Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Elektronikában kezdők kérdései
- Ez a felület kizárólag, az elektronikában kezdők kérdéseinek van fenntartva és nem elfelejtve, hogy hobbielektronika a fórumunk!
- Ami tehát azt jelenti, hogy a nagymama bevásárlását nem itt beszéljük meg, ill. ez nem üzenőfal!
- Kerülendő az olyan kérdés, amit egy másik meglévő (több mint 17000 van), témában kellene kitárgyalni!
- És végül büntetés terhe mellett kerülendő az MSN és egyéb szleng, a magyar helyesírás mellőzése, beleértve a mondateleji nagybetűket is!
Lapozás: OK   2986 / 3947
(#) sdavid96 válasza uniman hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Idézet:
„Ez lenne az ?: Bővebben: Link”


Igen, ez az.
(#) abcdabcd válasza sdavid96 hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Kérdés van-e multimétered, és tudod-e használni? Meg a tápcsatlakozó környékéről, ha közelebbi fotót tudnál feltölteni, a panel aljáról is... Aztán a tápcsatlakozó környékén lehetne majd megmérni alkatrészeket, hogy jók-e... pl azt a "0" feliratú, valószínűleg 0Ohm-os ellenállást a csatlakozó mögött, hogy nem-e szakadt... Vagy keresni valakit aki meg tudja neked mérni...
(#) Stewe válasza gyulank hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Semmit ne vegyél a kezedbe, ha még annyit sem tudsz, meg lehet-e oldani!!!
Bárki szívesen segít konkrét probléma esetén, de az, hogy kitalálják mit szeretnél, mérlegelik miből szeretnéd, utána megmondják, hol mivel miből mikor mit és hogyan csinálj... hát erre még várnod kell.
(#) gyulank válasza Stewe hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Én konkrét voltam.
(#) tbarath válasza gyulank hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Konkrétan ha beírod a gugliba hogy opus codec arduino, akkor az első találati oldal alapján képet kapsz a feladat nagyságáról.
(#) gyulank válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Nem kapok.
(#) tbarath válasza gyulank hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Kapsz, csak nem akarod érteni.
99,999% hogy nincs rá célhw, de ha lenne akkor akkor is drága lenne neked, már ha egy sallangokkal max. 10 ezerből kihozható pi-s (vagy használt notis) megoldás drága neked.
És az is 99% hogy a sw sincs még implementálva arduino-ra, és az is esélyes hogy az arduino hw gyenge ehhez. De a codec nyílt forrású, szóval kipróbálhatod.
(#) gyulank válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Nem kapok. Engem az érdekel, hogy lehet-e, vagy nem, erre te azt mondod, hogy esélyes, hogy nem, vagyis lehet, hogy lehet, és lehet, hogy nem. Másrészt az érdekel, hogy hogy lehetne, ha lehetne, ha tudnám, hogy kell kipróbálni, megtettem volna, de azt is kérdeztem, hogy hogy kellene.
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2017
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Ápr 22, 2017 /
 
Csak kérdezem: mire jó egy induktív hurok?
(#) proli007 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Esetleg ha elolvasnád ami a kép alatt van írva.
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Őőőő egy apró kérdés... Tényleg ennyire "lusta" vagy, vagy ezt direkt csinálod???
(#) janikukac hozzászólása Ápr 22, 2017 /
 
Sziasztok!
Megépítettem Vicsys LED-es dobókockáját, háromszor, egymás mellé. A sárga és a zöld működik, a piros nem. PIC hibás volta kizárva, az 5V-ot megkapja a piros oldal mikrovezérlője is. Az egyedüli dolog amit tapasztaltam, s talán valamit jelenthet: ha a pirosnak a gombját nyomom, akkor a nyomás idejére a két működő kikapcsol. Lehet túl fáradt vagyok, de rá nem jövök, mi a gond. Csatoltam két képet, hátha az segít. Előre is köszi!
(#) Bakman válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Aludj egyet és nézd át újra. A nyomógomb lehet elkötve, talán rövidre zárod vele a tápfeszültséget.
(#) janikukac válasza Bakman hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Ezekre már mind gondoltam, de nem találtam ilyen hibát.
(#) RoliNyh válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 22, 2017 /
 
Ahogy én ezt a kábeldzsumbujt elnézem, bárhol lehet rajta egy nem kívánt kontakthiba/rövidzárlat, ami kis fizikai behatásra aktivizálja is magát...
A hozzászólás módosítva: Ápr 22, 2017
(#) vargham válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
A kábeldzsungel bal felső részén mi az a TO92 tokos alkatrész? Csak nem egy 78L05?
(#) Pafi válasza gyulank hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Megkaptad a választ.

Ha tudsz programozni, akkor megírhatod/portolhatod a codec-et egy számodra szimpatikus hardverre. De erre nem ez a megfelelő topic.

Ha nem tudsz programozni és fillérekből akarsz hardvert, akkor pedig az a válasz hogy számodra nincs megfelelő megoldás.
(#) janikukac válasza vargham hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
De igen, az állítja elő az 5V-ot a 9V-os elemből.
(#) Ivan93 válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Szia! A piros gombjára, ha jól látom, akkor rá van forrasztva az 5V és a bemenő GND közvetlenül. Nem tudom, melyik lábakat zárja össze a gomb, de ahogy Bakman írta, valószínűleg itt rövidre zárod a tápfeszültséget.
(#) KimyKe hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Sziasztok
Segeítségeteket szeretném kérni, hogy milyen fejlesztő panelt vegyek ha van egy nyomástávadóm és a tőle érkező értéket szeretném feldolgozni (műveleteket végezni vele) és kiíratni egy kijelzőre
(4 szegmenses) esetleg eltárolni.
Köszönöm a válaszokat előre is.
(#) jdani hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Üdv. Nagyon elaprózni nem akartam a rajzot. Lényeg, hogy van két külön táp, és ha az egyiken egy infra vevő van, a másikon egy PIC, elég egy vezetékkel átkötni a kettőt?:

Tehát fent van egy 220V, arra van kötve bal oldalt egy 220Vról 12Vra alakító táp. Többek között rá van kötve egy integrált infra vevő. Ennek a jelét akarom eljuttatni egy PICbe, ami viszont más tápról működik, mint az infra vevő. Elég ha az infra vevő kimenetéről húzok egy vezetéket, és megy a PICbe, vagy kell a kimenet, és egy minuszt is huzni?

ds.JPG
    
(#) vargham válasza janikukac hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
A 78L05 az kevés lesz ide. Max 100 mA-t tud.
Mennyi egy PIC áramfelvétele? x3
Mennyi egy LED áramfelvétele? x21

Ezt érdemes lenne kicserélni egy 7805-re (max 1,5 A), de még inkább egy filléres DC-DC konverterre. A 7805 simán elfűti a különbözetet, gyorsabban merül az elemed.
(#) gerleimarci hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Ennél az IC-nél ha jól értelmezem az adatlapot, akkor működnie kell 5V-os logikai bemenettel és a VDD-nek is 5V-ot kéne adnom. Az alábbi képen látható rész egy kicsit összezavart, de utána láttam, hogy az 15V-os VDD-re vonatkozik.
Tehát akkor jól értelmeztem vagy valamit félreértettem?

IR2112.PNG
    
(#) Kovidivi válasza gerleimarci hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Arányaiban számold át 5V-ra, és valami ilyesmit fogsz kapni: 2.5V-ig low-nak értelmezi a bemenetet, 3V fölött pedig high-nak. Nézd meg azt is, hogy 5V-ról mit tud az IC, működik-e megfelelően? Szerintem ez az IC nem 5V-ra lett tervezve. Ehhez logikai FET-et kell használnod. Nem lehetne egy step up konverterrel előállítani neki a megfelelő feszültséget, vagy máshonnan stabilizálni? Gondolom lesz ott akár hálózati feszültség is. Esetleg a szintillesztéssel van baj, hogy az 5V-os uC feszültsége még low?
(#) ktamas66 válasza gerleimarci hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Igen, ha 5V-os bemenetet szeretnél 5V Vdd kell neki. Vcc-re 10-20V kell, ezért nem kell logikai FET.
(#) proli007 válasza jdani hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Hello! Csak a víz közlekedik egy csövön, a villanynak kettő kell..
(#) tbarath válasza jdani hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Adatlap szerint a TSOP12xx max. 5,5 Volt tápfesszel megy, erre figyelj!
(#) FDAssasin hozzászólása Ápr 23, 2017 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogyha egy ATX táp házáról leveszem a föld vezetéket (zöld-sárga) és a táp NYÁK lapját műanyag csavarokkal teszem vissza a házba, abból lehet baj? Mármint áramütés. Még az jutott eszembe, hogy a fémház ötletét dobom és csinálok egyet fából. Ilyen esetben megjelenhet a tápegység kimenetein a 230V?
Előre is köszi a válaszokat
(#) vargaf válasza FDAssasin hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
A védőföld vezeték elhagyásának mi értelme van?
(#) FDAssasin válasza vargaf hozzászólására (») Ápr 23, 2017 /
 
Az hogy 2 tápot sorbaköthetek, mert nem ugyanazon a földön vannak
Következő: »»   2986 / 3947
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem