Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » MPLAB kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 27, 2005
Lapozás: OK   15 / 25
(#) Hp41C válasza joco53 hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Project / Project Wizard: MpLab Assembler beállítása, könyvtár kikeresése, asm állomány(ok) hozzáadása. Középen felül az ablakban Release mód beállítása. Fordítás abszolut vagy relokálható módon, ahogy a forrást megírták.
(#) Pali79 válasza joco53 hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Létrehozol egy projektet amiben beállítod, hogy milyen PIC-re akarsz fordítani. Hozzáadod az asm fájlt és a projekt menüben Built all. paranccsal lefordítod. Ha minden rendben akkor akkor succesful üzenetet kapsz a végén.
(#) Wezuv válasza Hp41C hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Szia! Ha keszítettél már library projectet, kérlek mond el az alapvető instrukciókat, sokszor a legtriviálisabb dolgok kerülik el az ember figyelmét! Ha nem, akkor érdekelne, miért nem használod. Köszi!
(#) Pali79 válasza Wezuv hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Na erre kíváncsi leszek....
(#) Hp41C válasza Wezuv hozzászólására (») Feb 7, 2016 /
 
Soha nem készítettem még library -t... Bővebben: Link
(#) joco53 hozzászólása Feb 7, 2016 /
 
Köszönöm a választ Mindenkinek. Sikerült is.

Üdv
(#) devergo74 hozzászólása Márc 1, 2016 /
 
Sziasztok.
Tudna valaki segíteni, mit kell letölteni pontosan az mplab mellé, ahhoz hogy c-ben tudjak programozni egy pic16-os piket? Melyik mplabot érdemes letölteni, melyik beépülővel?
(#) Hp41C válasza devergo74 hozzászólására (») Márc 1, 2016 /
 
XC8
(#) Lamprologus hozzászólása Márc 12, 2016 /
 
MPLAB X IDE V3.26 -nál van lehetőség a fájlmódosítások (History) megtekintésére.
Tudja valaki hol tárolja ezeket az infókat?
(#) Josi777 válasza devergo74 hozzászólására (») Márc 13, 2016 /
 
Kérdésed alapján felmerült bennem, hogy miért is akarna bárki PIC16-ost programozni? Sokkal jobb PIC18-asok vannak már olcsóbban.
(#) Pali79 válasza Josi777 hozzászólására (») Márc 13, 2016 / 1
 
Mutass nekem egy 18-ast max 20 lábút amiben van 4 db hardveres PWM...
(#) zenetom hozzászólása Máj 16, 2016 / 2
 
Nem kérdés, csak észrevétel:
6 év után most jöttem rá, hogy a régi MPLAB-ban is van autocomplete.
(#) Pali79 hozzászólása Júl 17, 2016 /
 
Sziasztok!
Az lenne a kérdésem, hogy MpLab szimulátorát használva, hogy lehet szimulálni a Timer1 külső órajelről való léptetését? A szitu az, hogy a Timer1-et egy külső óra kvarcról járatom és szeretném aludni küldeni a PIC-et két megszakítás között. Ezt szeretném szimulálni. Namost a szimuláció idejére a Timer1 lépetését átállítottam belső órajel meghajtásra, mert másként nem működött. Így viszont a sleep nem működik rendesen, mert a belső órajel leállásával leáll a Timer1 léptetése is.
(#) Hp41C válasza Pali79 hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
Stimulussal: SCL Code Repositiry
(#) Pali79 válasza Hp41C hozzászólására (») Júl 17, 2016 /
 
A linkelt oldalon találtam egy látszólag megfelelőt, de mégsem működik valamiért. Az látszik, hogy az RC0 bemenet szépen billeg és lépteti is a Timer1-et, de ahogy kiadom a sleep-et a Timer1 megáll, az RC0 ugyanúgy billeg tovább. Mit rontok el?
  1. configuration for "pic16f886" is
  2.  end configuration;
  3.  
  4.  testbench for "pic16f886" is
  5.  begin
  6.  
  7.      _TMR1OSC: process is
  8.      // This emulates the TMR1OSC by feeding input to the pin
  9.      // RC0/CLKIN.
  10.      // OSC1 freq = 32767.83616Hz, for a clock of 8MHz.
  11.      // The generator has a pattern of 99 cycles.
  12.      // No clock startup time is simulated.
  13.          variable iter : integer;
  14.      begin
  15.          RC0 <= '0';            // value at power-on
  16.          loop
  17.              iter := 1;
  18.              while iter <= 56 loop
  19.                  wait for 15.0 us;
  20.                  RC0 <= not RC0;
  21.                  wait for 16.0 us;
  22.                  RC0 <= not RC0;
  23.                  iter := iter + 1;
  24.              end loop;
  25.              iter := 1;
  26.              while iter <= 107 loop
  27.                  wait for 15.0 us;
  28.                  RC0 <= not RC0;
  29.                  iter := iter + 1;
  30.              end loop;
  31.          end loop;
  32.          wait;
  33.      end process;
  34.  
  35.  end testbench;
(#) Wezuv válasza Pali79 hozzászólására (») Júl 18, 2016 /
 
Szerintem semmit. A szimulátor nem mindenható. Sokszor még azt sem csinálja korrektül, amit egyébként elvileg kéne neki, főleg a Timerek körül...
A hozzászólás módosítva: Júl 18, 2016
(#) shirke hozzászólása Aug 4, 2016 /
 
Sziasztok!
Mplab-bal van olyan problémám, hogy ha debugolni akarok egy kódot, azt a írja "failed to program device". De amúgy simán feltölti és fut is. Mitől lehet ez, és mi a megoldása?
(#) Pali79 válasza shirke hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Gondolom akkor a PIC-ből akarod debugolni. Milyen PIC? Melyik MPlab?
(#) shirke válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 5, 2016 /
 
Igen. Pic33ep256mu806-os pic és mplab x-et használok. De most kitöröltem pár sort, amit amúgy se használok, és most tudom debugolni..
(#) tcs52 hozzászólása Szept 23, 2016 /
 
Üdvözlök mindenkit!

Talán most is sikerül egy megválaszolhatatlan kérdést feladnom:

Áttértem az MPLAB X-re (v.3,00).

Indításakor előkelően és udvariasan megnyitja a Start Page-t, és persze az utoljára használt projektemet is. Az ám! De én a Start-Paget- sohasem használom, csak helyet foglal ez editor fülei között, és rendszeresen azzal kezdem a munkám, hogy bezárom. Sok helyen kerestem, hogy le lehet-e tiltani a megjelenését (ha egyébként mégis kellene valamire, akkor a Help-ben úgyis benne van, ami 2 kattintás). Sajnos semmi hasznosat nem találtam ez ügyben.

Nektek van-e valami ötletetek?
(#) Lamprologus válasza tcs52 hozzászólására (») Szept 23, 2016 /
 
3,35-ös verzióban volt a Start Page-n, ha jól emlékszem valahol alul egy pipa, hogy induláskor betöltse-e vagy ne. Azt hogy a 3,00 ugyan így van-e az nem tudom...
Jelenleg már a 3,40-es az aktuális verzió.
(#) Wezuv hozzászólása Okt 2, 2016 /
 
Tudjátok-e, hol vannak letárolva a project path információi? Három helyen szoktam beállítani, 1. General 2. XC32 (Global Options) 3. xc32-gcc ill. -g++.
A gondom az, hogy a project betöltésekor az Output-Project Loading Error ablakban számtalan header fájlt vél hiányzónak. Ennek ellenére a program lefordul, fut, de nekem ez nem nagyon tetszik. Természetesen ha nem lennének meg a felsorolt fájlok, akkor nem fordulna le(közel 100 fájl). Egyébként se valami átlátható, hogy a path hogyan módosul, sokszor az az érzésem, hogy beállítok valamit, vagy törlök valamit, nem történik változás. Milyen tapasztalatotok van ez ügyben?
A hozzászólás módosítva: Okt 2, 2016
(#) szuperman hozzászólása Okt 2, 2016 /
 
Sziasztok!

Most kezdtem ismerkedni a MPLAB IDE-vel. Nagyon tetszik, hogy egy gombnyomsra lefordítja a kódot és be is égeti a PIC-be, majd be kapcsolja az áramot a PicKit-en és fut is a kód. Nagyon meggyórsítja a fejlesztést és kényelmes is. Viszont jó lenne, ha le tudnám kapcsolni az áramot, amikor épp nem kell tesztelni. Ilyen gomb nincs sehol, vagy csak én nem találom meg?

Előre is köszönöm a segítsget!
(#) kissi válasza szuperman hozzászólására (») Okt 2, 2016 /
 
Szia!
Nincs előttem, de emlékeim szerint Programmer --> VDD off !
(#) roland9 hozzászólása Okt 3, 2016 /
 
Sziasztok!
Egy olyan problémám lenne az MPLab-al, hogy "c" fájlból szeretnék HEX fájlt készítani, de sajna hibát dob (csatolt fájl), tudnátok segíteni a probléma megoldásában?
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2016
(#) szuperman válasza kissi hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Szia!

A Programmer menüpontnak merre kellene lennie, mert én nem találom sehol.

Köszi!
(#) kissi válasza szuperman hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Szia!

A képen !
(#) szuperman válasza kissi hozzászólására (») Okt 3, 2016 /
 
Szia!

Nekem ez az újfajta van. Mostmár bele törődtem, hogy ez valahogy kimaradt.

Azért köszönöm!

mplab.png
    
(#) szuperman hozzászólása Okt 3, 2016 /
 
Sziasztok!

Van egy PIC16F628A-m. Azt szeretném megoldani, hogy sleep módba teszem, majd a timer0, mikor megszakítást generál, felébreszti csinál valamit, majd újra sleep módba teszem. Megoldható ez? Utána néztem és elvileg a timer0 alkalmas erre, viszont sehol sem tlálom, hogy XC8-ban hogy lehetne megoldani a felébresztést. Valaki tudna segítni?

Előre is köszönöm!
(#) Lamprologus válasza roland9 hozzászólására (») Okt 3, 2016 / 1
 
Megfelelő fordító progi van beállítva?
Nekem CCS-C-nek tűnik, ha jól látom neked Hi-TECH-el próbálja lefordtani...
Következő: »»   15 / 25
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem