva ezért nem étem miért nem működik rendesen.
Mindegyik tengely kimegy végállásba.
A hozzászólás módosítva: Ápr 17, 2017
(#) blaci válasza brumbrus hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Saját tapasztalatom alapján nem feltétlen, ha nem fúj a szél (nem mész el a nyomtató mellett), és meleg van a szobában akkor működik anélkül is. De ha használható eredményt szeretnél, akkor erősen ajánlott. A burkolatnak viszont nem feltétlen kötelező alumíniumból készülni. Saját méréseim alapján a belső tér hőmérséklete 50° fölé sose megy 85° tárgyfűtés és zárt ház esetén. (Több mint 24 órás nyomtatással is próbáltam.) Ez viszont messze nem veszélyes rétegelt lemez használata esetén, és bőven elegendő PET-G nyomtatáshoz. Ha megnézed, a gyári nyomtatók jelentős részénél is alkalmazzák ezt a burkolatot.
Szintén saját tapasztalat, hogy a 3D nyomtatott alkatrészekre sincs semmilyen hatással ez a hőmérséklet, amennyiben nem PLA-ból készülnek. Igazából még a PLA alkatrészekből is csak a nyomtatófej környékén levők a problémásak.

A tűzvédelmi intézkedések természetesen fontosak, nekem is van egy poroltó a gép mellett, és a kivitelezésnél is ügyelni kell a pontosságra, de azért túlaggódni is fölösleges ezt a dolgot.
(#) brumbrus válasza blaci hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Szóval ezzel azt akarod mondani, hogy nyugodtan zártterűvé tehetem a petg-vel-nyomtatott alkatrészes nyomtatóm?
Amúgy tervezek mellé egy "tűzjelzőt" is ami gsm modulon keresztül értesít.
(#) remiasa hozzászólása Ápr 17, 2017 /
 
Csak egy kérdés most probáltam két tintasugaras nyomtató USB kábelével, de nem működik tudja valaki miért? Sajnos a eredeti USB kábele túl rövid, ti honnan szereztetek hosszabb kábelt vagy evel a röviddel használjátok?
(#) blaci válasza brumbrus hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Én csak a saját tapasztalataimat és mérési eredményeimet írtam le. Ezek alapján szerintem igen, minden további nélkül megteheted.
Én kihagytam a tűzjelzőt, cserébe csak akkor használom, ha itthon vagyok. ( Meg mikor ráérek )
(#) blaci válasza remiasa hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Nekem ment egy kb. 5m hosszú kábellel is, meg az eredeti röviddel is, de néha hibázott, ezért csak SD kártyával használom. Van néhány 512MB Nokia kártyám, azok tökéletesen megfeleltek eddig.
(#) remiasa válasza blaci hozzászólására (») Ápr 17, 2017 /
 
Nekem is van egy traveler 2GB SD kártyám, megmaradt az elhunyt fényképezőgép-böl fel is ismeri csak a pc-hez nincs kártyaolvasóm igy nem tudom rápakolni a fájlokat.
(#) csavarkulcs hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
(#) Pali79 válasza csavarkulcs hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Ez miként kapcsolódik a témához?
(#) Stewe hozzászólása Ápr 18, 2017 /
 
Elvetemült kérdésem van.
Nekem egy ismerősöm szeretne a készen vett gépéhez egy webkamerát, hogy időnként távolról is rá tudjon nézni a hosszú nyomtatásokra. Egyetlen problémám a jelentős meleg, amit nem tudom hogy viselnek a kamerák. Csinált már valaki hasonlót?
Elsőre csak egy üvegablakon kívüli változat kínálkozik, hogy a kamera mindenképpen szobahőmérsékleten működjön, de egy nagytotállal nem biztos, hogy sokra megy, jobb lenne, ha a fej munkája látszana, tehát ha a felviteli minőséget is lehetne látni. Az esetleges beavatkozáshoz (ha még van értelme) a TeamWiewer jónak tűnik, de ehhez látni kellene...
(#) HERC válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Szia!
Én javítottam ipari kamerákat.Ott néha (rossz tervezés) a belső hő elérte a 80-90 fokot is.
Különben egy fix optika+szenzor miért ne bírná ki az állandó hőt. a többi résznek nem kell a
nyomtatón belül lennie. Én is gondolkodtam már ilyenen. Csak ahhoz minimum valami távoli vészleállító elektronika is kéne szerintem. Különben meg minek nézni ha épp elrontja a gép
a nyomtatást és csak egy gombolyagot nyomtat. Vagy még rosszabbat is el lehet képzelni.
Úgyhogy inkább csak akkor nyomtatok mikor itthon vagyok.
(#) Stewe válasza HERC hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Ha a belső hőfok még normál körülmények között is 100°C közelébe emelkedhet, mi van, ha a kamerán kívül 120, 150°C van?
Ha PC ről fut a nyomtatószoftver és a fej vezérlő, még finombeállításokra is mód van, egy vészgombot már le lehet másolni a szoftverben... ez nem gond.
(#) djusee válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 18, 2017 /
 
Ez érdekes lehet számodra, mármint a webcam része, speciel én nélküle használom egy OrangePi n a kis fogyasztás végett és hogy használhassam a laptopomat amig nyomtat a gép
(#) remiasa hozzászólása Ápr 19, 2017 /
 
Üdv mindenkinek,

Egy kis problémám akadt, nem működnek a végállás kapcsolóin telyesen inaktívak, igy kötöttem be öket.

J3UXUYs.gif
    
(#) Stewe válasza remiasa hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Nyitásra, vagy zárásra kötötted?
A végálláskapcsoló áramkörének mindig zártnak kell lennie, mert csak így lehet az üzemképtelenségét (vezetékszakadás) detektálni.
Ha zárásra lenne kötve, akkor a vezetékszakadást senki nem venné észre, és rommá törhetne a gép, leéghetne a hajtás, nem venne fel referenciapontot, stb.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
(#) remiasa válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Zárja az áramkört és ha neki ütközik az adott tengely akkor bontja.
(#) remiasa válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Most nézem a kijelzőn ezt írja, endstops hit :X
Kiprobáltam miden tengelynél ezt írja.
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
(#) Stewe válasza remiasa hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
Az úgy jó....
Ellenállásmérővel ellenőrizted a panel felől, hogy látja-e?

Hibalehetőség a lekérdezés módja, gonosz kis flagek mindent összekavarhatnak.

A bemenetnél jumpereket látok?
Nem lehet, hogy bontva vannak?
A hozzászólás módosítva: Ápr 19, 2017
(#) remiasa válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
A mikrokapcsolókra én forrasztotta a vezetéket, nem bolti kész cucc.
(#) remiasa válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 19, 2017 /
 
A marline-be igy van beállítva.


  1. // ENDSTOP SETTINGS:
  2. // Sets direction of endstops when homing; 1=MAX, -1=MIN
  3. #define X_HOME_DIR -1
  4. #define Y_HOME_DIR -1
  5. #define Z_HOME_DIR -1
  6.  
  7. #define min_software_endstops true //If true, axis won't move to coordinates less than HOME_POS.
  8. #define max_software_endstops true  //If true, axis won't move to coordinates greater than the defined lengths below.
  9. // Travel limits after homing
  10. #define X_MAX_POS 180
  11. #define X_MIN_POS 0
  12. #define Y_MAX_POS 205
  13. #define Y_MIN_POS 0
  14. #define Z_MAX_POS 185
  15. #define Z_MIN_POS 0
  16.  
  17. #define X_MAX_LENGTH (X_MAX_POS - X_MIN_POS)
  18. #define Y_MAX_LENGTH (Y_MAX_POS - Y_MIN_POS)
  19. #define Z_MAX_LENGTH (Z_MAX_POS - Z_MIN_POS)
  20.  
  21. // The position of the homing switches
  22. //#define MANUAL_HOME_POSITIONS  // If defined, MANUAL_*_HOME_POS below will be used
  23. //#define BED_CENTER_AT_0_0  // If defined, the center of the bed is at (X=0, Y=0)
  24.  
  25. //Manual homing switch locations:
  26. #define MANUAL_X_HOME_POS 0
  27. #define MANUAL_Y_HOME_POS 0
  28. #define MANUAL_Z_HOME_POS 0
(#) remiasa hozzászólása Ápr 19, 2017 /
 
Még egy dolog amit észrevettem, ha a ramps 1.4-hez csatlakoztatom a végálláskapcsolókat csak az egyik irányba mennek a tengelyek vissza már nem.
Következő: »»   45 / 197
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem