Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MPLAB kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 27, 2005
Lapozás: OK   16 / 25
(#) ktamas66 válasza szuperman hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
A timer0 nem működik sleep módban.
(#) kissi válasza szuperman hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Nincs mit, de ezt MPLABX-nek nevezik... !

Nem használom, de ott úgy tudom az MPLAB Device Driver Switcher-t kell használni a programozó hozzárendelésére, hogy utána milyen gombjaid lesznek, azt nem ismerem, de feltételezem, hogy hasonlók !
(#) roland9 válasza Lamprologus hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Köszönöm, tényleg azzal volt a gond
(#) Lamprologus hozzászólása Okt 11, 2016 /
 
Breakpoint-ot akarok létrehozni MPLAB-X -ben CCS-C programban ...

Vannak bizonyos sorok amiknél Broken Breakpoint-ot hoz létre.
Mi ennek az oka, és mi a különbség a normál Breakpoint-hoz képest?
(#) Marty McFly hozzászólása Dec 21, 2016 /
 
Sziasztok! Telepítettem az mplabot új projektet szeretnék létre hozni, a program is megvan már viszont mikor le akarom fordítani akkor forrásfájlokért reklamál Mi a teendő?
(#) Pali79 válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Melyik Mplab, melyik PIC, milyen forrásból szeretnél fordítani?
(#) Marty McFly hozzászólása Dec 21, 2016 /
 
MPLAB 8.10 PIC16F690 a gyári demo panelon ami van
(#) Pali79 válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Szuper, és mi a program?
(#) Hp41C válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Tedd fel ide a képet, amin a forrás állományokat hiányolja.
(#) Marty McFly válasza Hp41C hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Valamivel sikerült előrébb jutnom de még mindig hibák sora van :/

mplab.png
    
(#) nedudgi válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Az MPLab 8.10 helyett érdemes újabbat keresni. A 8.92 a legutolsó, fehér emberenek készült verzió emlékeim szerint.
(#) brato válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Az elérési útban kerüld az ékezeteket és a mély könyvtár szerkezetet.
Nálam ezek miatt is volt probléma.
(#) Hp41C válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
--- 2. és 3. sor __config kell a _CONFIG1, ill. a _CONFIG2, elé:
  1. __CONFIG _CONFIG1, _CP_OFF &_CPD_OFF & _WDT_OFF & _BOR_ON & _PWRTE_ON & _HS_OSC & _LVP_OFF & _IESO_OFF & _FCMEN_OFF & _MCLRE_OFF
  2.         __CONFIG _CONFIG2, _WRT_OFF & _BOR40V

--- cblock, endc avlamint utasítást ne kezdj a sor elején.


--- Nézd meg az adatlapot, a 16F690 -nek csak egy konfigurációs szava van:
  1. __CONFIG _CP_OFF & _WDT_OFF & _BOR_ON & _PWRTE_ON & _HS_OSC & _MCLRE_OFF

Ajánlás:
Állítsd át a TAB a
  1. list    b=4

utasítással 4 -re.
Csak a címkéket kezd a sor elején, a többi sor elejére egy TAB karaktert tegyél, az utasítás vagy direktíva és a paraméterei közé is egy (a hárombetűs utasítások (bcf) után két) TAB -ot tegyél. Sokkal olvashatóbb lesz a kód.
A hozzászólás módosítva: Dec 21, 2016
(#) Pali79 válasza Marty McFly hozzászólására (») Dec 21, 2016 /
 
Ha felteszed ide az asm fájlt, kijavítom a hibákat ha még nem jutottál előbbre.
(#) Marty McFly hozzászólása Dec 21, 2016 /
 
Sikerült! Annyi baj volt még hogy ékezetes karaktert tartalmazott az elérési út! Köszönök mindent
(#) kissi hozzászólása Dec 26, 2016 /
 
Sziasztok!

Telepítettem az MPLABX-et és nem találom benne a régi, MPLAB IDE alatt megszokott View Memory Usage lehetőséget ( csak a map fájl alapján tudom megnézni a felhasznált memória mennyiséget!) !
Nincs rá lehetőség vagy csak nem találtam meg a megfelelő útvonalat és gombot ( sajnos a Help-jében sem találtam, így nem vagyok túlzottan optimista ! ) ?!
Előre is köszönöm a segítséget!

Kellemes ünnepeket minden Fórumozónak!
(#) Wezuv válasza kissi hozzászólására (») Dec 27, 2016 /
 
Szia!
File/Project Properties... vagy a Dashboard-on a villáskulcsos ikon...
A felnyíló ablakban:
Conf:*** / Loading
Itt felül a Load Symbols when... előtti pipát tedd be és akkor megjelenik a fordítás után a Dashboard-ban a Memory alatt a keresett információ.
A hozzászólás módosítva: Dec 27, 2016

Névtelen.png
    
(#) kissi válasza Wezuv hozzászólására (») Dec 27, 2016 / 1
 
Köszi, így működik... !
(#) norcseszto hozzászólása Jan 7, 2017 /
 
Sziasztok!

Meg tudná nekem mondani valaki hogy a pic-ből beolvasott .hex filet hol fogom megtalálni merta total commander sem találta meg.?
(#) kissi válasza norcseszto hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Szia !
Mivel és hogyan olvastad be ?!
(#) norcseszto válasza kissi hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
pickit3 és próbáltam az mplabx ipe programjával és az mplab 8.92 read ikonjával.
(#) kissi válasza norcseszto hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
Nekem kéznél most a PK3 MPLAB 8.88 van ... a beolvasás még csak a PC memóriájába történik ( megnézheted a View --> Program Memory-val !), utána File --> Export és úgy lesz hex-ed !
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2017
(#) norcseszto válasza kissi hozzászólására (») Jan 7, 2017 /
 
működik köszönöm
életemben nem olvastattam be hex filet.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2017
(#) spenyo hozzászólása Márc 3, 2017 /
 
Siasztok,
A következő a gondom : egy Pic18F26k20-asra írt CCs C programot szeretnék futtatni az MPLAB X szimulátorával - órajel: 16MHz kristály 4xPLL >> 64MHz belső órajel.
Az a probléma hogy az RE3 lábra hiába teszek külső "high" állapotot a szimulátorba mindíg '0'-t olvas be a PORT_E regiszter.
A Timer0-nak csak a 8 bitje számol felfelé, pedig 16bit mód van beállítva (T0CON regiszter bitjei is jól állnak) ezért 255 után 0 jön és nem 256 ....
A Timer1 és Timer3 számlálók nem indulnak el egyáltalán pedíg mindkét CON regiszter bitjei rendesen vannak beállítva és indításkor az engedélyező bit bebillen.
Van valakinek tapasztalata az MPLAB X szimulátorával és tudna segíteni ?
(#) szutsgabor hozzászólása Márc 21, 2017 /
 
Sziasztok!

Tapasztalta már valaki a következő problémát?
MPLABX v3.51, XC16 v1.23, dsPIC33EP128MC502 microstick2 fejlesztő panelon.
A szituáció a következő. Ha debugolni próbálok, a program fut rendesen, viszont ha megállítom a program futását a C forráskódban a kis zöld nyilas PC szimbólum nem arra a sorra mutat ahol valójában tart a PC hanem egy sorral korábbra. Ha dissasemblyben nézem akkor ott jó helyen áll a PC.
Az érdekes az, hogy amikor ezen a projekten kezdtem dolgozni még jól ment a debug, aztán egyik napról a másikra ilyen lett. Mintha valami beállítás okozná, de nem találtam semmi opciót erre.
Sajnos így használhatatlan a debugger mivel ha épp egy függvény híváson áll a PC akkor legtöbbször valami kvázi random függvény záró sorát látom.
(#) Hp41C válasza szutsgabor hozzászólására (») Márc 21, 2017 /
 
Az optimalizáslást kapcsold ki teljesen.
(#) szutsgabor válasza Hp41C hozzászólására (») Márc 24, 2017 /
 
Szia
nincs optimalizálás bekapcsolva
A hozzászólás módosítva: Márc 24, 2017
(#) pajti2 hozzászólása Máj 3, 2017 /
 
Szia topic!

C fordítót keresek pic12f / 16f családhoz mplab 8.92 mellé - freeware / lite version. (Ha számít bármit, két lehetséges jelöltem egy project-re pic12f1840 és pic16f18313.) A microchip archív letöltője elküld egy ftp szerverre, ide: Bővebben: Link

Itt van hi-tech c standard 7.86 verziótól pic c pro 9.83-ig jó sok féle verzió, és egyiknek sem ismerem a rigolyáit. Szedjem a 9.83-at, mert az a leguccsó verzió, vagy egy másikat lenne inkább célszerű választani?
(#) szolen hozzászólása Máj 3, 2017 /
 
Sziasztok! Váltottam MPLAB X IDE-re 8-ról, mert Linuxot használok. A gondom, hogy cblock-kal definiált változók értékeit nem látom a watches-ban (érdkees módon 8ban láttam), csak az sfr regisztereket. Sajnos így roppant nehéz debug-olni. Talán udata-t kellene használnom, de nem tudom, hogyan. Kérlek segítsetek! Köszönöm.
(#) Wezuv válasza pajti2 hozzászólására (») Máj 3, 2017 /
 
Ha jól tudom, XC8-at is lehet használni régi MPLAB alatt is, esetleg nézzél utána.
Következő: »»   16 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem